Jak dlouho trvá vteřina?

Rodičovství

Každá z nás maminek jsme jistě poznaly jak hodně dlouhá dokáže vteřina být, co vše se může stát a jak dokáže ovlivnit náš život. Mámeli děti, tak platí toto stonásobně...

Naše superstar :-)
1 komentář

Vteřina dokáže být hooodně dlouhá, občas se zdá, jako bychom si přehrávali film či videoklip ve zpomaleném režimu. Či naopak je hodina tak krátká, že se zdá být vteřinou. A samozřejmě vždy opačně, než by bylo naším přáním. :think:
Poznala jsem to a prošla jsem si tím už neskutečně mnohokrát, ale dneska byla ta vteřina snad opravdu nejdelší a myslela jsem, že snad neskončí…díkybohu skončila a dobře. :-)

A co se vlastně stalo? Jela jsem ráno s dcerkou (3 a půl) a synem (14 měsíců) ráno po Praze, směr Nusle. Jezdíme každou neděli, ale poté, co nám protáhli trasu 193, tak to máme jedním busem bez přestupu přesně tam, kam potřebujeme. ;-) Jenže občas se tak stane, že autobus nestihneme a musíme jet bus+metro+bus. :nevim: a právě toto se odehrálo dnes. Nevnímala jsem to nijak neobvykle, jelikož k tomu došlo už mnohokrát. Tak poposkočím kousek dál, abych se dostala k té osudné vteřině. Celé se to odehrálo ve stanici metra „Budějovická“.

Vagón metra byl neobvykle narvaný a v části, kde je místo pro kočárky, kola a invalidní vozíky (pro nepražačky, jde o první a poslední dveře v celé soupravě). No a dneska tam byl elektrický vozík, 2 velké kočárky a my. Další stanici jsme měli vystupovat, jelikož jsme nastoupili první a byli až vzadu, tak nebyla šance se procpat. Tak jsem malou upozornila, že tu příští zastávku budeme vystupovat a pomalu se přesuneme k těm druhým dveřím (s golfkami projedu i mezi sedačkami).

Nějak jsme se ale asi nepochopily a malá se ke dveřím rozeběhla a rychle vyběhla na nástupiště. :-o Já tam s kočárem zaseklá mezi lidmi, dcera na nástupišti, rozsvítila se červená světýlka a slyšela jsem „ukončete výstup a nástup…“. :-o

Co teď, co teď? Zavolala jsem na malou, ale ta nereagovala, zavolala jsem znovu, nic. „…dveře se zavírají.“ Honem, honem ať něco stihnu udělat. hlavou mi proběhlo stovky katastrofických scénářů, jak malá zůstane stát na nástupišti a já se synem odjíždíme do další stanice, jak tam malá začne utíkat za vlakem, spadne do kolejiště, někdo jí unese…prostě horory. :-(

Díkybohu za starší paní, co stála hned u dveří a pohotově zareagovala, viděla nás tam a věděla, že patříme k sobě. Paní jednou rukou přidržela dveře a druhou „vtáhla“ dcerku dovnitř. Ani ne vteřinu nato se dveře zavřely a vlak se rozjel. 8-o Uááá, nevím jak dlouho to celé trvalo, ale z toho šoku se vteřina zdála být hodinou. A co se týče toho něco stihnout udělat včas, by i hodina byla jen vteřinou. :(

Až pak mi došlo, co vše se mohlo nebo příště může stát. Tak strašně jsem se o malou bála. Uvědomila jsem si, že kdykoliv ji kdokoliv může proti mé vůli takto vtáhnout do vlaku, tramvaje či autobusu nebo naopak může kdykoliv vyběhnout ven, zapomenout se, jít se mnou a zničeho nic se otočit a už bude jinde. :( Jsem, co se tohoto týče, hodně opatrná, malou si hlídám, dávám opravdu pozor. Jeden čas jsem ji měla i na kšírách, protože nechtěla poslouchat, ale ono fakt stačí setina vteřiny a…raději nemyslet. :-(

Ano, vím, měla jsem dnes malou za ruku lépe držet nebo jí o vystupování říct až rozjetí vlaku… Ale rizika nedokážeme nikdy 100% všechna odhadnout dopředu. Dcerka už je samostatná, chodí do školky, MHD jezdíme denně a nikdy nic podobného neudělala, vždy si mě sama hlídá. :nevim: Ale je fakt, že jinde už tak opatrná není, několikrát už se nám ztratila v Ikee, na výstavišti a v obchodě, ale vždy jsme ji do pár minut našli a nebylo to nic „vážného“. Odjet metrem na jinou stanici už je v trochu jiné dimenzi. Určitě teď budu ještě opatrnější a v ideálním případě si pořídím jeden pár očí i rukou navíc. :lol:

Jsem ráda, že to dnes dopadlo dobře, s malou jsme si to vysvětlily z očí do očí. Sama byla vyděšená, tak snad si z toho něco vzala a pro příště si to bude pamatovat. :-) Přeji vám všem maminkám, aby pro vás byly vteřiny opravdu vteřinami, minuty minutami, hodiny hodinami…a nemuseli jste nikdy řešit situace, kdy se vám téměř zastaví krev v žilách. :hug:

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 27.10.13 00:08

Z podobných situací mám upřímný strach, druhé dítě se narodí, když to první ještě nebude mít tolik rozumu, takže očekávám, že se do podobných situací můžu dostat taky. Jinak mi to připomnělo, jak moje babička, tehdy osmiletá, jela se svým dvouletým bráchou po Praze tramvají. Tramvaj narvaná, ona stihla vystoupit, ale brácha už se neprodral a jel dál. :mrgreen: Dneska se tomu smějí, ale ona už tenkrát strnula hrůzou, i když jí možné následky došly až o mnoho let později. Nasedla na další tramvaj a jela za ním, brácha vystoupil hned na druhé zastávce a stál tam na nástupišti. :mrgreen:

 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 27.10.13 00:30

Nemyslím, že by Tě tu někdo chtěl sjíždět za nezodpovědnost, z této situace se mi ježí vlasy na hlavě.. jelikož jsem v Praze vyrostla, moc dobře si pamatuji, když jsem jako šestiletá jezdila sama autobusem a měla celou cestu strach, jestli se proderu skrz dav lidí vůbec ven.. pak mě ani nepřekvapí tato situace. kdo tento pražský ruch nezažil, nepochopí a za vaší rodinku jsem ráda, že vše dobře dopadlo :hug:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 27.10.13 00:56

:hug: to jsem ráda že to dobře dopadlo, tohodle se taky děsím
jojo metro, já si zase pamatuju, že když jsem byla hodně malá, tak jsem nějak blbě šlápla mezi nástupiště a metro a spadla mi tam bota, přišel hlídač a jakýmsi podběrákem mi tu botku vylovil, měla jsem děsný strach že tam spadnu, ještě že mě tenkrát mamka nebo taťka drželi

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 27.10.13 01:34

Téda.. uf.. děkuj tam nahoře, že ti seslal tu paní a ta takhle zareagovala. Ještě že tak :potlesk:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 27.10.13 04:15

To je samozrejme situace kdy clovek vidi vse mozne scenare a nedivim se ti.Byla bych stejne napnuta a nervozni ;) Kazdopadne mi to pripomelo scenku z filmu kolja :mrgreen:
Nastesti se tam ta pani hned angazovala a pomohla, taky si neumiim predstavit co by treba tva mala delala bez tebe, hruza pomyslet.. :think:
Ja myslim, ze ted se te bude uz drzet jako kliste, deti maji vybornou pamet a ty si ji buses ted taky vic hlidat, dobre to dopadlo :kytka: :kytka: :srdce:

 
joaska  27.10.13 06:24

Tak ještě že žiju na vsi :lol:
ne, běžel mě mráz po zádech. fuj, z podobných situací mám hrůzu. Hlavně že to dobře dopadlo. :mavam:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 27.10.13 06:27

Teda připomněla jsi mi zážitky z Prahy a je pravda, že v metru jsem vždycky měla strach a nerada jsem tam jezdila. Taková situace to je hned a taky jsem kolikrát přemýšlela, co všechno by se mohlo stát a taky jak by dcera zareagovala, kdyby třeba vystoupila a já ne. No hlavně že paní pomohla a vtáhla ji dovnitř. Taky mi jednou takhle paní pomohla, když se mi stala nepříjemnost v metru. Jela jsem do metra s kočárkem po jezdících schodech a když jsem chtěla vystoupit, tak jsem se nemohla hnout. Zasekl se mi kabát mezi schody. Naštěstí paní za mnou taky pohotově zareagovala, vzala kočárek a vyvezla ho ze schodů. Já jsem pak rychle svlíkla kabát a museli mi ho vyprošťovat technici :oops:. Od té doby když můžu, tak se metru vyhnu :)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 27.10.13 06:59

Starsi je vsemozne poucen (nepochybuji, ze vsechno zapomel a strachy by stejne neotevrel usta a nerekl ani svoje jmeno, jen brecel) a ma navic v batuzku napsane svoje jmeno a telefony na nas. pasek na ruku mame, jeste jsme si ani jednou nevzpomeli ho nasadit :-)

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 27.10.13 07:03

Proto si pockam na mene narvany. Vzdyt muzes jezdit i v jinem vagone!
Ale hlavne ze se male nic nestalo!

 
ta strašná máma  27.10.13 07:22
...zastavte, on má ve dveřích hlavu !!

… jednou jsem nastoupila do tramvaje se synem 8let, sáňkami a psem :-) a protože on trval na svém, že nastoupí těmi posledními dveřmi, a já se psem musela těmi „psími“ (nevěřili byste, jak na tom lidi trvají, aby pes nenastupoval dveřmi pro nepsy), tak až v tramvaji jsem se začala rozhlížet, kde toho svého darebu mám, abych ho zavolala, a on nás našel. Tramvaj taky plná, tak se holt zavřely dveře a ona se začala rozjíždět. A najednou lidi začali křičet ZASTAVTE, ON MÁ VE DVEŘÍCH HLAVU!!! Krev se ve mně zastavila. Když je v tramvaji můj kluk, tak jedinej, kdo může mít ve dveřích hlavu… jo, byl to on. Situace jako v jen počkej, tělo vevnitř, vyjevená hlavička za dveřmi. Tramvaják reagoval bleskurychle, otevřel, synátor měl jenom „jelita“ po straně krku. Absolvovali jsme vyšetření a rentgen, nic se kromě modřiny nestalo. Když jsme se vrátili domů. najednou se mi udělalo zle a prostě jsem se „poblila“. DOmlouvala jsem malému, že to babičce radši nebudeme říkat, že by měla starosti… prý jasně, jo, nebudeme,… a co čert nechtěl, večer telefon, a babička. Po pár větách se dožadovala malého, tak jsem jí ho předala a házela na něj výstražné pohledy. Ahoj babi, jo mám se dobře, ne nejsme nemocný, všechno je dobrý, ani v tý tramvaji se mi nic nestalo… no, jak jsem strčil do dveří hlavu… :lol:

 
ta strašná máma  27.10.13 07:25

… a proč měl hlavu venku? chtěl se ujistit, že jsme nastoupili, podíval se ven, a tramvaják tu jeho škebličku neviděl, že „přečnívá“, a zavřel…

 
Sarik12
Extra třída :D 13177 příspěvků 27.10.13 07:32

No to je bohuzel hned.
Akorat premyslim, jak ti to takhle vyjde casove? Jestli by nebylo lepsi si pockat na dalsi primy spoj -ytebas casove o neco delsi, ale vic v klidu :think:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 27.10.13 08:03

@Sarik12 čekat na další spoj..koho napadne, že zrovna dneska mi dítě vystoupí z vagónu?:)

Praha je divočina, vyrostla jsem tam a přiznám se, že děti bych tam vychovávat nechtěla. Jedno ještě budiž, ale moje „skorodvojčata“ 11m od sebe teda néé. Jak malej začal líp chodit, kočár do Prahy neberu ani za cenu toho, že veškery krámy tahám na zádech a každýho prcka za jednu ruku :mrgreen: Upřímně obdivuju Pražandy s dvěma (nebo nedejbože více) dětma, které cestujou bez sebemenšího problému. Mně lidi zastavujou a obdivujou, jak mám dětičky krásně naučený cestovat, jak se krásně držej maminky-chyba lávky-to maminka je křečovitě drží a v metru mnohdy až do zfialovění rukou :mrgreen:

@Mysicka31 hlavně že to dobře dopadlo :hug:

 
petulka23
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 27.10.13 08:10

Do Prahy tak často nejezdíme, ale když zrovna ano a bylo třeba metro, tak konkrétně manžel (asi už pracovně zdeformovaný) dcerku držel vdycky před sebou a oběma rukama, když jsem s dětmi cestovala sama, dostala jsem instrukce jak s dětmi stát u stěny a v žádném případě ne u dveří, kdyby mohl, dá mi malou na řetěz za ruku :P Teď s delším odstupem ho i chápu a sama si přehrávám situace, kdy by mi jedno z dětí někdo vythl před zavřením dveří tak nestihnu ani vzdechnout :? Tvůj příběh je příklad toho, že s dětmi je vážně možné vše a ideálně je mít na provaze :mrgreen: Ještě, že to dobře dopadlo, radši nedomýšlet jak to mohlo pokračovat. Minimálně ty i malá by jste byly šedivé strachy.

 
gerose
Echt Kelišová 9109 příspěvků 27.10.13 08:18

Taky mám jeden podobný hrozný zážitek, který se tedy nestal mě, ale i přes to mi v hlavě uvízl, zvlášť teď, když děti mám (tedy jedno a druhé v cílové rovince) a pořád mi z toho vstávají vlasy hrůzou. Jeli jsme s manželem vlakem někam na výlet, na jedné vlakové zastávce, bylo to nádraží bez výpravčího, myslím, že ani žádní lidé tam nezůstali, vystupovala maminka a její dvě dcery, mladší cca 3 roky vystoupila jako první a v tu chvíli se zavřeli dveře vlaku a ten se rozjel, ona se starší zůstala vevnitř a ta malá sama venku :( Dodnes nevím a jen doufám, že to dopadlo dobře, vlak byl neprůchozí motorák, ke strojvedoucímu se projít nedalo, jestli tam byla nějaká záchranná brzdy nevím. Paní chytila pochopitelného hysteráka, sprdla starší proč nevyskočila za tou mladší ven, pak tedy začala někam telefonovat, tak doufám, že se jim podařilo zkontaktovat někoho z nádraží a nějak se tam pro tu malou dostali

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 27.10.13 08:25

Jo jo mamky, ja take uz moc krat premyslela co kdyz mi nekdo tu malou vytrhne z ruky, nestihla bych udelat vubec nic, mam jeste maleho 13m v kocarku, a co v takovou chvili ze, nechat kocar a rozebehnout? to nejde, bezet s kocarkem? nikam bych nedobehla. Takze nezbyva nez ti starsi deticky poradne drzet, rozhlizet se a doufat no. Myslite ze nase mamky se take tak o nas bali, prijde mi ze ne, ze drive nebylo tak nebezpecno. Aspon ja mela takovou volnost kdyz jsem byla mala. Bohuzel takovou kterou nemuzu svym detem doprat. Smutne. :oops:

 
Crystalline  27.10.13 08:51

Jezdim zasadne autem. Nastrahy to ma taky - vylodovani na parkovistich, ale je to mensi stres nez mhd a navic jeste treba v Praze. Vrele doporucuji.

 
petulka23
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 27.10.13 08:52

@Viicky starší brácha (o 3 roky) mě vyzvedával ze školky tehdy 4letou po cestě ze školy a vodil mne domů přez čtvrt města…dnes pochybuju že bych neměla strach pustit samotného 7 letého domů ze školy natož ještě s mladším sourozencem

 
Makule
Povídálka 49 příspěvků 27.10.13 08:59

Myslím, že se dříve mamky tolik o děti nebály. Některé věci je totiž ani nenapadly, že se můžou stát. Ve filmech ze 70. let je vidět, jak se běžně nechávaly stát kočárky i s dětmi před obchody, než maminka nakoupí…dnes naprosto nepředstavitelné.

 
sagina
Kelišová 6601 příspěvků 27.10.13 09:18

Mám podobný příběh - to jsem tak jednou jela s mámou do školky a taky jsem najednou koukala, že já jsem v jedoucím autobuse a máma venku. naštěstí to nebylo v centru Prahy, ale na jejím okraji, tehdy tam moc možností nebylo, linkou jezdily v tuto ranní dobu víceméně stále stejní lidé stále stejnou trasu jesle - školka - škola a dále jedna nebo druhá fabrika, takže mne se v autobuse téměř hned někdo ujal, jak se zorientoval v situaci. ale ten strašný strach a paniku si pamatuji i po víc jak třiceti letech :(

jinak jak tu zazněla rada počkat na jiný spoj - no, to je nereálné. to by taky mohli čekat půl dne, jak je špička a narváno, tak je narváno. navíc pokud stáli až úplně vzadu, tak to znamená, že naopak nastoupili jako první do relativně volného prostoru, který se zabarikádoval až postupem času.

 
zuzankkaa1
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 27.10.13 09:21

Urcite si nemyslim ze to bola tvoja chyba a ze si mohla urobit nieco ine- kazda co mame deti to vieme pochopit ze jednoducho si niekedy robia co chcu a oni nemaju v hlave taku kontrolku ze pozor nebezpecenstvo by sa im mohlo nieco stat…jednoducho vystupila.-)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 27.10.13 09:22

:kytka: :hug: Srdce v gatích, knedlík v krku… občas se takové „málem“ stane. Ještě že to dobře dopadlo, při nastupování do mhd děti navolno nenechávám, musí stát na skejtíku, aby neměli žádnou možnost samostatně vystoupit.

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 27.10.13 09:33

Stal se mi takový zážitek nedávno, ze kterého jsem se hodně dlouho vzpamatovávala. Jeli jsme nakupovat do Intersparu a zaparkovali v podzemním parkovišti. Když jsme nakoupili, manžel šel napřed vyložit nákup a já s malým nějakou dobu po něm. Jedeme dolů po jezdícím pásu ( ne schodech), přede mnou dva lidi vedle sebe blokovali cestu. Najednou se mi malej (3 roky) vytrhnul, prosoukl se mezi nima a vletěl na to parkoviště, bez přibrzdění 8o Já se snažila proběhnout mezi těma lidma, řvala jsem na něj, ale už byl daleko. Když jsem ho doběhla, stál u našeho auta. Manžel mi řekl, že vteřinu před tím, než malej vylítl ze dveří, projelo tím místem asi 80tkou auto, nějací mladí kreténi si tam zrovna dělali závody. Sejmout ho, byl by na místě mrtvý. Rozbrečela jsem se jak blázen, když mi ten šok opadnul, hrozný. Ještě teď mě mrazí.

 
Sarik12
Extra třída :D 13177 příspěvků 27.10.13 10:04

@eVerča
A co je na tom divneho? Kdyz mi ujede spoj a neni alternativa, tak taky cekam na dalsi :think:
Samozrejme, ze nikoho nenapadne, ze zrovna ted dite vystoupi z vagonu metra. Koneckoncu dite mi muze vystoupit i z toho primeho busu ;)
Spis jestli je to casove o tolik rychlejsi nez si pockat na dalsi bus a mit to pohodlnejsi a bez prestupu. 193 je nizkopodlazni linka a pocitam, ze vikendovy interval bude okolo 20 minut. Takze pokud bych nekam nepospichala na cas, radeji bych si pockala nez podnikla ten sileny maraton prazskpu MHD.
Ale to je i otazka natury, nekomu to neva a nekdo to nesnasi. A je vpodstate jedno jestli s detmi nebo bez. Ja treba radeji jedu o par minut dele jednim spojem, abych si moha cist, ale kdyz pospicham, sem ochotna kazdou stanici prebihat do jineho spoje :)

Příspěvek upraven 27.10.13 v 10:12

 
Uživatel je onlineboball
Echt Kelišová 9105 příspěvků 27.10.13 10:16

Strašná máma tvůj kluk je kusan :mrgreen:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23308 příspěvků 27.10.13 11:40

No tak když to tak čtu tak jsem ráda, že bydlíme na malym městě a tohle se mi stát fakt nemůže, jelikož metro ani tramvaj tu nemáme a vůbec nemám ráda davy lidí :) a můj starší kluk může v klidu chodit sám ze školy a do školy i na kroužky po městě…každopádně deníček sem přečetla jedním dechem a napíšu jen, hlavně že to dobře dopadlo a nic si nevyčítej ;-) :srdce:

p. s. i když dodnes si pamatuju jak sem se takhle ztratila s kamarádkou jeji mamce právě v metru, kdy sme tam jeli na výlet a nám bylo nějakejch jedenáct, dvanáct…a taky sem se ztratila na zájezdě v Anglii se školou (to mi bylo 16), ještě s jednou holkou (jí bylo 14), která se v budoucnu stala mojí švagrovou… ztratili sme se v Canterbury. což bylo poněkud horší, ale nakonec nás pan učitel taky našel resp. spíš mi jeho…zahlídla jsem ho jak rychle jde jinou ulicí a hledá nás… když na to zpětně vzpomínám tak už je to sranda :D

Příspěvek upraven 27.10.13 v 11:43

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 27.10.13 12:09

@Makule
„Myslím, že se dříve mamky tolik o děti nebály. Některé věci je totiž ani nenapadly, že se můžou stát. Ve filmech ze 70. let je vidět, jak se běžně nechávaly stát kočárky i s dětmi před obchody, než maminka nakoupí…dnes naprosto nepředstavitelné.“

Přesně, jak jsi napsala výše. Nenapadly je, neb informovanost nebyla taková, jako dnes. V rámci jednoho školení jsem absolvovala přednášku kriminalisty a ptali jsme se ho, zda ten nárůst kriminality (vč. únosů dětí, znásilnění apod.) je opravdu o tolik větší. Odpověď zněla, že ne. Že dlouhodobé průměry trestných činů spáchaných na dětech se drží na stejné úrovni. Za bývalého režimu bylo přece nemyslitelné, aby v komunistickém ráji žili „netvoři“, kteří nějakým způsobem ubližují dětem (neb komunistický člověk je čestný a slušný člověk :roll: ), aby zde žili zloději, vrahové apod. Byla přísná cenzura a na veřejnost prosákly opravdu jen zprávy typu „spartakiádní vrah“ nebo o vražedné sestřičce kojenců (moc křičeli, tak jí to prý štvalo a nechtěla hlídat), protože toto již ututlat nešlo či pár únosů a zlodějen.

Říkal, že tento „nárůst“ je způsoben pouze vyšší informovaností - čili média vyčmuchají vše, co mohou a kolikrát ještě přisolí, aby z toho byla pořádná pecka. Výsledkem jsou akorát vystresovaní rodiče.

Ovšem případ popisovaný v deníčku je trošku jiný - tam bych se asi opravdu bála reakce dcery (aby nešla honit metro či z toho neměla na pár let pořádné trauma apod.).

Příspěvek upraven 27.10.13 v 12:10

 
Michaela23
Závislačka 3236 příspěvků 27.10.13 12:46

Já mám děti 17m od sebe a přesně tohle byla moje noční můra při každodenním cestování MHD. Metro tu nemáme, jen tramvaje a v té době moc nízkopodlažních nejezdilo. Dcera od 2 let chodí po svých, bez kočárku, takže na zastávce někoho poprosit kdo mi pomůže s kočárkem, naložit, zabrzdit a zajít pro dceru, nebo naopak. Ale pokaždé jsem trnula že nás třeba řidič přehlídne a já odjedu a dcera tam zůstane. Naštěstí se to nikdy nestalo, ale stažený žaludek mám z toho ještě teď když si na to vzpomenu. Teď už máme naštěstí auto, takže většinou všude jezdím autem.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 27.10.13 13:37

@jruz tohle verim, ze to mohlo byt stejne, ale mysli si take kriminalisti, ze se tolik kradli deti :?: Ono taky driv meli lide z bezpecnosti respekt, dnes kazdy na policajty kasle, neboji se nikdo niceho a to je rozdil, proto take ten strach…bezmoc atd..
ja si myslim, ze to jak se kradou dnes na prodej deti, driv rozhodne nebylo, mozna bylo stejny pocet nejakch cinu, ale rozhodne se nekradli tolik deti :nevim: :nevim:
Jinak by jsem to resila asi tak k tematu s metrem ci tranvaji ci jen autobudem, ze by jsem opravdu malemu diteti vtloukla do hlavy pockat tam kde je, pridat se k nekomu starsimu, k paru, pokud rozumi uz samozrejme a pockat na miste, ze se tam vratim…Jinak vyborny napad je i ta adresa v batuzku atd :think:

 
Máca9312
Kecalka 258 příspěvků 27.10.13 13:54

Díky Bohu, že to takhle dopadlo! :) myslím, že promlouvat jí do duše nemusíš…sama se určitě tak lekla, že se už bude držet jako klíště :D
Mám takový pocit, že my rodiče nikdy nevymyslíme to co vymyslí naše děti :D a bohužel je to vždycky během vteřiny a než člověk zareaguje…navíc když nemá na starost jen jedno dítě, ale hned dvě :D
Přeji hodně zdravíčka Tobě i Tvým dětem :) :hug:

@Ta strašná máma: Vím, že v tu chvíli to vůbec není vtipné a celkově je to hrůza, ale Tvůj příspěvek mě strašně pobavil :D zvlášť když jsem si představila toho vlka z Jen počej zajíci a když jsem si představila telefonát s babičkou :D

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 27.10.13 14:13

Teda, ještě že tam byla tak pohotová a hodná paní :) co si budem, jsou lidi, kteří by se na tebe vyprdli, dítě by tam nechali a ještě by koukali co budeš dělat… jsem ráda, že to dobře dopadlo a doufám, že mě se nic podobného nestane… :) naštěstí jezdíme všude autem… ale to není jen o metru, ta vteřina, o které tu mluvíš může nastat kdekoliv :) A teď si vezmi, že by tam malá zůstala, jak přííííšerně dlouhých by bylo těch pár minut, než by jsi se dostala zpátky na stanici, kde malá vystoupila… nad tím člověk ani nechce přemýšlet… ještě že to dopadlo, jak to dopadlo :)

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 27.10.13 14:15

Dokážu si to plně představit a z takových to situací mám taky hrůzu. Jsem Pražská ale až sem nám metro nevede a s kočárkem mě do metra nikdo nedostane. Byla jsem tam 1× a neposled :D. Hrůza…

Ale stala se nám taky věc, naštěstí tady ten chytrej je babička, moje mamka :D. Jeli jsme spolu vlakem. Babička se starším synem 2,5roku si šla sednout do vagónu a já stála s mladším s kočárekm u dveří. Na cílové stanici jsem pochopitelně vystoupila. Rozhlížím se a mamka s bráškou nikde. Volám do vlaku zavolejte někdo tu blondýnu :D. No prostě nic přiběhla tam když už dveře se po 3tí a nekompromisně zavřeli. Dvakrát jsem je pozastavila :D. Neměla jsem u sebe zrovna mobil že jo. Takže jsem půlhodiny dupala naštvaně na zastávce než přijela zpátky. už je to asi 3 měsíce a starší kluk mi to pořád připomíná jak mi s babičkou ujeli. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (Jinak mamce zrovna někdo volal takže zapoměla vystoupit mno)

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 27.10.13 14:17

@Ta strašná máma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tohle mě fakt pobavilo :mrgreen:… náš je jak čert už teď, docela se děsím toho, co nás čeká :D

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25116 příspěvků 27.10.13 14:44

Tak to jsem ráda, že to dobře dopadlo :hug: :hug: :hug:

Mě se stalo něco podobného, ale naštěstí jen s výtahem. Syn 3 roky mi skočil do výtahu, který se hned zavřel a rozjel, jak ho měl někdo přivolaný. Bylo to zrovna ve stanici, kde jezdí výtah hodně hluboko, takže dlóóóóuho dolů a pak zase dlóóóóuho nahoru. To bylo dlouhých vteřin, než přijel výtah zpátky. Já jen trnula, co udělá až dole vystoupí nebo jestli ho napadne jet zpátky. Měla jsem kočárek a navíc v té stanici jsou eskalátory úplně jinde než výtah. Takže mi nezbylo než čekat. Jak se mi ulevilo, když výtah přijel a v něm mi paní přivezla kluka zpátky, že jí to napadlo, když přijel dolů sám :hug: :hug: :hug:

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25116 příspěvků 27.10.13 14:51

Jinak mám známou, které v tramvaji ujel kluk také asi 3,5 roku a už se dá s tak velkým dítětem domluvit, že kdyby se to stalo, tak má na příští zastávce vystoupit a počkat na maminku. Ona ho to naučila, navíc si ho všimla paní a vystoupila s ním a počkala s ním až maminka s kočárkem přijede další tramvají. To samé by šlo naučit i v metru, i když by mě to nenapadlo, že se to může stát.

Samozřejmě, že jezdit autem se může zdát pohodlnější na tyto situace, ale pak člověk jezdí autem a ten život je o něčem jiném. Když se mi narodil druhý syn rok a osm měsíců po prvním, tak jsem také začala vše řešit autem, jenže člověk si lehce zvykne a já časem zjistila, že neudělám pořádně krok pěšky - máme zahradu, takže se děti větraly nejvíc na zahradě. Tak jsem pořídili dvou kočár a pěkně všude pěšky a to dodnes i s dalšími dětmi. Pravda, někdy mám jazyk na vestě, abychom všechno stihli, ale aspoň posiluji, když letím na kroužek s nejmladším v kočárku a starší sourozenci visí na madle a já je všechny ženu na čas ;) :kytka: :hug: :hug: :mrgreen:

 
martina1988
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 27.10.13 16:40

Ani nevíš jak moc vím o tom co píšeš…zažila jsem skoro to samý. Nastupovala jsem na muzeu s kočárkem a synem 4roky. Já vždy syna držim za ruku, ale lidi jak magoři hhhrrr a syn zůstal za mnou.Taky už se pomalu zavíraly dveřa a kdybych hned nezareagovala tak mi tam zůstal. Od té doby jsem nejela MHD a ještě dlouho nepojedu. A tobě přeji jen klidné cesty ;-)

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 27.10.13 17:47

Tak to je mazec. Já nejsem z Prahy, ale nedávno jsme tam byli a MHD se dost za víkend nacestovali. Přesně toto, co se ti stalo, jsem si promítala, že by se stát mohlo a měla jsem z toho strašnou hrůzu. Malou jsem držela pořád za ruku a když ne já, tak kamarádka. Říkala jsem si, že bydlet v Pze, tak snad ani nepořizuju kočár a cestovala bych jedině s menším dítětem v šátku/nosítku 8o

Co by jako to dítě dělalo, kdyby tam fakt zůstala sama? Nebo i opačně, ona v metru, ty na nástupišti? Co bys dělala ty? Nebo ostatní pražačky, co byste dělaly? Já jsem nedokázala vymyslet jediný dobrý scénář, co s tím! :|

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 27.10.13 18:10

Ahoj, není to tvoje chyba to se prostě může stát, já jsem šíleně úzkostlivá co se tohodle týče a stejně nikdy nevím
normálně jezdíme autem, to je pohodlnější
ale ted nám dalo auto valé a muselo akutně na opravu a já druhej den ráno do města k doktorovi a na plavání s klukem :)
malýho mám v kočárku a 2roční dcerku vozím na skejtíku, nebo chodí po svých
nástup do vlaku probíhal tak, že jsem dala malou do vlaku a celou dobu ji držela za ruku a druhou rukou zvedala kočárek nahoru, naštěstí máme hodný průvodčí, a pomůžou, ale i tak bych ji nepustila, hlavně aby ji nenapadlo vykukovat ven a vypadnout
a nástup do MHD probíhal podobně, nejdřív kočár dovnitř jednou rukou, naštěstí jsou nízkopodlažní, akorát kdyby řidiči zastavovali až u chodníku a ne, že je tam mezera přesně na zapadnutí kol :zed: a druhou rukou držím malou a občas ji musím skoro vtáhnout dovnitř vysící za mou ruku, ale mám jistotu, že mi tam nezůstane, nebo mi ji řidič nepřivře do dveří - ale jen do chvíle, kdy se jí podaří se mi vytrhnout v nestřežené chvíli
jinak udělali nové vylepšení v MHD v HK - strojek na protisknutí lístku je jen u řidiče, já nemám městskou kartu (jezdím hlavně autem) a tak musím dát kočár na místo, zaparkovat, postavit dcerku aby se chytla a to už jedeme a pak přes půlku autobusu valím rychle dopředu natisknout lístek a modlím se, aby nemusel řidič prudce zabrzdit, kočár by se mohl převrhnout a malá by se určitě neudržela - fakt super vylepšení
a ti co jezdily na černo a natiskli si lístek až při vstupu revizora, tak si stejně nějakej způsob zase najdou a jsme potrestaný jen my maminky, co jezdíme MHD jen občas

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.10.13 18:55

Tak to mi připomnělo můj první výlet do Prahy. POdařilo se nám rozdělit se - já se ségrou a s tátou ve voze, mamka s bráchou se už nedostali. Vystoupili jsme na další stanici a čekali, že přijedou dalším vlakem. Přijeli, i když mamka měla šílený nápad, že se pro ně vrátíme. Brácha měl víc rozumu, i když byl malý.

No a pak u tety ve Frýdku. To měl brácha asi pět. Dostal se do autobusu a odjel, my s tetou ne. Naštěstí to byl kluk šikula a vystoupil na příští zastávce.

No a zážitek tety, ten tedy je brutální: Nastupovala s bratrancem (má DMO) do tramvaje, tehdy mu bylo taky asi pět nebo tak. No a tramvaják zavřel dveře, když ona byla vevnitř a on venku. Tramvaj se rozjížděla, teta ruku ve dveřích, té se držel bratranec a snažil se běžet. :,( No horor. Naštěstí lidi řidiče včas zastavili, než se něco stalo.

 
Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 27.10.13 19:15

@Cuarentena tak to je teda horor

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 27.10.13 21:43

Paní si zasloužila :kytka: ještě že to dopadlo dobře

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 27.10.13 22:18

@PetiteFillette taky by me zajimalo co v techhle cvilich vymyslet aby se to verejne rozsirilo-mozna staci tohle forum ;)
Ze tady pokud nejake prazandy uvidi male dite samo brecet nekde, pocka tam na maminku s nim atd…kazda mam si myslim, ze by byla rada, kdyby ji dite nekdo do te doby pohlidal, proste to nejak rozsirovat, ale i tak si myslim, ze to spousty lidi napadne, uz podle vsech prikladu tady..
ja sice tady neziju v cr, ale myslim si, ze by me napadlo kdyby jsem videla rvouci, nebo plache dite nekde stepovat u metra a si by me to nenechalo chladnou :think:nejen u metra, i u autobudu ci vlaku :think: a vlastne kdekoliv :think:
nejhorsi je, ze nektere deti hned plasi, dohaneji pak rodice, mohli by klidne tam dolu spadnout atd…-coz je silene jen pomyslet…
Tohle je zajimavy denicek tim, ze se pak clovek dozvi, kolik lidi neco podobneho zazilo, nastesti s dobrym koncem a s bezvadnyma lidickama co pomohli..
jinak co se tyce v CR bezohlednosti ridicu jsem zazila se svoji mamou, kdyz sem prijela na navstevu..Chteli jsme jet autobudem do mesta, no ja nastoupila s malou a podotykam, ze autobus byl prazdny skoro a i tak tam mamku napul priskripl debil do dveri, takze npul bezela napul byla v busu-ja zarvala stoppp-no az pak pochopil, ze moje mama ma nohy venku :roll: :roll: :roll: :roll: jako chapu, kdyz je to narvane, stane se, ale prazdny autobus a on ani necumi do zrcatek kdo tam je a neni…no ono meli by se divat snad porad si myslim a podle televize kde jsem videla neco podobneho, si rikam, ze jezdi cim dal vetsi hovada teda :roll: :roll: :roll:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 27.10.13 22:20

Sorry za chyby jako autobud(s) atd..mam vydlabane pismena :lol: :oops: :oops:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 27.10.13 23:16

@PetiteFillette, Co by jako to dítě dělalo, kdyby tam fakt zůstala sama? Nebo i opačně, ona v metru, ty na nástupišti? Co bys dělala ty? Nebo ostatní pražačky, co byste dělaly?

No, co bych dělala - pominu-li ten hysterák v první vteřině zavření dveří (což se nepočítá, protože to nic nevyřeší), tak bych v první řadě dojela na další stanici metra. Tam bych vyběhla po jezdicích schodech, vřítila se do budky dozorčího a nahlásila mu, co se mi stalo… a podle jeho dalších pokynů se buď obratem vrátila o stanici zpátky nebo počkala u něj, než mi dítě přiveze.

Být (denně cestujícím) Pražákem je náročné - na druhou stranu, moje děti (a myslím, že nejen ty moje, všechny pražské) jsou na tenhle styl dopravy a tenhle „mumraj“ zvyklé odmalička, takže to jim i mně přijde normální. Mně v tom smyslu, že ani své dnes už čtyřleté dítě od sebe nepouštím dál než na půl metru a směrem k východu se smí pohnout pouze se mnou za ruku (dokud byly batolata, nesměly se pustit mé ruky po celý pobyt v metru) a přijde mi to normální (naopak, vidím-li pětileté dětičky, jak v metru za jízdy probíhají celým vagonem a pak vystupují jiným východem než maminka/tatínek, nabíhá mi adrenalin a musím si urychleně „najít jiné zaměstnání“, abych dotyčného rodiče neprofackovala :mrgreen: :mrgreen: )… a u nich se to projevuje tak, že ani šestiletá dcera si nedovolí překročit práh dopravního prostředku bez zbytku výpravy a oba umí od dvou let celkem srozumitelně odžvatlat básničku „já jsem…-od maminky…-bydlím…“ Po pravdě řečeno… když bych to měla pojmenovat opravdu trefně… je to takové trošku trauma.

Každopádně ještěže to dobře dopadlo… a dotyčná paní zaslouží metál za pohotovost, kdyby takových bylo víc :palec:

Příspěvek upraven 27.10.13 v 23:27

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.10.13 00:28

Holky, díky moc za podporu :hug: :hug: :hug:
Některé vaše příběhy mě dojali, u jiných naskočila husina, je toho opravdu hodně 8o

Už nevím kdo co psal, tak doplním některé info tak „všeobecně“…
193 jede o víkendu 1× za hodinu, takže čekat na další spoj je nemyslitelné jelikož musíme být načas…
Auto nemáme a já ani řidičák, resp. kvůli svému zdravotnímu stavu ani řídit nesmím :(
Malá ví jak se jmenuje, kde bydlí a co má dělat, ovšem otázkou je zda by se tak zachovala a třeba pod vlivem paniky neudělala pravý opak :( náramek na ruku jsme dávali do chvíle než si ho dokázala sama sundat… chci pořídit takové ty co mají v nemocnicích a nechat jí ho tak dlouho dokud bude čitelný, ale zatím jsem na ně nenarazila :think:
Držet malou stále za ruku se nedá, kort když má člověk co dělat aby zvládl udržet sebe a kočár, jezdíme denně a nikdy předtím (a tedy ani potom) nic podobného neudělala, zlobí dost a utíká, ale vystupovat jindy ji nenapadlo… Při nastupování du busu jdu první já, ona za mnou, při vystupování opačně… vzorně stojí a čeká na zastávce :hug: a když jsem já uvnitř, tak je stále více možností jak případnou „hororovou“ situaci řešit a zazvonit nebo zakřičet na řidiče… už se mi to vyplatilo když mě při vystupování pan řidič skřípnul s kočárem do dveří :( malá byla na zastávce, jako být to obráceně - ona uvnitř a já venku, tak je to průšvih, takhle jsem na něj zajříčela + ještě další lidi a pan řidič dveře otevřel…
No je toho víc, ale už tu asi vše bylo tak nějak řečeno :)

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.10.13 00:30

A ano, paní by si zasloužila metál :hug: :hug: :hug: :hug: byl to náš anděl strážný :andel: :hug: díky Bohu za ní :hug: :hug: :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 28.10.13 01:17

@Mysicka31, Držet malou stále za ruku se nedá, kort když má člověk co dělat aby zvládl udržet sebe a kočár

Dá. Je mi jasné, že to nechceš slyšet - ale dá (mám děti od sebe stejně jako Ty, coby rodilá Pražačka jezdím denně)… a ano, dá se to. Když se nedržela ruky, musela se držet madla kočáru, pustit se směla jedině v případě, že seděla na sedačce.

Nezlob se, připadá mi, že to řešíš dost svérázně. Dítě, které vystupuje PŘED mámou, se zákonitě dříve či později dostane do situace, že zůstane samo, protože máma nestihne vystoupit.

Takhle malé dítě nemůže vystupovat před Tebou - musí vystupovat S TEBOU. Tj. ve chvíli, kdy vystupuješ Ty… pokud např. z autobusu vynášíš kočárek sama, tak ve chvíli, kdy jsi bokem napůl ve dveřích, pustíš starší dítě před sebou (dveře se nezavřou, protože řidič vidí vystupující kočárek). Pokud Ti někdo pomáhá, pustíš dítě ven tak, aby vystoupilo souběžně s člověkem, který drží přední část kočáru. Pokud vyjíždíš z metra, drží se madla… nevybíhá před Tebou ani za Tebou. Vždycky je nějaká možnost.

Příspěvek upraven 28.10.13 v 01:17

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 28.10.13 06:39

@BohunkaP Já myslím, že o vystupování před mámou mluví myšička o autobuse. Já to taky tak dělám. U nás jezdí busy a troleje, takže dohulákat se na řidiče je snadné. U metra se toto aplikovat samozřejmě nedá a když jsme byli v té Pze, tak jsem to dělala jak píšeš, musela nastupovat/vys­tupovat souběžně se mnou.

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.10.13 20:56

@BohunkaP Mluvila jsem o autobuse, jasně že ne metru, blbá nejsem… Nevim, ale když vystupuji z vysokého autobusu a „na jedné noze“ balancuji s kočárem co držím v obou rukách, tak opravdu nemůžu malou držet za ruku… jestli na to máš fígle jak to zvládnou a jiné věci ohledně cestování po Praze, tak se s tebou ráda sejdu a můžeš mi poradit ;-)

P. S. Někdy sebou mám i asistenčního psa, toho tedy přivázaného u kočáru, ale to už je pak cestování MHD opravdu na budku a po návratu domů volám Chocholouška… :zed: :zed: :zed:

 
Mysicka31
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.10.13 21:11

@BohunkaP Takhle malé dítě nemůže vystupovat před Tebou – musí vystupovat S TEBOU. Tj. ve chvíli, kdy vystupuješ Ty… pokud např. z autobusu vynášíš kočárek sama, tak ve chvíli, kdy jsi bokem napůl ve dveřích, pustíš starší dítě před sebou (dveře se nezavřou, protože řidič vidí vystupující kočárek). Pokud Ti někdo pomáhá, pustíš dítě ven tak, aby vystoupilo souběžně s člověkem, který drží přední část kočáru. Pokud vyjíždíš z metra, drží se madla… nevybíhá před Tebou ani za Tebou. Vždycky je nějaká možnost.

Nevěř tomu, takhle už mě řidič 2× zavřel!!! a kdyby v té chvíli byla malá vedle mě, tak dojde k vážnému úrazu… bylo to ve vysokém autobusu… v nízkopodlažním se mi stalo něco podobného, ale při nastupování… Nejděsnější zážitek byl, když jsem byla těhotná se starší dcerou, v 7.měsíci, jeli jsme s manželem metrem, tlačila jsem ho na vozíku a jak na něm byl krátce a ještě jsem neměla moc praxi, tak mi při vystupování z metra zapadla přední kola do díry mezi nástupiště a vlak :? snažila jsem se je odtamtud dostat (zvednutím vozíku na zadní kola), ale nešlo to :-O strojvedoucí zavíral dveře, opakovaně, lidi seděli a čuměli a na mou žádost o pomoc nikdo nereagoval :( nakonec mi pomohl jeden ukrajinec který přiběhl z úplně jiného vagónu když vykukoval co se děje a proč se dveře stále zavírají a otvírají… strojvedoucí nás na té obrazovce MUSEL vidět (potvrzeno posléze dispečerem)… zážitek děsný, neměla jsem pak už ani odvahu ani sílu cestovat s manželem metrem sama, teď má outdorový električák s velkýma kolama, tak to už díkybohu nehrozí… :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama