Jak Barborka na svět přišla

Porod

Dnes jsem se po čtyřech měsících od narození naší princezny rozhodla, že taky napíši deníček o tom, jak probíhal konec těhotenství, jak přišla na svět naše Barunka a jaké byly první dny s ní.

Dnes je to právě 4 měsíce, co po devíti měsících v Brně Bohunicích poprvé vykoukla na svět naše Baruška. Miminko jsme s přítelem plánovali tak, že jsem vysadila HA a řekli jsme si, až to přijde, tak to přijde. Trvalo to 3 měsíce bez HA, jednu injekci na spuštění MS kvůli cystě a příští měsíc už tam v bříšku nebyla cysta, ale třímilimetrová fazolka.  Termín porodu nám doktorka stanovila na 6. 2. 2012.

Těhotenství probíhalo úplně ukázkově, všechny testy byly v pořádku, na obávanou cukrovku jsem nemusela, a tak se pomalu ale jistě blížil den D. Na Druhý svátek vánoční jsme si užili planý poplach, když se mi po cestě na sváteční oběd k mamce udělalo v autě špatně. Jeli jsme domů s tím, že oběd přijede k nám. Přijela mamka i s kastrůlky, a že jestli je mi pořád zle, že by radši jela na kontrolu, že jí takhle začal porod se mnou, taky o měsíc dřív. A tak jsme jely. Jela se mnou mamka, nastávající tatínek si nedokázal připustit, že už by to mohlo být, tak radši zůstal doma. V nemocnici se ukázalo, že je to všechno ok, že porod se nechystá a miminko je v pořádku. Mě se mezitím udělalo úplně dobře, a tak se jelo domů.

Potom bylo všechno v nejlepším pořádku až do doby, než my doktorka na kontrole v 37. tt řekla, že miminko má jen 2200 g, že je malé a má malé bříško, že se jí něco nezdá. Chtěli si mě rovnou nechat v nemocnici, ale pak si to rozmysleli, že mám přijít ve čtvrtek na zátěžový test. Takže doma stres, jestli je všechno v pořádku, zároveň jsem dávala dohromady zbývající věci a protože bylo jasné, že mimi už obřík nebude, sháněli jsme menší oblečky. Doma všichni dostali instrukce, bylo uklizeno, nachystáno. Test dopadl dobře, jiná doktorka řekla, že jí se zdá, že má mimi 3000 g a že můžeme domů.

Pak jsem absolvovala ještě 2 kontroly v nemocnici a bylo to tady. Šla jsem na kontrolu 2. 2. 2012 domluvená s kamarádkou, že mě tam vyzvedne a ještě si zajdeme na kafe, než bude mimčo na světě. Kamarádka přišla, čekala v čekárně. Ale už při natáčení monitorů jsem věděla, že se jim to nebude líbit, malá jim pořád utíkala a jednou nebo dvakrát vyletěly ozvy hrozně vysoko, pak zase klesly hrozně nízko. Takže verdikt, vzhledem k předešlému testu a tomu, že neví, jak se tam malé daří, už si mě tam nechají a ráno se jde na vyvolání. No byl to trošku šok. Ale co, nechala jsem si dovézt věci, probděla půl noci a ráno jsem si pomalu nestihla ani vyčistit zuby, jak si pro mě rychle přišli. Prý rychle, rychle, raději nesnídejte, vezměte si s sebou banán a už vás čekají na porodním boxu. No, vyjukaná jsem byla kvalitně.

Porodní box byla taková kójička s porodním křeslem, pultíkem, umyvadlem a jednou židlí. Přišla za mnou příjemná PA, a že mi zavede tabletku na vyvolání. Bylo osm hodin ráno. Tabletka se mnou nic neudělala, tak přišla na řadu za hodinu a půl druhá tabletka. Zavádění tabletek nic moc, jak jsem jim pak říkala, ty doktorky a PA by potřebovaly delší prsty. Druhá tabletka spustila malé kontrakce, které byly úplně v pohodě.

Někdy v půl jedné přišla PA a řekla, že píchne vodu. Někde mezi tím mi ještě udělala klystýr. Nevím, proč se toho někdo bojí, nic to není. No, po prasknutí vody už to začalo mít pořádné grády, ale dalo se to krásně vydržet. PA mi nabízela epidural, ale odmítla jsem ho s tím, že zase tolik to nebolí. Chodila jsem do sprchy, ač jsem měla pocit, že mi to nepomáhá, ani neulevuje. Jinak jsem chodila po pokoji, v kontrakcích si lehala na parapet, nebo lezla po žebřinách. Mezitím přijel přítel, který byl v té době nemocný, takže tam jen seděl s rouškou a nebylo mu moc dobře. Pomoc jsem od něj nechtěla, nedělalo mi to dobře.

Při kontrakcích už jsem do těch žebřin málem i kousala. PA mě ještě naposledy poslala do sprchy, já jsem se bránila, ale šla jsem. No a jak jsem se vrátila, už na mě šlo tlačení. Přítel nechtěl u samotného porodu být, tak se vydal hledat automat na kafe. Lehla jsem si na křeslo a PA že si mám lehnout na bok, no to už jsem nestihla. Nevím přesně, na kolik zatlačení byla malá venku, ale trvalo to jen chvilku. Podle porodopisu trvala druhá doba porodní 10 minut. Že by zásluha maliníku? Přítel stihl vypít akorát to kafe a přišel přesně ve chvíli, kdy Barborka vykoukla ven. Bylo 3. 2. 2012 15:30 a z nás se stali rodiče.

Přítel rychle hledal foťák, já jsem už měla malou na bříšku a kochala se tou krásou. Byl to zvláštní pocit. Zvláštní, ale zároveň krásný. Pak si malou vzala sestra a změřila a zvážila ji. Měla 50 cm a 2730 g, takže takový králíček. Pak ji dostal do náručí tatínek a já jsem čekala, až vyjde placenta a na šití. Bylo mi krásně. Měla jsem malý nástřih, takže šití trvalo tak 10 minut, přičemž jsem doktorce řekla, že si připadám jako ponožka, jak tak natahuje tu nit, že to je jak kdyby štupovala ponožky :)

Pak si vzali Barunku na dětské oddělení, novopečený tatínek odjel domů a já jsem konečně od rána dostala něco k jídlu. Seděla jsem na kraji porodního křesla, cpala jsem se uzeným a kaší a všem oznamovala, že teda UŽ. Nic mě nebolelo, do sprchy jsem si došla sama, a kdyby mi někdo řekl, že musím jít porodit znovu, řekla bych aha, tak klidně. Porod jsem zvládla bez epiduralu, od nástupu bolestí, které stály za řeč, se malá narodila za asi dvě a půl hodiny, šití mě skoro nebolelo, mohla jsem normálně sedět. Za dvě hodiny jsem skoro nevěděla, že jsem rodila. Samozřejmě, každý pohled do postýlky vedle mě mi to vždy připomněl, a připomíná doteď. Takže na prvorodičku s vyvolávaným porodem, si myslím, že můžu říci, že bych takový porod přála každé.

No vidím, že jsem nenapsala deníček, ale skoro román, jenže zkrátit to asi nešlo. A to jsem vynechala, jak se na mě přišla na porodní sál podívat i tchyně, která v nemocnici pracuje, a jak jsme málem nefotili, protože karta nebyla ve foťáku a náš táta je technický antitalent.

Jinak Barunka byla a je moc hodná, ačkoli nám první tři týdny dala pořádně zabrat. Nejdřív nás vyděsila, když se dusila, pak nás čekala hospitalizace kvůli podezření na apnoické pauzy, ale naštěstí to dobře dopadlo a od té doby nám dělá jen radost. Jasně, umí i pozlobit, třeba s jídlem a tak, ale to už je na jiný deníček.

Všem, kdo neusnuli a dočetli až dokonce, děkuji. Je fajn, si to takhle oživit a zavzpomínat si, jak to vlastně bylo.

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 04.06.12 07:53

Tak tohle je přesně můj sen, upřímná závist a gratulace ke krásnému porodu :kytka: a Barunce :kytka:

Příspěvek upraven 04.06.12 v 07:54

 
šárka-m
Povídálka 24 příspěvků 04.06.12 07:55

teda, tak takový porod bych chtěla ještě někdy zažít… :palec: Důležité je, že je malinká zdravá a dělá vám samou radost. Přeju ať jste zdraví a šťastní. :srdce:

 
Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 04.06.12 11:08

Moc pěkný deníček a rychlý porod :-) s tou rychlostí jsme na tom byly podobně :-))) Gratuluji k Barunce a ať dělá jen radost :-) Nás Vojtíšek taky první tři neděle dost pozlobil, ale už je hodnej :-)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.06.12 11:49
:kytka:
 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 04.06.12 15:44

Krásny super :potlesk: Gratuluji k miminku a máš pravdu-kdyby každá z nás měla takový porod… :hug: Méjte se krásně a hodně zdravíčka :kytka:

 
asunta
Stálice 89 příspěvků 04.06.12 22:49

Gratuluji.Já měla taky vyvolávaný porod,ale sprcha mi hodně pomohla a navíc mi utlumila natolik kontrakce,že mě stavěli do latě opravdu ty silné.No a když se šlo na samotný porod,tak mi museli napíchnout žílu a dát infuzi,protože mě kontrakce přešli a na patero nadechnutí byl Daneček venku. 53 cm a 4060 g.Bez nástřihu.Ale trochu potrhaná :)Ale porod to byl tak rychlý,že tatínek měl co dělat aby to vůbec k porodu stihl.přijel na poslední dvě silný kontrakce a já šla rodit.Dělám si z toho srandu,že kdybych měla každý porod takovýhle,tak rodím na zakázku :) :D

 
vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 05.06.12 14:22

Hezký deníček, gratuluji :kytka: a závidím rachlý a hezký porod.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 05.06.12 22:58

Moc hezky porod

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama