Jak chlapa naučit pořádku?

Rodičovství
  • 15.05.05

Hezký dobrý den, všem maminkám i nemaminkám, čekatelkám na miminko....atd. Chci s vámi prodiskutovat jedno velice ožehavé téma, které jsem tady zatím nenašla. Když jsem se seznámila se svým současným manželem, byl to chlap k pohledání. Voňavoučký, čisťounký, vymydlený elegán, holky mi ho záviděly.

No, popravdě řečeno, závidí mi ho teď, ale to nesmí potají přijít k nám domů. Nebudu popírat, jako chlap je úžasný. Starostlivý táta, perfektní milenec, takový téměř ideál. A teď přijde to ale! Doma se totiž chová jako úplné čuňátko a nevím jak ho mám donutit, aby to trochu změnil. On si doma krká kde může, prdí kde se dá a vůbec mu nevadí, že náš syn to začal dělat úplně stejně. Jestli s tím jednou začne i dcera, tak vážně nevím, asi je vykážu všechny z domu. Já to nedělám. Nikdy nedělám věci, které mi na druhých vadí a snažím se jít příkladem. Větry chodím pouštět na balkon, na záchodu si zapínám ventilátor pokaždé, což on a syn ignorují, maximálně vystříkají WC nějakým tím „vonícím“ sprejem. Vzhledem k tomu, že bydlíme v paneláku, tak to není kam větrat, jedině tím ventilátorem na WC a i tak celé patro ví, že se u nás kadilo. Promiňte mi ten výraz, ale po dvou letech manželství mám pocit, že jsem si vzala prasátko. Jak je to u vás? Nebo jak to bylo u vás? Naučily jste některá svého chlapa, aby se choval jako člověk i doma a nejen na veřejnosti? Já vím, že splodiny musí ven, ale proč o tom má vědět celá rodina? Už mi dochází fantazie. Mluvili jsme o tom, já na něm po dobrém i po zlém a on mi pořád tvrdí, že kde by si pořádně us… když ne doma „v jeskyni“? Téda, to je děsný ten můj ideál =o)))).
Poraď te.
Slamáček

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  15.05.05 18:52

Ahojda Slamáčku, nakousla jsi naprosto skvělý téma, problém, který řeším taky. Vzali jsme se před dvěma lety po skoro čtyřleté známosti. Máme spolu skoro pětiměsíčního synka. JENŽE!!!!! Když jsme spolu začali bydlet, byla to pohoda. Pomohl s úklidem bytu, mám na mysli třeba jen vyluxovat. Tím mi někdy opravdu pomohl a mě to těšilo. V té době si po sobě ještě udržoval jakýsi pořádek. Ale teď?! No hrůza. Pořád jsem na něj jak had, ať si po sobě uklidí tohle a támhleto, protože to bych nedělala nic jiného, než po něm uklízela. K tomu ještě péče o prcka a je hotovo. O tom, že prdí, kde se mu to zlíbí nemluvě. Naprosto tě Slamáčku chápu. Někdy mě to dohání až k tomu, že kolem dvou až tří skleniček, které jsou týden na stolku v obýváku chodím, jako když je nevidím. Když ani po týdnu !!! nezmizí, pak vystartuju. No je to pořád dokola. Jinak je to naprosto úžasný člověk, přesný typ, co máš doma ty, dobrý táta i milenec.

Taky si už nevím rady, ale když na něj někdy vyrukuju s tím, že nebudu po něm dělat všechno a trochu mu to opepřím tím, že už toho mám plné zuby, tak to na nějakou chvíli zabere. Ale fakt jen na chvíli. To si i tu skleničku odnese do dřezu. I já budu vděčná za nějaké tipy, jak na nepořádného mužského.

Šárka

 
Anonymní  15.05.05 19:33

Je tomu asi mesic,kdy jsem poprve zacala navstevovat stranky emimina,ackoli jeste stale studuji a o vecech souvisejicich s materstvim si mohu nechat jen zdat..Prispivat do jinych diskuzi mi prijde nepatricne,ale tohle tema,ktere jsi nadhodila je blizke snad kazdemu. Takze…obavam se,ze ti nebudu moci dat ucinnou radu, jak ochocit manzela potazmo jeho streva .Mohu ti jenom poradit,aby jsi prehodnotila sve nazory a zvazila nakolik je chovani manzela neunosne.Z nadpisu tveho clanku jsem cekala odstavce plne spinaveho pradla, kupu neumyteho nadobi, chlupy v umyvadle…to je ma predstava o asocialnim chovani ve 21 stoleti. Se svym pritelem jsem 6 let a otazku „prdeni“ jsme si ujasnili asi po trech mesicich vztahu, od te chvile si v kritickych situacich masirujeme briska a ve chvilich bujareho veseli se predhanime,kdo vyda originalnejsi zvuk.Jsme prasata?Ne, jsme lidi a mame se radi se vsim vsudy.Vliv ma i rodinna vychova, nebot u kazdeho z nas platilo porekadlo „kdo krka a prdi , zdravi si tvrdi“.Moje pritelkyne ma znamost pres dva roky a dosud se vraci z navstevy u nej s nafouklym a bolavym brichem…nebot prdet neni dostatecne intelektualni­.Chodit si ulevovat na balkon je mozne reseni,ale obavam se ,ze treba ja s mou strevni aktivitou ( temer po jakemkoliv jidle) bych si tam musela rozbit stan.Pises,ze tvuj manzel je ve vsech ostatnich ohledech idealni a ja ti k tomu gratuluji!Predstav si,ze by u vas doma misto prdu litali vzduchem facky a slovni urazky..protoze prave toho jsou schopna opravdova hovada.
Tvuj problem nechci rozhodne bagatelizovat,verim ,ze te muze trapit, mou snahou bylo ukazat jiny pohled na vec, ktery treba tvuj splin zcasti zazene.
S pozdravem
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.05.05 19:59

Ahoj Jano,

Souhlasím s tebou. Je pravda, že manžel i syn na záchodě používají větrák, ale to je tak asi všechno. Řídím se heslem, že nejlepší obrana je útok a taky si tvrdím zdraví. Ať ví, zač je toho loket.

Spíš bych chtěla vědět, jak na to, aby po sobě nenechával věci po celém bytě, aby po jídle odnesl talíř a skleničku do dřezu a aby špinavé ponožky nenechával v obýváku. Toto píšu po skoro 9 letech manželství a musím říct, že je to čím dál horší. Mám období, kdy jim chodím za zadkem a uklízím, a pak mám období, kdy na to kašlu. Jestli chtějí doma pořádek, ať si ho udělají. Nepomáhá ani jedno.

Taky se těším na další recepty, jak na ně vyzrát.

Ahoj Jana :-)

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.05.05 20:05

Tak zrovna včera večer jsem musela manželovi vynadat, že v ložnici takový puch čichat nebudu. Neřeknu, když je to jeden prdík, ale včera jich bylo tolik, že to bylo cítit v každém koutu ložnice. Manžel se tomu nejdřív samozřejmě chechtal, ale když jsem se začala zlobit pořádně a řekla mu, že to je teda erotika, tak začal chodit alespoň na chodbu.

A ještě něco. Když jsem začala chodit s prvním manželem, tak se ho prý po nějaké době jeho bratr zeptal, jestli přede mnou už prdí. Když odpověděl, že jo, tak mu brácha řekl, že to je teda vážný. :))))

No já, když potřebuju něčeho u manžela dosáhnout, tak se odkazuju na sex, který potřebuje zase nejvíc on.

Julda

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.05.05 20:24

Ahoj.
Teda musím říct, že taky spíš souhlasím s Janou. Prdí a krká snad každý chlap. Možná existují výjimky, ale já žádnou neznám, a to se nepřátelíme s žádnými dobytky, ale normálními rodinami. Důležité je, aby to nedělal na veřejnosti a ve společnosti a to je snad možné i naučit děti. Je pravda, že kde by se člověk teda měl vyprdět, když ne doma? Co třeba večr, když si lehneme do postele a začne břicho tlačit, To mám na hodinu, či dvě přerušit usínání a chodit každých 5 minut z postele na balkon? Uznávám, že vůně to není, ale okno dokořán taky dost vyřeší. I když u nás se říká „lepší umřít smrady než zmrznout“. Čímž narážím na to, že jde určitě i o věc výchovy. U nás jsme určitě neprděli a nekrkali jako neandrtálci, ale decentně to ano a s omluvou. ale držet to či běžet na balkon, to tedy ne. Slamáčku, pokud je tvůj manžel, jak píšeš, jinak skvělý chlap, úžasný táta a perfektní milenec, tak to prdění a krkání je prkotina, která jen velmi lehce vyvažuje ty ostatní klady. vem si, kdyby ti doma neprděl, ale všechen ten smrad si třeba každý večer odnášel do hospody…

Pa pa Makýš

 
Anonymní  15.05.05 20:25

Ahoj,
taky mi to dříve vadilo, byla jsem z domova zvyklá na jiný přístup co se týká úklidu i prdění apod. Jenže přítel si prostě nedělal nikdy násilí - (přece si to nenechá vyvalit bokem) + práh vnímání pořádku versus nepořádku má tak odlišný ode mne, že když já si myslím, že je něco potřeba uklidit, tak podle něj je to ještě v pořádku. Takže můj problém je, že nejsem nastavená stejně jako on…
Chlapi jsou prostě takoví..
Oni zas musí ustupovat nám, když my nemáme tak často náladu na sex a oni by přitom rádi víc… tak tady zas oni mají vyšší nároky než my.. nám by to stačilo takto, jim ne… Navzájem se otravovat tím, že toho druhého donutíme udělat něco, co on tak nevnímá, jen abychom si my udělali zadobře, to je začátek problému..
Takže to chce TOLERANCI.. jak od nás, tak od nich..
Až ten chlap najednou nebude, tak bychom mohly doma brečet a říkat si… klidně neuklízej, klidně prď, když na to holt trpíš.. hlavně se vrať.. nemůžu bez tebe být…
Takže klííííd… časem se kompromisu určitě doberete.. hlavně nekřečovat…
Eva
P.S.: Jsme s polu už 9 let a nyní prdím taky.. dokonce přibývajícími lety na nadýmání trpím víc, takže jsem ráda, že nemusím okolo dělat nějaké šílené akce, kroutit se apod.. Kdyby on na ně netrpěl a já nyní ano, tak bych byla víc nešťastná než nyní, kdy jsme ˇčuňata alias lidi" oba :-)

 
Anonymní  16.05.05 04:01

Jestli ti nějak pomůže moje rada…tak přispívám:)
U nás celkově problém s pořádkem není, přítel je mnohem pořádkumilovnější než já, takže uklízí většinou on a vlastně i mě nepřímo donutil uklízet jako to dělá on. Uznávám, že je to velmi příjemné a milé a nikterak si nestěžuju…:)))

S tím prděním jsme to taky nějak vyřešili. Já osobně moc neberu narážky typu „Už před sebou prdítě?“…a prdění mi prostě přijde jako nechutné. Nemluvím teď o situacích, kdy to prostě musí ven, to je samozřejmě lepší jeden pustit, než si vyvalit bok. Ale plánovitě před sebou prdět a brát to jako normální součást vztahu mě osobně připadá jako degradace toho druhého. Já jsem to doma vyřešila tím, že jsem drahouškovi vysvětlila, že prdící smradlavý chlap mě ani náhodou nepřitahuje jakožto sexuální objekt (a vůbec jsem nelhala, je to tak…:))) a tak když nám to náhodou ujede, bereme to, ale není to norma, omluvíme se a pohoda. Já si fakt nedovedu představit, že bych mě přitahoval chlap, který si prdne, pak krkne a pak na mě hupsne…brrrr.

 
Anonymní  16.05.05 11:31

Holky, kdysi to tady byl server pro maminky, co hledaly odpoved na sve problemy s mimisem. Pak snazilky - skvele, pak predsnazilky - tak jo, proc ne? Ale tohle patri spis dole do diskuse, ne? Lucka

 
Anonymní  16.05.05 12:44

Možná sis nevšimnula, že tohle není klasický deníček, ale SOS maminek. Já maminka jsem a SOS vysílám. Do diskuse jsem to nepsala schválně, protože je to na dotaz do diskuse dost dlouhé. To už bys taky mohla kritizovat ty maminky, které si píšou „deníček“ v diskusích, ne? Chodím na tento server už dost dlouho na to abych mohla posoudit kam tohle téma patří.
Slimáček

 
Anonymní  16.05.05 13:46

Ahojky Slamáčku a ostatní drahé polovičky našich miláčků
Se svým manželem jsem 4roky,co se týká prdění a krkání,no nemůžu s některýma 100% souhlasit,ale berte to jenom jako můj pohled na věc.Nedovedu si představit,že přijdu večer do ložnice a hupnu na sex s manžílkem,který si zrovna bude na plné kolo ulevovat nebo krkat jako prase.Prostě bych nebyla ani schopná nějakého milostného aktu.Já k tomu i po 4letech potřebuji voňavého mužskýho a ne smrádek.Nemáme problém se o takových věcech bavit to ne,ale holt když jednoho z nás to břicho bolí do žádných akcí se nepouštíme,a to podotýkám ,že sex máme pravidelně.Je to oboustrané,manžel když má bolavé břicho stejně na nic chut nemá.Prdnem si klidně před sebou(otevřem třeba okno),ale neni to normálka a doprovází to omluva,a tak vychováváme i
syny.
Andynka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 16.05.05 14:30

Souhlasím s Andynkou…

Občas jsme prasátko každý, z některých příspěvků mám pocit, že chlapi teda víc :-), ale myslím, že stejnou potřebu prdět a krkat máme jako ženy taky.
Dotazy typu: Už jste si před sebou prdly ? mi přijdou fakt trapný, ale je fakt, že moji rodiče se v nich vyžívají…
Už na to radši nereaguju :-) Oni jsou asi ty pravý prasátka - táta ten vyvoněný záchod dokonce občas větrá do bytu a věřte tomu, že to je „protrženej dráteník“.
O to příjemněji mě překvapilo, že můj manžel je asi normální :-), jasně že netrpíme bolavým břichem, jen abysme si navzájem byli hezký, ale s omluvou či humorem a tak, abysme se navzájem co nejméně obtěžovali to jde !!!
Slamáčku, jak tady už někdo řekl, jsou horší typy to mi věř…
Nemusíš ho převychovat, možná by stačilo, kdyby po akci řekl aspoň: PARDON !
 NiKi

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 16.05.05 16:52

Holky, taková krátká vsuvka… Víte co bezpečně zlikviduje smrad na záchodě lépe než deodoranty či dokonce dlouho otevřené okno?? Jedna zapálená sirka. My máme na záchodě stále krabičku zápalek. A škrtá i manžel. Babička si občas povzdechne, že děda by ale potřeboval alespoň krbovky.....

Krásný den :-)))

Makýš

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 16.05.05 17:06

ahoj holky,
zajímavý téma.taky jsem spíš čekala popisku chlapa,který po sobě nic neuklidí,…ale prdění?já se dlouho styděla a dnes už to neřešíme ani jeden.rozlišujeme úmyslné prasečinky a normální přirozennost.a když se přiloudí prdík v posteli?začneme se tomu smát a obracíme v humor!!!taky se mi jednou stalo,že má drahá polovička snědla konzervu hrášku a to byl puch,šla jsem spát jinam.ale jako partnerský problém to neberu,protože jsem s tím svým kvůli jiným věcem.ale chápu,že každá jsme jiná…jak píše asi většina,jsou horší věci.
 luka

 
Anonymní  16.05.05 17:55

Ještě doplňuji - samozřejmě, že i u prdění jsou určitá „pravidla“, takže při sexu či po něm či před zahájuním bychom si to ani jeden nedovolili, to by byl opravdu zabiják erotického napětí :-) Ale přes den, když někdo něco dělá, tak se stejně nikam nedoběhne (člověk jej zadrží a než pak přijde, tak by na záchodě či balkoně vystál důlek).. Takže zahlásíme - pozor - prdík /a samozřejmě třeba poodejdu na konec pokoje/. Když se stane, že odejde nečekán a nehlášen, tak si zahlásíme „pardon“ s obličejíkem zkroušeným :-) Ale berem to fakt ve srandě.. já kvůli tomu nepřipálím jídlo, vyvětráno je furt a hlavně už jsme si na sebe zvykli, tak si ani nijak nepáchnem (stejně nejsme v tu chvíli hned u sebe), tak není ani co řešit..
To bylo dovysvětlení pro ty, kdo si myslel, že si ulevujeme kdykoliv, kdekoliv :-)
Situace se nehorší, tak snad to do budoucna bude stabilní stav :-)
 E.

 
Anonymní  16.05.05 18:36

Moje řeč,

náhodou, téma prdění je naprosto legitimní! Nechápu, proč by matky měly být vyčleňovány. Ba i otcové…

Moje matka mimochodem prděla tak strašně, že kdykoliv si na to vzpomenu, vyvalí se mi bok.

Ale co už…

VB

 
Anonymní  16.05.05 18:44

Ahoj Slamáčku,
velice zajímavé téma:-)))) Teď si ještě více vážím svého manžela,že takové problémy řešit nemusím. Teď jsem s ním tvůj článek a komentáře diskutovala.Přiznal se, že by si vedle mne nikdy neupr..a neukr… že jsem se mu zdála vždy, že bych to nerozdýchala. Asi je to také tím,ž e CO ŽENA MUŽI DOVOLÍ. Ale to nemyslím osobně. Prostě v přítomnosti¨něk­terých holek kluci nemluví sprostě, neprdí atd. Ale to jsem ani neměla v úmyslu rozebírat. Mně se také nelíbí, že partneři ( manželé) před sebou prdí a krkají. Už předem se stydím, když mě večer bolí břicho a jdu spát, ž e ze spaní … Slamáčku, snaž se,když má manža dobrou náladu, mu to s humorem vysvětlit,jak moc ti to vadí a už kvůli dětem a tak.
Přeji hodně sil.
 I.

 
Anonymní  17.05.05 12:59

Milá I…

přesně tak to je, můj manžel by si přede mnou také jen tak neprděl nebo nekrkal,bylo by mu to trapné stejně jako mě.Samozřejmě se nějaká ta nehoda stane,ale neexistuje,že bychom se zato sobě neomluvili a braly to jako normální věc.Tak to fungovalo jak u našich tak u jeho rodičů,nikdy jsem neslyšela našeho tátu se před námi uprdnout.Výchova dělá mnoho,manžel má syna z prvního manželství 7let a ten je zvyklý od druhého dědečka na prdění a krkání.Přijel k nám a choval se stejně a přišlo mu to strašně vtipný,velice rychle jsme mu to vysvětlili a ted dědečka naštěstí nenapodobuje.
Andynka

 
Anonymní  17.05.05 13:34

Ahoj holky,
sice jsem nečetla všechny komentáře, ale k tomuhle článku musím něco přidat.
Shodujete se tady, jak neprdíte, nekrkáte a když, tak se za to omluvíte (možná ne všechny, fakt jsem četla jenom něco ..) Já teda nevím, ale myslím si, že člověk má mít doma pohodu. Když můj manžel přijde odkudkoliv domů s nafouklým břichem, tak si nedovedu představit, že by si prostě neprdnul. Je to naprosto normální, dělá to každej a kdo říká že ne, tak lže. Nevidím na tom nic hnusného. Miluji-li svého muže, pak ho miluji i s jeho tělesnými projevy. Připadalo by mi směšné, kdybychom se ještě i doma omezovali.

 
Anonymní  17.05.05 13:35

Ahoj holky,
sice jsem nečetla všechny komentáře, ale k tomuhle článku musím něco přidat.
Shodujete se tady, jak neprdíte, nekrkáte a když, tak se za to omluvíte (možná ne všechny, fakt jsem četla jenom něco ..) Já teda nevím, ale myslím si, že člověk má mít doma pohodu. Když můj manžel přijde odkudkoliv domů s nafouklým břichem, tak si nedovedu představit, že by si prostě neprdnul. Je to naprosto normální, dělá to každej a kdo říká že ne, tak lže. Nevidím na tom nic hnusného. Miluji-li svého muže, pak ho miluji i s jeho tělesnými projevy. Připadalo by mi směšné, kdybychom se ještě i doma omezovali.

 
Anonymní  17.05.05 18:30

ahoj Slamáčku,
ještě bych doplnila můj komentář - nedá mi to. Zkus manžu chválit za to, že si už neprdí a nekrká ( pořád to nedělá, že ) a že máš z toho velikou radost a jak ho za to máš ráda atd. Vím,že i na tyto „kecy“ musíš mít náladu a sílu,ale někdy se vyplatí se přemoci a za samozřejmosti chválit ( chlapy jedny mizerný :-))) )- ženská taktika.
mějte se I.

 
Anonymní  17.05.05 18:48

Ahoj,

nedá mi to taky něco nenapsat. Je to hezký deníček, trošku rozveselní v tomto ošklivém počasí :-)

Já ani můj přítel takové problémy nemáme, ale měla jsem dlouho německého přítele a dělala v německé firmě a u němců je naprosto normální, že prdí na veřejnosti a berou to jako běžnou součást, nic neobvyklého. Dlouho jsem si na to nemohla zvyknout, třeba na velkém jednání, když někdo začal prdět a mě se chtělo smát, ale všimla jsem si, že nikdo jiný to neřešil, je to prostě normální. Proto to dělal i přítel doma a nepřišlo mi to (a ani teď nepřijde) nenormální.
Ale jenom ze strany toho druhého, já běhám minimálně do jiné místnosti :D

Katka

 
Anonymní  17.05.05 23:04

Ahojky,

musim se taky pridat, tohle tema se mi moc libi :-)) U nas se prdi a krka uplne normalne a nikdo se nad tim nepozastavi, jen kdyz se to zrovna trefi do absolutniho ticha tak se pak ozve pardon, ale to je jen zridka kdy. U nas hledime na jine kvality, pritel treba skvele vari, na uklid moc neni, ale klidne pere a kos plny latkovych plen vyzehli klidne v noci. Napadlo mne srovnani s detickama. Jak se to prihodi ze u miminek je kazdy prdik a krknuti vitano s radosti a s usmevem a behem casu se z toho stava neco spolecensky nevhodneho?

Borufka a 3mesicni Erik

 
Anonymní  18.05.05 01:17

Zdravíčko,

naprosto souhlasím s Borufkou a jí podobnými názory. Stejný problém jsem nedávno zařila na našem sídlišti, které se celé opravovalo a byla vysázena tráva. S hezkým počasím se na trávníku prohánějí děti, kluci hrají fotbal atd. no a některým lidem to hrozně moc vadí (zejména starším). Od malička učíme děti: „Travička zelená, to je moje potěšení..... když si smyslím na sednu.....“ a když vyrostou tak se jim to zakazuje. Krátka paměť nebo nadutost (slabé slovo)?.....

Martina

 
Anonymní  18.05.05 01:18

Martina & Barborka (9m)

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 21.08.05 15:16

Makýš, jenom abyste jednou nevyletěli do luftu, až škrtnete:))))))

Baghira

 
dembie
Nováček 5 příspěvků 31.10.05 11:35

tady naprosto souhlasím… v době namlouvání se snažíme být jeden před druhým nejlepší..... došlo mi to až ve chvíli, kdy se nás kamarád zeptal: „už před sebou prdíte?“
Každý dýcháme, přijímáme a vylučujeme potravu… Občas je někdo nemocný, nebo je mu špatně a zvrací. Když toho člověka mám ráda, tak mu přece nebudu nadávat za to, že mu „ujede“.
Já osobně jsem si svého partnera „vychovávala“ už od samého začátku, bavili jsme se úplně o všem, ukazovala jsem mu např. i tampony a způsob použití… Co kdybych, nedej Bože, jednou byla nemohoucí a on mě musel přebalovat??? Potom nade mnou jenom ohrne nos a opustí mě???
Co se týče syna, tam bych mu vysvětlila, že toto se na veřejnosti úmyslně nedělá (aby nebyl ve školce za nevychovaného), že když se stane, tak se má omluvit.
Jsou ale horší věci, taky jsem čekala poházené trenky po bytě… Život je o dohodě. Když mě párkrát před manželem natáhlo z chlupů, které po něm zbyly ve vaně, tak se naučil je po sobě spláchnout (vysvětlila jsem mu, že případné zvratky zůstanou na něm 8-)))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama