Jak Anežka s Rudíkem přišli na svět

Porod

O porodu našich dvojčátek, nejkrásnějším zážitku v mém dosavadním životě.

Já na tom prokletým míči :-)
4 komentářů

miminka zhruba 2 týdny po narození
5 komentářů

Anežka dnes
3 komentářů

Rudánek dnes
1 komentář

Když jsme přijeli do porodnice, bylo 11.9.2012. Zvoním na dveře porodního sálu, klepou se mi ruce. Co ruce? Klepu se úplně celá! Nervozitou bych se těmi dveřmi radši prokousala než čekat, kdy někdo konečně otevře. Ale jinak samozřejmě zastávám svou funkci ženy s životním nadhledem a uklidňuji miláčka, jehož fasáda by mohla konkurovat nemocničním dlaždičkám.

„Nic se neděje miláčku, jen dvě malilinkatý kapičky krve na kalhotkách, vůbec nic se neděje. Jen pro jistotu se nechám vyšetřit. Navíc je smutný datum, dneska nechci rodit!“ pravím se vzpomínkou na jedenácté září a celosvětový smutek, a radši zatajím mírnou hysterii, kterou jsem zaslechla v hlase mé gynekoložky, které jsem předtím volala.

Po přivítání usměvavé PA se odebírám do ordinace gynekologa, sama, miláček je na chodbě. Pořád vypadá, že si dá o ty dlaždičky. Pan doktor (který mě mimochodem později odrodí) mě vyšetří a bez nějakých zvláštních poznámek mě posílá na ultrazvuk. Z ultrazvuku mě po vyšetení posílají zpátky do ordinace. Na chodbě nás potkává ta usměvavá PA, vezme mi z ruky papíry „No, tak to si vás tady necháme.“

„No počkejte, jako fakt? To teď nejde, musíme ještě do banky a zařídit nějaký věci, počkáme, co řekne doktor, ano, sestři?“ prohlásí můj miláček a já se musím smát. Co kdybych jako rodila? To bych musela počkat, až se mu to bude hodit? "
Pan doktor potvrdil tvrzení PA a odeslal mě se ubytovat. No a my jsme si mezitím ještě dojeli do té banky, no.

Já tak nesnáším nudu! A ještě víc ty stupidní seriály, co jsou v televizi celý den! Střídají se u mě návštěvy jedna za druhou, ale co až skončí návštěvní hodiny? Já se snad ukoušu! „Pane primáři, pusťte mě domů, já budu hodná. Budu celý den ležet, fakt!“ Po každodenním mém škemrání primář povolí a mám slíbenou propustku na víkend. Upozorňuji, že teď se asi stanu terčem kritiky, protože jsem ležela v porodnici jen čtyři dny, ale já se tak nudila!!

Hurá, je sobota ráno! Jedu domů! Sice jen do zítra, ale aspoň něco. Monitory a vše je v pořádku, jen mě poslední dny trápí inkontinence, ale to je prý normální. Zkoušeli jsme i testovat plodovku, ale nikdy to nebylo stoprocentní. Kontrolní ultrazvuk a jedu dom… Jedu do pr** a ne domů, tomu mému chlapečkovi jsem vybryndala skoro všechnu plodovku! Podle primáře by se to dalo udržet na ATB pár dní, ale je to zbytečné, jelikož jsem přesně 37+1.

Volám miláčkovi. Propustka se nekoná!
„No to jsem rád!“
„Počkej, jak jako rád?“
„No měl jsem strach, že nedojedem do porodnice včas!“
„No to máš štěstí, už jsem myslela, že bych ti zkazila plány. Ale ty ti stejně překazím, přijeď jdem rodit.“
„Jako dneska?“
„Jó, jako dneska.“
„Tak já ještě vyvenčím psy a něco si zařídím a přijedu.“
„Ty máš vždycky na všechno dost času.“

Dostala jsem krásný porodní pokojíček. Je tu sprcha, pohodlný křesílko, velká postel, sprcha. Co víc si přát? Usadím se do křesílka a koukám zase na tu bednu. :-)

„Jako jesi chcete dneska rodit, tak tady jen tak neseďte a aspoň skákejte na míči,“ prohlásí příchozí PA. Kde je ta usměvavá PA se smyslem pro ironickej humor, co mám tak ráda?

„Já ale dneska rodit nechci!“
„To máte smůlu, za chvíli je tu doktor s tabletkou.“

Ve zkrácenosti, dostala jsem první tabletku a rozkaz skákat na míči. Tak skáču.

Je oběd. Přijde doktor, jak se prý cejtím. Cejtím se dobře, jen mám hlad jako herec. Dovolil mi jen polévku a mastný brambory. Takže vlastně nic, protože odpornou rajskou polívku a ještě odpornější nemocniční brambory pozřít nehodlám. Strašně se to vleče, protože čekáme, až ta paní vedle odrodí a pak jdu na řadu já.

Slyším jen několik hodin „Já už nemůžu!“ „Ještě nerodíte, tak si nestěžujte!“ Pak krásnej pláč, a hovory novopečené maminky jak obvolává známé s tou krásnou zprávou. Takže následuje další tabletka a podle doktora se nic neděje, ale do půlnoci porodíme. Přijel miláček, koukáme spolu s doktorem na zprávy, povídáme o životě a pak najednou z doktora vypadne, že jdeme píchnout vodu. No, tak jo, tak jdeme.

A tady končí veškerá sranda! Cítím malý lupnutí a najednou takovou bolest v celým těle, že asi umírám! Chce se mi křičet, ať mi sem pošlou miláčka, ale nedokážu ani otevřít pusu. A v tom je ve dveřích, moc mu to sluší v tom hábitu. Já se asi zblázním. Sedí u mě, otírá mi čelo, pusu mokrou plínou, drží mě za ruku a připadá mi, že snad trpí víc než já. Epidurál jsem nechtěla, ale když mi můj milý pan doktor doporučil, že se budu líp otevírat, neváhám ani minutu.

Přichází má známá, anestezioložka. Veselá kopa, já jí zbožňuju. Mezi kontrakcema se svíjím místo bolestí smíchy, tak je mi aspoň líp. Pak už tak nějak nic nevím. Odvedli mě zpátky na ten krásný pokojík. Ležela jsem, prodýchávala kontrakce, jak mi názorně pan doktor předvedl, a najednou přijde PA a povídá: „Jé, tady už chce někdo tlačit, tak jdeme na sál.“

Cesta byla příšerná. Vysadili mě na kozu, jelikož já už jsem nemohla, neměla jsem sílu (hlavně že jsem musela pořád skákat, že jo). No a jak jsem si lehla na tu kozu, tak najednou NIC. Nic, jako žádná bolest, žádné kontrakce. „Až ucítíte kontrakci, tak tlačte!“ „Já ale nic necítím!“ „Tak já vám budu říkat.“

No, Rudík šel první. Bylo 20:45, když jsem si lehla na kozu a 21:35, když se dostal ven. Celou dobu jsem tlačila ze všech sil, ale nešlo to. Zaplakal. Krásný pocit, hrozně jsem se bála, že se mu něco stane, než ho dokážu vytlačit. „Je v pořádku?“ Nějak mi ho zapoměli ukázat…

Přichází miláček s tím malým uzlíkem.
„Ten je tak krásně ošklivoučkej! Je v pořádku?“
„Je, nebojte se. A ležte v klidu, ještě tam máme frontu.“
„Haha, já jsem strašně unavená.“ Když si představím, že mám absolvovat ještě jeden takový porod, tak na mě jdou mdloby.

„Tak, jdeme tlačit!“ Jednou jsem zatlačila, a najednou taková krásná úleva!
„JÉ, ta vylítla jak špunt od šampusu!“ Anežku odnesli na zvážení a nastává placenta, kterou ze mě doktor vyndal, pochování Anežky a šití. No to nedám! Dávám kolena k sobě a na doktora dělám psí oči.

„Doktore, už ne. Nechte mě vyspat a pak to zašijem, jo?“ Celé osazenstvo na porodním sále, mimochodem asi 10 lidí, se směje. Haha, to je fakt vtipný. Dostávám masku s nějakým sajrajtem a spím… Mezitím proběhlo šití.

Strašný drcnutí mě probírá ze spánku. Ježiš, co se děje? „Ale nic, vezeme vás na pokoj?“ Kde jsou děti?!? „Jsou u sestřiček, ještě si odpočiňte.“ Tak jo. Je jedna ráno. Volám miláčkovi, ten je v bujaré náladě a s ním celá vesnice. Ještě že jsem na pokoji sama, protože ty ohromné gratulace by vzbudily i slona. Zvoním na sestru. „Co se děje?“ Evidentně se lekla. Moje nejoblíbenější sestřička, jednou mě na monitoru nazvala hubenou maminkou. :-)

„Nic, chci k sobě děti.“
„Ještě si odpočiňte, ztratila jste hodně krve, ať na ně máte sílu, jsou v pořádku a stejně spinkají. Vpět vám je přivezou na první kojení.“
„V pět? To je ještě hrozně dlouho!“
Až do pěti nespím, asi bych ten sajrajt co mi dali dejchnout potřebovala i domů, abych se dokázala za nějaký tři hoďky tak pěkně vyspat. V pět ráno druhý nejkrásnějsí okamžik… Moji drobečci jsou konečně u mě!! Jak já vás už teď miluju, zlatíčka moje!!

Takto se 15.9.2012 narodili moje dvojčátka s 47 cm a porodní váhou 2300 a 2400 gramů a dokázali mi celý život obrátit naruby. Ale jen k lepšímu - jsem neskutečně hrdá a šťastná maminka, i když je to občas záhul.

Ještě jedna poznámka: Pan primář se svěřil mému chlapovi, že když mě pustí domů, tak jen proto, aby se urychlil porod. V průběhu mého porodu se odehrával na vedlejším sále kritický porod, po němž zůstala maminka několik dní na JIP, možná i proto měli všichni moc práce, a proto mi nechtěli dát dvojčátka. Byla jsem totiž fakt slabá, druhý den jsem hrdinka, která nepotřebuje žádnou pomoc, omdlela ve sprše. Moje vyšívání by mohlo konkurovat i té nejzběhlejší švadleně, ale od první chvíle jsem v klidu seděla :-), bohužel vše přišlo k sobě až při návratu domů.

Hezký den!

Hodnotilo 31 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 06.12.13 00:08

Jeee, to je pěkný deníček, asi jsem tu ještě nikdy nečetla o přirozeném porodu dvojčátek. Nějak si to neumím představit, že vytlačím jedno, příjde euforie a tu hned doktor zpraží, že jedem ještě druhé kolo :D

moc krásné děti a holčička má krásné jméno, je to má jmenovkyně :dance:

 
kve-tinka
Závislačka 4016 příspěvků 33 inzerátů 06.12.13 06:25

Gratulace k přirozenému porodu dvojčátek!!! :kytka: Už jsou to dvě velké šikuly… :*
Já jsem taky ztratila kontrakce, když jsem vylezla na kozu, no a mi nikdo neříkal, kdy mám vztah…takže buď jsem tlačila mimo kontrakci, nebo vůbec…a závěr? mám malého kříšeného, narodil se bez dechu.. :zed:…v noci ho odvážela sanitka 50km do jiné nemocnice…hrůza…
A teď? Leží v křesílku a stále tahá za kolotoč a mi už jde ta melodie krkem. :roll: :srdce:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 06.12.13 06:57

:kytka: to je moc krásné :hug:

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.12.13 07:57

@kve-tinka tak hlavně že jste v pořádku. Já jsem ani v těch nejdivocejsich snech nečekala že apgar bude v devitkach a desítkách :-)

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.12.13 07:59

@LadyTommy byl to zahul, ale krásnej ;-) jméno bylo první na kterém jsme se shodli :-)

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.12.13 07:59

@facetia díky :-)

 
Run
Generální žvanilka 20184 příspěvků 06.12.13 08:01

Páni, krásný děti, krásná váha, jsi dobrá ;) A i krásný pokojík :pankac:

 
Draculka
Ukecaná baba ;) 1509 příspěvků 06.12.13 08:16

Gratulace k dvpjčátkům! Ještě fotku z 1 roku by to chtělooo :potlesk:

@LadyTommy Taky jsem rodila klasicky a druhé dvojče už byla pohoda, první oddřelo práci za něj, cesta byla už široká, takže druhé bylo raz dva :)

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 06.12.13 08:19

Krásný deníček :potlesk: Gratuluju k fakt rozkošným prckům :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 06.12.13 08:23

Přirozený porod dvojčátek… teda mámo, jsi šikulka a já jsem ráda, že jsem si o takovémhle porodu mohla přečíst :hug: Musel to být faaakt záhul 8o

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 06.12.13 08:42

Krasne deti a moc fajn cteni :kytka:

 
Sopttíček
Závislačka 3326 příspěvků 06.12.13 09:15

Krásný deníček, gratuluji ke krásným váhám a dětičkám :potlesk: :kytka:
@LadyTommy taky jsem rodila přirozeně dokonce bez epiduralu, jde to ;)

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 06.12.13 09:34

Krasny denicek, na me ale tezce premilackovano :oops:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 06.12.13 09:34

Krasny denicek, na me ale tezce premilackovano :oops:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 06.12.13 10:12

Gratuluji :kytka:

 
kookinka
Kecalka 156 příspěvků 06.12.13 10:29

Gratuluji k dvojčátkům :kytka: mmch vybrali jste krásná jména ;-) ti naši jsou dva roky od sebe

Příspěvek upraven 06.12.13 v 10:30

 
zlobikbobik
Závislačka 4670 příspěvků 06.12.13 11:03

Pěkně napsané. Mám dvojčátka přesně o rok pozdej :lol:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 06.12.13 11:37

Také gratuluji k dvojčátkům!!!Ani já si nedovedu představit rodit dvě dětičky po sobě!!!Velká pochvala!!! :lol:

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 06.12.13 12:10

:kytka: Dlouho jsem nečetla tak hezký a vtipný deníček. Tak at pokladi dělají mamince a tatínkovi jen a jen samou radost :hug:

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.12.13 12:12

@Draculka ty fotky co jsou u deníčku jsou foceny zhruba 14 dní po prvních narozeninách :-)

 
JanulkaM
Závislačka 3730 příspěvků 06.12.13 12:56

Super deníček :lol: Pěkné fotečky ;)

Jsem si oživila, jak proběhl ten náš porod. Dvojčata :srdce: :srdce: budou mít za měsíc už 2roky.

Příspěvek upraven 06.12.13 v 13:03

 
mattule
Závislačka 2933 příspěvků 06.12.13 15:57

Krásnej deníček a moc gratuluju.jen se zeptám - v jaký nemocnici nechaj rodit dvojčátka přirozeně? u nás se jde automaticky na císaře

 
JanulkaM
Závislačka 3730 příspěvků 06.12.13 16:56

@mattule nevím kde rodila paní, ale ve Zlíně taky nechávají přirozeně

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17646 příspěvků 06.12.13 17:00

Moc gratuluji k dvojčátkům a přirozenému porodu :kytka:
taky se mi to promítlo zpátky :) já ale skončila nakonec akutní sekcí, taky už jim za měsíc a půl budou dva.
moc hezky napsané :)

 
JanulkaM
Závislačka 3730 příspěvků 06.12.13 17:11

@cibi toho jsem se strašně bála

Příspěvek upraven 06.12.13 v 17:13

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.12.13 20:00

@mattule rodila jsem v Pelhřimově. Taky jsou zvyklí automaticky císař, ale ptali se, tak jsem řekla že chci přirozeně :-) dokonce mi jedna starší sestřička říkala, že si přirozený porod dvojčat tady nepamatuje, ale je dobře že dávají možnost volby…

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 06.12.13 20:04

@cibi my jsme samozřejmě byli domluveni že jakmile se něco nebude líbit tak bude okamžitě císař. Celou dobu od toho prasknutí vody i při samotném porodu jsem měla natočený monitor, a sál na císaře byl připraveny… Ale naštěstí jsme to zvládli :-)

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 06.12.13 20:16

Nádherné moc moc :)

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 06.12.13 20:49

Krásný deníček a věta: ležte v klidu ještě tu máme frontu to mě rozsekalo:-))) gratuluju k dvojčátkům:-)

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 06.12.13 22:02

Krásný deníček moc hezky se čte. Přeji vám tobě i dvojčátkům mnoho zdravíčka. :) :mavam:

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17646 příspěvků 07.12.13 10:10

@wra
moc ti to přeji, že jsi zvládla je porodit :) opravdu moc :) mě to po 26hodinách porodu ukončili sekcí, prý bych béčko už nevytlačila, takže vzali oba bříškem, ale měli jsem epidurál a viděla jsem je hned. ale to víš, že jsem toho litovala, už jsme měli vše připravené zavinovačky a tak. je krásné, když to dopadne dobře a je jedno jak. ale to přirozené ti moc přeji :pankac:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 07.12.13 12:35

Krasnej denicek :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Neplánovaně plánované dvojité štěstí


Reklama