Jak Davídek bojuje

O životě

Rozhodla jsem se sepsat náš příběh. Davídkův boj, náš boj...


4 komentářů

S manželem jsme se rozhodli, že si po 3 letém vztahu pořídíme nějaké to miminko. Po jednom potratu a dvou mimoděložních těhotenstvích nám zbyla jediná možnost - a to IVF. Už tenkrát jsem hrozně špatně nesla neúspěchy a byli jsme z toho špatní. Rozhodli jsme se pro Reprofit v Olomouci. Nakonec mi odebrali jenom tři vajíčka, z toho dvě oplodnili, brala jsem to tenkrát jako velký neúspěch. Při rozhodování jsem se přiklonili k zavedení obou vajíček. Po 6 dnech se na mě usmály na těhotenském testu dvě čárky a my byli šťastní jako blechy. Nakonec nám potvrdili dvojčátka a radost se ještě znásobila.

Těhotenství probíhalo docela bezproblémově. Do 24.týdne jsem chodila do práce a pak už si užívala domácí pohody. Docela mě trápilo zvracení a pálení žáhy, ale tento stav jsem si záhy zvykla. :)

V ukončeném 37.týdnu jsem už ležela na porodním sále. Těhotenství se ukončovalo o pár dní dříve, protože chlapeček měl už horší průtoky placentou, u holčičky odhadovali menší váhu, a tak museli ven z bříška. Holčička se narodila s váhou 2,2 kg a 45 cm a dostala jméno Elenka, chlapeček vykoukl na svět o minutu posléze s váhou 2,07 kg (s překvapením byl menší) a měřil stejně jako sestřička. Celou dobu mi byl na sále oporou manžel. Oba měli horší glykémii, tak putovali na oddělení OPN a já se jimi šla na druhý den pokochat.

Za 4 dny mě propustili z porodního oddělení a já je následovala na OPN a mohla jsem si je vzít na pokoj, to byla sobota. Moc jsem si je tam ale neužila. Poprvé mi Davídek blinkal v neděli večer, doktoři to přikláněli k tomu, že se pravděpodobně moc přepil. Druhý den jsme šli na prohlídku kyčlí, následovalo zase zvracení, navíc malý měl zhoršující se žloutenku, tak putoval pod světlo. Zvracení neustávalo, doktoři se proto rozhodli, že ho přeloží na oddělení JIP, aby zjistili příčinu. Už to bylo hrozné, hormony po porodu putovali na plné obrátky a malého mi vzali. Elenka byla jedlík a nebyly žádné problémy, tak nás propustili domů. Za Davídkem jsme každý den jezdili a já jsem mu vozila mlíčko. Po 4 dnech po ustávání zvracení šel znovu na oddělení OPN, aby za dva dny mohl zpátky na JIP. Bylo to náročné. Neměli ani měsíc, Elenka věčně na hlídání, navíc jsme to museli nějak spojit s kojením. Davídkovi diagnostikovali reflux. Propustili ho po třech týdnech. Pyšně jsem si pro něho jela. V autě při cestě domů se mi pozvracel…

Byly prázdniny. Moje mamka měla volno, tak přijela na pomoc a pokochat se tím malým roztomilým stvořením. Přijela po 4 dnech, co jsem byla doma. Malý pořád zvracel. Doktoři říkali, že jedno zvracení za den může být normální. Dostali jsme Nutriton na zahuštění mléka. Já poctivě odstříkávala, aby malý dostával mlíčko ode mě.

Dodnes si pamatuju, jak jsem si četla návod na krabici Nutritonu a jak jsem sypala do mlíčka. Davídek dávku vypil, šel spinkat, za tři hodiny jsem mu dala znovu. Šli jsme spát. Elenka byla uplakaná a říkala jsem manželovi, ať ji jde utišit teď on. Šel k ní, uklidnil ji a nakoukl do druhé postýlky. Pak jsem slyšela, jak křičí, že nedýchá. Volali jsme na mamku, manžel držel Davídka v náručí a třepal s ním. Byl jak hadrová panenka, nemohla jsem si v té chvíli vzpomenout na číslo na rychlou, volala jsem 112 a tam se mi ozval nějaký nahraný hlas, manžel křičel „Volej 155“ Volala jsem… Davídka už drželi vzhůru nohama a třepali s ním, on stále nereagoval. Nakonec se vyzvracel a nadechnul se. Sanitka přijela do deseti minut, malého prohlídli a když viděli, že máme doma druhé dvojčátko, tak se rozhodli mě i s Davídkem nechat doma a doporučili vysadit Nutriton. Mlíčko bylo moc husté a on ho nemohl vyzvracet, uvízlo někdo napůl a malý se tím dusil. Monitor dechu normálně fungoval, protože malý se hýbal, jak se chtěl nadechnout. Zachránila ho Elenka svým pláčem a manžel s mamkou svou pohotovostí. Já jsem byla úplně mimo.

Druhý den jsme navštívili pediatra, doporučil snížit dávky Nutritonu. Zvracení neustávalo, ale zhoršovalo se. Za tři dny v noci jsme jeli na pohotovost. Malého si tam nechali, já jsem se doma sbalila i s Elenkou a hned ráno jsme jeli za ním. Byla jsem za těch pár dnů nevyspalá a psychicky zničená. V nemocnici mi oznámili, že moje 2,5kg miminko půjde na operaci - pylorostenóza.

Malý byl šikovný a rychle se po zákroku aklimatizoval zpět a my šli za pár dní domů. Zvracel tak jednou za 2 dny. Doktoři tvrdili, že má reflux a že je to normální. Za týden se zvracení zhoršovalo a já jsem tam svoje miminko zase vezla. Malý byl už na pokraji dehydratace. Dostala jsem vynadáno, proč jsem nepřijela dřív. Protože mi tvrdili, že zvracení jednou denně je v pořádku a jak se zvracení zhoršovalo, hned ten den jsem jela. I tak jsem měla výčitky svědomí.

Poté mi oznámili, že nemají pro mě místo, že mě nemůžou s Elenkou přijmout. Pořád jsem přesto všechno kojila a nemohla jsem ji doma nechat. Za Davídkem jsme jezdili každý den a pořád mu vozili mlíčko. Nakonec mi lékaři doporučili vysadit mateřinku a přiklonit se k hypoalergenní UM - světe div se, zvracení přestalo. Davídek byl propuštěn. Já se ale kojení nechtěla nechat vzdát, tak jsem držela bezmléčnou dietu. Po necelých 14 dnech jsem mu odpoledne zkusila dát 30 ml svého mlíčka. Zamíchala jsem to společně s UM. V noci se mi zase pozvracel. Další den zvracel 2×. Manžel mi říkal, ať se na celé odstříkávání vykašlu. Tak jsme se plně vrátili k UM, zvracení neustávalo. Pravděpodobně nějaké pooperační problémy, jizvu měl škaredou a hnisala, proto jsme znovu jeli do nemocnice. Okamžitá hospitalizace. S Davídkem tam zůstal manžel a já jela s Elenkou domů.

Diagnoza: vrozená vada, se kterou se setkávají 4 děti ze 100 tisíc. Davídek měl veliké bolesti a pořád plakal, uhnal si kýlu. Na operačním sále ležel téměř 4 hodiny. Měl otočený žaludek, poté mu museli rozřezat střívko ve dvou místech a znovu sešít a odoperovat kýlu.

Po operaci jsem přijela do nemocnice, manžel se tvářil sklesle a už jsem na něm viděla, jak i jeho to strašně bolí. Ptal se, jestli tam chci jít, že to není hezký pohled. Co bych to byla za matku, kdybych mu nešla dodat sílu, že? Ležel v umělém spánku, napojený na milion přístrojů a umělou plícní ventilaci. Jeho stav byl vážný, dostal tři transfuze. Složila jsem se. Tvrdili, že spí a on na mě otevřel oči. Brečela jsem. Říkala jsem si, kde je na světě spravedlnost. Kolik si toho ještě bude muset protrpět. Kolik už zažil bolestí. Mě to bolelo, myslela jsem, že se mi rozskočí srdce. Pořád to bolí…

Druhý den se u něho objevila horečka počátky zánětu, stále jsem nepřestávala plakat. Třetí den dostal vysoké horečky a záněty do celého toho malého tělíčka. Jeho stav vážný, ohrožení život. Davídek ale bojoval, co se dá. Držela jsem ho za ruce a snažila se mu dodat zbytky sil… Další den byly záněty na ústupu, za další dva dny ho odpojili od umělé plícní ventilace a probudili z umělého spánku, pak se na mě usmál. To mě nakoplo. Můj malý Davídek je velký frajer. :)

V nemocnici strávil tři týdny. Neustále mi doktoři říkali, že je to hrozný bojovník a že utekl hrobníkovi z lopaty. Byla jsem na něho tak pyšná, pořád jsem na něho hrozně pyšná. Přestala jsem kojit i Elenku. Nešlo to už dál…

Doma jsme byli 14 dní bez problému, Davídek přibral 560 g a byl moc jedlík. V pondělí nechtěl večer jíst, snědl toho hrozně málo a usnul. V noci se vzbudil hladem, ale taky toho moc nepozřel. V úterý zvracel 2×. Nekonečný příběh pokračuje. Davídek je v nemocnici na infuzi. Zvrací. Pravděpodobně velká plynatost nebo taky pooperační komplikace a další operace. Má zase bolesti, neustále pláče a kroutí se. Zase brečím…

Přesto všechno je to strašně hodné miminko, které se pořád směje, téměř nebrečí, brouká si pod nosem, v noci spí ukázkově. Proč musí tak bojovat a trpět? Zdraví je opravdu nejdůležitější.

Hodnotilo 62 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
little things
Kecalka 388 příspěvků 10.10.13 00:22

Pane boze, kde je spravedlnost!!!jste strasne moc statecny!!!davidek silny bojovnik! posilame co njvic sil co muzeme! drzte se! vse se v dobre obrati! hodne zdravicka cele rodine.ted momentalne nejvic davidkovi

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 10.10.13 00:49

Je mi to tak moc lito :-( posilam vam a hlavne malemu hodne sil at uz vse zle skonci a at uz je jen dobre :hug:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30722 příspěvků 10.10.13 02:07

To je strašný..snad bude broučkovi brzo líp :,( :hug:

 
maciček82
Závislačka 3801 příspěvků 10.10.13 04:16

Davídek je velký bojovníček :hug: posílám hodně sil, a brzké uzdravení :hug:

 
katerinkaaa
Závislačka 3605 příspěvků 10.10.13 06:41

Holky děkuji moc. Davídka nám propustili v pondělí domů a vypadá, že je vše ok. Nechci to zakřiknout. Ale je fakt šikovný a zase s úsměvem na tváři.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 10.10.13 06:56

Nevim, co na to napsat…řvu tady jak blázen. Co je tohle za spravedlnost???! Uvědomila jsem si, jaký kraviny člověk řeší a pak si přečtu tohle a je mi trapně.
Prosímtě buď silná. Davídek je obrovský bojovník a dál bude a všichni spolu to určitě zvládnete :hug: :*

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 10.10.13 06:57

:) držím pěsti i pěstičky!!

 
verunka 0704
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 10.10.13 07:00

Je mi to moc líto, Davídek je opravdu velký bojovník. Přeju vám hodně sil a at uz se to neopakuje :-)

 
MDK
Extra třída :D 10952 příspěvků 10.10.13 07:08

To je strašně smutný. :hug: :hug: Jste všichni moc stateční a posílám moc, moc síly. Ať to zvládnete a Davídek je brzy zdravé miminko a konečně se může radovat spolu se sestřičkou s tak skvělých rodičů, jako jsi ty s manželem. Davídek je velký bojovník a určitě bude líp. Přeji vám hodně štěstí!!! :hug: :hug: :hug: :potlesk: Neuvažovali jste o změně nemocnice nebo o nějakém odbornějším vyšetření někde jinde? Nejsem odborník, ale nezdá se mi normální, že se to zvracení neustále vrací. :think:

 
joaska  10.10.13 07:20

Nezbývá než držet palce a přát vám všem sílu a hlavně zdraví. Jsi statečná a Davídek bojuje protože mu moc pomáháš. Zvládnete to. Vy všichni čtyři. :hug:

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 10.10.13 07:20

To je mi líto, posílám hodně síly :hug:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 10.10.13 07:21
:hug: :hug:
 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 10.10.13 07:27

Davidku, jsi jednicka :srdce: s tak statecnou mamkou a skvelym tatou to urcite vsechno zvladnes :srdce: Drz se chlapecku,..ma­minko :hug:

 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 10.10.13 07:32

Náš malý Kryštůfek posílá Davídkovi moc sil a zdraví Elenku s maminkou!! :hug: :kytka: :mavam:

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 10.10.13 07:40

Příběh Davídka opět pohnul mým srdcem :( …..je mi to moc líto! :srdce:

Ale lítost ostatních ti nepomůže, jenom uvědomit si, že zdraví je opravdu to nejdůležitější – bohužel ve vlastní rodině jsem se setkala, že tento přístup je naprosto zpátečnický a že ta divná jsem já….naštěstí všichni lidé okolo mě – neznámí, se kterými pracuju nebo se setkávám – mi potvrzují, že hlavní je zdraví. Takže divná je celá moje povedená rodina. :zed:

Moc přeju, aby se Davídkův stav zlepšil, aby doktoři přišli přesně na příčinu a dostal účinnou léčbu!! Naštěstí máš ještě holčičku Elenku!! :srdce:

Snad se tu nikdo nebude zlobit, ale využívám této diskuze a ptám se ostatních:
Nesledovali jste někdo příběh Nikkytya jejího Adámka?? V létě tu psala asi 3 deníčky o svém chlapečkovi, který od narození neudělal ani jeden jediný nádech sám a je stále napojený na plícní ventilaci….
Dlouho se pak neozvala – nevíte o ní někdo něco??? Každý den na ni a na Adámka moc myslím.

 
phoma
Echt Kelišová 7902 příspěvků 10.10.13 08:02

:hug: věřím že ted už bude všechno dobré držím moc pěsti :hug: je to frajer a bojovnik!!!

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 10.10.13 08:06

Pripomnela jsi mi pribeh me kamaradky. Miminko ji do 5 mesicu porad zvracelo, pak se k tomu pridaly i krece, propinani telicka a obraceni oci v sloup. Do nemocnice prijeli za 5 minut 12, rekli jim, ze ma nejakej typ kreci, ktery je „predskokanem“ epilepsie.
Vubec nechci desit, ale kdyby se k tomu zvraceni pridalo i nejake krouceni telicka, propinani, bolestivy plac, zkuste v nemocnici neurologii a nenechte se odbyt!!!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.10.13 08:21

Málokdy deníčky tak prožívám, ale při tomhle mám opravdu husí kuži.

Davídek je užasnej a strašně moc držim palce.Budu se těšit na další dobré zprávy a strašně si přeju at už je jen dobře. Držte se

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 10.10.13 08:22

Jste s manželem velmi silní! Přeji ať vás ta vaše neuvěřitelná síla, kterou předáváte i Davídkovi, neopouští :hug: Strašně vás za to obdivuji! At jste celá rodina co nejdříve pohromadě, Ty, manžel, Davídek a Elenka :kytka:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 10.10.13 08:30

Přeji hodně sil, a snad už vše bude v pořádku..obdivuji vás a hlavně prcka:-)

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 10.10.13 08:39

Davidku, drz se a vy taky :hug: Hodne sily :hug: :hug: :hug:

 
maca36  10.10.13 08:57

Máš to hrozně těžké maminko, přeju tobě, chlapečkovi a celé rodině hodně hodně sil a ať se už konečně vše v dobré obrátí. :hug:

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 10.10.13 09:01

Ach jooo proč ti drobečci musí takhle trpět :,( člověk by si to s nimi hned vyměnil. Naše malá měla také reflux ale nic dramatického. Posílám moc sil a Davídkovi pusinku :*

 
iiiveta
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 10.10.13 09:06

Držím celé rodině a hlavně Davídkovi moc pěsti, ať už je konečně zdravý a v pořádku. Některé maminky si stěžují, jaký je to zápřah mít zdravá dvojčátka a já si vaši situaci neumím vůbec představit, tvoje vyprávění mi vehnalo slzy do očí, moc si přeju, ať je malý v pořádku. Jako těhuli a maminku mě to hodně oslovilo. Hodně síly!!! :kytka:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 10.10.13 09:15

Přeji hodně síly a taky štěstí. Neboj, Elenka Davídka nedá :hug:

 
Marťulin89
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 10.10.13 09:21

:hug: Držím pěsti Davídkovi a posílám moc sil :hug: :hug: Ať už vás čekají jen krásné dny :hug: :kytka:

 
Katherinka89
Povídálka 26 příspěvků 10.10.13 09:22

Davídek je opravdu velký bojovník… Moc Vám držím palečky at Vám to všechno dobře a hlavně brzy skončí…

 
jaji3
Závislačka 2773 příspěvků 10.10.13 09:22

Jste vsichni opravdu moc silni a drzim palce, at uz je konecne vse v poradku!!! :hug: Male deti by nemely takto trpet :nevim:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 10.10.13 09:30

To je smutný. Zrovna jsem naříkala nad svým malým, že má už kolik dní strašnou rýmu a nemůže bumbat, že je to nespravedlivý, když neviňátko má takové problémy. Ale vidím, že jsou mnohem horší věci. :,( :,( :,(
Chuďátko malinké, přeju mu, ať se co nejdřív uzdraví. :srdce: :srdce:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 10.10.13 09:32

@katerinkaaa To moc ráda čtu, že je malý OK. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: Moc držím palce, ať to vydrží a už vás čeká jen to hezké.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 10.10.13 09:34

Bojuj chlapečku :hug: :hug: Moc sil vám posíláme.

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 10.10.13 09:44

Kéž by se k Vám donesla ta síla, kterou všichni posílají :hug: :hug: :hug:. Moc držím Davídkovi palce, ať už je mu jen a jen dobře :srdce:

 
anka 1
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.10.13 09:47

Je mi hrozně a brečím jak malá, posílám hrozně moc sil, ať to zvládnete a těšíte se ze zdravých dětí :andel: :andel: :andel: :andel:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 10.10.13 09:55

Díky skupině máme Davídkův příběh z první ruky a přesto znovu jak to čtu tak brečím jak želva. Absolutně si neumím představit jaké to musí být. Jsi moc silná ženská a máš báječnou rodinu co Tě podrží když potřebuješ. Posílme hodně sil a Davídkovi i Elence pusinku :hug:

 
Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 10.10.13 10:00

Je mi moc lito vast situace. Davidek je bojovnik a vsechno zvladne, Jen to chce cas. Drzim palecky, aby byl maly brzo vporadku, zdravi a bez Dalsich komplikaci. Hodge zdravi a mu prejeme. :hug:

 
Lenka828282
Kecalka 126 příspěvků 10.10.13 10:11

Držím všechny palce ať je malý brzy vnaprostém pořádku
Vy se držte

 
irca11
Kelišová 6068 příspěvků 10.10.13 10:18

To jste si tedy zařily, takový drobeček a jen po dktorecha neocnicích, přeji at mu nějaká léčba pomůže, i ten refulex po několika měsícich ba měl vymizet, tedy četla jsem podobný příběh bez operace ale paní psala jak ji miminko pořád zvrací a zvrací už nevim kolik to trvalo měsíců celkem ale z ničeho nic zvrazecí zmizelo, moc to přeji i vám a držím pěsti. máte mo hezké dětičky :mavam:

 
Littlecat23  10.10.13 10:32

To je hrozné… Nejvíc mě s.re že musí trpět takový malinký nevinný miminka… Přeju moc moc zdravíčka a vám sílu. Snad už bude dobře, držím palce :)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 10.10.13 10:35

Zlatíčko malinké. Přeji brzké uzdravení!
Určitě to zvládnete! Jste všichni velcí bojovníci!

 
klarriska86
Povídálka 41 příspěvků 10.10.13 10:47

Kloubouk dolů před Vámi a Vaším manželem. Jste neuvěřitelně silní a ještě o tom dokážete napsat, aby si i ostatní uvědomili, že nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř…Je to smutný příběh, ale doufám, že bude mít šťastný konec. Držím Vám palce, nevzdávejte to a držte se!!!

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 10.10.13 10:49

Pokud existuje reinkarnace, může to být i takhle: duše si před zrozením vybere rodiče i tělo a ví, do čeho jde. Utrpením učí sebe i své okolí. Smrt neexistuje, jsme věční, jen tělo opět odchází…
Věř, že se nic neděje náhodou. Držíme vám pěsti, ať je malý v pořádku, budeme na vás myslet :hug: :* :srdce:

 
Brooucinda  10.10.13 11:02

Já teda normálně nereaguju, ale vy jste tak silní! Drobeček taky, je to velký bojovník opravdu velký…
Myslete i na sebe, až se Davídek stabilizuje, bude vás moc potřebovat, tak at máte sílu…
Hlavně se ozvi, jak jste na tom, jak vám to jde… Prosím :hug: :hug: :hug:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 10.10.13 11:04

Určo bude líp!! Moc drzim palce!!!

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 10.10.13 11:08

Dlouho mi takle nebylo smutno, jako když jsem četla váš deníček. Moc držím Davídkovi i vám palce, aby se to už konečně zlepšilo. Davídek má obrovské štěstí, že má vás jako rodiče, určitě mu to dodává velikou sílu. Děti mají schopnost to zlé vymazat z paměti. Přeju ať už je vše zlé vymazané a ať se daří líp. Moc na vás myslím :srdce:

 
zoretka08
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 10.10.13 11:26

Smekám před Vaší i Davídkovou statečností, je strašné čím jste si museli projít… strašně moc držím palce ať už je jen líp!! :hug: :hug: :hug:

 
Lucie 85
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 10.10.13 12:00

Já i má rodina posíláme sil jen co to jde :-) je to bojovník a určitě bude dobře :-)

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 10.10.13 12:02

Davídku, jsi veliký bojovníček :potlesk: a maminka, tatínek a Elenka tu jsou pro tebe.
Kdybych mohla, tak radši ať trpím já než to maličké miminko.
Rodinko, držím pěsti, snad vše zlé máte už vybrané. Deníček krásně napsaný, četla jsem jedním dechem.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 10.10.13 12:08

Tak tenhle deníček jsem obulela… :,( posílám Davídkovi hodně síly!!! :srdce:

 
4dětičky  10.10.13 12:17

Taky mám doma Davídka a jako miminko si prošel bojem s nemocí tkz. Osteomelitidou na kterou se přišlo pozdě a strávil 4 měsíce v nemocnici.Jen vám chci říct že jméno jsem vybrala podle příběhu David a Goliáš a každý s tímto jménem si nese kus bojovnosti.Bude zase lépe..

 
Bauli  10.10.13 12:44

:hug: Hodně sil a zdraví pro tebe i malýho. Na fotkách je krásnej, ale strašně hubeňoučkej. Ať už je jenom dobře :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama