Jak je lepší nic neplánovat

Snažení

Již od mala jsem měla představu, jak by můj život měl vypadat. I moje rodiče mě k této předloze od mala vedli. Nejdřív škola, pak práce, bydlení a pak rodina. Nyní vím, že řídit se radami rodičů a rozumem není vždy to nejlepší.

Se svým přítelem jsme již nějakou dobu bydleli v pronájmu, školu jsem měla za pár a pracovala jsem v jedné velké společnosti. Člověk si však brzy uvědomil, že to, co lidi učí na některých vysokých, jsou pouze poučky, které vám v praxi k ničemu stejně nejsou. A škola mě bavila čím dál méně. O to víc mne bavilo hledat baráčky. V práci jsem čekala, až mi prodlouží pracovní dobu na neurčito. Pak už se konečně vrhneme na to miminko a bude nám fajn.

Po čase jsme náš vysněný baráček našli. Sice to byly nervy obstarat hypo a vše kolem toho, ale nakonec se povedlo a stěhovali jsme se do vlastního. Ale jak to tak bývá, nic netrvá věčně, a tak ani naše spokojenost měla krátkého trvání.

Bohužel nás potkala autonehoda, která nám do dneška zasahuje do života, a v Čechách je v právu ten, kdo má na dražší právníky. Zatím je to neuzavřená věc, která se nás jen tak nepustí. Tato událost nás v dalším životě ovlivnila, přestože jsme se snažili tuto skutečnost vytlačit z naší mysli.

Doufala jsem, že až se nám povede miminko, bude vše snesitelnější, proto jsem se spíše zaměřila na to, jak nejrychleji otěhotnět. Naivně jsem si myslela, že brzy budeme tři. Natěšená na příchod potomka jsem si na internetu vybírala kočárky, dívala jsem se na postýlky a další výbavičku.

Dvě čárky se však na testu stále neukazovaly. Ke všemu v práci docházelo k různým změnám a stresovým situacím. Téměř po roce snažení nic. Rozhodla jsem se tedy objednat na gynekologii a doufala jsem, že mě paní doktorka vyšetří a začne se něco dít.

Šokem však bylo, když mi milá paní doktorka řekla, ať si koupím ovulační testy a tři měsíce zjišťuji, zda u mě dochází k ovulaci. To jsem opravdu nečekala a nepřišlo mi to ani trochu profesionální.

Po dvou měsících testování, kdy ani jedna čárka se mi nejevila ve stejné síle jako kontrolní, jsem se naštvala a s partnerem jsme se dohodli, že se objednáme do CARu.

Asi za týden jsme šli na první konzultaci. Tam nám řekli, co nás bude čekat za vyšetření a konečně se začalo něco dít. U mě provedli hormonální profil a kontrolovali ovulaci přes ultrazvuk, u přítele proběhl spermiogram.

Výsledek - spermiogram hodně špatný, u mě PCO. Hned nám doporučili IVF s ICSI. Neměla jsem důvod dlouho přemýšlet. Museli jsme ještě podstoupit genetické vyšetření a od 2.dne cyklu hurá stimulovat.

Měla jsem strach, že to daný cyklus nestihneme. Na výsledky genetiky jsme čekali měsíc. Zrovna mi měla dorazit MS. Naštěstí se MS opozdila, tak jsem stihla ještě kontrolní ultrazvuk. Byl mi píchnut agolutin, protože jsem tušila, že by mohla MS dorazit třeba až za měsíc, a vyfasovala jsem boxík s hormony.

31.3. MS dorazila a stimulace mohla následující den začít. První injekci mi píchnul partner. Já se sama bála, ale další už jsem zvládala.

Pak následovaly kontrolní ultrazvuky a při posledním mi byl již určen termín odběru vajíček.

Samotný odběr nebyl hrozný, člověk si počkal na pokoji a pak hurá na sál. Z počtu vajíček jsem měla radost. Radovala jsem se, že zbyde na zamražení.
Následující den mi volali z embryologické laboratoře. Ze všech vajíček byla 2 zralá a jen jedno se oplodnilo. Myslela jsem si, že je to hloupý vtip. Byl to pro mě šok. Další den vše v pořádku - embryjko je dvojbuněčné, transfer proběhne následující den. Měla jsem opravdu velký strach, aby se vývoj nezastavil a aby k transferu vůbec došlo.

Následující den proběhl transfer šestibuněčného embrya. Konečně jsem byla klidnější. Od této chvíle už můj malý zázrak bojuje ve mně.

Po Velikonocích jsem se odhodlala k prvnímu testíku. Jaké bylo mé překvapení, když se tam objevila slabá druhá čárka. Prvně v životě mám pozitivní těhotenský test. Za dva dny jsem testla znova, čárka tam stále byla, ale nezesílila. Trochu mě to vyděsilo. Dnes jsem ráno zkusila znova s tím, že jsem večer míň pila… tentokrát byla čárka krásná.

Nyní se bojím cokoliv dopředu plánovat, vím, že se to nevyplácí. Snad bude pondělní krevní test v pořádku a mimi přeci jen bude krásně růst a za devět (vlastně osm) měsíců budeme na sebe koukat v porodnici.

Člověk musí věřit a hlavně moc neplánovat.

Hodnotilo 36 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 30.04.14 00:59

Držím palečky :hug: a pevně věřím, že to vyjde :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 30.04.14 03:25

At ti to vyjde, hodne stesticka v tehotenstvi :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 30.04.14 04:49

Drzim palce! My meli s partnerem velmi podobnou diagnozu a nakonec ani netusime jak ale povedlo se nam to prirozene. Takze nadeje je vzdycky. Hodne stesti v tehotenstvi a krasne a zdrave miminko. :hug:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 30.04.14 07:00

Držím pěsti at je všechno tak jak má :*

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 30.04.14 09:01

Moc ti drzim. palce at je krev a pak srdicko a pak. vsechno jak ma ;).ja bohuzel. sanci na prirozene poceti nemam..takze mam za sebou hooodne IVF, ale bojovat se vyplati…v cervnu uz s nami bude Valinka a byla na me hodna cele tehotenstvi :)drzim. pesti! :palec:

 
catrina007
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 2444 inzerátů 30.04.14 10:02

Přidávám se s gratulací :kytka: :kytka: :kytka: a držím palečky

 
Jarinka81
Stálice 71 příspěvků 30.04.14 11:02

Držím palečky!!! Během snažení se o 3. děťátko jsem si poprvé zkusila jaké to je dívat se na negativní testy s planým očekáváním druhé čárky… chjo… Proto držím palečky, aby Ti to vyšlo a sama doufám v náš úspěch, na IVF se mi nechce, když nám to už dvakrát vyšlo přirozeně… :think:

 
Andreofix
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 30.04.14 11:04

Moc hezky napsané a přeju tobě a partnerovi už jen to nejlepší :) ať se všechno podaří! :srdce:

 
Mišulka86
Kecalka 184 příspěvků 30.04.14 11:42

Všem moc děkuji za krásné komentáře. Krevní testík dopadl dobře, další kontrolu máme až 19. května, tak snad bude vše takto optimisticky pokračovat :kytka:

 
Pajča26
Kecalka 462 příspěvků 30.04.14 12:26

Deníček jsem přečetla jedním dechem a vydechla jsem až když jsi napsala, že byla druhá čárka na TT :)
Míšo, přeju hodně štěstí a ať vše dobře dopadne a můžete se s partnerem radovat z miminka:)

 
sabcacech
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 30.04.14 13:04

:hug: Držím pěsti pro štěstí, mám dcerku z IVF a vím jaké to je

 
33.Lucie  30.04.14 13:05

Držím pěsti, ať dopadne vše dobře.

 
Cricry
Kecalka 487 příspěvků 30.04.14 13:56

Doufej v lepsi, pocitej s horsim. Tohle uz ale urcite dobre dopadne a za chvili budes mama!

 
ZuzanaRoo  30.04.14 16:50

Hodně štěstí přeji, krásný deníček :)

 
lalinka90
Kecalka 198 příspěvků 30.04.14 21:12

Preji hodne stestiii :kytka:

 
admin
Echt Kelišová 8987 příspěvků 1 inzerát 30.04.14 22:08

Příspěvky od stejné osoby, ale z několika nicků, jsem smazala - reklama a propagace není povolena.

Monika

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 30.04.14 22:50

Držím palce :palec: :palec: :palec:

 
ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 04.05.14 09:06

Držím palečky :hug: at na sebe kouknete za těch pár měsíců ;)

 
Mišulka86
Kecalka 184 příspěvků 10.05.14 07:09

Vsem co mi drzeli palce moc dekuji, bohuzel i nadale me doprovazi smula…o miminko jsme prisli :(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama