Jak by to nemělo být

Porod

Porod a vše kolem jsem si nikdy neidealizovala, ale ani nečekala, že to může být tak strašné. O miminko jsme se snažili přes rok a půl, bohužel mi na začátku května bylo řečeno, že pravděpodobně sami neotěhotníme a měli bychom zvážit léčbu.

Už trošku větší.
3 komentářů

Poprvé venku.
1 komentář

Už jsem velká holčička.
8 komentářů


2 komentáře

Nějak jsem se s tím smířila a řekla si, že teda necháme vše na červenec a do té doby si budeme trochu užívat. Odjeli jsme týden po kontrole na dovolenou a užili si to jak jen to šlo. Pak jsme se vrátili, vykopali na zahradě díru na velký bazén a pak ho i zabudovali, jezdili na kánoi, já začala držet dietu a dokonce se i dařilo hubnout. Bylo mi výborně a tak jsem se rozhodně nešetřila. Jediné co mi začalo dělat neplechu, byl zub. Zubařka mě prohlédla a řekla, že by to chtělo ošetření na vyšším pracovišti a jestli nejsem těhotná. Tak jsem odvětila, že samozřejmě nejsem. I tak jsem si ale měla udělat těhotenský test. Ještě ten den večer jsem si test udělala a ejhle, vyšly hned 2 čárky. Tak jsem manželovi řekla, že je to nějaký klump a šla v klidu spát. Ráno jsem si test zopakovala a 2 čárky se objevily hned po nasáknutí močí. Vyšla jsem ven z WC a manželovi oznámila, že mám pravděpodobně cystu a chtělo se mi brečet, protože budu muset se zubem a teď ještě i se spodkem do nemocnice. Objednala jsem se na druhý den na gynekologii a lékařce sdělila mé podezření. Vzala mě na ultrazvuk a řekla: Pokud to dobře vidíte, tak ta vaše cysta má 2 ručičky, 2 nožičky,srdíčko… No řeknu vám, že jsem byla ráda, že ležím a vůbec jsem nevěděla jak reagovat. Doktorka mě hned objednala na další kontroly, protože jsem byla na konci 11. týdne. Hned jsem samozřejmě volala manželovi a byla totálně mimo, ale radost jsme měli obrovskou. Bohužel jsem začala lehce krvácet a tak mi bylo nadále zakázáno chodit do práce. Když mi byly konečně povoleny vycházky, začala jsem si to opravdu užívat, nakupovat a až na krvácení mi bylo fajn. Těhotenství probíhalo perfektně, jen mi lékařka stále opakovala, že naše holčička vypadá větší.

Byl leden, holky od nás ze skupiny už hlásily první přírůstky a já jim tiše záviděla. Přes pupek jsem už neviděla ani na nohy a dny začínaly být únavné. Do termínu zbývalo 14 dní a já špásovala, jak neporodím ani do léta, protože na kontrole jsem vždy slyšela, že mám do porodu stále daleko. Byla sobota ráno, venku krásně mrzlo a bylo čerstvě nasněženo, mě bylo lépe a šli jsme k babičce na oběd. U babičky bylo vše v pohodě, jen sebou malá víc mlela, tak jsme se tomu ještě pěkně zasmáli. Ve 14.45 jsme vyrazili domů a udělali si malou procházku. V půli cesty najednou rup!!! a něco mi teklo po nohách. Úplně jsem se lekla, že jsem se počůrala, ale teklo to pořád víc a víc a já měla kompletně mokrý kalhoty. Sranda byla, že říkám manželovi, že mi asi odtekla plodová voda a on prý jak asi, tak mu ukazuji jak jsem mokrá a on se chudák úplně vyděsil. Nedalo se nic dělat a musela jsem celá ukapávající dojít domů. Lidi kolem mě museli asi koukat, ale v tu chvíli mi to bylo úplně fuk. Doma jsem se ještě osprchla, dobalila poslední věci a jeli jsme do porodnice.

Tam mě z dálky přivítaly 2 porodní asistentky slovy – vy jdete rodit a jste si jistá, že je to plodovka? Udělali zkoušku a samozřejmě byla. Dostala jsem košili na převlečení a přitom jsem si vyslechla, že jsem „malý pivo“ a toho macka tedy neporodím. Za chvíli přišel doktor, kouknul na mě, zeptal se kolik měřím, prohlédl mě a prohlásil, že to má radost, že zase bude muset dělat císaře ve 3 ráno. To už jsme s manželem na sebe trochu koukali. Šli jsme na hekárnu, mě poslali do sprchy a manžela mezitím vyhazovali domů, ten se naštěstí nedal. Do teď mi bylo celkem fajn, jen taková jemná menstruační bolest. Kolem 19. hodiny už ale začaly první bolesti, to jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Před půlnocí už jsem měla nepravidelný kontrakce, někdy po 5 a někdy po 10 minutách, po sprše to ale vždycky trochu polevilo. Pak se ale přidaly křížové bolesti a já sotva ležela, takže jsem se chvilku procházela, chvilku seděla, chvilku ležela a stejně to byl hnus. Ve 2 ráno mi přišli natočit záznam – po hodině ležení přišla záznam zkontrolovat sestra a jaksi zjistila, že ho zapomněla zapnout, takže to sice celou dobu snímalo, ale nic nepsalo, takže jsem si tu pohodu užila další hodinu. To jsem si už stěžovala na bolest zad, tak mi bylo řečeno, že nesmím pořád jenom ležet a vyslali mě do sprchy, abych se prý hýbala. Po 5 hodině už začaly kontrakce hezky pravidelně po 5 minutách a začalo mi docházet, že to bude maso. V 7 se vystřídala směna a porodní asistentka mi nařídila ležet na boku, aby malá sestupovala. Fuj, já se kroutila jak had a nebylo to vůbec příjemné. Byla jsem napomenutá, že vůbec nespím, tak ať koukám zabrat (a to doslova). Opět chlapa vyhazovali domů, ale řekl, že ještě vydrží. Pořád mu opakovali, že je tam k ničemu, ale pro mě byl důležité. Zaprvé jsem se bála, že kdybych se přece jenom rozrodila, tak přijde o to vidět malou a pak mi hlavně strašně pomáhal. On mě hladil, masíroval, nosil pití, utěšoval a snažil se zabavit.

V 10 přišla do služby jiná lékařka, prohlédla mě, zeptala se jak se mám a jestli mi už vykapala „kapačka“. Tak jsem odpověděla, že jsem žádnou nedostala. Slyšeli jsme jak pak vedle nadávala a za chvilku přišly sestry a šly mě napíchnout. První žíla praskla, ale to se stává, na podruhé už se trefily a dostala jsem antibiotika (mají se dostat do 12 hodin po odtečení plodové vody, to už jsme ale nestihli). Pak se tam na mě začali postupně střídat a hňácat mi břicho vyšetřovat a shodli se, že pokud do odpoledne neporodím, tak jdu na císaře. Upřímně mi bylo všechno jedno, hlavně aby mě už nic nebolelo. V 11 začali kontrakce po 2–3 minutách, ležet na boku už vážně nešlo a do sprchy jsem kvůli kapačce nemohla. Manžel se jel domů osprchnout a najíst, i když byl pryč jen půl hodiny, já myslela že je to věčnost. Fakt se mi ulevilo, když jsem ho zas viděla. Jak ale říká on, jemu bylo spíš úzko, že mi nemůže pomoct a chtělo se mu brečet. Ve 13 hodin už jsem prosila o něco na bolest, protože jsem měla kontrakci za kontrakcí a už jsem nemohla. Načež jsem dostala odpověď, že je to vše jen o psychice a mám být silná. No ještě hodinu jsem teda byla, ale pak už jsem hekala jak blázen a dostala jsem pěkného sprďana, že podle záznamu jsou kontrakce slabé a k porodu to není, tak ať tolik nevyvádím. Bohužel to nešlo a já se teda zeptala jestli by mě někdo nemohl vyšetřit. Za celou dobu jsem totiž nedostala ani zvoneček se kterým bych si sestru přivolala, takže jsem je vždy viděla jednou za hodinu a půl. Nakonec se sestra vrátila a po vyšetření mě nahnala do sprchy, že za chvilku jdeme na sál. Ve sprše jsem měla skákat na balónu, aby malá dosestoupila, no řeknu vám, že se osobně znám s každou dlaždičkou, protože jsem se s každou při kontrakci pořádně objala.

Na sále jsem ale ještě nesměla tlačit, ale já už cítila jak se dere ven chtě nechtě. Tak jsem musela opět na bok a měla jsem si zatím tlačit sama, to už jsem řvala jako tygr. Porodní asistentky jsme slyšeli jen z dálky. Do toho přišla doktorka, která mi napsala antibiotika a divila se, že jsem na sále. Ptala se jak mi je, mrkla na záznam, zavolala sestry a pak už to jelo. Hned jsem dostala nějaký kapačky (asi s oxytocinem), volali se děckaři a doktorka nadávala, že jsou na záznamu decelerace a proč jí nevolali, že už se mělo rodit. Pak se naklonila ke mně a řekla, že to bude bolet, že mě víc nastřihne, ale že musím tlačit, že musí malá co nejdřív ven. Prý jí když tak vytáhne kleštěmi. Bohužel jsem nedostala za celou dobu klyzma, takže jsem při každém zatlačení tlačila i stolici, takže místo abych po kontrakci odpočívala, tak pode mnou měnili podložky a já zvedla stále pánev nahoru a dolů. Pak to bylo vcelku rychlý, manžel mi tlačil hlavu ke kolenům, obě asistenky skákaly po břiše, doktorka dělala cosi dole a pak hup a ticho. Malá měla pupečník omotaný kolem krku, hrudníku a v půli pravý uzel, dětská doktorka si jí hned vzala, pak jí odsáli a prodýchnuli a konečně byl slyšet řev. Když s ní pak manžel přišel, byla chudák celá modrofialová, hlavu celou vytahanou, ale i tak byla to nejkrásnější co jsem kdy viděla. Přesně po 24 hodinách se nám narodila naše beruška s váhou 3560 g a 48 cm.

Dvě hodiny jsme ještě strávili na sále a pak mě hnali do sprchy, byla jsem pěkně zpocená, tak jsem si vzala šampón a že si umyji hlavu, bohužel jsem nesměla, prý u nich si už umyji jen spodek a zbytek dodělám na oddělení. Přešla jsem tedy na pokoj, kde ležela paní po císaři, šla se vykoupat a do toho přišli naši. Přinesli kytku mě a malý. Za chvilku dorazila sestra a řekla nám, jestli náhodou mi „dámy“ nechceme na pokoji trochu vyvětrat. Tak jsem teda vyvětrala, i když jsem tam měla čerstvé novorozeňátko a měla jsem si připravit věci na koupání. Naši i manžel mezitím odešli, já si sama vykoupala malou (bylo mi teda pěkně blivno), zkusila jsem jí nakojit a opět dorazila ta milá sestra. Ptala se jestli ty kytky nechtěj náhodou vázu s vodou, tak jsem odpověděla, že jsem si o ní chtěla říct. Vzala kytky a už se nevrátila. Po hodině jsem teda šla za ní, jestli si ty kytky můžu odnést, ale bylo mi řečeno, že může být paní co je se mnou na pokoji alergická, takže si je nechají na sesterně. Večer za mnou přišla doktorka, co ošetřovala malou a říkala, že vylezla ven za 5 minut 12, že mohlo být po ní, protože vibrovala stále na pupečníku sem a tam a utahovaly se uzly na pupečníku. Prý mám „nepravé“ kontrakce. To je mi bohužel úplně jedno, protože já celou dobu říkala, že cítím jak tam malá tlačí.

Celou noc jsem pak nespala, nějak jsem se od malé nemohla odtrhnout, byla tak krásná:) Druhý den jsem dostala nadstandard a šla si pro kytky, nenechala bych je tam ani za nic. Malá mezitím začala měnit barvy a začal se jí zvedat bilirubin. Do toho se jí přidaly teploty a nechtěly klesat. Měla stagnační cyanózu a novorozeneckou žloutenku, tak se začala zářit zatím na pokoji. Bohužel se jí to stále zvyšovalo a musela na nedonošence na záření. Dostala Medicolux, po kterém jí to ještě vystoupalo. Přišla doktorka a nechala jí odebrat krevní skupinu, kdyby náhodou musela dostat transfúzi, pak přišel další odběr, zda nemá zánět jater a zase další odběry, no já se nabrečela. Medicolux nám taky nezabral a tak jí přidali Bili blanket podložku, no a nakonec jsme skončily na „jipovém“ zářiči a po 5 dnech mi jí konečně vrátili na pokoj. Chudinka byla celá rozpíchaná, ale byla u mě a já už bych jí nikdy nikomu nedala. Nejhorší bylo, že zakázali kvůli chřipkové epidemii návštěvy a fakt nepustili ani nohu. Když mi manžel volal, co malá, tak ani nešlo mluvit, já prostě pořád bulela a nešlo to zastavit. Když pak povolili návštěvy tatínkům, tak se mi strašně ulevilo, že už na všechno nejsem sama. Manžel byl zlatíčko a snažil se co mohl, jen aby nám holkám bylo lépe. Jen prohlásil, že po tomhle už žádný další miminko neplánuje, že má jen jedny nervy a moc se o nás obě bál.

Jinak na šestinedělí přišla 3. den nějaká doktorka, mrkla dolů a zjistila, že jsem šitá a nemají o tom v papírech ani ťuk, to už jsem vážně nemohla. O tom jak se k nám choval personál (ne všichni) raději ani mluvit nebudu. Jen mě mrzí, že právě v této nemocnici také pracuji a dost jsem gynekologii bránila. Malé bilirubin stále neklesal, ale bylo mi slíbeno jít v pondělí (po 10 dnech) domů. Čekala jsem na manžela a když jsem se zvedala z postele, cítila jsem jak ze mě něco vypadlo. Běžela jsem do koupelny a taky že jo. Byla to nějaká sliznice a koagula o velikosti mýdla. Šla jsem za sestrou, která mi řekla, že je to normální a tak jsem se zklidnila. Bohužel 20 minut po té přišel lékař a řekl, že pravděpodobně krvácím dovnitř a že musím hned na ultrazvuk. To už bylo moc a nejraději bych utekla. Naštěstí na ultrazvuku bylo všechno v pořádku a následující den nás propustili. Řeknu Vám, že pokud se ještě někdy rozhodnu rodit, tak určitě né v této nemocnici, i když péče dětského personálu, 2 lékaři z gynekologie a asi 3 sestry byly perfektní.

A proč jsem vlastně napsala tento deníček? Protože mě kolikrát rozesměje, jak tu někdo píše, že mu personál nepustil relaxační hudbu či nezapálil aroma lampičku. Já byla ráda, že jsem nakonec vůbec porodila. Smysl mého deníčku nebyl ani v tom, že bych chtěla vyděsit nastávající maminky, spíše je jen podpořit. Opravdu se nebojte a pokud máte nějaké pochybnosti, tak je vyslovte. Nebuďte tak vyplašení a tolerantní jako já, jde o vás a vaše miminko :-) A opravdu se nebojte, až budete mít ty svoje miminka u sebe, tak si na nějaký porod ani nevzpomenete.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 10.06.11 07:41

Zakladatelko, moc gratuluji k malé :hug: je nádherná!!! a prosím Tě řekni nám porodnici nebo aspon město ve kterém si rodila. Jsem první co se ptá ale rozhodně ne poslední :kytka:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 10.06.11 07:50

jsi statečná, já jsem po 10ti hodinách řvala ať mi dají epidurál nebo jdu domů a dali :hug:

 
Alex01
Kelišová 5801 příspěvků 10.06.11 08:01

Moc gratulujuk malé!!! :kytka: a určitě napiš kde jsi to rodila, moc prosím :wink:

 
cher  10.06.11 08:21

Moc gratuluji a jako by jsi popisovala moje porody s tím rozdílem, že personál jsem měla lepší. 1.syn se narodil po 34 h od praskn.vody a druhá dcerka za 15 h, protože mi začli vyvolávat hned ten den, vychutnala jsem si naprosto stejně příšerné bolesti, takže mě se zase chce smát, když někdo napíše, že porod byl krásný zážitek a že se dá rodit potichu a důstojně :lol: :zed: :zed: JInak neboj, po letech zapomeneš, ale asi děti budou mít větší věkový odstup, moje mají 8 let. :lol:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 10.06.11 08:36

Gratuluji k porodu maličké a hlavně,že jste zdravé!Ten tvůj porod to je hrůza.Respektive ta porodnice,ten přístup,strašné.

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 10.06.11 08:40

Tedy klobouk dolů, co jsi všechno zvládla… Z některých lidí pracujících v nemocnici je na na :poblion: … Je to smutné, že zrovna v nemocnicích, kde jsou potřeba chápaví lidé se najde tolik … /doplňte si sami/.

Chtěla jsem se zeptat, neuvažovala jsi dopředu o epidurálu?

Každopádně vám blahopřeji ke krásné holčičce. Přeji hodně zdravíčka a štěstíčka, a ať na vše nepříjemné brzy zapomeneš ty i manžel :wink: :hug:

 
lumu  10.06.11 08:54

no to byl opravdu „porod“ 8-o taky by mě zajímala porodnice kde jsi rodila :think:

 
vililik
Závislačka 3322 příspěvků 10.06.11 08:55

hlavně, že všechno dobře dopadlo.....a do té nemocnice bych jim asi poslala"milý"dopis…

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 10.06.11 09:00

Děkuji všem :kytka: . O epidurálu jsem původně vůbec neuvažovala, a když jsem začala uvažovat, tak mi bylo řečeno, že je pozdě a mám to vydržet. O jakou porodnici se jedná jsem nenapsala úmyslně. Ač jsem na ně byla původně strašně naštvaná, tak je přesto nechci nějak poškodit, protože znám spoustu maminek, které byly spokojené. Napíšu jen, že se jedná o jednu z větších porodnic v Ústeckém kraji :wink: .

 
Julií
Kecalka 422 příspěvků 10.06.11 09:08

Milá Terrad,
je mi líto, cos zažila v porodnici. Je to síla.
Já bohužel neměla to štěstí, abych si dcerku odvezla z porodnice domů. Jela jsem s prázdnýma rukama díky paní doktorce, která si k mému porodu přišla pozdě.
Bohužel. Moje prvorozená dcera je mrtvá.
Mohu se zeptat v jaké nemocnici jsi rodila?

ji.

 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 10.06.11 09:11

Co k tomu říct? Drsný, drsný, drsný. Personál by se měl stydět. Já jsem měla naštěstí v porodnici úplně skvělý personál, jak na sále, tak na šestinedělí. Kromě dětských sester. To byly čarodějnice jedna vedle druhé. No co přežili jsme to. Ať ti malá krásně roste, je moc hezoučká…

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 10.06.11 09:24

Terezko krásně napsané… Jen mě mrzí, že jsi to měla takhle… Už u nás v diskuzi jsi mě trošku vystrašila,tím porodem 8-o a nechápala jsem jak se mohli takhle chovat :pocitac: … Jinak s epidurálem jsem to měla stejně, když jsem si o něj řekla, bylo už pozdě. :lol: Hlavně, že všechno dobře dopadlo… :kytka: Theuška je nádherná holčička :srdce:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 10.06.11 09:32

Julií: moc mě mrzí co jsi zažila, to se snad ani nedá přežít :cry: . Právě tohle bylo smyslem mého deníčku, nenechat se odbýt, protože někdy může být už pozdě. Budu držet palce, aby se ty rány alespoň trochu zahojily :hug: .

 
Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 10.06.11 09:37

Nebyla to náhodou Mostecká porodnice?Já jen,že od začátku skoro až do konce mi to připomínalo můj porod ted v květnu se vším všudy i s popisem chování sestřiček a doktorů :-)

 
saminomimino
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.06.11 09:42

Tak po takovém zážitku bych tedy asi napsala velkou stížnost na celé oddělení,to snad ani není možné že se ještě někde takto chovají a že v tom i mají pěkný bordel,jako že jsi byla nastřižená a dle tvého psaní asi hodně a oni to nikde neuvedou je neuvěřitelné.O­pravdu je mi líto že se u nás ještě najde taková porodnice s takovým přístupem k rodičkám,nes­kutečné.Já rodila 2× malé pordnici v Boskovicích a nemůžu si to vynachválit,celý personál jak na porodním od.tak na šestinedělí byl svělý,všichni poradili a hlavně u porodu šlo o mě a o dítě,po porodu šlo o naše pohodlí a tak to má být,první dítě šlo vakuovou pumpou také kvůli pupečníku,nikdo nezaváhal ani minutu,neumím si představit že by mě nechali rodit 24 hod,u druhého dítěte se mi zastavili kontrakce,mohli čekat,asi by se to rozjelo protože jsem měla ruplou plodovku ale bez mrknutí oka mi dali prostaglandinovou tabletu a za 2.5 hod byla malá na světě,byl to teda šrumec ale fofr…
No každopádně si snad nezanevřela a pořídíte jednou sourozenečka,jen najít lepší porodnici,hodně štěstí a zdravíčko pro mimčo :huban: :huban: :huban: :huban: :huban:

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 10.06.11 09:53

Terrad - to je přece jedno, jestli tam byl někdo spokojený. Máš zkušenost, jakou máš, a bylo by jedině dobře, kdybys napsala odkud. Poškodili oni Tebe :roll: .
K miminku gratuluju, ale jinak čtení je to děsné :zed: .

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 10.06.11 11:05

ahoj Terad take gratuluji, a nechapu jak se takhle nekdo muze chovat v porodnici. vsechny bych je vyhazela! nedivim se ze se nastavajici maminy boji, ja se take bala, ne porodu, ale toho jak se tam ke me budou chovat. nastesti jsem rodila v Horovicich a super, nemuzu si stezovat.
To co jsi zazila ty je des, oni si neuvedomuji snad, ze tim miminko ohrozuji a mamniku taky? taky bych napsala stiznost, okamzite!

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 10.06.11 11:38

Po porodu jsem zvažovala podat stížnost, protože jsem se cítila hodně ukřivděně, ale co vím, tak jich tam pár přišlo a chod oddělení se naprosto nezměnil :nevim: . Že Zuzkko?

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 10.06.11 11:55

Tak od ted uz svuj porod ani chovani prersonalu (grrr :cert: :cert: ) za extrem nepovazuji 8-o 8-o jsi hrozne statecna a moooc gratuluji k princezne :kytka: :kytka:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 10.06.11 12:13

gratuluji k holcicce,to je fakt hrozne,kazdopadne neprimo vime jake porodnici se vyhybat-jeste zevsechno melo krasny konec :kytka:

 
EvaG
Extra třída :D 10666 příspěvků 10.06.11 12:30

Moooc gratuluji. Užila jsis dost, ale jsi dobrá, že jsi všechno zvládla na jedničku a že manžel bojoval, aby tam byl s tebou. Nejhorší je, že člověk s tím v tu cvhíli nezmůže nic. :cert: Já jsem měla taky takové kontrakce u prvního a šli jsme na císařr, protože měla aritmii srdíčka. U druhýho jsem ani nedonosila, přístup personálu ke mě byl taky šílený, pořád se na mě dívali co tam jako dělám, že mi nic není. Je to o lidech a někdy prostě narazíš na takový co ti zhnusí ty nejkrásnější chvíle. :cert:

 
bombdina
Extra třída :D 10679 příspěvků 10.06.11 12:34

Terrad moc gratuluji k malinké je krásná a statečná jako maminka a tatínek :kytka: . Velice před tebou smekám,já bych na ně křičela a nadávala,ale co oni by si s toho nejspíš nic nevzali. Nechápu jak se takhle mohli chovat :cert: .
Přeji vám ať jste šťástný,malá vám krásně roste :-) .....u druhého vybrat jinou porodnici :-)

Já rodila v Plzeňské porodnici a naprostá spokojenost…i když zlý lidi se najdou všude :-(

 
jájinka83
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 10.06.11 12:49

taky moc gratuluji ke krásné holčičce :kytka: Za 2 měsíce mě čeká porod chlapečka, taky si připouštím že porod nebude hračka, po 3 letech snažení jsem stím už smířená a moc se těším až malej bude venku :-) Trošku jsem se zhrozila když si napsala Ústecký kraj, jsem rozhodlá pro Teplice tak snad bude vše ok. Věřím že když je super personál tak je porod mnohem snažší ale hold se každýmu nepoštěstí :-(

 
žampion
Závislačka 3438 příspěvků 10.06.11 12:51

neskuteční,jak si někteří doktoří/sestry neuvědomují že pečují o nový život a berou to tak strašně nezodpovědně :poblion:

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 10.06.11 13:20

Ahoj Terrad a Theuško, opětně mě zase zamrazilo, když jsem si to četla a jsem strašně ráda, že jste holky v pořádku :palec: :srdce: . je to hrozný, když si někdo musí prožít takové věci. Nechápu některé sestry (všeobecně) že dokážou být tak „příjemné“ kor v porodnici, když člověku není dvakrát nejlíp. :pocitac:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 10.06.11 13:23

Ahoj :mavam: , jak se holky máte?

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 10.06.11 13:34

Krásný deníček :kytka: Velká gratulace k malé krásné princezně …
A mě se nejvíc líbí ten konec: ""A opravdu se nebojte, až budete mít ty svoje miminka u sebe, tak si na nějaký porod ani nevzpomenete.

Příspěvek upraven 10.06.11 v 13:35

 
Lentilka04
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 10.06.11 13:34

Takový personál by chtěl :pocitac: . Jinak gratuluji k Thee, moc pěkná. :kytka: :-)

 
janickakr
Kelišová 6562 příspěvků 10.06.11 14:23

taky gratuluji ke krasne holcicce:) Mam pred porodem a fakt te obdivuji,ze jste byli s manzelem tak tolerantni vuci personalu. Ja bych asi nebyla…Moje kamaradka mela podobny porod a jelikoz chce i dalsi deti,tak stiznost podavat bude,nechali ji 3 dny rodit…Kazodpadne uz mas vse za sebou a ted te cekaji jen a jen krasne chvilky s malou:) hodne stesti…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 10.06.11 14:24

Terrad, užila sis svoje jen co je pravda… Zdá se mi, že na tebe byli takoví hnusní možná i proto, že jsi zdravotník a navíc děláš u nich v nemocnici. Nechali tě tam napospas, abys jim do toho náhodou nekecala…fakt smutné. Jednoduše se na tě vykašlali a co je nejhorší, nedodrželi ani základní postupy :zed:
Stížnost na ně bych asi nepodávala vzhledem k tomu, že bys ji musela adresovat zaměstnavateli.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 10.06.11 14:31

Mam pred porodem a fakt te obdivuji,ze jste byli s manzelem tak tolerantni vuci personalu. Ja bych asi nebyla…

Janičko, i já jsem vždycky přesně věděla, jak se při porodu všem vzepřu a budu chtít, aby respektovali moje potřeby…jenže u porodu je ti tak blbě, že nemáš sílu na odpor a jsi takhle maličká. Je neuvěřitelné, co všechno si v takové situaci necháš líbit - a pak máš na sebe vztek. Přeju ti víc asertivity než jsem měla já. mmch - málokterý chlap ti dokáže u personálu něco vyjednat, protože je na tom psychicky velmi podobně jako žena. A ty „zuřivé“ tatínky jsou schopni vykopnout, že komplikují porod.

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 10.06.11 14:31

Terrad, ani bych se nedivila, kdyby to byl Chomutov, malem jsem se kvuli nim taky nenarodila, resp narodila mrtva… sileny. Ja rodila v kadani a tam to byla pohoda :-)

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 10.06.11 14:36

Veveří to tím druhým příspěvkem zcela vystihla, člověk je tak vyčerpaný a bolavý, že mu všechny věci dochází hodně pozdě :-( .

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 10.06.11 14:41

No to je maso… já taky chytla „skvělý“ personál. Ženská je ale v tu chvíli tak odkázaná na okolí, má strach z toho, co se děje, a má obavu někomu cokoliv vytknout, no a personál na to spoléhá, že ženské většinou drží hubinu. :pocitac: :zed:

ale gratuluju k holčičce :kytka:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 10.06.11 15:03

gratuluji, ze jsi to statecne zvladla!!!! :srdce: :srdce: :srdce:
prijde mi jakoby se v porodnicich rodilo poprve, vzdyt ti lidi uz musi byt profici a vedet kdy se podavaji leky, kapacky atd… hlavne ,ze porad maji male platy a stezuji si, ale za co jim zvetsovat platy za amaterske chovani? :pocitac:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 10.06.11 15:58

Uff..trošku mě vyděsil ten přístup v té nemocnici,bohužel to tak chodí a mám pocit,že čímdál víc..Ještě,že vše dopadlo tak krásně dobře a máte krásnou zdravou holčičku. Snad náš porod v listopadu proběhne také v pohodě. Přeji hodně zdravíčka :hug: !!!!!!

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 10.06.11 16:10

Terrad máme se docela dobře, sice stále bojujeme s tím ekzémem, ale už je to mnohem lepší. jinak jsme konečně absolvovaly očkování a dobrý, i bez teplot. adla roste jako z vody až je mi to k nevíře že už jsou jí 4 měsíce, nějak moc to utíká.
Theuška je krásňoučká :kytka: a vám se daří dobře????

 
koliska
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 10.06.11 16:26

gratuluji k holčičce..bohužel mám podobnou zkušenost s porodem syna před 6ti lety,ale i přesto jsem to nevzdala a opět čekám miminko a jdu do té stejné nemocnice snad se ten přístup za tu dobu změnil..jinak kvůli dlouhému čekání doktorů má můj syn kvůli přidušení ADHD ale naštěstí to není nemoc která by ho ohrožovala na životě…držím palce at tě tahle zkušenost už nikdy nepotká :-)

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 10.06.11 16:38

Gratulujeme:-)

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 10.06.11 16:50

Teda! Horor!
Seš úžasná, já bych byla v péči psychologa 8-o Nebo možná rovnou psychiatra…
Gratuluju ke krásné princezně a k úžasnému manželovi :hug:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 10.06.11 18:09

Terrad tos zvládla úžasně…! Už jsem si myslel, že na emimi skoro ani nejseš… :lol:
Proboha co to je za personál…!?!? Ten by měli preventivně protáhnout nějakým lágrem…! To by rozhodilo i chlapa jako jsem já…

 
mikky
Závislačka 4090 příspěvků 10.06.11 18:23

jako bych to psala já :lol: :cert:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 10.06.11 18:40

Ahoj Juro, to víš nějak nebyl čas :-D , ale už zase zvládám a tak tu opět vykecávám na emiminu :oops: :mrgreen: .

 
hostbeat
Závislačka 3819 příspěvků 10.06.11 18:43

Terez-moc krásně jsi to napsala a já zase bulila jako tenkrát,když jsem to četla u nás v diskuzi poprvé. Jsi statečná a silná holka a Theuška samozřejmě také :hug:

 
sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 10.06.11 19:11

Tak mě se syn narodil po 38 hodinách od odtoku plodové vody také jsem si prošla peklem.Jen tak další dítě nebude.

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 10.06.11 19:25

Gratuluji k miminku :hug:

 
jasterica
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 10.06.11 19:48

moc gratuluju k dcerusce a chvalabohu ze vse dobre dopadlo :wink:
tohle je hruza cist, ne prozivat :-(
ja bohuzel rodila sama, ex si v tretim mesici rozmyslel, ze jde jinam, tak jsem mela k porodu jedinou podminku, mit tam meho skveleho gynekologa, porodnika, cloveka s obrovskym srdcem :oops:
nastesti vse probehlo relativne bezproblemove, co se tyka porodu, ja si pak odprdla svoje, ale vse dobre dopadlo a ja na moji porodnici nemuzu rict nic, vse je o lidech, tak je zrejme i z tveho dennicku :wink:
hodne stesticka dal :kytka:

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 10.06.11 19:56

Gratuluji a jsem moc ráda,že je malá v pořádku :kytka: .Já rodila 3krát a pokaždé jiný porod,některý bolel míň jiný víc a u třetího byl prťa přidušený,ale za co jsem moc vděčná,vždy jsem měla u porodu lidi kteří my vždy rádi poradily a pomohli,no a prostě se o mě starali ukázkově :palec: Do budoucna Vám přeji hodně štěstíčka a hlavně toho zdravíčka :mavam:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 10.06.11 21:04

Gratuluju ke krasne holcicce a musim teda rict, ze ten pristup je opravdu neuveritelny. 8-o

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 10.06.11 21:20

Je mi jasný o jakou porodnici jde :mrgreen: :zed:
Přesto já tam rodila dvakrát a milí lidé převažovali ty blbé ..
Je to o lidech a bohužel jsi měla „štěstí“ na takovou hroznou konstelaci..
Přesto máš nádherou dceru, gratuluji :kytka: :kytka: :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama