Jak Eliška přišla na svět

Porod

Je tomu skoro již 4 týdny, tak jsem se rozhodla popsat jak naše Eliška přišla na svět. V neděli 17. 4. mi bylo celý den výborně, byli jsme s manžou na fotbale večer posedět v zahradní hospůdce na terase, věčer jsem šla spát v klidu a bez bolestí.


1 komentář


1 komentář

Asi v 00:15 jsem cítila jen takové jakoby lupnutí v břiše, tak jsem šla raději na záchod, říkala jsem si asi plodovka, nic zatím neodtékalo, tak jsem si šla znovu lehnout, ale cestou už jsem cítila trochu mokro a dolehla jsem do postele a začalo mě bolet břicho, tak jsem vstala a šla do obýváku, že to bude asi ono, ale určitě na dlouho, že si budu hopsat na míči a koukat na televizi.

Za půl hodiny se přiřítil manža, co se děje, tak mu říkám že mi odtéká plodovka a začala jsem mít bolesti, ale ať si jde v klidu lehnout, že to bude na dlouho. Uklidila jsem nádobí, ještě si napustila vodu, že umyji zbytek od věčera a pak jsem měla v plánu sprchu, abych věděla, zda je to fakt ono. Na mytí nádobí ani na sprchu nedošlo, kontrakce hned po 5 minutách ale asi jen 4 a pak hned po 3, tak jsem šla vzbudit manžu, že raději pojedme, protože mi doktorka říkala že po kontrakcích v pěti munátch max. hodinu a odjet do porodnice s mým nálezem (začala jsem se otevírat asi už v pátém měsíci). Tak do porodky jsme dorazili ve tři čtvrtě na dvě v noci, napojili mě na monitor to bylo dlouhých dvacet minut, pak se ve dveřích zjevila dr. a byla to moje, ke které chodím, měla zrovna službu, byla jsem fakt šťastná, sáhla do mě a říká, už jste na 6 cm otevřená, tak rychlá příprava a jde se na sál.

Takže rychlý klystýr, to fakt nic nebylo ani mě neholili, že to bylo dobré, šli jsme na sál během chvíle jsem byla otevřená bolesti už fakt velké, manžovi jsem drtila ruce, přišla dr. a říká, že už si mohu přitlačovat, ale malé se tak nějak zasekla hlavička, takže mě nutili tlačit na zádech, pak na boku, a pak i v kleče na zemi, to byl teda mazec, nechtělo se mi z lůžka dolů, pak zpátky na lůžko, pár zatlačení, dr. udělala šmik a malá byla venku a hodiny ukazovali 4:09, ohromná úleva, okamžitě po bolesti, dostali jsme jí na bříško, dr. mi odebrala pupečníkovou krev, za chvíli jsem vypudila placentu, to už jsem vůbec nemusela tlačit, párkrát mi dr. zmáčkla břicho a byla venku a pak už následovalo šití. To taky nebylo nic hrozného, akorát mám hodně stehů, malá, jak pak nešla ven, tak pak jsem se potrhala i tam kde jsem neměla. Ale to už je dávno zapomenuto, tím jak vám dají toho drobečka na bříško. Je to něco fakt tak úžasného. Tatínek byl skvělou oporou celou dobu, přestřihával i pupeční šňůru, masíroval mi záda, pak jsme tam malou měli ještě dvě hodiny u sebe než mě odvezli na pokoj, a pak už jsme byli pořád spolu s malou.

Epidurál jsem nestihla a jsem za to docela ráda, bolesti se daly zvládnout i když pak už byly opravdu velké, ale holky ničeho se nebojte, v pohodě to všechny zvládnete, a to, co nastane potom, je nepopsatelné, pořád malou pusinkuji a čichám k ní, nádherně voní, je to fakt úžasný pocit, stát se maminkou.

I když jsem se zatím skoro nevyspala, protože se malá budí snad každou hodinu na jídlo, tak věřím, že se to upraví a bude to dobré :-)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 14.05.11 07:11

Pěkné! Řekla bych, že celkem pohodový porod. Moc k holčičce gratuluju a přeju hodně zdravíčka. Eliška je nádherná! :potlesk: :mavam:

 
Winksi
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 14.05.11 12:56

Taky prejeme hodne zdravicka :kytka: ,mala je krasna  :srdce:

 
makapi
Závislačka 3359 příspěvků 14.05.11 13:51

moc gratuluji k miminku. Jestli ta první fotka je hned po porodu, tak to na tobě rozhodně není vidět! Moc vám to oběma sluší! :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 14.05.11 21:29

Gratuluju:-) Malá je krásná. Taky čucháš, joooo?? :-D

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 14.05.11 21:50

gratuluju..

 
maciik
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 15.05.11 08:56

Gratuluji k Elišce je krásná :kytka: , a má taky pěkné datum narození já jsem taky 17.4. :wink:

 
Zuzka06
Povídálka 18 příspěvků 15.05.11 14:26

Krásný deníček a my „ještě nerodilky“ děkujeme novopečené mamince za povzbuzení a za milou zkušenost, to se hned člověku ulehčí, když si přečte něco tak milého :D
Ať se vám moc daří!!! Jste obě krásné :D :mrgreen: :srdce: :palec:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 15.05.11 20:48

Nááádherný deníček a jsem teda zvědavá jak si to prožijeme všechno i my :-)

 
Majinka12
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 16.05.11 10:08

všem moc děkuji za milé komentáře :kytka:
A ano ta fotka je hed po porodu.
A vy které to teprve čeká, nebojte se říkejte si kolik maminek už to zvládlo a vy to zvládnete také a opravdu na tu bolest hned zapomenete až vám mimi dají do náruče a hlavně je hned po bolesti :srdce:
Přeji hodně štěstí všem. Zítra nám bude měsíc a malá pořád stejně krásně voní :kytka:

 
janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.05.11 23:02

Ahoj :wink:
Moc hezký deníček :palec: Koukám, jaký jsi měla rychlý porod, to je dobře :pankac: Eliška je moc krásná holčička :-D

Jana :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama