Jak je to s Verunkou v roce a půl

Rodičovství

Můj poslední deníček jsem psala, když byl Verunce rok. Nelezla, šoupala se po zadku dozadu a jídlo pomalu začalo být bez boje. Od jara do podzimu 2013 jsme Verunce zvedly dávky na 150 g 5x denně, ještě vše mixuji, ale papá kaše, masozeleninu, jogurty, ovocné přesnídávky.

Poslední dobou se naučila po vzoru bratra otáčet hlavičku a říkat ne, ale stačí něčím ji zabavit a dlabe. Máme ještě problémy s kousky a blinkáním. Jakákoliv hrudka ti zvedne žaludek, když jedeš v autě, tak ještě 2 hodiny poté nesmíš jíst, protože tvůj žaludek je jak na vodě. Ale oproti tomu peklu je to dnes jídelní ráj.

Zato starší Daník teď zlobí s jídlem víc než ty. Nikdy jsem si nemyslela, že tohle prohlásím, ale paličatost mého syna v kombinaci s obdobím vzdoru…už teď jí méně než Verunka. Asi s jídlem nikdy nebudeme mít pokoj, když jí Daník nejí Veru a obráceně.

Co se týče pohybu, po roce jsi začala lézt konečně správně a dopředu. A léto ubíhalo a já se těšila, jak se budeš snažit stoupat si. Velké kulové. Na kolenou jsi jak drak, ale stát nechceš. Blíží se tvůj rok a půl a stání nikde. Začínám vnitřně panikařit, jestli něco není špatně. Místo svalů v lýtkách máš rosol…A tak na roce a půl jsme doporučeni k neurologovi. Den před návštěvou pediatra sis konečně u gauče stoupla. Sice na špičkách, nohy ti hrály všemi směry. Ale byly napnuté. Hurá.

Zaplatili jsme si vyšetření u neurologa, abychom šly na řadu dříve než v únoru 2014, a tak jsme 24.10. spočinuly v ordinaci moc milé paní doktorky. Vyšetření probíhalo asi půl hodiny a když jsme vycházely, byla jsem ta nejšťastnější máma pod sluncem. Máme doma „svéhlavičku“, ale jinak naprosto zdravou holčičku. Jseš trochu motoricky opožděná, ale mentálně naprosto OK, jen máš podle paní doktorky své tempo. Umíš už slejzat z gauče pozadu, otočíš se a sklouzneš. Začínáš opakovat slovíčka a jsi chytrá. Jen ten pohyb. Ale i to doženeš.

A jídlo? Už měsíc jsi neblinkala, občas ožužleš housku, aniž by ses dávila.
Zdá se, že vše se upravuje. Už i jogurt zvládáš s kousky. A loudíš ode mne i bílý jogurt, který by s tebou dřív otřásl v základech.

Možná jsi na 19 měsících pozadu, máš 8 kilo a kousek, jen nejistě stojíš…ale jsi naše a jednou to všem natřeš.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Michellie
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 03.11.13 00:40

Krásný! :srdce:

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 03.11.13 00:49

Jste holky statečný obě dvě.. no, maminka možná trochu víc :kytka:

 
BABIČKAKULIČKA  03.11.13 02:29

PŘEČETLA JSEM VŠECHNY TVÉ DENÍČKY A KLOBOUK DOLŮ. MOC DRŽÍM PALCE ABY UŽ BYLO JEN LÍP. :mavam: :potlesk: :D

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 03.11.13 06:01

:srdce: o :hug:

 
Kulišanda
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 03.11.13 09:51

Nám bude 18 a taky nechodíme… :oops: Ale aspon už stojí v prostoru…na rehabce jsem byli v roce, nyní už ne, tenkrát nm řekli že je jen pomalá, ale v poho. Tak snad to ty naše holky doženou…

 
Petra_H33  03.11.13 11:26

Moji male je 17 mesicu a taky nechodi. Na neurologii vse v pohode, byla narozena driv a ma necelych 9kg, ona i ta nizsi vaha muze hrat svou roli ;) Hlavni je, ze se vse pomalu zlepsuje a neboj se, muze se stat, ze ti za pul roku bude litat rychleji, nez deti, co chodily podstatne drive.
S jidlem to musi byt sileny boje, ale i to chce trpelivost, ono na jednu stranu mozna lip, ze ji mene, nez kdyby se porad dozadovala jidla a ty si v jejim predskolkovym veku musela resit detskou obezitu :roll:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 03.11.13 12:48

Holka vsechno dozene a jeste vsechny predezene, neboj se…
Ja mam syna neco malo pres 2 roky. Ve dvou letech mel 9.2 kilo. Je maly, namluvi toho asi jako rocni dite a teprve ted se uci na nocnik.. S jidlem je to take trosku peklo, i kdyz ne az takove jako u Vas. A nasly se osoby, co mi davaly najevo, ze je syn pozadu uz od roka. Vysetreni take ukazala, ze je v poradku a naopak, ze je na svuj vek az moc chytrej, jen trosku linej :)

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30682 příspěvků 2 inzeráty 03.11.13 15:23

Syn začal chodit až ve 20 měsících…jel si všechny fáze vzpřimování po svém :) MUDra nás posílala po všech čertech a akorát to přinášelo stres :twisted: syn dnes lítá jako čamrda, prostě je to divoch :srdce: a s jídlem zlobí příšerně, to nevím, co s ním! Jsou mu 2 roky…druhýmu prckovi je půl roku a asi si také pojede po svém…rhb jsem odmítla, nebudu ho trápit, stačí, že přišel o brášku dvojčátko…Život se má žít, ikdyž je to sakra těžký…užívej dětiček, přeji vše nej :kytka:

 
Eteas
Echt Kelišová 8157 příspěvků 03.11.13 16:00

Velká bojovnice a svéhlavička… hlavně, že je zdravá a má chuť do života… ať prospívá a roste do pohody ;-)

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 03.11.13 20:22

To je super :)
jsem moc ráda, za to, že jsi to s Verunkou zvládnula a vydržela
máš můj velký obdiv, muselo to být opravdu moc náročné a já si vůbec nedokážu představit, tu obrovskou zátěž, co to pro tebe muselo být
a verdikt paní doktorky mě moc potěšil

a jak píšeš, Verunka to jednou všem natře, jen to bude až ona sama bude chtít :)
a pak se tomu budete jednou po letech spolu smát, jak ti dala zabrat

:palec:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama