Jak je to s cenami IVF

Snažení

Ahoj holky, sama podstoupím ICSI již za 2 dny a vím že tento zákrok nás bude stát cca 20 000 Kč (vč. injekcí na stimulaci, které jsme již zaplatili a úspěšně jsem si je napíchala). Je to náš 1. pokus.

Dost mě zarazila řeč mé známé o tom, že jejich sousedé jezdili do kliniky do Olomouce a tam neplatili ani korunu. Nevím u jaké jsou pojišťovny,ani co mají za problém, ale byla jssem plně přesvědčena o tom, že se všude prezentuje to že pojišťovna hradí 3 pokusy, v reálu to ale znamená že hradí jen naprostý standart, který není dostačující a pacient si hradí zbytek. Vím, že kdyby u nás nebyl nutný ICSI bylo by to o 8 tis. levnější , ale že by někdo neplatil vůbec nic nebo jen max. 2000Kč za první injekce? Prý mám změnit pojiš´tovnu pokud musím něco platit. Není to nějaká blbost? Jsem u všeobecné a z mého okoklí vím, že všichni z částkou cca 20000 Kč museli počítat pokud IVF podstupovali. Já chodím do centra ve Frýdku-Místku a jsem velmi spokojena s přístupem.Zkuste mi prosím napsat váš názor ať v tom mám jasno. Podotýkám ještě, že zmiňovaný pár, který nic neplatil má dvojčata, ale už je jim 6 let. bylo to kdysi jinak? Díky za ujasnění Daniela

Váš příspěvek
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.01.05 21:01

ahoj Danielo,
snad Ti aspoň trochu pomůžu, nejsem sice přes toto téma odborník, ale naší dobří rodinní známí, absolvovali 3 neúspěšné pokusy a za každý platili v rozmězí 12-20 tis., chodili do centra v Ostravě, ale nebyli s přístupem spokojeni, teď se chystají na další pokus a jezdí do Olomouce, ale za služby platí zhruba stejně jako v Ostravě.

nevím jestli ke změně ceny pomůže jiná zdrav.pojišťovna, myslím, že ty ceny jsou v každém centru podobné, ale jak píšu nejsem odborník, určitě Ti tu napíšou i holky, které to vše podstoupily na vlastní kůži…

držím Ti palce ať se Vám to podaří hned napoprvé.
a kde chodíš? k Mudr. Čaplygynovi?když jsem ještě bydlela u rodičů naštěvovala jsem jeho ambulanci preventivně a vím, že má i centum asis. reprodukce a připadal mi jako příjemný člověk.
opatruj se
pa Zuzka+Emily od Špuntíků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 21:05

Ahoj Danko,

nevím, jak to bylo s cenami před sedmi lety, ale já osobně podstupovala klasicke IVF před dvěma lety. Doplacela jsem na injekce 3000,– plus jsem si jich šest dokupovala cca 4500Kč, měla jsem povinně nepovinnou prodlouženou kultivaci za 3500Kč.
Myslím si, že PK ani ICSI se před sedmi lety ještě nedělalo, a léky mohly být plně hrazené pojišťovnou.

Evka

slunickojana
Nováček 8 příspěvků 24.01.05 05:38

Ahojky Danielko!
Držím pěstičky, sama jsem absolvovala v loňském roce dva pokusy IVF. Opravdu nezáleží na pojišťovně, ale na centru kam chodíš, ceny se liší i o několik tisíc korun, ale rozhodně např. zamrazení platí každý (ovšem někde 2000, ale i 5000). Mohu Ti napsat ceny našich dvou pokusů. Pokaždé jsem si nechala napsat Gonal, vřele doporučuji a ten se doplácí, první pokus jsme za něj neplatili a dokonce jsme neměli dostatečný počet vajíček na zamražení, tak nás to celé stálo dohromady 5800.(2500 prodloužená kultivace, 500 zavedení na přesné místo přes monitor a 2800 doplatek za dokupovaný Cetrotide).
Na druhý pokus nejprve jsme podstoupili genetické testy-zdarma, v říjnu jsme začali s dlouhým protokolem, 21.11. došlo k odběru vajíček-20, tedy mnohem lepší reakce organismu, máme i tři mrazáčky a dvě mi zavedli. Musím to zaťukat, drží se a jsem ve 12tt. Ceny byly (3000 doplatek Gonalu, 2500 prodloužená kultivace, 500 zavedení a 5000 zamražení embryí). Navštěvovali jsme Pronatal v Praze a to ještě prý patří mezi ty dražší. Snad jsem to napsala dostatečně srozumitelně a ještě k tomu zamražení, pokud bychom je chtěli použít, dáme dalších 5000 za rozmražení.
Moc na Vás myslím, které budete podstupovat umělé oplodnění, je to nádherný pocit zjistit dvě // na testíku. Pa Sluníčko ze srpňátek

Dandy
Stálice 60 příspěvků 24.01.05 09:24

Moc díky holky za vaše odpověďi. O tom, že se platí prosloužená kult., zmrazení atd. to vím, ale poměrně mě zaráží že neplatíte 7000 Kč za „oplodnění ve zkumavce“. Někde jsem se te´d dočetla, že se to doplácení týká párů, kde má problém především muž. Což u nás je. Prý tam, kde jsou oba „v pořádku“ ale prostě jim to stejně nejde, anebo je alespoň muž s vynikajícím spermiogramem se provádí základní IVF kde vše pojišťovna proplácí.(Je to samozřejmě ten základ, bez zmrazení, bez prodloužení, bez ICSI). To by možná dávalo logiku, možná že u takových páru jako jsem my jsou ty vajíčka a spermijky ošetřeny nadstandartně a holt za 7000 Kč. No , kéž by to alespoň bylo k něčemu. Já (Pro Zuzku - chodím k doktoru Čaplyginovi a přijde mi opravdu jako velký specialista. On ale provede odběr, manžel vajíčka odveze někam do ostravské laborky, tak odevzdá svůj vzorek a samotné IVF budou provádět tam. Přenos embriek pokud k němu dojde (doufám že jo) už zase provádí p. Čaplygin.S tou laborkou nějak spolupracuje)Já si píchala Gonal F 75IU asi 2 dny 2× , pak asi 7 dnů 3×, k tomu asi 6 dnů Cetrotide 0,25 1×. Včera v 20.00 mi píchli Pregnyl no a zítra - bojim bojim. Ale snad se jim z té narkózy vzbudím , bude spousta těch nejlepších vajíček (jak to píšu tak si připadám jako slepička - těším se na vajíčka)- na ultrazvuku je prý vidět 10 až 15 folikul (prý by jich tam mohlo být víc, ale taky říkali, že záleží na kvalitě a ne kvantitě) a nebudu nikdy litovat těch peněz. Jo ještě malá poznámka - včera jsem byla na návštěvě u našich a oni bydlí i s mou 80. letou babčankou. Ta mi to začla strašně rozmlouvat, že ona by takové dítě nechtěla, že kdo ví co to bude, a jestli s tím Honza (manžel) vůbec souhlasí. V první fázi jsem myslela že mi to snad nepřeje, ale pak jsem pochopila, že je naprosto mimo mísu a vůbec nehápe, že se narodí úplně normální dítě. Ona si ho snad představovala jako mimozemšťana. No jo s těma babčankama je fakt někdy sranda.Na druhou stranu chápu, že si to absolutně nedokáže představit. Ještě jednou díky za odpovědi a za držení palečků. Zase napíšu jak to dopadlo. Daniela

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.01.05 13:26

Ahoj Dandy,
predevsim nejdriv drzim palecky at vsechno dobre dopadne! Narkozy jsem se taky bala ale uplne zbytecne :-)
Presne jak psala janaslunicko, taky jsem loni doplacela tyhle castky v Pronatalu, jsem u vseobecne pojistovny (v zajmu sanatoria je aby maximum co jde platila pijistovna, to navic skutecne neproplaci). Mela jsem take ICSI za 8000,– jinak vse jak u jany slunicko. Jak to bylo pred 7 lety nevim, ale asi se ICSI ani nedelalo, stejne tak katetr za 500,– takze si osobne myslim ze zmenou pojistovny neusetris.
Drzim palecky, aby byl testik // (mne se zatim nedari…)
 adka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 19:27

AHoj Danielko!
Jak si to tady čtu a pokud jsem to dobře pochopila, tak mi chcete říct, že jsem u těch zlodějů v Ostravě tolik přeplácela?Schválně jsem vytáhla všechny účty. Byla jsem jednou na IVF a jednou na KET.
18 000,– - IVF
2 200,– - Puregon
250,– - anestezie
100,– - spermigram
5 000,– - KET
500,– - Nové zavedení do databáze
300,– - návštěvní taxa (50,– za každou návštěvu)
Takže to je dohromady 26 250,–
A to nás chtěli ještě poslat na PGD, které stojí:
Za vyšetření 1 - 4 blastomer = 22 000,–
5 - 8 blastomer = 28 000,–
9 - 12 balstomer = 38 000,–
A navíc z toho ještě nic nebylo. Vyhozené peníze a mimi nikde. A to mi při třetí návštěvě, kdy to zase nevyšlo, řekl:" no tak teď už víme, čím to je, tak teď se to určitě povede!!!" Jak to mohla vědět čím to je, když mi potom žádné testy nedělali? Připadá mi to jakopořádná honba za prachama a ne pomoc neplodným párům. No jo, jenže tenkrát jsem to brala jako velkou naději.

Vendelina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 19:28

JO ještě jsem zapomněla na 250,– Kč za Utrogestan. :-) Vendelina

Katia
Stálice 88 příspěvků 24.01.05 21:16

Ahoj Dandy, no já taky uvidím teď 2.2. co po mě všechno budou chtít. Jdeme do OL na pohovor, tak jsem zvědavá. Ceny jsou mi tak nějak jasné a Vendelina mi je vlastně tady zopakovala.
Vendelino já taky začala chodit do OV ale přestalo se mi tam líbit, páč u nich to šlo všechno podle rozhovoru jako v pohádce a žádný problém a tak…a hlavně nezapomněli nikdy připomenout peníze atd a pak jsem o tom všem začala hodně přemýšlet, do toho ta jejich počtem ubohá nástěnka výsledků..mi právě že důvěry moc nedodala…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 22:51

Ahojky,
my jsme absolvovali ICSI v CARu u Apolináře v Praze v roce 2003. Při prvním pokusu jsme dopláceli jen 6000,– v lékárně za :,-(u na „přidržení a napíchnutí“ vajíček, při druhém znovu 6000,– + cca 3500,– doplatek za Puregon (VZP plně nehradí). Prodlouženou kultivaci, případně „obroušení“ povrchu vajíček dělají automaticky podle potřeby, zamražení a rozmražení (KET) zadarmo.
Můžeme jen doporučit, pokud se tedy člověk smíří s nevlídnou nemocniční chodbou a omezenou pracovní dobou… odborně je celý tým rozhodně na výši, jeho šéf doktor Řežábek je autorem knížky o neplodnosti.
Hodně štěstí všem „zkumavkářům“ přeje šťastná maminka tč. na mateřské

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 22:52

Ahojky,
my jsme absolvovali ICSI v CARu u Apolináře v Praze v roce 2003. Při prvním pokusu jsme dopláceli jen 6000,– v lékárně za :,-(u na „přidržení a napíchnutí“ vajíček, při druhém znovu 6000,– + cca 3500,– doplatek za Puregon (VZP plně nehradí). Prodlouženou kultivaci, případně „obroušení“ povrchu vajíček dělají automaticky podle potřeby, zamražení a rozmražení (KET) zadarmo.
Můžeme jen doporučit, pokud se tedy člověk smíří s nevlídnou nemocniční chodbou a omezenou pracovní dobou… odborně je celý tým rozhodně na výši, jeho šéf doktor Řežábek je autorem knížky o neplodnosti.
Hodně štěstí všem „zkumavkářům“ přeje šťastná maminka tč. na mateřské

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 25.01.05 10:51

Ahoj Dandy,
drzim palecky at to vyjde! Ja ti popisu nase zkusenosti ze 2 pokusu minuly rok. Prvni pokus byl jen Puregon za 3000. To jsme jeste nemeli ICSI domluvene, protoze manzel ma spermiogram v poradku. Ale bohuzel se zadne vajicko neoplodnilo. Ale pokud by to vyslo, tak se za to nic neplati, takze pokud ma zena treba nepruchodne vejcovody, ale jinak k oplozeni muze dojit prirozene (jen mimo ten vejcovod), tak to asi jde i bez doplatku. Ja pry mam alergii na spermie nebo manzel nedostatecnou enzymatickou vybavu spermii.
Pri druhem pokusu uz jsme meli ICSI a platili jsme: 3000 puregon, 3000 ICSI (mela jsem jen jedno vajicko, jinak to stoji 8000 do 10 vajicek a pak kazde dalsi 500), 500 katetr na embryotransfer. Chodim do Pronatalu. Taky si myslim, ze to zalezi na centru a ne na pojistovne. A cyklus bez doplaceni se asi da udelat, pokud mas jen nejake urcite potize a budes si pichat jen hrazene leky.
Preju hodne sily pri cekani na vysledek. Pro me bylo tech 14 dni cekani nejstrasnejsi obdobi v zivote - neda se prestat myslet na to, ze po takove dobe cekani (u nas 3 roky) mas konecne v sobe embryo a ja se bala snad i dychat abych mu neublizila.
Bohunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.05 12:00

Omlouvám se, že se připojím také k Vaší diskuzi, protože můj dotaz je trochu jiný, i když asi bude trouchu souviset. Jsem snažilka (jen) 8 měsíců a jsem objednaná do Sanusu HK. Máte, prosím, někdo zkušenosti i zde? Mám trochu strach, jak to vše bude probíhat. Když si čtu Vaší diskuzi, tak si říkám, co vlastně všechno budeme platit, a jestli hned? Vím, že asi první bude spermiogram a pak se uvidí. Co ale bude probíhat potom, když bude (doufejme) v prořádku? Nemám žádné zkušenosti, a ani neznám nikoho v okolí, kdo by tím vším prošel. Budu velmi vděčná, za každou Vaší odpověď.
Všem snažilkám přeju, aby z nich byly šťastné těhulky s velkým bříškem, a nemusely se trápit při pohledu na každou maminku s kočárkem.

Vložit nový komentář