Konec iluzí aneb ne(dá) se to

Porod

Každá odrodivší kamarádka mi říkala, dá se to. Ale já se na porodním sále zapřísáhla, že až se mně někdo zeptá, nebudu mu rozhodně lhát!

První vteřiny na světě
5 komentářů

Poprvé u mámy :)
2 komentáře

Poprvé u táty ;)
2 komentáře


1 komentář

Druhý den po porodu
1 komentář

Byl pátek 6. 5. 2011. Proloupla jsem oči a všimla si, že přítel už vedle mně neleží, že bych zase zaspala jeho odchod do práce? Mrkla jsem na telefon - 7:40. Tak to je blbost, to ještě neodešel. Vyhrabala jsem se z postele a dokulila se do obýváku. Ha! Miláček si hraje na počítači :D Na uších měl obrovská sluchátka, takže ani neslyšel, že jsem vstala, ovšem po registraci pohybu mě zmerčil, zamával a hrál si dál. Já se mezi tím odbatolila na záchod a dumala nad tím, jak dlouho si ještě budu muset hrát na velrybu :D Termín jsem měla následující den 7. 5. v sobotu. Z koupelny jsem se vydala znovu do pelíšku, že se aspoň dospím, a zavrtaná v peřině si v hlavě promítala kamarádčiny fotky, která před týdnem odrodila.

„Achjo, jak já jí závidím, už má tu svoji berušku u sebe… Jak já už bych taky chtěla :-( V těhle myšlenkách jsem upadala do spánku, když mě najednou doslova píchlo u čípku. Vykulila jsem oči, rázem uplně probuzená a říkám si - Kurňa! Že by? Je to voda nebo jen utkvělá představa? Zkusila jsem malinko zatlačit a horký pramínek mi promáčel kraťásky u pyžama. "Lukýýý?“ Ticho. „Zlatíčkooo?“ Babinský bez reakce :D „LÁÁÁSKOOO!!!“ (No to už mě museli slyšet i venku na ulici! :D ) Nic, Lukáška ten můj řev evidentně vůbec nerušil od hry :D Takže jsem se opět sesoukala z postele a plavným skokem hrábla po ručníku. Narvala jsem si ho mezi nohy a vycupitala do obýváku. Přítele moje vzezření ohromně pobavilo :D „Praskla mi voda, vypni to, jedeme do porodnice!“ Jeho tázavý pohled se rázem změnil na vyděšený, začal podupávat a zuřivě mávat rukama ve vzduchu :D Prostě zásek jak zákon káže.

Ovšem jeho následující reakce mě opravdu odrovnávaly :D
„Počkej… dneska? Dneska je výplata…“
„Kašli na výplatu, dostaneš ji v pondělí!“
„A počkej, dneska je hokej!“ (Bylo mistrovství :D)
„Děláš si srandu? Uvědomuješ si, že se ti dneska narodí dcera?“
„Nooo jo, asi jo… A nezdá se ti to? Jak víš že je to voda?“
„Teče to jako blázen! :D
„A nepočůrala ses třeba?“
„Né to vážně ne :D
„A máš nějaký bolesti?“
„Ne, vůbec…“
„No tak počkáme ne? Třeba to přejde…“ (:-D :-D :-D)
„Ne nepřejde, a do porodky se má odjet hned, jak ta voda rupne.“
„Dobře dobře dobře… A co mám dělat?“
„Oblíkej se a zavolej do práce že nepřijdeš. OMG :D

No, zatímco já jsem upouštěla vodu, kde se dalo, on lítal po bytě v trenýrkách a s taškou do porodky v ruce sem a tam :D Asi po půl hodině naprostého chaosu (ze strany přítele, já byla uplně v klidu) jsme se konečně dokodracali (tranzitem!) do porodnice, vzdálené asi 200 metrů. Kdybych vyrazila pěšky napřed, vyšlo by to nastejno :D

Na gynekologickém příjmu byla ohromná fronta jíž vévodila jakási netěhotná slečna, která se zaboha nemohla rozhodnout, jestli má zaklepat nebo ne a dokola se na to ptala maminky. „Zaklepejte a rychle!“, procedila jsem skrz zuby, poněvadž jsem měla plodovku až v botách. Slečna poděšeně couvla, dav se rozestoupil a všichni mě ochotně pouštěli před sebe :D Přijala mě starší sestřička, já se převlékla a odveleli mě na monitor. Kontrakce žádné, otevřená jsem taky nebyla, a tak přítele poslali domů a mě strčili na hekárnu k další mamině, že musím počkat. Asi po dvou hodinách už jsme funěly obě a zapisovaly si časy. Přibyla k nám ještě jedna těhulka, co čekala na vyvolání a kontrakce nám z duše záviděla. Po chvíli tu první maminu odvezli na sál a já s tou druhou zůstala sama. Klábosily jsme o všem možném, střídavě nás monitorovali… Najednou se ze sálu ozval nelidský řev, a polovina personálu se rozběhla chodbou.
„Bojíš se?“ zeptala se mě šeptem a s vytřeštěnýma očima. Já s uplně stejným výrazem odpověděla že jo :D

Hodina míjela hodinu, docela nuda, když v tom mi došlo že mě kontrakce přešly… intervaly se prodlužovaly a najednou nebylo nic! Zkusila jsem horkou sprchu, taky nic. Na kontrole mi řekli, že jsem na 4 prsty a že se to musí popohnat. Pak už to lítalo jak na běžícím páse. Šup na sál, dali mi YAL (který teda vůbec nezapůsobil), ATB a pak oxytocin. PA mi řekla, ať napíšu domů, že pak už toho nebudu schopna.

Měla pravdu! Jen co jsem odložila telefon, přišly stahy po třech minutách, pak po dvou, a já chtěla umřít! Tak, jak jsem si říkala, že křičet nebudu, tak jsem řvala jako tur! Všechny bolesti mi šly do zad, a řeknu vám, kdyby vás přejel traktor, bude to proti tomu prd! Po chvíli se vedle mně zjevil vyděšený přítel a mamka. Nevěděla jsem komu mám drtit ruku dřív, a tak mě drželi každý z jedné strany. PA mě přemluvila k epiduralu (já se ho hrozně bála), který beztak pomohl asi tak na dvě kontrakce a konec… Tahali mě z postele na záchod a zase zpátky na postel (kvůli vyšetřování) Lukáš za mnou ochotně vláčel kapačku s oxytocinem a já ječela a ječela. Když se mě přišel doktor zeptat, jak mi je, čapla jsem ho za plášť a prosila ho, ať to skončí, ať mě uspí, že chci císaře a nebo ať mě zabije :D Obojí kupodivu odmítl :D Nemohla jsem sedět, ležet, dýchat, mluvit… nic. Mezi kontrakcemi jsem omdlívala a usínala… A právě v tu chvíli se mi v hlavě promítla ona moje otázka, jaký že je porod a nervózní úsměv kamarádky se slovy - „Dá se to…“ Takže přátelé - NÉÉÉ, NEDÁ SE TO!!!

Po 4 hodinách naprosto příšerných bolestí mě konečně nacpali na to křeslo. Já tlačila jak prdlá a přesto to bylo doktorům málo. „Bože ať to skončííí…“ hulákala jsem na celou porodku. PA se ke mě sklonila a se stoickým klidem pronesla - „Boha do toho netahej, teď musíš tlačit!“ :D Mezi kontrakcemi se ke mně naklonila mamka a tiše mi řekla - „Mrkni na hodiny, ta malá to ví a počká si na přesný termín ;-)“ Blížila se půlnoc…

Pak už šlo do tuhého, malá se sekla v porodních cestách a nebylo to zrovna růžové. Doktor se chytil z boku toho křesla, jednu ruku si zaklínil pod druhou a loktem mi dloubl do břicha. Beátku vymáčkl jak zubní pastu. Tak, jak jsem strašně moc nechtěla nástřih, tolik jsem byla ve finále šitá - nástřih + natržení + mě doktorka škrábla nůžkama. No dokonalost sama. Nejvíc mě překvapilo, že v momentě kdy byla maličká venku, okamžitě všechno přestalo bolet a ani to hloupé šití jsem vůbec necítila :) Malou mi dali na břicho, neplakala, jen tak tiše kníkala. Naprosto mě dostalo, jak byla maličká… a nádherná ♥ Doktoři jeden po druhém odcházeli, gratulovali a loučili se, a já se dokola omlouvala za to, jak moc jsem křičela :D

Beátka se narodila 7. 5. 2011, 8 minut po půlnoci, s mírami 2850 g a 47 cm. Je to moje největší štěstíčko a poklad, ale myslím, že bude jedináček. Nebudu nikomu lhát, porod bolí, příšerně bolí, byl strašný a skutečně předčil všechna moje očekávání :) Ale ten mrňousek za to stojí ;-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bikis
Závislačka 4553 příspěvků 28.06.11 05:41

Moc hezký deniček :palec: Moc mě takhle po ránu pobavil, hlavně ty reakce chlapů, když praskne plodovka, jsou úžasný!! :mrgreen: Máš i moc krásný fotečky, podle toho jak ti to tam sluší nevěřím, že to byla takový hrůza!!!! :pankac: :wink: A moc gratuluju k Beatce, je nádherná! :kytka:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 28.06.11 07:10

promiň, já se takyy zasmála, ař tě neznám osobně, úplně jsem si tě představila i toho manžela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: neboj, ono to přejde, bolí to, je to hrozné, hlavně ty chvíle, než můžeš tlačit, ale my jsme na to vybavené a i když píšeš, že se to nedá, tak se to dá, protože jsi to DALA, jsi šikovná :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: zvládla jsi to a jsi konečně mámou :dance: :dance: :dance: tak pozdravuj Beátku, ať krásně roste a je hlavně zdravá :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: jo a já u porodu taky řvu :oops: :oops: :oops: 8-o 8-o 8-o ale mě to pomáhá :-P :-P :-P

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 28.06.11 07:29

moc pekne napsane :lol: :palec:

ja kamaradkam taky rikam da se to, ale ja to tak teda doopravdy citila :lol: co jsem slysela je oxytocin mrcha. Ja ho nastesti nemela

 
Divine
Závislačka 2644 příspěvků 28.06.11 07:45

Gratulace k Beatce (mmch. krasne jmeno jste vybrali) :kytka:
Take me to pobavilo takhle po ranu, hezky napsany :wink:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 28.06.11 07:55

gratuluji k miminku a přeji hodně zdravíčka a štěstíčka do života :kytka:Máš hezky napsaný deníček,četlo se to pěkně,si statečná,věř že časem ještě aspon jedno miminko budeš chtít,ta bolest přece jen přejde. :srdce: já měla taky těžké porody,o kterých také píšu v deníčkách :wink: ten druhý až za 12let,taky dost ze strachu z porodu,ale taky že se dlouho nedařilo..taky jedna z těch co zavidí rychlé porody :wink:

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 28.06.11 08:06

krásný deníček, vím, že tobě do smíchu nebylo ale já se tu popadám za břicho :lol: Hele a ten oxytocin je fakt děsnej, já taky všechny kontrakce zvládala v pohodě, pak mi ho dali a já myslela, že umřu. A je fakt, že já kamarádkám taky říkám jak to bolí, přece jim nebudeme lhát, že? :mrgreen:

 
Květulííína  28.06.11 08:21

Gratuluji k Beatce :kytka:
Chvilku jsem se smála a plakala zároveň :-)
Pro nás, co nás porod čeká, to moc povzbuzující teda není :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 28.06.11 08:36

Gratuluji ke krásnému miminku :-)Přeji ať Beátka pěkně roste.
Deníček je krásně napsaný, líp se porod vystihnout nedá :-D Mě čeká porod v Chrudimi až v srpnu, ale jak se to blíží mám čím dál větší strach. Hlavně proto, že už vím do čeho jdu. :-D

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 28.06.11 08:42

Krasny denicek, sranda pred porodem, horor v porodu a to stesti nakonec po porodu, proste, bomba, je to na knizku povidek :)

 
MMMMM
Kecalka 124 příspěvků 28.06.11 09:06

Dost dobré :palec: :palec: myslím,že brzy zapomeneš když to dokážeš podat takhle perfektně ,že se tomu nedá věřit ,že to bylo tak strašné :-P :-P mě to čeká po druhé a po prvé se to dalo :mrgreen: :mrgreen: i bez těch anestetik a urychlovaku.
fotečky máš super :palec: moc vám to sluší všem!!!ať jste zdraví :-P a co výplata byla??? :potlesk: :potlesk: :mavam:

 
FloraBolger  28.06.11 09:21

Gratuluju k Beátce :kytka: . Já měla první porod vyvolávaný, tak jsem u druhýho doufala, že se obejde bez oxytocinu. No - odříkaného chleba největší krajíc :roll: . Když už nic, aspoň jsem měla druhý mnohem rychlejší než první (první cca 9 hodin, druhý necelou hoďku a půl). Můj závěr zní: „šlo to“ :lol:

Příspěvek upraven 28.06.11 v 09:21

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 28.06.11 09:30

Gratuluji ke krásné holčičce - mimochodem krásné malinké míry - taková by se měla rodit jedna radost :kytka: .
Nicméně opět mě nenechává chladným přístup českých porodnic a musím zareagovat. Kolik hodin uplynulo od odtoku plodovky do rozhodnutí, že dostaneš oxytocin na urychlení? Mělo by se totiž počkat minimálně 24hod na to, až se porod rozjede sám. Byla plodovka zkalená, že se na porod tak spěchalo? Proč se nepokusili nejprve zavést tabletu s prostaglandiny, ta má podobné účinky na vyvolání porodu jako mužské sperma, je přirozenější a nezpůsobuje tak šíleně bolestivé kontrakce? A to skákání po břiše na vytlačení dítěte - no bez komentáře. To už se snad smí použít fakt jen v případě krajní nouze, pokud by se dítě ztrácelo, bylo zamotané x-krát do pupečníku atd.
Mimochodem, když mi před druhým porodem hrozilo, že budu muset rodit císařem, ještě jsem s nostalgií vzpomínala na kontrakce a říkala si, že bych to dala znovu :lol: :mrgreen: .
Já mohu porovnat oxytocinové kontrakce vedoucí k porodu (fakt se nedají) a klasické kontrakce vedoucí k porodu - dá se to. Popisuju ve svém deníčku.
Jsi šikovná, žes to dala a věřím, že si to ještě jednou zopakuješ a dáš to :huban: :-D :wink: :kytka: .

 
Lilushka
Stálice 53 příspěvků 28.06.11 09:54

Moc gratuluju ke zdravé dcerce. Taky jsem měla oxytocin a bylo mi po něm opravdu „skvěle na umření“. Epidurál se nestihl a já si to užila jak se patří. Všichni mě chválili, jak jsem statečná - nevydala jsem ani hlásek, ve finále mě jenom tekly slzy jak hrachy. To,že jsem všechno dusila v sobě, tak si vybralo daň na psychice. Rozjela se mi laktační psychóza a musela jsem přestat kojit. Vedle mě ležela tenkrát paní, co rodila podruhý. To bylo pořád „au, dopr… to bolí, já nemůžu, udělejte mi císaře“, ale narozdíl ode mne byla schopná říct jméno dítěte a ještě zavolat svýmu drahouškovi, který doma hlídal starší, čtyřletou dceru.

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 28.06.11 10:18

AHojky,
super napsaný deníček :-) Gratuluju k Beátce.
A myslím, že si sourozence pro Beátku ještě pořídíte ;-) Já rodila poprvé nakonec za pomocí kleští, sestřičky i doktoři mi dokonce radili ať křičím, že to nemám dusit v sobě :-D a i když jsem si nedovedla představti druhý porod, tak jsem otěhotněla plánovaně 1,5 roku po porvním porodu :-)
 Maru

 
yweta
Závislačka 4113 příspěvků 28.06.11 11:14

Gratuluju k miminku :kytka:
Za necelé 3 měsíce mě to čeká také - poprvé :hug: , ale smíchu jsem se neubránila, promiň.

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.06.11 11:28

jé, jsme na tom stejně …také mi dali oxytoxin a myslela jsem že umřu, přemlouvala je na epidurál či něco jiného a paní doktorka to zakázala..byla jsem na tři prsty a pak najednou rodímee, myslela jsem, že jí uškrtím :mrgreen: no, takže můj první, indukovaný porod, kvůli tlaku byl za necelé tři hodinky :roll:
jo a také mě pěkně zaštupovali :poblion:
jo a jinak, když si vzpomínám, když jsem se ptala sestřičky, zda je lepší na vyvolání tabletka či ta kapačka, tak se na mě soustrastně podívala, teď chápu..takže jestli to tak normálně nebolí, uvidíme :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.06.11 v 11:29

 
jpichova  28.06.11 11:48

Maru,krásná holčička.Gratuluji. Jinak reakce u tatínku je poměrně u všech podobná.
U první dcerky/7let/ jsem rodila kráááásnou půlhodinku,bez epidurálu a jiných tlumících léků a naštěstí bez oxytocinu. Celou noc nic,žádná kontrakce ani po zavedení tabletky,ale po umělém protržení vody to šlo rychle. Možná jsem si pomohla sama,PA pořád říkala,že porodím až kolem poledne(bylo půl šesté ráno)a já po Yalu pořád měla nutkání na WC ale spíš to asi bylo nucení na tlačení,no a pak si jen pamatuji,jak šíleně řvu a dvě sestry mě v podpaží vlečou na sál a bylo 6 ráno,2-3 zatlačení a Verunka byla na světě. Takže za mě-dá i nedá,ale co já můžu říct po té půlhodince,že:-).
U synka(11měs) jsem si užila jinak 35tt,1970g,42­cm,akutní císař,2× špatně napíchlej epidurál,nakonec celková anestezie. Bobek měl apgar 2-6-7 a já si říkám,ještě,že jsem spala:-(

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 28.06.11 11:50

Krásný deníček, opravdu jsem se srdečně smála (sorry)taky jsem prosila doktora ať mi udělá císaře, nebo ať mě raději zabije:-)) Ale bolest byla zapomenuta a po 3 letech byl druhý porod. Taky sice nic moc, ale už vidím jen to dobré. Tak Beátce všechno nejlepší do života :srdce:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 28.06.11 11:50

gratulujem k Beatke :kytka: Ja som mala oxytocítové kontrakcie, ktoré drtili celé moje telo, ale len som potichu kuňkala a prosila o sekci. Řvala som až keď do mňa narvali kleště. Moj záver z porodu je: TO sa nedalo :roll:

 
Anonymní  28.06.11 12:00

Jak bolel první porod si už přesně nepamatuju, jen si dobře vzpomínám, jak po porodu sedím na pokoji na posteli a řikám si, že i když jsem nikdy nechtěla jedináčka, že podruhé už tohle prostě nedám. A po druhém porodu bych klidně rodila za kafe znovu :-)
Gratuluju k Beátce! Moc krásně napsaný deníček :palec:
 Alena

 
Via
Kelišová 5078 příspěvků 28.06.11 12:02

Reakce tatínka mě pobavila nejvíc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gratuluji ke krásné holčičce :wink:

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 28.06.11 12:41

Perfektně napsaný :palec: fakt si mě pobavila a ujistila mě v tom, že to JDE! :lol: fakt super:) gratuluju a přeju oběma třem hodně štěstíčka a zdravíčka :srdce: :mrgreen:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 2 inzeráty 28.06.11 12:46

Strašně správně napsané … :) :potlesk:

 
Kakika
Extra třída :D 14080 příspěvků 28.06.11 13:57

:lol: :lol: Taky jsem rodila s oxytocinem a přítel si ze mě doteď dělá srandu, že jsem měla štěstí, že mě neposlali hned po porodu na detox, jak jsem pořád prosila o nějaké drogy :-P O tom, že jsem přesvědčovala doktorku, že to nezvládnu, že jim tam umřu, že mi mají udělat císaře a proč si sakra neřekli dřív, když TEĎ už je na epidural pozdě :mrgreen: se radši zmiňovat nebudu. A ještě jsem po porodu dostala pochvalu, že na prvorodičku jsem moc hezky spolupracovala…no, to bych chtěla vědět jak :lol:
V září mě to čeká znova, vím, že to byl očistec, ale časem se to tak otupilo, že si říkám, že jsem možná jen zbytečně hysterčila (vím, že to tak není, že budu zase na pokraji vyčerpání, sil i života) :wink:

Ale tvůj popis je fakt suprový, je vidět, že i když sis to tedy „užila“, tak to bereš s humorem a to je dobře. Beátka má super maminku :hug:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 28.06.11 13:58

I když si ještě teď dovedu představit ty bolesti, musím se u tvého deníčku usmívat, moc pěkně napsané, přeju hodně zdravíčka :palec:

 
oxalka
Kecalka 211 příspěvků 28.06.11 14:28

Ikdyž mám za 10dní termím a asi bych neměla číst deníčky o porodu, přesto mě ten tvůj tak trochu pobavil:-) Ikdyž ty bolesti museli být strašné :zed:

Každopádně gratluji ke krásné Beátce a přeji hlavně zdraví:-) :kytka:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 28.06.11 14:32

Gratuluji k Beátce, ať vám dělá jen samou radost. Uvidíš, že druhý porod bude lepší. Já jsem si na první porod dlouho nemohla ani vzpomenout, druhý byl o mnoho lepší a třetího porodu se nějak nemůžu dodělat, předběhla to jednou laparoskopie a podruhé revize.

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 28.06.11 14:37

Moc děkuju holky za tak pěkný komentáře, jsem ráda že vás to pobavilo, rozhodně nechci prvorodičky děsit ;)
Jinak jak tu psala J.S., mě taky pomáhal ten křik :D Doktoři furt na mě ať nekřičím, ať dejchám, jenže to dáchání mě unavovalo a rozhodně ani trochu nepomáhalo, takže jsem se chvilku cítila jako v tom filmu Kdopak to mluví? („neřvěte, dýchejte!“ „Seru na dejchání!!!“ :D)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 28.06.11 14:48

naprosto úžasný deníček :-) Velice jsem se na začátku nasmála :-D Tobě i tvojí Beatce přeju hodně štěstíčka a zdravíčka… Mě a mojí Peťulku to taky za pár dní čeká :-)

 
Kristanka
Závislačka 3553 příspěvků 28.06.11 15:08

Nejvíc mě pobavila věta - „Třeba to přejde.“ :mrgreen: :palec: :potlesk:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 28.06.11 15:28

krása, přeji hodně zdraví a ať vám Beátka dělá jen samou radost

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 28.06.11 15:29

Skvěle napsaný deníček, krásné fotečky, na kterých vám to všem moooc sluší. Gratuluju k holčičce a přeju hodně zdraví celé rodince! :kytka: :wink: A hlavně přeju, abys brzy zapoměla a pořídili jste Beatce ještě sourozence. :hug:
Pro mě byl první porod taky hrůza, ale druhý byl o 100% lepší. Držím palečky! :hug: :mavam:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 28.06.11 15:38

Gratuluju k Beatce :kytka:

Oxytocin je svině. Moje máma má tři děti, dvě rodila normálně a mě-prostřední s oxytocinem. Prý taky myslela že umře, a že normální porod nebolí tak hrozně, normální se dá vydržet-s oxytocinem fakt ne!

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 28.06.11 15:43

Tak presne takovy jsem mela prvni porod.....a rikala jsem si, ze u jednoho rozhodne zustanem......
Kdyz bylo malemu 8, tak materske pudy zafungovaly a ted na konci kvetna se nam narodil druhy syn. Porod byl snad odmenou za ten prvni, ktery neskutecne bolel..... od pichnuti vody byl maly za pul hodky na svete…byl to fofr a dokonce to ani tak nebolelo a hlavne manzel nemel rozmackanou ruku jako u prvniho :-)

Tak za par let uvidis a treba poridite sourozence :srdce:

 
E.K.L.
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 28.06.11 19:44

Moc blahopřeju ke krásné holčičce, ať vám dělá samou radost. :kytka: Můj první porod byl taky náročný, přesto jsem do toho šla znovu a ten druhý jsem si naopak užila. :palec:

 
Markul  28.06.11 20:06
Moc hezké

Když jsem to četla tak se mi ronily slzy …je to tak krásně napsané… mě to čeká taky, mám taky strach,ale myslím že je to neuvěřitelné štěstí se pak dívat na toho mrnouska :hug: gratuluju k miminku

 
FloraBolger  28.06.11 21:07

Holky to je fakt takovej rozdíl mezi „oxytocinovýma kontrakcema“ a těma obyč? Já porod bez oxytocinu nezažila, tak že bych to zkusila napotřetí… :think: :lol:
Jinak se omlouvám za OT :kytka:

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 28.06.11 22:07

Je. Oxytocin je naprostej humáč! přirozený porod byl :huban: .

 
FloraBolger  28.06.11 22:13

Tak to jsem měla 2× smůlu (poprvé vyvolávané 41+1, podruhé odtok plodovky a do 36 hodin žádné kontrakce). Ráda bych jednou zažila normální přirozený porod…ale při mé smůle kdybych měla dětí 10, tak oxytocin mě stejně nemine :roll: :zed:

 
Kathula  28.06.11 22:24

Marish, naprosto skvele napsane. :palec: :lol: :huban:

 
anavi86
Stálice 92 příspěvků 28.06.11 22:31

Taky gratuluji k narození nádherné holčičky :kytka: , moc pěkné jméno. Deníček super napsaný, pobavil a je hodně realistický :lol: . Taky jsem celé těhu chtěla přirozený porod, když čtu tvůj deníček, tak jsem ráda za ten plánovaný císař. Věřím, že se to dá když jsi to zvládla :palec: , na fotkách po porodu vypadáš skvěle, jako by to bylo v pohodě. No prostě jsi se k tomu dobře postavila :palec: Ať se vám dobře daří.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 28.06.11 22:51

ÚŽASNĚ napsaný deníček, až jsem se smála a musela předčítat úryvky manželovi :mrgreen: :palec:
Každopádně souhlasím s tím, že ať je porod jakýkoli, tak za to malý mrně to stojí :huban: :hug:

 
Lůca111
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 29.06.11 00:32

Moc gratulju k miminku :kytka: :kytka:

Můj první porod byl přirozený a DALO SE TO, ale při druhém jsem taky dostala oxytocin s to se vážně NEDALO. Taky jsem řvala že chci umřít, myslim že je to nejhorší bolest :zed: :zed:, ale na druhou stranu to za to stálo.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 29.06.11 08:07

Krásný deníček, nejlepší je konversace s Tvým manžílkem!! :lol:

Přejeme hodně zdraví a lásky!!

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 29.06.11 08:16

ja som tiež nevedela, že je rozdiel medzi oxytocínovými kontrakciami a medzi tými „normálnými“ :think: Ja som myslela, že je tak bolí porod a je to normálne :roll: Je pravda, že to bolo strašné, tie bolesti mám ešte eraz v živej pamäti :cert:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 29.06.11 12:04

asi patřím mezi „masochistky“ se svými čtyřmi porody. U prvního mi odešla voda, v nem. následoval oxytocin-od příjezdu do porudu to bylo 2hod. a 10min. U druhého, jsem měla bolesti celý den, ale já nevěděla, že to jsou bolesti, tak v noci, když už byly hodně silné a mě došlo, že to je asi ono, tak jsem přijela do porodky a za 3/4hod. byl synátor na světě, u třetího opět oxytocin, bolesti začaly ráno v poledne v porodce a kolem 17hod, asi 15min. po napíchnutí oxytocinu byl syn venku, říkali, že kdyby to věděli, tak mi ho napíchnou dříve. A u nejml. dcery (byla za 12.let po třetím porodu, špinění, bolesti v porodce jsem byla kolem 13hod. a Eli se narodila v 15.30 taky po napíchnutí oxytocinu.
Nikdy mě nenapadlo v porodce křičet, vždy mi říkali, že hystericky křičí jen romky (když jsem rodila po třetí, tak jsem to slyšel, byl to mazec). Nějaký zvuk jsem vydala, ale nic dramatického. Je to taky o tom, jaký má který člověk práh bolesti, co je pro jednoho smrtelná bolest, to je u druhého teprve počátek bolesti.

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 29.06.11 13:03

Krásně napsaný :potlesk: :potlesk: :potlesk: :pankac:
Máš super vyjadřovací schopnosti :pankac: ale zpátky k porodu-naprosto jsem se vžila a ztotožnila-takto totiž vypadal můj první porod-šílenej a já fakt chtěla umřít-pořád jsem koukala do okna a říkala jsem si-že… :oops: :oops: :oops:
Prostě byly to takové bolesti, které člověka zbavují racionálního uvažování-sice jsem nekřičela, ale potichu brečela-mezi kontrakcema, které následovaly po sobě tak že jsem se jen stačila nadechnout jsem taky usínala a omdlívala.....

Jo a samozřejmě moc gratuluju k princezně :srdce: :kytka:

Ale touha po druhém prckovi byla silnější-druhý porod byl za odměnu-krásnej, krátkej a málo bolestivej 8-o :palec: :dance:

Příspěvek upraven 29.06.11 v 13:03

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 29.06.11 14:13

Krasne napisany dennicek, ale nestras, da sa to :-P Ja sa na porodnom sale nudila :andel:

 
koliska
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 29.06.11 22:58

Moc hezký deníček…já prožil aněco podobného se synem rodila jsem ho v takových bolestech 16 hodin :-) ale už jsem zapoměla a za 6 týdnů se nám narodí holčička..ted už vím že žádný Oxitocin si píchnout nenechám ale místo toho si dám epidurál :-)
Gratuluju k Beátce je moc krásná a za tu bolest jistě stála…

 
majinka69
Kecalka 478 příspěvků 30.06.11 19:05

:lol: i mě deníček pobavil, hlavně jak popisuješ vybavení si kamarádčina obličeje a komentáře, že se to dá :lol: :lol: porod jsme měli dost podobný, jen mě chytli křížové bolesti, rodila jsem od 7h ráno do 17:10h a ke konci mi museli dávat kyslík…
A k tomu všemu můj manžel vteřinu po narození syna pronesl větu, která ho málem stála život " miláčku, máme místo na další" :think: zachránilo ho vědomí, že by Míša byl bez tatínka :pocitac: :mrgreen:
Velká gratulace a myslím, že jedináček to stejně nebude :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama