Jak Honzík na svět přišel

Porod

Jak se nám narodil krásný, velký a hlavně zdravý syn. Pro mě to byl hrozný zážitek, tak maminky před porodem raději nečíst. Měla jsem doma roční holčičku a zatoužila jsem ji pořídit sourozence, aby si měla s kým hrát.

Jenže snažení se nám nedařilo a měsíc co měsíc jsem oplakala nad negativním testem. Moje maminka mi druhé miminko strašně přála a prožívala to se mnou, vzhledem k tomu, že byla nemocná, tak jsem si přála, aby se mého druhého dítěte dožila.

Dne 17. 8. 2014, přesně na můj svátek, mi maminka umřela, podlehla po dlouhém boji rakovině. Za 14 dní na to proběhl pohřeb a já den po pohřbu zjistila, že jsem těhotná. Měla jsem radost, že čekám miminko, ale zároveň mi bylo líto, že to nemůžu mamince říct.

Jenže nám to nebylo přáno a v 9. tt jsem zjistila, že miminku přestalo bít srdíčko a musela jsem na revizi dělohy. To byly muka, když mě dali do pokoje s lidmi, kteří jdou dobrovolně na potrat. Následovalo psychické srovnání se s nezdařeným těhotenstvím a smrtí maminky.

Rozhodla jsem se tedy, že nastoupím do práce, a tak přijdu na nové myšlenky. Vzala jsem tedy první práci, která se naskytla. Sice nic moc, ale dost mi to pomohlo a hned po tříměsíční zkušební době 21. 4. 2015 (půl roku od revize) jsem zjistila, že čekám miminko.

Tentokrát bylo vše v pořádku a těhotenství jsem si krásně užila bez žádných nevolností. Říkala jsem si, že mi ho určitě poslala maminka. Termín jsem měla 26. - 29. 12. 2015. Tak snad to nebude 24. 12. Na Vánoce jsem si moc přála být doma se starší dcerou. Ve 20. tt to měl být kluk a podle doktora to bude nejspíše drobeček. Ve 30. tt si nebyli jisti pohlavím.

Od 8. měsíce mě doktorka začala strašit, že se už otvírám a že se termínu nedočkám. 24. 12 jsem byla naštěstí ještě v klidu doma a mohla strávit Vánoce s rodinou. Tak kdy to teda přijde, když se termínu nemám dočkat? 26. nic 29. 12. se stále nic nedělo a na kontrole furt jen na 1 cm otevřená. Další kontrola za týden a tam by se řešilo vyvolání porodu. Na ultrazvuku to viděl na holčičku.

Tak nic, užiju si v klidu doma i Silvestra. Seděli jsme u televize, popíjeli džus a jedli jednohubky, až jsem začala vypozorovávat drobný bolesti po 15 minutách. Ale to jsem měla dost často, tak to zas budou ty poslíčci. Jenže tohle bylo nějak pravidelný a naskočilo to po 10, 5 a dokonce po 2 minutách, takový slabounký bolesti.

No, raději pojedeme, měla jsem pozitivního streptokoka, tak prý nemůžu porodit bez kapačky. Zavolali jsme babičce asi půl hodiny před Novým rokem, aby pohlídala dceru (chudák, ani si nemohla přiťuknout s rodinou), ale já se bála, abych neporodila doma a vyjeli jsme směr porodnice. Přesně o půlnoci jsme měli krásný výhled na celý Hradec a sledovali jsme ohňostroj z auta. Maličký bolesti stále po 2 minutách (u dcery jsme taky jeli s bolestmi po 2 minutách a to jsem prý byla otevřená na 4 cm).

Dojeli jsme do porodnice s tím, že asi rodím. Natočili mi monitor, ale tam vůbec nic. Přesně jsem jim říkala, kdy ty bolesti cítím, ale monitor nic neukazoval. Přišla jiná sestřička a zašeptala té druhé: „To tu máme další hysterku, co?“

Toho jsem se strašně bála, že si to o mně budou myslet, ale sakra, rodím už podruhé, tak to snad poznám. Ale podle monitoru NIC. Na ultrazvuku nám doktor řekl, že to vypadá na holčičku a že bude asi dost veliká, kolem 3500 g. Pak mě vyšetřil a že to na porod není, že se nic neděje a stále jsem na 1 cm.

Mám jet teda domů, že to nic není. Mně bylo zle už z toho, že jsme hnali babičku zbytečně a zkazili jí celý Silvestr. Tak jsem se teda chystala podepsat papír a jet domů, když v tom mi to manžel zakázal, že to není normální, že tam raději mám zůstat, ať si mě hlídají. V tu chvíli jsem se na manžela dost naštvala - přece jen, co budu dělat v nemocnici, když to nic není a doma mám malou 3letou holčičku. Ale poslechla jsem ho a ještě, že jsem to udělala.

Do nemocniční postele jsem se dostala až kolem 3. hodiny, ale to ty bolesti byly o dost silnější a stále po 2 minutách. V 5:00 byly už nesnesitelný a tekly mi slzy bolestí. Vydupala jsem si teda monitor, ale ten stále neukázal vůbec žádnou kontrakci a že ráno po vizitě mě pošlou domů. Ani vnitřní vyšetření se nehnulo - stále nález na 1 cm.

Já umřu, řekla jsem si, to není možný taková bolest a nic to není. Prý mám spát, ale to vážně nešlo, každou 2 minutu jsem se kroutila v křeči, až to sestřičce nedalo a koukla se ještě jednou. No a zjistilo se, že to sice nejsou klasické kontrakce, ale jsou to bolesti v podbřišku - podle sestřičky agresivní děloha. Prý se uvidí ráno v 9:00 na vizitě.

V 6:00 přišla sestřička s otázkou, jak se cítím, že tyhle bolesti porod prostě vyvolat nemůžou, že kdyby to byly kontrakce, tak bych jako druhorodička už dávno porodila. Ale vyšetřila mě a říká s vykulenýma očima, že má pro mě dobrou zprávu, že jsem na 4 cm, že se to hnulo.

Doteď to nechápu - monitor pořád žádné kontrakce nehlásí. Jdeme teda na přípravu a to porod urychlí. Najednou už nepojedu domů, ale ten den prý porodím. „Bude to ale dlouho trvat, tak snad to ještě dneska stihneme,“ tvrdí sestřička a odvádí mě na přípravu.

Tam to bylo super, teplá sprcha,… Pak jsem se dostala na porodní box, dostala kapačku, a když bylo 7:30, kdy mě zas zkontrolovali, byla jsem na 7 cm.

„Volejte manžela, jestli chcete, ať to stihne.“

Manžel přijel kolem 8:00 a trávil se mnou hnusnou hodinu ještě bolestivějších kontrakcí snad po minutě (teď to konečně byly ty správný kontrakce). Pak přišlo na řadu tlačení, což byla už pohoda. Asi 4× jsem zatlačila a malý byl na světě.

S pohlavím jsme měli překvapení do poslední chvíle. Nakonec se nám narodil Honzík - 1. 1. 2016 v 9:00, 4 020 g 52 cm. Bez šití a jiného poranění.

Porod jako takový byl super, ale ten začátek, než se to vůbec začalo připravovat, mi dalo zabrat, takže jsem plně přesvědčená, že dvě děti mi stačí. :-D

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pitulinka
Povídálka 12 příspěvků 17.01.16 03:12
Gratulace

:potlesk: Krásné datum narození, hodně zdraví Vám i maličkému!!!

 
HelenaSofa
Povídálka 24 příspěvků 17.01.16 08:21

Ahoj gratuluji ti k miminku. Já jsem také odjela do porodnice v Hradci s kontrakcemi po 5 minutách. Jela jsem tam ráno v deset a ještě jsem dost čekala. Jenže měla jsem bolesti v zádech ne v břiše. Monitor mi točili na záchodě (bylo prý všude plno) a pak mi doktor říká, no to ne, to nerodíte. To jsou poslíčky. A poslal mě domů. Dojeli jsme domů, odvedla jsem koně do výběhu a vyházela hnůj a když jsem pak došla domů, už jsem nemohla bolestí ani jíst ani chodit. Ale dle slov doktor „Porod je, až budete řvát bolestí, dřív nejezděte“ jsem se řídila a vydržela do tří. To už přítel nevydržel a volal do Pardubic. Tam jsme odjeli kolem čtvrté a v pět jsem už byla na porodním boxe. Malá se narodilav děvět. Tak nevím v Hradci asi nepoznají porod:)

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 17.01.16 09:14

Jééé krásný datumek a přejeme hodně zdraví :-)

 
Blackjackie
Kecalka 130 příspěvků 17.01.16 10:26

Přidávám se, gratuluji, a doufám, že najdeš moment, kdy připomeneš oné sestřičce její trapný komentář, resp. jí ho omlátíš ohlavu a řekneš jí, že ses už postarala o to, aby to kolovalo po internetu vč. jejího jména(lež samozřejmě)Takové nemají u rodiček co dělat.
Jinak řekla bych dobrý porod, né strašný jak píšeš v hlavičce :-)

 
maminka201  17.01.16 10:36

Gratuluji :srdce: :srdce:

 
Bellinečka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 17.01.16 10:55

Krásný, moc gratuluji k chlapeckovi.Mi to měli podobně ale porod mi museli vyvolat a malý se narodil na Sylvestr :) :P :)

 
Žaneta66
Závislačka 4461 příspěvků 17.01.16 10:57

Krásný deníček maminko :mrgreen: :hug:, však my víme, že? :mrgreen:

 
Lelio
Kelišová 5248 příspěvků 17.01.16 11:43

Gratuluji k chlapečkovi :kytka: Já na monitoru taky žádné kontrakce neměla, uprostřed kontrakce za mnou přišla sestřička a řekla mi, že to žádná bolest není, že to teprve bolet bude a že očividně nejsem na bolest připravena a ať si na ni nechám něco píchnout :mrgreen: Měla jsem chuť poslat ji do… pryč. Nenechala jsem si píchnout nic a bez jediné kontrakce zobrazené na monitoru porodila

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 17.01.16 12:39

Gratuluji, ten si uměl vybrat hezký datum narození :palec: :srdce: :srdce:

 
mamartina
Echt Kelišová 7749 příspěvků 17.01.16 14:16

Moc gratuluji k Honzíčkovi :kytka: Byla jsi s náma chviličku na Květnátkách 2015 až do toho osudného 9tt, tak jsem moc ráda co čtu :hug: ;)

 
Klarca99
Povídálka 38 příspěvků 17.01.16 16:51

Krásné datum. Gratuluji k chlapečkovi. A prý holčička ;) mě zase celé těhotenství tvrdili že to bude kluk a narodila se Eliška ;)

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 1 inzerát 17.01.16 17:16

@mamartina to jsi dobrá že si mě pamatuješ já na jména paměť nemám :hug:
@Klarca99 jojo v dnešní době bych čekala že to bude na 100% jistota
@Lelio taky dobrý
@Žaneta66 to víš že víme ;)
@Blackjackie bohužel jsem tu sestřičku už neviděla a ani si ji nepamatuji nějak jsem to v tu chvíli zas moc nevnímala kdo je zač
@HelenaSofa no to je mazec 8o

holky jinak všem moc děkuji za gratulace :kytka:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 17.01.16 19:56

Ti zdravotníci jsou vždycky tak chytří. :roll: Opravdu Ti manžel něco zakazuje?

 
Citroška
Stálice 68 příspěvků 17.01.16 21:01

Gratuluji k chlapeckovi :-) nejlepsi je kdyz ti praskne plodovka.to proste musis jet a musi si te tam nechat.me praskla voda. prijela jsem tam v 17 hodin otevrena na 2 cm.pry budete rodit az rano :-)…ve 22 byla mala na svete :-)

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 17.01.16 21:11

K maličkému gratuluji. Jinak mě stále udivuje, jaké řeči ti zdravotníci pořád vedou. Jako kdyby měli patent na rozum, příroda je příroda a nakonec každý jsme jiný. Zde popsané porody jsou jak přes kopírák, zrychlují chemií, píchají vodu, nastřihávají hráze… a ví všechno nejlíp. To ještě nebude a je to za 5 minut. Nekřičte nám tady, když sotva vzdychnete.

 
Anonymní  17.01.16 21:13

@Citroška No,přesně o tom píši v předešlém příspěvku.

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 1 inzerát 18.01.16 08:14

@babanci ne nezakazuje jen se bál mě vozit domů když viděl že trpím a říkal že bych měla být raději tam kdyby něco že by nevěděl co dělat a nesměla jsem porodit doma takže z tohodle důvodu mě doma raději nechtěl a v ten moment mě to naštvalo jelikož jsem věřila doktorům a myslela si že mě ráno domů pustí a budu v nemocnici zbytečně. Ale ted jsem ráda že jsem manžela poslechla a zůstala

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama