Jak bylo vše jinak

Porod

Jak bylo vše jinak, než si člověk představoval a než jak o tom kdy snil. Naštěstí vše dopadlo dobře a těšíme se z toho malého uzlíčku celá rodina.


3 komentářů

Před porodem jsem si pročítala veškeré články, aby člověk věděl co jak, aby se mohl připravit na všechny varianty, které ho můžou potkat. Zabrousila jsem tedy i sem a jedním dechem hltala deníčky a řekla si, že až budu mít po všem tak i já musím přispět svým příběhem. Měla jsem týden do termínu, na poradně se mi doktor smál, že to na porod zdaleka nevypadá.

Tím mě moc nepotěšil, měla jsem strach z přenášení a proto jsem se snažila malýmu trošku pomoci. Od 36. týdne jsem pila maliníkový čajík, chodila na dlouhé procházky, doma jsem se taky neflákala, s manželem jsem si taky trošku užívali a ono pořád nic. Na poslední kontrole mě doktor řekl, že mě už raději předá do nemocnice. První monitor jsem měla v nemocnici den před termínem. Termín porodu jsem měla jak podle poslední MS, tak i UZV 12.2.2013.

V nemocnici na prvním monitoru mě opět potvrdili, že to na porod nevypadá a udělali mi Hamiltona. Když jsem dojela domů, tak jsem zjitila, že trochu krvácím, a říkala jsem si, že by už se začalo něco dít??ale ono nic, další monitor sem měla za dva dny. A tak to šlo celý týden. V neděli 17.2. jsem byla na dalším monitoru a řekli mi, že pokud se nic nestane tak 19.2. mám přijít na příjem. A tak se i stalo, nastoupila jsem tedy na vyvolání.

V 9,00 hod. mě zavedli první tabletku a že mě zkontrolují odpoledne ve tři. Odpoledne mě lékař vyšetřil a zjistil, že se nic převratnýho neděje. Tak jsem tedy dostala druhou tabletku, to byly tři hodiny. O půl 4 mě začalo pobolívat břicho, tak jsem si řekla, už je to tady. Bolesti se stupňovaly celkem rychle a o půl 5, když jsem mluvila s manželem, tak na mě poznal, že už to přestává být sranda. Sedl hned do auta a vydal se za mnou do nemocnice.

Když dorazil na porodní sál a ptal se kde mě najde. Sestřička mu odvětila, že už mám po porodu.To ho polilo horko, jelikož asi týden před porodem se mu zdály sny, že porod prošvihne. Ten den to ale v porodnici jelo jak na běžícím páse, takže si mě prostě spletli. Když jsem manžela uviděla, strašně se mi ulevilo, byla jsem tak ráda, že ho vidím. Bolesti se stuňovaly a některý fakt nebyly k vydržení, tak jsem se zeptala, jestli bych nemohla dostat, něco od bolesti.Balo mi řečeno, že je ještě brzy.Ale že mě vyšetří lékařka a podle toho se uvidí. Po vyšetření mi lékařka řekla, že dají klistýr a můžu do sprchy.

No to už jsem chvílema viděla všchny svatý. Udržet v sobě ten klistýr ještě při kontrakcích, no nadlidský výkon! Když jsem vyšla ze sprchy, tak mě už manžel vedl na porodní sál, kde mě opět vyšetřili a zjistili, že se neotvírám. Bolesti byly příšerný, po 2 min a já se pořád neotvírala. Chtěla jsem aspoň do vany, ale to mi bylo zakázáno. Jelikož malej při kontrakcích ztrácel ozvi, tak jsem musela být pořád připojená na monitor. Při dalším vyšetření doktorka zjistila, že krvácím nějak víc než je zvykem, tak to jsem se trochu zneklidnila, ale měla jsme dělat sama co ze sebou, tak jsme to moc neřešila a říkala si, že snad vědí co dělají. Bylo Osm a já se pořád neotvírala, stále na 3. To jsem fakt už prosila ať mi něco dají do bolesti. Tak že mi píchnou epidurá.

Bylo půl deváté a já si říkala, tak sakra, kde jsou s tím epidurálem? Manžel říkal, neboj v devět ti ho prý píchnou, čeká se na anesteziologa. Bude to pět kontrakcí a pak se ti uleví. Od té doby jsme hodiny začala hypnotizovat. Bylo devět a doktor pořád nikde. Já už zoufalá se pořád dokola ptala, kdy přijde, tak kde je??? Sakra to fakt bolí, já už to nevydržím! Manžel mě pořád uklidňoval, že to zvládnu, že to bude dobrý, jak jsme šikovná. Kupodivu mě, to jeho uklidňování nerozčilovalo, ale fakt uklidňovalo a byla jsme ráda, že ty slova slyším.

Půl desáté a konečně se ve dvěřích objevil anesteziolog.Tak ráda jsme ho viděla! Nejtěžší bylo vydržet se nehýbat při kontrakcích, ale zvládla jsem to. Pak už jsem jen čekala až to začne zabírat. Ach ta úleva, cítila jsme jen příšerný tlak, ale to bylo ve srovnání s předchozí bolestí nic. Díky epidurálu mě ale začaly slábnou kontrakce, takže mě museli dát infuzi s oxitocinem. Najednou jsem cítila velký tlak na konečník.

Setřička mě zaslechla jak to manželovi říkám a řekla, že mě vyšetří. A heleme se najednou jsem ze 3 byla otevřená na 8.To se mi ulevilo! Z a chvíli mi řekli, že můžu tlačit. Trošku mi trvalo, než jsem došla na techniku ale povedlo se.

Najednou vyšla hlavička a když jsem zatlačila ještě jednou, byl malej na světě. Měl pupeční šňůru kolem krku, ale setřičky říkali, že porod prakticky prospal. Narodil se ve 22:55, váha: 3640g, výška 52cm. Myslela jsem, že v tuto chvíli už mám všechno za sebou, ale chyba lávky. Když vyšla placenta, zjistili, že mám roztženou dělohu, tak se začalo šít. Vysloužila jsem si 12 stehů, byla jsem roztrhaná všude, až ke konečníku a trvalo mi 14 dní než jsem si normálně sedla.

Jít na wc byl pro mě nadlidský výkon a nebýt projímadel tak nevím nevím i tak mě po každé hrnuly slzy.Ale mám doma krásný uzlíček a jsme šťastná, že to dobře dopadlo. Bohužel ale týden po porodu, jsem začala silně krvácet a musela jsem znovu do nemocnice na revizi. Měla jsme tam zbytky placentární drti. Naštěstí se to zachytilo brzo, takže jsem neměla teploty a nemusela ani brát ATB. Teď už je všechno v pořádku a jsme celá rodinka pohromadě a šťastná.

Přeji všem nastávajícím maminkám, hodně sil, ale věřte ať je průběh porodu jakýkoliv, stojí to zato! Držím všem pěstičky! Ještě bych tímto chtěla poděkovat svému manželovi, že tam byl se mnou a byl mi oporou, zvládal to fakt dobře! Takže miláčku díky!

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 16.03.13 00:39

Moc pekne at se dari.. :hug:

 
mamkyjáryk
Závislačka 3521 příspěvků 16.03.13 13:08

Gratuluji, vim jake to je, ja mela stehu 13, jsem nemohla skoro nic.. :) preji hodne radosti a at vam ten broucek krasne roste.. :hug:

 
Eteas
Echt Kelišová 8157 příspěvků 16.03.13 14:10

Krásný deníček… měla jsem to stejně až na to otevírání, k tomu bohužel nedošlo a malá se narodila císařem, při kterém jsem byla v plné anestezii… přeji celé vaší rodince hodně zdraví, štěstí a pohody

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 16.03.13 17:52

Gratulace :palec: Užijte si rodinou pohodu a ať ti dělá malé jenom radost :hug:

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 16.03.13 19:09

Já to měla dost podobné, až na epidural, ten mi nedali, šetřej :zed: i termín porodu sem měla stejný, také sem přenášela do 19.2.
Moc blahopřeji k děťátku :kytka: :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.03.13 19:29

No prasklá děloha, uf teda

držím palce ať už je vše dobré, gratuluju ke krásnému miminku :kytka:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 16.03.13 20:06

Gratulace :kytka: Přeji ať máte po těch útrapách už vše jen dobré. :hug:

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 16.03.13 21:16

Na zacatku jsem se trochu bala, co budu v denicku cist, tak nastesti vse dobre :) skvele jsi to zvladla, blahopreju k prckovi a at se vam dari:palec:

 
Pepina7  16.03.13 22:26

Gratuluji, přidávám mou zkušenost. Bohužel mi mé druhé těhu museli ve 38 týdnu také vyvolávat :? (těhotenská cukrovka). Moc jsem se bála :,(, neznám nikoho, komu by se to nezkomplikovalo (akutní císař, kleště nebo tři dny trápení a stejně císař). V 8 ráno zavedena tableta, v 10 v bolestech žádám o epidurál. V 11 přišel anesteziolog :lol: a napichaval mezi kontrakcemi (moc možností chudák neměl :oops: ).Po zavedení epidurálu cca ve 12hod. mě ještě pustili na záchod, moc se mi chtělo (nedali mi ještě klistýr, prý je brzo).Vrátila jsem se ze záchodu a těšila se, až mi konečně ten epidurál pustí. Vylezla jsem na křeslo a sestřička mě chtěla napojit na monitor. Křičím, musím tlačit :nevim:!!! Ne to nemůžete, spolupracujte, musím vás natočit :cert:. To nejde, to tlačí mé tělo!!! Tak mě kontroluje a ihned alarmuje doktora a dětské sestry. Doktor si chudák sotva utírá pusu od oběda :lol: a malý je po dvou povolených zatlačení na světě!!! Podotýkám, že mi ani nestačili dát nohy nahoru do těch korýtek a taky mě nestačili oholit. Bylo to rychlejší, ikdyž bolestivější než první porod. Ten přišel sám, byl delší a vyčerpávající!!! Ale i tak na oba ráda vzpomínám a škoda, že už další asi nezažiju!!! Tak to krásně oslavte a těšte se na další :mavam:!!! :mavam:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 17.03.13 11:38

Ať se ti daří a mrňousek ať ti dělá jen a jen radost. Uplně jsem z toho měla husinu :,(

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 17.04.13 22:42

Moc pekny deníček, i když to vypadlo bez nadeje, dopadlo ti to dobře a přirozeně, to u me to bylo po 13 hodinach od prasknutá plodovky ukonceno cisarem, ja se neotvírala, zustala jsem otevrena na 2 prsty, z toho otevrena na jeden prst jsem byla už před terminem.Mo gratuluji a přeju hodne zdravíčka a štestíčka pro vás všechny ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama