Jak jsem byla alternativní rodička - 2.část

Porod

První část deníčku jsem končila tím, jak jsem se rozhodla rodit v příbramské nemocnici. Tam jsem byla domluvená, že pokud se porod sám nerozběhne, tak 22.ledna (10 dní po termínu) nastoupím na vyvolání prasknutím plodové vody.

Každopádně v noci na pondělí 19. ledna, něco před třetí ráno, mě vzbudily kontrakce. Snažila jsem se mezi nimi pospávat, cítila jsem se unaveně, ale moc to nešlo.

Asi ve čtyři jsem se rozhodla vstát, kontrakce byly asi po 10 minutách. Něco před šestou jsem zavolala do porodnice, jestli můžu přijet, a nato jsem si volala sanitku, kterou jsem měla už nějakou dobu domluvenou, že mě z Prahy doveze do Příbrami.

Vím, že do porodnice se standardně jezdí, když máte kontrakce po 5 minutách dejme tomu dvě hodiny, ale měla jsem pocit, že bych měla jet. A kromě toho jsem musela počítat s tím, že sanitka nepřijede hned.

Přijela něco po sedmé. V autě kontrakce ještě prodloužily intervaly, cca na 15 minut, nicméně když mě kolem osmé hodiny prohlídla doktorka na příjmu, ukázalo se, že jsem otevřená na 6 cm. Docela jsem zírala. :-) Ani tou dobou nebyly kontrakce moc časté, někdy 7 minut, ale i 10.

Zavolala jsem dule, že může přijet, a seznámila se se svou porodní asistentkou, která mi sice nebyla úplně sympatická, ale rozhodla jsem se, že se tím nedám rozhodit. Ostatně vypadalo to, že ona je ze mě nervóznější než já z ní. Požádala jsem ji o klystýr. Přestože jsem v noci párkrát na záchod běžela, měla jsem pocit, že to nestačilo a chtěla jsem se vyprázdnit úplně.

Nedlouho po klystýru dorazila dula a bylo moc příjemné mít ji tam. Kontrakce jsem cítila vlastně jen v bedrech a ve stehnech. Dula mi záda při každé kontrakci silně masírovala a podávala studený obklad na čelo a obličej. Mimochodem jsem si chytře nevzala žádnou žínku, ale posloužilo moje bavlněné tílko, ve kterém jsem přijela.

PA chodila jen občas, vždycky si jen chvilku poslechla miminko. Na monitoru jsme se domluvily po třech hodinách, vyšetření taky tak nějak. Kontrakce sice moc interval nezkracovaly (tuším, že pak snad byly po 3-5 minutách, ale to až opravdu ke konci), ale byly intenzivnější (což si vlastně uvědomuju až teď podle toho, že zpočátku jsem u nich byla zticha, později jsem si tak trochu hučela). Pěkně jsem se postupně otevírala, i když to šlo pomaleji, než bych čekala.

Monitor byl v pořádku. Pořád jsem se mi chtělo spát a mezi kontrakcemi jsem byla nejradši v posteli a odpočívala. Někdy odpoledne dorazil manžel, kterého jsem chtěla mít u sebe hned po porodu, ale tím, jak to šlo pomaleji, dorazil s předstihem.

Asi ve 3 hodiny byla branka prakticky zašlá, čekalo se na protržení vody. PA mi ji chtěla prasknout, já ještě chtěla čekat. Zkoušela jsem různé pozice, přemlouvala miminko, aby pomohlo, ale voda prasknout nechtěla.

Vzpomínám si, jak jsem chodila po místnosti a měla takový hrozně zvláštní pocit, zároveň jako bych byla sjetá (ne že bych někdy byla, ale takhle si to představuju) a zároveň s úplně jasnými smysly – myslím, že to byly nějaké ty přirozené opiáty, co se u porodu vyplavují či co.

Pak jsem měla pocit, že v místnosti nechci mít svého muže. Sice jsem se před ním nestyděla funět ani nic takového, ale… byl to prostě takový pocit. Chvíli potom, co odešel, přišla hodně silná kontrakce a při ní praskla voda. V porodní zprávě jsem se dočetla, že to bylo v 17:20. Dula zavolala porodní asistentku a přemístily jsme se do vedlejší místnosti na porodní sál. Nebyl hezký, ale náladu jsem si tím kazit nechtěla. :-)

PA řekla, že od teď je nutné monitorovat kontinuálně a že mě musí vyšetřit, takže jsem vlezla na porodní křeslo s tím, že budu moct slézt. Bohužel mi to nakonec nebylo umožněno, patrně bylo potřeba sledovat moje varixy, už ani nevím.

Nutno podotknout, že tady nastala odchylka od mého porodního plánu – kromě duly a porodní asistentky jsem na sále nechtěla nikoho dalšího, ale nakonec tam byly porodní asistentky dvě, prý kvůli střídání směn. Nešlo ani tak o to, že tam byl jeden člověk navíc, jako spíš o to, že ve dvojici se navzájem notně podporovaly ohledně toho, co musím nebo nesmím dělat.

Bohužel nebylo v silách mých ani duly tomu zabránit. Dula se tedy soustředila spíš na to, abych byla v klidu a moc si jich nevšímala. Aspoň jsem si vymohla, abych mohla mít záda téměř vzpřímená.

Pocity na tlačení jsem měla, ale nebyly tak moc intenzivní, jak jsem si o nich vždycky četla. Každopádně když přišla kontrakce, začala jsem tlačit, co to šlo. Příjemné to tedy vážně nebylo a po každé kontrakci jsem sotva popadala dech a vždycky mě strašně rozbolela záda.

Když jsme u té bolesti, teprve při tlačení to začalo doopravdy bolet. V první době porodní jsem měla sice kontrakce, ale vnímala jsem je spíš jako velkou sílu, ne jako bolest v tom smyslu, když vám vrtají zub bez umrtvení nebo si ukopnete palec. :-)

Někdy v mezičase jsem najednou zaslechla manželův hlas a přímo při tlačení jsem zakňučela, ať jde pryč. :-) Myslela jsem tedy jen na chodbu, on to chudák nepochopil a šel na večeři. :-D Ale to mi vážně nevadilo, ani teď s odstupem času mi to nevadí. :-)

Dula mi u pusy přidržovala kyslík a potichu mě povzbuzovala. Pak to zabolelo víc a já zaslechla, jak někdo říká: „A teď už jen ramínka.“ Ve zlomku vteřiny mi docvaklo, že to hlavní už je hotovo, zatlačila jsem a vzápětí (jedenáct minut po šesté večer) mi naše holčička přistála na břiše.

Úžasnější pocit si nedovedu představit. Byla dokonalá a strašně krásně slizká. :-)

Hned jsme ji zakryly červenou osuškou, kterou jsem si přinesla z domova. Prý to mělo miminko uklidnit, jako aby se cítilo jako v děloze, no nevím. :-D Malá poplakávala, přisát se prozatím nechtěla a já byla neskutečně šťastná.

Po chvíli jsem ještě zatlačila, aby vyšla placenta, tím to bohužel neskončilo. Začala jsem silně krvácet, protože moje děloha se nedokázala pořádně stáhnout. Což byl mimo jiné důvod, proč tlačení nešlo samo, z nějakého důvodu jsem prostě měla slabší kontrakce. To ovšem zpočátku nebylo jasné, nejdřív se muselo zjistit, odkud krev pochází. Bylo nutné napíchnout kanylu (to moc nešlo, mám špatné žíly) a musela jsem dostat prostaglandiny, aby se krvácení zastavilo.

To bohužel nebyl jediný problém. Měla jsem paravaginální hematomy a byla nutná jejich revize. Doktorka se ve mně vrtala velmi důkladně a velmi bolestivě. Byla sice vážně moc milá, omlouvala se, že to nejde umrtvit, že pak už jen leda celková anestezie. No prostě jsem se jen modlila, ať už to skončí.

Malou v tu chvíli už musela chovat dula a posléze manžel, který po večeři dorazil ve výborné náladě. :-) To, jak malou choval a povídal si s ní, aspoň trochu pomáhalo odvádět mojí pozornost od té řezničiny.

Mně se sice ještě začalo dělat špatně z velké ztráty krve, ale když doktorka skončila, zvedlo mi to dost náladu a vleže jsem se kochala naší maličkou, kterou držel v náručí manžel u mě. Pak ji zvážili a změřili – 3980 g, 51 cm s nenataženou nohou (o týden později 55 cm), obvod hlavičky 36 cm.

Á propos, malý nástřih byl – protože kontrakce byly slabší a hlavička velká, řekla bych, že to tak bylo lepší. Podle toho, co PA říkala v průběhu porodu, fakt nebyl rutinní. Možná jsem to epino neměla tak flákat. :-D

Všechno se začalo zase uklidňovat a po nějaké době jsem přelezla do postele, do náručí dostala malou a odvezli mě na pokoj. Tam mi ještě chodili kontrolovat tlak a dostala jsem ještě nějakou kapačku (už nevím s čím) a po ní transfuzi. Malá byla celou tu dobu pořád u mě v posteli. :-) Krev dokapala asi kolem půlnoci, už jsem se cítila o dost líp a došla se s pomocí sestry vysprchovat.

Původně jsem chtěla druhý den po porodu jít domů, ale na to jsem se opravdu necítila. Nicméně další den jsem se domluvila jak s gynekology, tak s pediatrem, a po necelých 48 hodinách po porodu jsem šla domů. Strašně mi chyběla starší dcerka a i když bych v nemocnici měla víc klidu na odpočinek, bylo mi tam přes všechen milý personál nedobře a teprve doma bylo zas všechno dobré.

V porodnici jsem ještě v den propuštění šla na dvě vyšetření, kartu jsem si s sebou nesla sama a právě tam jsem se v kolonce „Diagnózy“ dozvěděla, že jsem „alternativní rodička“. Tak ještě že tak. :-D

Abych to shrnula, porod sice nedopadl úplně na jedničku, ale i tak jsem s ním spokojená, protože v drtivé většině šlo všechno tak, jak jsem chtěla. Ze všeho nejdůležitější pro mě bylo, aby ode mě nebo manžela nebyla malá oddělovaná, což se podařilo. A než jsem odešla z porodnice, byla beze mě jen dvakrát ten poslední den, kdy jsem byla na těch dvou vyšetřeních.

Personál nemocnice i dula určitě zaslouží poděkování, stejně jako manžel, který měl pro mě a moje přání vždycky pochopení, i když mu to komplikovalo život. :-)

Největší dík ale patří naší první holčičce, protože to byla ona, kdo mě naučil být mámou a díky které jsem si uvědomila, co všechno jsem dělala špatně a pokusila se to zlepšit. :-) Napotřetí už to na tu jedničku třeba bude. :-)

Hodnotilo 41 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kintly
Závislačka 3827 příspěvků 14.04.15 07:12

Hezky denicek, ale nejsem zastánce porodu a důlku. A velice me udivuje, že si vyberete nemocnici mimo město a ještě se tam. necháte dovézt sanitkou. Jinak je dobře ze to dopadlo dobře.

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 14.04.15 07:45

@kintly Nebyla to klasická 155. Měla jsem to domluveno předem, a pakliže je taková služba běžně nabízena, nevidím důvod, proč ji nevyužít.

 
scentini
Závislačka 2799 příspěvků 14.04.15 07:48

První i druhý denicek je na mě moc prekombinovany. Já beru porod, jako cestu ke svému miminku. Někdo z toho dokáže udělat událost.

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 14.04.15 07:50

Ja bych byla s diagnózou alternativní rodičky spokojena :mrgreen: ty po porodní komplikace nezávidím, jinak takový rozumny náhled na porod.

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 14.04.15 08:07

Ja jsem take rodila v pribramske nemocnici, protoze zde bydlim a muzu ji jen doporucit. Vsichni velice mili a ochotni. V poradne na monitorech casto rikali, ze do pribramske nemocnice jezdi rodit plno maminek z Prahy i dal.:)

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.04.15 08:19

Moc hezký deníček. Dobře se mi četl a navíc málá když se narodila měla uplne ty samé míry :) takže gratuluju k miminku a poporodni komplikace at jsou brzo za vami :)

 
Hadumi
Extra třída :D 11605 příspěvků 14.04.15 08:22

A tak to má být :kytka:. Jednou to plánuji podobně.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 14.04.15 09:59

Krásný deníček :kytka:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 14.04.15 10:51

Gratuluju k malé. Taky jsem z Prahy a taky jsem první dítko rodila v Příbrami. Byla jsem tam moc spokojená. Jen koukám, že asi upravili ty porodní sály. Já jsem celou dobu byla v jedné místnosti (s koupelnou a vanou), na samotný porod jsem se nemusela nikam přesouvat.

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 14.04.15 11:09

@Manticora Děkuju. Neupravili, takové porodní pokoje tam normálně mají, ale žádný nezbyl, ještě se mi omlouvali, že mě tam bohužel dát nemůžou :D

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.04.15 13:06

Krasny denicek. Pribram sice obcas trochu zakulha, ale jinak jsou tam k prirozenym porodum mnohem vstricnejsi nez v mnoha jinych porodnicich. Myslim, ze ve spouste porodnic by takto pomerne dost pomalu postupujici porod nevydychali a uz by se praskala voda, kapal oxytocin a ty krevni ztraty by pak treba byly vetsi a porod drama se zachranenou rodickou i miminem na konci.
Gratuluju ke klidnemu porodu bez dramat :kytka:

 
KackaDoup  14.04.15 16:12

@poppaea :kytka: :hug:

 
KackaDoup  14.04.15 16:14

@poppaea jeden z nejlepsich denicku co jsem o porodu tady kdy cetla…nechapu co ma kdo proti dule, co ma kdo proti vyberu porodnice…absolutne nechapu :cert:

Příspěvek upraven 14.04.15 v 16:14

 
chs.jasmin
Závislačka 4999 příspěvků 14.04.15 16:25

Moc nechápu, proč alternativní rodička :D Tím pádem jsem to samé. Prostě se jedná o mé tělo, o mé dítě a o můj porod a chci aby vše probíhalo za mého plného informování, mého rozhodnutí a mým plným vědomím… Nechápu, co je na tom alternativní. A že jsi se nechala dovézt sanitkou? No a co? Důchodci to dělají taky a opilce sanitky po ulicích taky nabírají…

hezky napsané, gratuluji k zdravému miminku :kytka:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 14.04.15 16:35

@KackaDoup Tak každý má jiný vkus a přání ohledně porodu, mně to nevadí :) Moje máma se na můj pohled na porody taky dívá docela skrz prsty, ale kvůli tomu ji nepřestanu mít ráda :)
No a uznávám, že jsem se vypisovala s podrobnostmi, které nemusejí zajímat úplně všechny, ale s tím jsem počítala :)
@chs.jasmin hned vedle toho bylo, že mám porodní plán, tak asi kvůli tomu :D A v plánu byla v podstatě klasika, žádný placentový koktejl nebo lotosový porod nebo něco takovýho se nekonalo :mrgreen:

 
KackaDoup  14.04.15 16:44

@poppaea zadnych zbytecne vypanych veci jsem si tedy nevsimla…tady nejde o vkus…ani o to jak mit koho a za co rad…tady slo hned o odsouzeni jak si dovolujes jet sanitkou a na co nejaka dula :zed:

Příspěvek upraven 14.04.15 v 16:45

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 14.04.15 19:55

@KackaDoup No jo, ale tak tím se nedám rozhodit ;)

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 14.04.15 19:58

Gratuluji! Nechápu, co má někdo proti dulám, plánům nebo možnosti výběru porodnice. Svobodně se rozhodnout, co se bude dít s mým tělem… proč bych nemohla? Ta diagnóza mě pobavila, zní to dobře :)

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 15.04.15 12:14

@KackaDoup a ještě si dovolila ze svého porodu udělat událost :mrgreen: :mrgreen:

 
KackaDoup  15.04.15 12:14

@Krrysa :mrgreen:

 
KackaDoup  15.04.15 12:15

Já naprosto citim nejaky problem ac v tom denicku zadny neni…protoze jinak by nemohlo byt tak nizke hodnoceni.

Příspěvek upraven 15.04.15 v 12:15

 
KackaDoup  15.04.15 12:16

@poppaea :kytka: to je jasny :kytka:

 
valina1
Závislačka 4606 příspěvků 15.04.15 13:44

K te alternativni rodicce…ja si vyslechla, ze jsem alternativni jen proto, ze jsen odmitla zobat preventivne ibalginy po porodu. :-)

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 15.04.15 13:48

@valina1 :lol: Tak to gratuluju :mrgreen:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 15.04.15 21:41

Pěkné, gratuluju :-)
Já byla za úplného exota u Apolináře, což je silně medicínská porodnice. Ale zadařilo se, porodila jsem přirozeně, ten pocit jako bych byla v rauši si pamatuju taky :mrgreen: Během po porodu ani po porodu jsem nechtěla nic proti bolesti, z čehož tam asistentky byly úplně mimo.
A bez duly bych už rodit nechtěla, moc mi pomohla. I když se mi nakonec porod rozjel v jediném termínu, kdy nemohla přijet moje známá. Svoji dulu jsem u porodu viděla poprvé, ale měla jsem pocit, že je to úplně v pohodě.

 
kpiskacova  15.04.15 22:40

Moc gratuluji k holčičce :) je mi moc sympatický, že jsi dokázala trvat na svém názoru a říct, co chceš a co ne…Ať tomu každý říka jak chce, třeba i alternativní porod…jedina věc, která me zarazila, že jsi si po tom všem nechala šoupnout krevní transfuzy, pochopila jsem to tak, ze jsi plánovala porod s minimálními zásahy a pak tohle…předpokládám, že jsi pak začala hned kojit s transfuzi v sobe…promiň, ale pro me nepochopitelne

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 15.04.15 22:52

@kpiskacova Tak porod proběhl s minimálními zásahy, transfuze byla až několik hodin poté :) A krevní ztráta byla cca 1300ml, tak si myslím, že byla na místě. A ano, kojila jsem, a až doteď jsem tedy netušila, že by to mohl být nějaký problém kvůli transfuzi 8o

 
kpiskacova  15.04.15 22:59

Nejdůležitější je, že jste obě v pohodě :) nemyslela jsem to nějak špatně, jen transfuze je obrovský zásah do organismu, to řekne každý zdravotník, prostě mi to přijde divný, dávat ženám před nebo těsne po porodu transfuzy, když se to da řešit i jinak, způsobu je více, to by bylo na delší debatu…rozhodne to nebyla narážka na tebe, ale spíše na naše zdravotnictví a jeho případné praktiky

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 16.04.15 15:30

Červená osuška na uklidnění, ach jo. Čemu všemu je člověk schopen věřit?

Gratulace k holčičce

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 16.04.15 15:32

@kpiskacova

jak bys nahradila velkou ztrátu krve? Zatím existuje pouze krevní transfúze.

Příspěvek upraven 16.04.15 v 15:33

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 16.04.15 15:34

Tolik odborníků z oblasti gynekologie?

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 16.04.15 16:00

@90-60-90 Ta červená osuška byla zkušenost jedné vcelku renomované porodní asistentky. A vzhledem k tomu, že červenou osušku jsme doma měli tak jako tak, a dítě je stejně potřeba něčím přikrýt, nevidím v tom žádný problém.

 
kpiskacova  16.04.15 22:37

Sama jsem to během těhotenství a porodu řešila a způsoby opravdu existují, jen jsou složitější jak na přípravu tak pro lékaře - primárně je důležité řešit už prevenci možného většího krvácení, nechci tady spamovat zeď a uvědomuju si, že je to kontroverzní téma, třeba jako očkování, každý na to má nějaký názor, ale to neznamená, že správný je jen jeden :)

Příspěvek upraven 16.04.15 v 22:38

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 17.04.15 13:26

Červená osuska me taky pobavila :mrgreen: ale co každej to ma jinak :palec: hodne zdravi cele tvé rodině :dance:

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 17.04.15 23:20

Taky jsem z těch, co nechápou.

Ale je možné, že kdybych 4 roky neřešila, jak otěhotnět, tak bych k porodu nepřistupovala s takovou pokorou. Opravdu nevidím nic špatného na SC v nárokoze. Hlavně, že máme naši vymodlenou holčičku.

 
Hermio
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 05.12.15 20:57

No mě tedy přijde smutný to, že v dnešní době jsou alternativními rodičkami nazývány ty ženy, které si přejí porodit naprosto přirozeně tak, jak to zařídila příroda :? Budu trpělivě čekat na dobu, až se to obrátí..

 
Anonymní  06.12.15 00:21

@Hermio Já jsem taky udivená. Maminka je považována za divnou, pokud rozhoduje o tom, jak porodí svoje dítě. Už jsem se ptala, ale zatím mě nikdo neodpověděl… proč se dělá Hamilton a vyvolává porod v 38. týdnu? Dost často to tu čtu.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 06.12.15 20:00

@poppaea červená osuska je třeba v porodnici v UH úplně automatická po porodu. Taky mi na tom nepřijde nic divného. Pěkný deníček, porod super :palec:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 06.12.15 21:45

@LennaZS Děkuju :) Možná se pletu, ale někdy mám trochu pocit, že pokud jde třeba o přirozené porody, nošení dětí, obecně kontaktní rodičovství atd., je Morava tak nějak napřed, napadá mě třeba porodnice Krnov. Ale nevím, třeba je to jen dojem.

Jinak po 10,5 měsících musím říct, že malá je úžasné dítě, pohodová, a jsme na sebe celkově skvěle naladěny a skoro vždycky vím, co po mě chce, nebo co se děje. O to víc lituju, že jsem o tyhle pocity přišla u první dcerky :(

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 06.12.15 21:51

Anonymní: Myslím, že to může být třeba kvůli gestačnímu diabetu (já mám DM I. typu a tam se nechává do termínu jenom v případě, že je dítě normálně veliké), je riziko větších dětí, poporodní hypoglykémie u novorozence a další srandy…

Autorko, sice už to je nějakou dobu passé, ale gratuluji k drobkovi a je super, že ses nenechala zviklat:) Moje máma má taky k porodu jiný přístup (přeci jen rodila už docela dávno) a snaží se mi neustále tlačit svou, nštěstí to jde jedním uchem tam, druhým ven

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 06.12.15 21:55

@poppaea já si to myslím taky. Kontaktní rodičovství, nošení, dlouhodobě kojit..asi je to případ od případu, ale přijde mi tento kout republiky tomu víc nakloněn. Porod a způsob vedení porodu je určitě důležitý, ale pokud to nevyjde dle představ, neměla by z toho mít maminka trauma. Ty jsi měla krásný porod, jen škoda, že se někde nazývá alternativním..

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 06.12.15 22:07

@Kajuli Moje máma nikdy nebyla nějak radikální, ale přijde mi, že jsem ji dostala víc „na svou stranu“, když teď vidí, jak je malá pohodový dítě :)
@LennaZS Každopádně pořád si ten porod přehrávám, a u třetího porodu chci ty chyby ještě vychytat 8)

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 06.12.15 22:15

@poppaea Tak trochu doufám, že teď to bude podobné. S dcerou to totiž byl přesně takový porod, který jsem nechtěla- vyvolávaný, přemedikovaný, urychlovaný, nepříjemný personál, nakonec to končilo tím, že malá nestihla dorotovat a PA po mne řvala, tak jsem po ní zařvala taky :mrgreen:

Takže mám vyhlédnutou jinou porodnici a snad i moje maminka časem uzná, že přirozený porod je přece jen lepší… Je fajn, že je malá pohodové dítě, ať jí to vydrží :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 06.12.15 22:19

@poppaea auvajs..ta poslední věta :mrgreen: já pořád říkám, že můj čtvrtý porod by byl úplně dokonalý, že už vím, jak na to. Ale už asi stop, moje děti jsou dravci. :mrgreen: víš co, pokud si to upřímně v hloubi duše prejes, tak to tak bude. Tvůj třetí porod bude naprosto úžasný… :hug:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 06.12.15 22:20

@Kajuli Dobře, žes po ní zařvala :D Já myslím, že si často rodičky později vyčítají, že v určitou chvíli nic nedělaly. Já si taky teď říkám, že jsem měla být důraznější při výběru polohy, a taky že jsem neměla na sále dopustit ty 2 asistentky. Musím příště líp instruovat dulu :)
Jinak gratuluju k těhotenství a přeju porod podle představ :kytka:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 06.12.15 22:24

@LennaZS Díky :D Ale musím ještě vyřešit nějaký „bubáky“ :?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama