Jak jsem i já ke svému štěstí přišla

Partnerské vztahy

Jak si láska nevybírá... Tento deníček bude o tom, jak jsem se seznámila se svým nynějším manželem.

S mým manželem jsem se seznámila jako dvacetiletá holka, která nastoupila do svého druhého zaměstnání. Můj muž mi hned padl do oka. Byl sympatický, charismatický a něco mě na něm hrozně upoutalo. Vůbec mi nevadilo, že byl přesně o dvacet let starší, prostě jsem si s ním ráda povídala, dala si v práci o přestávce kafe nebo si s ním dala snídani.

V té době jsem sice ještě byla šťastně zadaná a zamilovaná do svého bývalého, ale co osud nechtěl. O dva roky později jsme spolu byly na jedné firemní akci a maličko si přivínili. :) Přesně si pamatuji ten okamžik, kdy ke mně přišel a políbil mě.

Já jeho polibek opětovala a nestačila jsem se divit, co se ve mně probudilo. Bylo to to krásné šimrání v břiše, bylo to to, jak se člověk vznáší na růžovém obláčku. To už jsem hodně dlouho nezažila. Můj tehdejší vztah totiž začal nějak stagnovat. Já jsem chtěla od života něco víc, než jen chodit po diskotékách, chodit s kamarády na pivo a podobně. Nebavil mě tenhle život, chtěla jsem pokročit, vybudovat rodinu, koupit si vlastní byt, ale můj bývalý měl jiný názor.

Dospělo to do bodu, kdy už ho ani nezajímalo, kde jsem a s kým jsem. V té době se i můj nynější manžel rozváděl (ne kvůli mě, měl dlouhodobě nefunkční manželství a jeho bývalá si našla jiného). A já nějak ani nevím, jak jsem se ocitla v jeho náruči.

Bylo to tak krásné. Každé ráno jsme si spolu dali šálek kávy, občas mi donesl květinu nebo malý dáreček. Přišla jsem si jako princezna. Takhle to šlo asi půl roku, když jsem si uvědomila, že ho miluji a se svým ex už být nechci. Můj manžel mi ale náš vztah rozmlouval, měl strach, že mi nemůže dát od života vše, co chci, že je pro mě už moc starý. Ale taky nezapíral, jak mě miluje.

Dali jsme si čas na rozmyšlenou, já ještě odjela se svým bývalým na dovolenou, která byla už opravdu fiaskem. Na dovolené si mě nevšímal, raději byl s kamarády. Když jsme přiletěli domů, byla jsem rozhodnutá, že ho opustím, i kdybych měla být sama. A tak se taky stalo, řekla jsem se mu, že je konec, že už takhle nemůžu a odešla jsem. Co následovalo za scény ani nebudu popisovat, to by byl román na pokračování.

Když se můj nynější manžel dozvěděl, že jsem volná, tak už neváhal ani minutu. Začali jsme spolu žít. Okolí to nejdříve nebralo moc dobře. Přece jen ten věkový rozdíl dvacet let není běžný, ale my byli šťastní. Nejhůře to nesly jeho dcery, které už byly v té době ovšem dospělé a samostatné. Ale časem si taky zvyknuly. Moje mamka z toho taky byla v šoku, ale pak mi řekla, že je to můj život, a pokud jsem s ním šťastná, tak mě vždycky podpoří. Toho si moc vážím a tímto jí i děkuji za to, jaká je pro mě vždy opora.

Netrvalo dlouho a opravili jsme si byt, který jsem dostala od maminky. Začali jsme si budovat společný život a já vyslovila přání, že bych chtěla miminko. Můj, tehdy ještě přítel, nebyl vůbec proti a navíc ještě řekl, že si vždy přál ještě miminko. A tak jsme se začali snažit.

A po dvou měsících se mi na testu objevily dvě čárky. Úplně si vzpomínám, jak jsem si ten test udělala a přišla mu to říct. Chudák zrovna ležel na gauči s chřipkou, ale když jsem mu řekla tu novinu, tak vyskočil jak kamzík a byl zcela zdráv. :-D

Když jsem byla v pátém měsíci, tak jsme se brali. Byla to opravdu malá svatbička, protože jsem měla vážně nemocného tatínka, který byl v nemocnici, ale svatba už byla domluvená a i jeho přání bylo, abychom se vzali. Dodnes je mi líto, že tam nebyl a nemohl mě odvést. Ale jinak byla moc pěkná a v rámci možností jsem si to užili.

Jediné, co mi dělalo vrásky na mém jinak šťastném výrazu, byl taťka. Prodělal asi 15 mozkových mrtvic a skončil na LDN. Jeho stav byl vážný, několikrát byl převezen na ARO. Bylo jasné, že tady s námi už moc dlouho nebude. Snažila jsem se za ním chodit, jak nejvíc to bylo možné. Ale jako těhotné mi moc nedoporučovali se zdržovat v nemocnici. Každý den jsem si přála, aby se dožil našeho Honzíka. Dožil…

Přišel den D a já o dvě budovy dále porodila zdravého, krásného syna. Můj manžel byl u porodu a byl neskutečně šťastný. Ten den byl nejkrásnější v našem společném životě. Už jsme byli opravdová rodina.

Manžel byl od začátku velikou oporou. Když jsme se vrátili z porodnice domů, skvěle fungoval. V tuhle chvíli jsem věděla, že jsem udělala správně, že je mi jedno, kolik mu je let a kolik mně. Vím, že jednou zaplatím za tuto daň, ale za tenhle život mi to stojí.

Můj tatínek se sice malého dožil, ale viděl ho pouze na fotce. Říkal, že je krásný, že mu přeje, ať je v životě šťastný… A když byly malému dva měsíce, tak umřel. Nikdy ho neviděl doopravdy. To mě hrozně mrzí, ale vím, že mi ho tam shora hlídá a dává mi na něj pozor.

Dnes je to 6 let, co jsem poznala svého muže. A tři roky, co spolu žijeme, a můžu říct, že ho miluji stejně. V našem životě se zatím neobjevil stereotyp a nuda. Pořád mi donese kytku nebo malý dárek jen tak, pořád dostávám krásné polibky a dostane se mi i pochvaly, jak mi to sluší… Můžu říct, že jsem šťastná.

Doufám, že jsem vás neunudila a děkuji za přečtení.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 26.01.16 06:03

;)
Rozhodně lepší čtení než včera.

 
protection  26.01.16 06:32

Deníček s pěkným koncem :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 26.01.16 06:41

Dobrej deníček, taky si myslím že dnes je to lepší jak včera :D

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 26.01.16 07:45

Moc pekne. Konecne jsem si precetla neco normalniho :lol:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 26.01.16 09:23

Na celém příběhu se mi nejvíc líbili tvý rodiče. Maminka, když ti dala požehnání do vztahu s rozvedeným o dost starším chlapem, slova když jsi s nim šťastná, tak tě podpořím jsou nádherná a tvůj tatínek jako sudička popřál malému ať je v životě šťastný, tak to tak jistě bude.
Přeji ti ať se máte krásně a jste spokojení.

 
Uživatel je onlineAdinka_2012
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 37 inzerátů 26.01.16 10:16

Hezký deníček, sladký, ale ne hloupý.

 
eiteews
Povídálka 34 příspěvků 9 inzerátů 26.01.16 14:44

Moc pěkný deníček. :-)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 27.01.16 15:59

Krásná „nuda“
Přeji hodně štěstí.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama