Jak třetí dcerka na svět přišla

Porod

Mám několik deníčků o tom, jak byla dlouhá cesta k prvnímu i druhému miminku, trvalo to několik let, braní hormonů, injekcí atd, 2 samovolné potraty. O porodech, které nebyly jednoduché, u druhého museli i syna resuscitovat a ke třetí holčičce jsme přišli skoro ani nevím jak :)


1 komentář


3 komentářů

První 2 děti byli plánované a spoustu let očekávané a že ve svém věku budu mít ještě i 3 dítě by mě nikdy nenapadlo.

Antikoncepci - hormonální pilulky nemůžu brát, mám po nich hrozné migrény a už 2× se stalo, že jakmile jsem brala pilulky, vyrostly mi do roka na děložním čípku polypy, které mi byly operovány. Mám zakloněnou dělohu a tělísko nedrží, jak má, takže nefunguje.

Než jsme s mudrou přišli na to, co mi bude sedět, tak jsem otěhotněla. Po jediné nehodě, kdy jsme si řekli, že by to musel být zázrak, abych otěhotněla, když u syna to trvalo 5 let. Navíc MS mám tak jednou za 3 měsíce, takže kontrola nad tím, veškerá žádná.

Když mi začalo být divně, točila se mi hlava, bylo mi na omdlení, začala jsem zvracet - příznaky byly stejné jako když jsem čekala syna, začala jsem tušit, že jsem v tom. Byla jsem dost zaskočená, řekla jsem to partnerovi, ten byl taky překvapený a šla jsem koupit test, který podezření jen potvrdil, hned tam vykoukly //.

Docela dlouho jsme zvažovali, co budeme dělat, dost jsme uvažovali i o interrupci. Už nejsme nejmladší, 2 děti už máme, navíc tenkrát dvouletý syn, je neuvěřitelně hyperaktivní, hrozný vztekloun a velice hlučné a náročné dítko a jako kojenec byl tak na vyskočení z okna.

Na kontrole na gyndě, kam jsem šla ještě za za dalších 14 dní, mi mudra řekla, že je to asi menší, že není nic vidět, na další kontrole opět nic nešlo vidět na utz, ale test z moče jasně pozitivní a výsledky krve taky hodně pozitivní a vysoké hodnoty, podezření na mimoděložní. Mudra mi řekla, že mám přijít za 2 dny, pokud nic nepůjde vidět, ať jsem už sbalená a že mě hospitalizují, chtěla teda ihned, ale já nechtěla kvůli malému synkovi.

Na další kontrole něco málo šlo vidět, ale že to vypadá jen jako volná tekutina -asi krev a že to asi zaniká. Nejspíš, že to samo odkrvácí, musím říct, že se mi trošku i ulevilo, že to příroda vyřešila sama. Opět mě chtěla hospitalizovat, ale já zase odmítla, tak s tím, pokud začnu krvácet, že mám ihned přijet.

Měla jsem trochu smíšené pocity, nicméně žádné krvácení se nekonalo, takže hned po víkendu jsem měla naklusat na UTZ. Tam opět nebylo nic moc vidět, hlavně žádná srdeční akce nic, to už mě hospitalizovali bez žádných diskuzí.

Po třech dnech pobytu v nemocnici jsem byla propuštěná s tím, že mám zakloněnou dělohu, plod se usadil vzadu, srdíčko už tlouklo jako hrom a pohybovalo se, najednou se mi zalily oči slzama a o interrupci už jsem uvažovat nemohla, už to prostě nešlo. Navíc mudra, ovlivněná sama těhu hormonama, mě pořád chlácholila, že když jsme zvládli 2 děti a druhé je malé, že zvládneme i 3, že to není tak moc atd, rozhodnutí bylo tím pádem jasné.

Partner doma moc nadšený nebyl, já teda moc taky ne a dcera 14 letá byla vyloženě naštvaná, dlouho vyrůstala jako jedináček, až v 11 letech se narodil syn.
Těhotenství pokračovalo, mně začalo být neskutečně zle a zvracela jsem až do porodu, přibrala jsem za celé těhu jen 3kg, břicho až do 8 měsíce jsem neměla skorožádné :-)Ale miminko rostlo a bylo vše v naprostém pořádku, jen jsem jednu dobu začala krvácela, tak jsem brala 3× denně utrogestan, po kterém se mi ještě víc točila hlava, ale jinak vše OK.

Dcerka se mnou absolvovala všechny ultrazvuky i 3D, docela ji to dojalo a začala se těšit, i když teda byla přesvědčená, že to bude holka - taky že byla :-), že s klukem se prostě nepočítá. Dost si to užívá s tím malým ukřičeným a vzteklým bráchou :-)

Blížil se termín a já tušila, že to samo asi zase nepůjde. V den termínu jsem onemocněla, dostala jsem horečky a bylo mi šíleně. Pocit, že bych měla rodit, byl naprosto strašný. Nakonec primář rozhodl, že mě nemůže nechat přenášet déle jak 6 dní, že mimino musí ven, že už placenta nepracuje, jak by měla, že miminko musí ven.

Předchozího syna jsem přenášela 10 dní a porod byl vyvolávaný a hodně dramatický, nakonec všechno dobře dopadlo. Přijela jsem další den sbalená na vyvolání, vyřídili se papíry a zavedli mi tabletu. Nejdřív se nic nedělo, ale asi za 2 hod. to bylo 18 hodin, mě to nutilo pořád na wc, do půl hodiny začaly kontrakce a docela silně, za další půlhodinu jsem už funěla. Přišla sestra, vyšetřila mě a že je už nález a hlavička naléhá a odvedla mě na porodní sál, kde se tentokrát rodilo o sto šest, zaplnila jsem poslední místo.

Docela jsem se začala bát, kontrakce nabíraly na síle, byla jsem na necelé 3 prsty. Jelikož jsem měla srovnání, porod bez epiduralu a porod syna s epiduralem, chtěla jsem tentokrát sama epidural.

Docela mě překvapilo, jak byli všichni ochotní, hned mi nabrali krev, zavedli kanylu a že mi epi určitě dají. To jsem ještě netušila, že na mě jdou jen psychologicky. Kontrakce a bolesti už začaly být hodně nesnesitelné, tak jsem po 5 hodinách žádala o epi. PA mě vyšetřila, s tím že jsem už na 4 prsty a že už budu mít porod brzo za sebou, že tak do hodiny porodím, ovšem hodina uběhla, já pořád na 4 prsty a něco, epi mi pořád vymlouvali, že to za chvilku bude.

Držela jsem se postele, kousala jsem bolestí do peřiny, epi mi pořád nechtěli dát, pak najednou že jsem už na 7 prstů a že je už pozdě, že už budu rodit, nicméně to trvalo ještě další 2 hodiny. Od prvních bolestí dohromady 10hod. Těsně před vlastním porodem jsem už byla na konci svých sil. Najednou malá začala vynechávat, dali mě už na kozu, pořád kontrolovali srdíčko, které občas vynechalo. Nasadili mi hned kyslík a že musím hodně dýchat. Měla jsem začít tlačit. U obou porodů jsem měla na několik zatlačení porod za sebou, jenže mi zvedli zadek nahoru, hodně do kopce, a že mám tlačit jen málo, že nemám úplně zaniklý lem, a že je nateklý a jde to hůř.

Pak jsem už mohla tlačila hodně, PA ruku ve mně a ohrnovala ten lem nebo co, spíš mi přišlo, že mi to miminko tlačí zase zpět. Tlačila jsem ze všech sil, ale ani po 6 zatlačeních nic. Jsem si říkala, že bych u porodu nikdy neřvala, že to zase tak hrozný není, ale tentokrát jsem fakt řvala, myslím že jak na lesy, ale bylo mi to jedno, navíc malá prostě nešla ven, vždycky jsem si u tlačení rukou shodila tu kyslíkovou masku, nešlo mi s tím dýchat a tlačit, oni mi to zase rvali zpět, pak mi PA pomohla tlačením na břicho a najednou vyklouzla hlavička, na další 2 zatlačení byla malá na světě :-)

Najednou úleva v celém těle, v každé buňce těla, dali mi malou na břicho, ale euforie jako při porodu předchozích dětí se nedostavila, byla jsem totálně vyčerpaná a jako ve snu.

Karolínka se narodila ráno 6:06 hod, měla míry 3390g a 50cm, docela pěknej kousek na to, že jsem přibrala pouze 3kg :-)

Partner, který u porodu asistoval, šel malou nafotit a mě doktor šel šít. Nástřih mi neudělali, myslely, že když rodím po třetí, že nebude potřeba. Nástřih jsem měla u obou porodů. Prý mám úzké porodní cesty, což mi bylo řečeno už u prvního porodu a první dcerka měla zlomenou klíční kost, i když měla jen 3005g./ Byla jsem dost potrhaná, v čípku, šitá pochva a hráz až po konečník, takže docela zážitek.

Pak mi přivezli Karolínku a najednou se dostavilo to štěstí, nemohla jsem z ní spustit oči, celou jsem ji opusinkovala :-)

Pak mi mudr a PA popřáli a omlouvali se za to, že mi nedali ten epidural, že to vypadalo, že to bude každou chvilku. Po porodu už mi to bylo jedno, pak jsem byla ráda, že jsem ho nakonec neměla, ale v těch nejhorších bolestech jsem byla fakt naštvaná a prosila jsem o epidural, který jsem už věděla, že mi prostě nechtěj dát.

Jinak po porodu se mi udělalo mlíko ještě ten den a já hned kojila, ale strašně mě bolí kostrč a to ještě pořád jako první den. Nejdřív jsem myslela, že je to to šití, ale šití dávno nebolí, ale ta kostrč je fakt něco, nemůžu vůbec sedět, nikde a na ničem, ani pořádně ležet za zádech. Asi za 3 týdny po porodu jsem dostala šílený horečky, měla jsem 40c a myslela jsem, že fakt zkolabuju, trvalo to 3 dny.

Bylo mi řečeno, že to je z nalitých prsou. Pak jsem ale začala dost krvácet a vypadli ze mě dost velké 2 kusy, na pohotovosti mi řekli, že jsem se špatně čistila a děloha ještě není zcela zavinutá. Dostala jsem nějakou injekci, po které jsem se ještě pěkně rozkrvácela a léky. Naše dětská mudra našla malé, že má taky z porodu zlomenou klíční kost - měla to i moje první dcerka, že to bývá u těžších porodu, nebo když jsou porodní cesty úzké.

Karolínka první den hodně plakala a křičela, docela jsem se bála, že bude ukřičená jako první syn, ale je to zlatíčko, krásně se kojí. Se synem to byl boj, hezký spinká, jen teď trpí na bolení bříška, tak spinká hůř, ale až ji to přejde, bude zase jenom sluníčko.

Moc ji milujeme, už si nedovedu představit život bez ní :-) Dcerka hodně pomáhá, syn umí být taky zlatíčko, jsem všichni šťastní, že ji máme:-), i když je to někdy fakt dost náročné, mám 3 krásný zdravý děti, který bych nevyměnila za nic na světě :-)

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 05.02.14 06:23

Krásný deníček o krásné rodině :hug:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 05.02.14 08:01

Přeju hodně štěstí. Říkám si, jestli syna nebolí bříško kvůli sestřičce, jestli jejím narozením nepřišel o pozornost tak si jí tím bolením vynucuje :nevim:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 05.02.14 08:27

@Lemuska děkuji moc, no jak tak čtu, tak jsem to špatně napsala :-) vypadá to jako by bolelo bříško syna :-),toho už naštěstí ne, ten na to trpěl jako miminko a hrozně dlouho-prdíky, novorozenou dcerku trápí bříško :-)
Chtěla jsem tam napsal že kojení syna byl boj, boj s ním byl teda naprosto ve všem :-)
Ikdyž syn je teda vztekloun, ale to je od miminka a pozornost si určitě vynucuje, ale všichni se mu věnují víc než miminku, protože malá je hodnější než syn-ten neustále křičí a dělá rambajs :-) dělal to ikdyž ještě nebyla maličká na světě, ale ted přidal ještě na intenzitě, což je mi jasný, že to dělá schválně, třeba zrovna když kojím, tak si chce hrát a jen se mnou s nikým jiným, až nekojím, tak je mu to už fuk..:-)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 05.02.14 08:27

Paráda. Máme to trochu podobně-mám devítiletou dceru, malého synka a teď, za pár týdnů, čekáme další přírůstek :) jen jsem opravdu čekala deníček typu-za dvě hodinky odrozeno a ono ne..sakraš :mrgreen: tak nějak na to spoléhám, že to u nás tak bude. Dcera měla taky zlomenou klíční kost-měla 4440 g/53 cm. Nikdo na sále tuto váhu nečekal, doktor se sekl v odhahu, napsal mi do karty v den porodu odhad okolo tří kil, to mu mamka ještě oponovala.No a ejhle, na sále to nešlo, skákali po mě jak po gumovém balónu, potrhali mi svaly nad břichem, oči zalité krví. To jsou radosti :lol: ale co by člověk nevytrpěl, že? Gratuluji ke krásným dětem a ať Vám dělají jen radost. Dcera už je velká slečna, určitě pomůže-na toostatně taky spoléhám :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 05.02.14 08:29

A napadlo mě k té kostrči, co vás bolí. Švagrová to měla stejně, jak popisujete a po několika týdnech trápení jí zjistili naštípnutou kostrč. Měla větší dítě a jak se tlačilo ven, nějak kostrč vychýlilo a bohužel i naštíplo. Pak chodila dlouho na rehabilitace. Třeba se i vám tam něco pohlo a proto máte ty bolesti :nevim:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 05.02.14 08:32

@LennaZS děkuji moc :-) no já taky doufala že to pujde rychleji než moje předchozí porody, no nešlo :-)
No ty sis teda užila, to já měla slabí odvar proti tobě :-)
Držím pěstičky a at to máš porod pokud možno rychle a :palec: bez komplikací za sebou
NA FOTO JSTE TAKY KRÁSNÁ RODINKA ;)

Příspěvek upraven 05.02.14 v 10:02

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 05.02.14 08:35

@LennaZS s tou kostrčí už mi na kontrole taky říkali, že mě pošlou na rentgen, že tak moc už by bolet neměla, že je možné že se při tom vychýlení naštípla..chjooo, přitom miminko nebylo zase tak veliké, no ale mám uzké porodní cesty..Mám už něco domluvené, tak doufám, že mi pomožou, protože i sedět tady u pc, jsou dost muka, nepomáha ani několik polštářů a sedět můžu jen v předklonu

 
myšák1187  05.02.14 09:00

@pajinka111 jé tak jak koukám, tak máme ty princezny narozené ve stejný den, jen ta naše je ve 20:27 a ještě k tomu akutní sekcí.
Gratuluju ke Karolínce a máš opravdu moc pěknou rodinku :kytka: :palec:

 
Akrobatka
Kecalka 200 příspěvků 05.02.14 09:07

Krásný deníček, je mi líto toho epiduralu. Já jsem rodila v Podolí a ten přístup k epiduralu byl uplně stejný - nejdřív ještě ne, potom, uvidíme no a po 7 hod nekončících křížových bolestí že už jdu rodit a že je pozdě :pocitac: Prostě se jim ve 2 ráno nechtělo budit anesteziologa asi. Nechápu, jak s tímhle přístupem můžou být nejlepší porodnice. 8o

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 05.02.14 09:10

@pajinka111 Děkuji moc :-) podle toho, co popisujete to je fakt stejné, jak u švagrové. Oni by vás nechali pak rehabilitovat, ale co si budeme povídat, najít si čas sama na sebe s třemi dětmi..bude to asi náročné. Tak držím palce, ať to není nic dramatického a brzy jste ok. Musí to být hodně omezující..

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 05.02.14 11:42

Jsi dobrá jak jsi to krásně zvládla, :potlesk: blahopřeji ke zdravé a šťastné rodině :hug:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 05.02.14 12:13

No byl to boj, ale ty krasne deti co mas za to urcite stali, ze? :srdce: Hodne stesti cele rodine :kytka:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 05.02.14 12:25

Hodně štěstíčka a zdravíčka všem dětičkám a celé rodince!!! :potlesk:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 05.02.14 12:29

Hodně štěstíčka a zdravíčka všem dětičkám a celé rodince!!! :potlesk:

 
Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 05.02.14 15:11

Hezký deníček, jen mám divný pocit z poznámek o synovi (hlučný, hrozný, vztekloun, boj, na vyskočení z okna…), kdyby to bylo anonymní tak je to vtipné, ale takhle doložené těmi fotkami…Aby mu to za pár let až si to bude moci přečíst, nebylo líto. (Děti si totiž tu rodičovskou lásku, kterou k němu jako káždá matka cítíš, do příchodu svých dětí, neumí ani představit, proto se jich může dotknout ledasco). Samozřejmě přeji hodně štěstí, máte moc krásné děti!

 
lcj3232
Kecalka 428 příspěvků 9 inzerátů 05.02.14 19:45

Krásné dětičky, ať dělají všechny radost :-)

 
lcj3232
Kecalka 428 příspěvků 9 inzerátů 05.02.14 19:45

Krásné dětičky, ať dělají všechny radost :-)

 
gladiolka
Kecalka 110 příspěvků 05.02.14 21:24

Krása :) A smekám :palec: :kytka: A taky hlavně gratuluji :hug:

 
dakar13
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 05.02.14 21:34

Moje malá taky měla zlomenou klíční kost - byla malá 2850 g když se narodila, a za 6 hodin byla venku, mě jen řekli, že se to stává, jak procházej, ale o uzkych cestách nic :D
přeji hodně štěstí :D

 
Ella007
Kecalka 101 příspěvků 22.02.14 23:09

Ať se vám všem pěti dobře daří :)

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 20.03.14 09:42

Krasny pribeh od samého zacatku. :potlesk:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 28.03.14 08:55

Děkuji všem, jsem za všechny 3 děti moc ráda a neumím si předsatvit že bych je neměla, jsou všichni naprosto úžasní, ikdyž všechny moje porody byli celkem dost dlouhé, dramatické všechy dětičky stáli za to :-)
všem co je naprození dětí terpvě čeká, držím pětičky a at máte rychlí a pokud možno co nejmín bolestivý porod, těm co se už miminka narodila velikánské gratulace :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama