Jak jsem našla a ztratila emimino

Ostatní

S narozením Klárky se v mém životě všechno změnilo. Čekala jsem změnu, ale rozhodně ne takhle zá:,(ní. Najednou se objevil malinkatý tvoreček, který vůbec neumí mluvit, svoje potřeby dává najevo pláčem, svoje pocity úsměvem a mračením a my všichni seděli na zadku a byli schopni se postavit na hlavu, odrážet ušima a zpívat při tom árie z Prodané nevěsty, pokud by se to Klárce líbilo. Byla to změna příjemná, jenomže .................

Můj život se začal točit kolem toho malého stvoření a moje bezdětné okolí nabylo dojmu, že můj mozek se scvrkl a je schopen pojmout jen a pouze kojení a pleny. Měla jsem pocit odstrčenosti. A potom se stal zázrak - www.emimino.cz!!! Najednou jsem kolem sebe měla komunitu lidí, která měla stejné problémy, starosti a radosti jako já. Komunitu, která mi byla schopná a ochotná poradit, podpořit, uměla mě rozesmát i rozplakat. A tak, jako ta komunita stála při mně, i já jsem stála při ní!!! Vlastně se sem nehodí minulý čas. Zatím ............!!!

Celé komunity jsem si vždy vážila a vážím si jí. I když jsem se s některými neshodla a neshodnu, respektovala a respektuji právo na jiný názor a jeho vyjádření. Opačný názor nesmí být sdělován urážlivě. A k tomu tady nikdy nedocházelo a nedochází. Alespoň já jsem to nezaregistrovala. A přesně to je to, co mě sem táhlo a pořád táhne. I přes tu rozdílnost názorů, životních stylů, přání, cílů a potřeb nakonec všechny hromadně jásáme, že je Katty těhotná. Neshodneme se, ale vycítíme, kde je potřeba podpořit. Vycítíme to, protože všechny jsme nebo budeme matky. Máme stejné problémy a starosti. A máme snahu si v nelehkém povolání jménem „mateřství" pomoci. Stejně tak se rády spolu smějeme, děláme hlouposti jako v „pátracích" diskusích Šulánka. Zkrátka tady žijeme svůj virtuální život. Život se všemi jeho radostmi a starostmi, se všemi výhrami i prohrami.

A pro mě je to život příjemný a milý. Je prosycený pochopením a porozuměním. A každý život přináší různé neshody a názorové rozdílnosti. A v tomto virtuálním životě zatím byly řešeny s noblesou. A to je to, co činí ten život příjemným a milým.

A najednou přichází krize. V každém životě jsou krize. A já najednou pociťuji krizi toho svého virtuálního života, krizi své virtuální rodiny, svých virtuálních přátel .............. A ten můj příjemný, milý a spokojený virtuální život se mi ztrácí mezi prsty a já ne a ne ho chytit. Najednou cítím ve své virtuální rodině napětí.

A tak, jako v manželství lze vyřešit krizi dvěma způsoby, tak i tuto krizi lze vyřešit dvěma způsoby. Komunikovat, rozebrat problémy a potíže, které nás trápí, a snažit se je řešit nebo říct „ahoj" a jít.

I když jsem svůj článek nazvala „Jak jsem našla a ztratila emimino", tak vím, že jsem ho ještě úplně neztratila. Ale mám pocit, že ho ztrácím. Je to můj pocit a já jsem zatím připravena zuby nehty „bojovat", abych ho neztratila. Ale mám strach, že to, co mě sem táhne, ta atmosféra, kterou jsme tady vytvořily (někdo vytvářel déle, někdo kratší dobu), se někam vytrácí, někam mizí. A bojím se, že zmizí úplně ..................

Nedovolme to, já se totiž snažím krize řešit prvním způsobem. A na emiminu to zatím jde!!! Nebo se pletu???

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 09.08.06 15:41

Ivca_K - mám ten samý pocit jako ty!!!

Oluska a Martínek

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 09.08.06 16:01

Já naštěstí ne, uf:)
Už si nedovedu představit, že bych si emimi ráno nezapla a nesešla se se všema holkama a miminkama z Květníčku,  nenakoukla do deníčků cizích, abych se dozvěděla, jak včera v noci spal Mišelínek nebo Nikolka:), neprocházela nové diskuze s občas velmi zajímavými tématy!
Ale už musím, dítko volá…
Zkrátka, pořád sem chodím stejně ráda a doufám, že budu dál…
Irucha a Adámek z Květníčku.

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.08.06 18:06

Irucho, já si taky nedovedu představit, že bych neměla tu príma virtuální rodinu. Jenomže mám prostě v poslední době takové pocity, jako jsem napsala. A je mi z toho fakt šíleně, že by to tady třeba nebylo nebo bylo jiné nebo .............­........  Co bych dělala po večerech??? :-)))))))))
 Ivča

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 09.08.06 18:21

Ivčo:-) Já mám dojem, že sis jen vzala něco až příliš k srdci. Já bych to neviděla nijak tragicky, prostě se tu řeší nějaký zá:,–(nější problém stran chodu a budoucí podoby emimina, ale že by se tu dělo něco nepěkného mezi holkama, to určitě nee.
Krom toho myslím, že valná většina z nás, běžných uživatelek opravdu nevidí do chodu a „zákulisí“, tak bych byla v nějakém dramatickém řešení a ventilování možná opatrnější.
Nedělejme z komára velblouda, žádná krize šmankote, myslím, že konkrétní problémy se řeší, a taky myslím, že atmosféře tu nic zá:,–(ně neublížilo a pořád jsme jeden veliký dobrý a fungující babinec:-)

Jazzi a Matýsek

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.08.06 18:46

Ups, tak jsem to fakt nemyslela :-)))) ¨
Ivča

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.08.06 18:49

Já jsem nepsala, že se děje něco nepěkného. Jen to napětí, které cítím ............
Máš SZ
 Ivča

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 09.08.06 19:54

Ivco,

neblázni, to se Ti jen zdá :-)))) Já jsem nic nepostřehla nebo nechci nebo nemám čas. Fakticky nevím. Ale neboj bude zase dobře.

Hamina

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 09.08.06 19:59

Ivčo děje se něco? Asi jsem taky nějak mimo, ale žádnou „krizi“ jsem tady zatím nepostřehla. Jestli se něco děje, ven s tím, víš, že u Květňátků zvládáme i horší, bohužel nevirtuální, věci.
 Terka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.08.06 20:18

Hamino, Terko, holky moje zlatý :-))))))))))
Tak jsem Vám napsala komentář a poté, co jsem ho poslala, mi to celý spadlo :-(
Takže znova:
Já vím, že zase bude líp, Kalamity Jane zvládne všechno (naposledy to byl vyhořelý lux :-)))))))))) a u Květňátek se zvládne úplně všechno :-)))))))))))))))))). Jenomže já jsem prostě: co na srdci, to na jazyku. A bylo mi dneska celkem zle z toho, kam se dostaly diskuse a debaty o změnách emimina. Prostě jsem měla ten pocit tak, jak jsem ho popsala. A ráda se budu mýlit. Ráda tady budu mít celou tu komunitu tak, jak jsem psala. Ale měla jsem pocit, že to celý spadlo někam, kde to být nemělo a stalo se z toho šílený dusno. Takže tak :-))))))))))))))
 Ivča

 
Tanisek
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.08.06 20:58

Ahojka Ivco_K, neznám Tě a nevím, co Tě vedlo k tomu napsat tento článek.
Popravdě je to druhý článek, který na E čtu. Chodím sem jenom za přítelkyněmi a občas zabloudím i do „cizí“ diskuze. Naše e-rodina drží pohromadě (a jistě dlouho bude, protože jsme silný měsíc :-).), ale o tom jindy. Nedávno se mi stalo, že jsem sem chtěla přestat chodit. Cosi se mi tu nezdálo. Ale i za cenu, že bych nenakukovala jinam a chodila pouze k „našim“ sem polezu. Polezu, protože to porozumění mých dlouholetých kamarádek jsem zde získala během pár měsíců ;-) a i když si mě občas někdo nevšímá a přehlédne mě patří k věci. Je to tu stejné jako v životě až na pár věcí........ zde si lidé mnohem méně ubližují. A pokud někdo někomu ublíží, tak je to většinou nechtěně.

Přeji Ti, aby se Ti situace co nejdříve vyjasnila a bylo zase dobře ;-) Tanísek

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.08.06 21:12

Tanísku, děkuju :-)
Tohle je přesně to, co se mi líbí, že se tady dokáží podpořit lidi, který se nikdy neviděli. Já jsem opravdu nemyslela, že se tady někdo uráží. Jen ten pocit ................. no, asi to znáš.
Jinak už je mi víceméně líp :-))))))))))))))
Taky díky Tobě, Hamině a Terce od nás z deníčku Květňátek 2005.
Já věděla, že to nemám dusit v sobě :-))))))))))))
 Ivča

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 09.08.06 21:35

Tak i já připojím svou trošku do mlýna, protože nadpis Ivčina článku docela trefně popisuje moje pocity z poslední doby …
Na Emimino jsem natrefila v srpnu 2003, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná. Ve stejné době jsem objevila i Rodinu - a ten rozdíl v přístupu byl markantní. Tam to byl prostě server o rodině, tady jedna velká milující objímající rodina! I když se tu někdo zeptal na to, proč je tráva zelená nebo kolik je ročních období, bylo mu odpovězeno, trpělivě, bez urážek a výčitek. Časem se začalo přitvrzovat, objevila se ironie a invektivy … přiznám se, že jsem si taky občas s chutí do někoho rýpla … Struktura holek se začala měnit … Možná je to všechno jinak, tohle jsou jenom mé osobní pocity. Fakt je, že před časem jsem chtěla s Emiminem skoncovat a přejít na jiný server… Už jsem měla našlápnuto, měla jsem napsaný i poslední, rozlučkový deníček s Jarními miminky 2004, ale nakonec , asi i proto, že jsem hodně líná (nechtělo se mi zase od začátku procházet tím seznamovacím procesem s x novýma holkama) a konzervativní, že jsem se pokorně a ráda vrátila sem, na Emimino.
Nepíšu a nečtu zdaleka tak často, jako dřív, ale jsem ráda, že tenhle server existuje a že když potřebuju, tak tu najdu pár dobrých virtuálních kamarádek:)  

Díky ,  

Baghira

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 09.08.06 21:51

Ahoj Ivco, popravde, cetla  jsem tvuj clanek dvakrat, kroutila hlavou a premejsela, co tim chtel basnik rici. Ty pises, ze pocitujes nejakou krizi a naznacujes, ze by se o tom melo mluvit. Ale o cem? Sama jsi nenastinila zadnej problem a bejt Missorka, tak by me docela zajimalo, jak jsi myslela, ze je ti zle z toho, kam se dostaly diskuze a debaty na emiminu. Samozrejme neni v jejich silach cist uplne vsechno, ale jako admina by se me to teda dost dotklo. Jestli je nekde sileny dusno, jak pises, tak se asi holky neshodly v nejaky konkretni diskuzi, ale rozhodne to neni problem emimina jako takovyho.
Neni to tim, ze vic lidi - vic nazoru? A ze to logicky obcas malinko dre a lidi se neshodnou a uz to neni takova ruzova selanka, jako kdyz tu kdysi bylo par prvnich desitek ctenaru? To je proste normalni vyvoj a neudelas s tim nic. Promin, opravdu se te nechci dotknout, den blbec ma obcas kazdej, ale na co kazit naladu i ostatnim? Cokoladka na nervy by mozna bodla vic, pze bys potom napsala neco veselejsiho  :-D
 Misa

 
Missorka  09.08.06 22:09

Chi chi…

Missorku to zajímá a moc… :-)

Peta

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 09.08.06 22:22

Peto, klobouk dolů, ty máš oči opravdu všude :-))

 
Missorka  09.08.06 22:25

Je to moje práce…

(Bezva výmluva - jsem prostě závisláááák… :-)

Peta

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 09.08.06 22:31

Nějak jsem nepostřehla, že se tu „něco“ děje. Asi jsem málo vnímavá nebo co:-)))
Každopádně věřím, že emimino bude fungovat dál, protože jsem na něm závislá:-)))

Radka

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 09.08.06 22:32

Ahoj Ivčo,

já se taky v první chvíli lekla, že tu „krizi“ vztahuješ i na nás Květňátka, a jsem ráda, že ne :-)))) Ale k tématu: nemám už zdaleka tolik času pročítat diskuze, jako dřív, Anička a zaměstnání mi v tomhle směru dávají dost zabrat. Postřehla jsem jedním okem spory okolo podoby e-mimina a je pravda, že některé názory byly dost vyhrocené - ale pokud vím, není to v diskuzích poprvé. Přesto se mi pořád zdá e-mimino ve srovnání s Rodinou jako nebe a dudy. Prostě si tady věci vyříkáváme a někdy můžeme být ve svých názorech neústupné, ale to je normální! Urážky taky nemám ráda, ale osobně si myslím, že se neobjevují zas tak často (bohudík). Ostatně, když jsem nějakou diskuzí po pár řádcích „znechucená“, tak ji prostě nečtu - mám už v životě i tak dost nervů, tak proč si přidělávat další???? Je mi tady (zvlášť v našem deníčku) moc dobře, několikrát se mi stalo, že „virtuální kamarádky“ mě podržely víc, než ty „živé“. No nic, Ivčo, přidám se k těm, co ti radí, ať se zbytečně netrápíš!

Světlana

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 09.08.06 22:36

Hádám, že Ivču trápí některé reakce ve článcích Čtenář nebo spolutvůrce a Šárka odpovídá aneb „matka zakladatelka“ v akci. Protože i mně některé přijdou spíš agresivní než konstruktivní:-(((

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 10.08.06 09:00

Momentálně se mi hlavou rojí hodně odpovědí, ale současně i otázek :-)
Předně děkuju všem za podporu.
Kaede - neuvědomuju si, že bych psala o „šíleném dusnu“, to v žádném případě. Víc lidí znamená samozřejmě víc názorů. A to jsem i napsala!!! A při takovémhle množství lidí je to zatraceně hodně názorů a tudíž i rozdílností.
Taky už jsem napsala, kde konkrétně dané dusno pociťuji. A k tomu se vyjádřím trochu později.
Teď snad následující. Myslela jsem si, že právě i s negativními pocity sem můžu přijít a budu vyslechnuta. Rozhodně jsem neměla v úmyslu kazit náladu ostatním, jen jsem vyjádřila svoje pocity a názory. A že s nimi někdo nesouhlasí je naprosto normální. A tyto myšlenky padly i v mém článku. Někdo má stejný pocit, někdo ne, obojí už v komentářích zaznělo.
Opravdu máš pocit, že pokud sem někdo napíše něco neveselého, píše to proto, aby kazil náladu ostatním?
Ale celá tahle diskuse má pro mě jeden zá:,–(ní posun - příště si dám čokoládku na nervy a napíšu raději něco veselejšího. Třeba jak mi shořel vysavač, to zaručeně každého pobaví, když není jeho :-)   Missorka - padlo to tady, ale zopakuju to a rozvedu. Celá diskuse a debata o změnách na emiminu se, podle mě, zvrhla ve vzájemné „dohady“ o tom, kdo, komu, co, jak, za kolik, kdo má jaké právo a povinnosti a proč, atd. atd. atd. Nemluvila jsem o urážkách, jen o atmosféře, která kolem toho vznikla. Ta diskuse již, podle mě, zdaleka k ničemu nevede. A zřejmě to celé k ničemu nevedlo už od začátku, jen to zvířilo vody. Alespoň já to tak cítím. A bylo to tady již vyřčeno :-)  

Ještě jednou všem děkuji za podporu. Jak vidím, nejsem ovšem jediná, kdo to tak cítí. Že to někdo cítí jinak je prostě normální. Rozhodně se tady nehodlám hroutit kvůli tomu všemu, na to už jsem trochu „velká“, bylo to jen mé vyjádření pocitů. Omlouvám se však všem, kterým jsem zkazila náladu. Příště se nenechte nahlodat myšlenkami a pocity jedné Ivci_K.  

Ivča        

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.08.06 09:07

Ahoj Ivčo, máš to tady:
„Ale měla jsem pocit, že to celý spadlo někam, kde to být nemělo a stalo se z toho šílený dusno. “

Míša

 
Missorka  10.08.06 09:07

Ale mě zajímají pocity jedné Ivči_K, opravdu…  

Pokud chceš, pošli mi SZ nebo mě najdi na icq… :-)  

Já třeba čokoládu nerada :-)  

Peta

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.08.06 10:02

Ivčo, docela jsi mě odhalila. Vcelku jsem se obávala, že můj článek nikam nepovede, že se to stejně zvrhne jen v dohady, zda se něco děje a zda se to děje správně, aby pak kompetentní oznámili, že děje a správně a není se čeho obávat. Psala jsem to hlavně kvůli rozvíření stojatých vod a trochu i kvůli těm uživatelkám, co tu neustále zdůrazňují, jak je emimino prima a tyhle nové manýry sem raději nezavádět a do toho, že emiminu hrozilo vypnutí, raději nešťourat. To přeci není naše starost, jsme přeci uživatelé. No a vody se aspoň trošku na hladině zavlnily, a myslím, že jen ku prospěchu věci. Samozřejmě se objevilo i trocha bahna ode dna, ale to přežijeme a ustojíme, nikdo nikoho neurážel a pro někoho urážlivé názory jsou pořád jen názory.
Předpokládám, že další podobný článek napíšu až někdy v listopadu, kdy bude nový rs jakžtakž odladěn a funkční a zjistí se, že se mezitím zase zdejší rodina rozrostla a tudíž je třeba nový nápad. (Tedy za předpokladu, že nenastane nějaká katastrofa už předtím, zatím se daří požáry hasit). Rozhodla jsem se totiž, že když už jsem ta přestárlá uživatelka, tak budu aspoň angažovaná.
Prostě jsem nadále připravena „zachovávat paniku“. A ty si to tak neber, mohlo být i hůře.
 Romana

 
Missorka  10.08.06 10:09

Romano,  

bylo napsáno hodně, ale ještě nikdo nenapsal, že každá věc potřebuje kritiky a rejpaly, aby byla lepší.  

Za mě říkám - je bezva, že na to máš odvahu a mám dobrý pocit, že tu někdo takový je…  

Peta

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 10.08.06 10:21

Omlouvám se, tady jsem to fakt přehlídla, spíš mi to v tom komentář „vyletělo“, původní úmysl byl jiný a spíš by se to hodilo v uvozovkách. Nicméně to nic nemění na tom, co jsem napsala dále.
 Ivča

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 10.08.06 10:31

Kritiky a rejpaly každá nově vznikající věc samozřejmě potřebuje, ale nepotřebuje vzájemné šťourání do toho - kdo, co, jak, proč, za kolik .............­......... Alespoň tak to cítím já.
 Ivča

 
Marki
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 10.08.06 10:45

Ahoj Ivčo,
k tomu,co jsi psala se také hlásím.
(Celá diskuse a debata o změnách na emiminu se, podle mě, zvrhla ve vzájemné „dohady“ o tom, kdo, komu, co, jak, za kolik, kdo má jaké právo a povinnosti a proč, atd. atd. atd. Nemluvila jsem o urážkách, jen o atmosféře, která kolem toho vznikla. Ta diskuse již, podle mě, zdaleka k ničemu nevede. )

Je to otázka citlivosti osobnosti a tuším, že ty jsi velmi citlivá (v tom nejlepším slova smyslu a podle tvých prvních článků než jsi našla Květňátka). Já mám v poslední dobou dost podobné pocity a musím říci, že mě nebaví se do těchto tahanic zapojovat a když tak učiním, píšu dost rezervovaně a posléze stále přemýšlím, jestli jsem to neměla napsat jinak. Tak je to i s příspěvky do kontroverzních diskusních témat, které pro jistotu už raději vynechávám. V poslední době jsem si naordinovala, že se budu více věnovat domácnosti, zahradě a synovi na úkor emimina a tím začnu řešit svou závislost. Dnes mi ale mou snahu „odnaučování“ pokazil tvůj článek. Pokazil je moc silné slovo, prostě mě nenechal,abych jen mrkla na Červenčátka a vypnula PC. Emimino je víc než server, hodně nám zasahuje do života. Díky němu mám spoustu kamarádek maminek, ale žádnou ve městě v kterém bydlím. Ale i to se dá napravit.
Chtěla jsem ti navrhnout (vlastně o tom přemýšlím už hrozně dlouho), zda bychom se nemohly poznat osobně. Bydlím jen pár kilometrů od tebe v Libčicích, mám ráda květiny jako ty, ráda vařím asi jako ty (viz diskuse Oblíbené recepty) a taky mám plnou knihovnu knih (taky v některé diskusi jsem se dočetla). Ale pořád se trochu ostýchám, protože nevím, zda mě dle nicku a diskuzí považuješ za duši, která by ti mohla být trochu blízká.
Tak, jsem teď trochu roztřesená, jestli se ti moc nenabízím. Ale snad to pochopíš správně.
Ahoj Markéta

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 10.08.06 10:57

Marki, ráda Tě poznám.  Domluvíme se přes SZ :-)
 Ivča

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 10.08.06 11:56

Ivča - vyjadrila si to presne, tiež mám ten pocit. Je mi z toho smutno.
Chápem tých, ktorí sa snažia veci riešiť, ale nejde mi do hlavy ten agresívny/útočný spôsob… Ani v civilnom živote to nemám rada, radšej riešim veci rozhovorom, veci si vyjasníme a niečo preto urobíme. Ľudia z rodiny ale aj v práci, ktorí na mňa „vyskakujú“ a dožadujú sa svojich práv ma dokážu rozhodiť a to nemusí byť, veci to aj tak neprospeje, len som zbytočne vytočená.  Veď ja im tie práva neupieram…  

Emimino má super atmosféru, takú rodinnú, bez zbytočných urážok keď niečo neovládam, že sa nevyznám v danej veci, bola by som nerada keby sa to zmenilo. Niektoré prispievateľky sú úžasné akým vtipným spôsobom dokážu veci podať… a nikdy nezabudnem na snažilkovský denníček Ed, to som len pozerala o čom všetkom ani len netuším (otvorilo mi to oči a zmenilo ma to) … mohla by som pokračovať do nekonečna…  

Proste - diskusia je potrebná, ale konštruktívna a bez zbytočných emócií.

Lucia

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 10.08.06 13:17

Tak ještě znova já:
Ivčo, jasně že jsem pochopila, o čem jsi psala a že se to netýká Květňátek:-) Takže jsem se asi vyjádřila blbě já, no prostě:

básník tím chtěl říct, aby ses netrápila každou hloupostí a neřešila každý blbý pocit. Koukej, vím, že ve zmiňovaných diskusích padlo určitě pár drsnějších komentářů, ale pořád si myslím, že se debata nezvrhla v nějaké útočení. Koneckonců je nás tady do tisíců (admini opravte mě, nemám odhad:-D ), takže je celkem nemožné, aby tu byla komunita, která vždy vše probere na úrovni a vyjadřuje se jako z partesu.

Že se diskutuje o tak přízemních věcech jako " o tom, kdo, komu, co, jak, za kolik, kdo má jaké právo a povinnosti a proč, atd", to je ale v pořádku, ne? Koukej, běžný uživatel většinou nemá moc páru, jak takový systém funguje, jak se dělá, co potřebuje, neví, kdo je majitelem. Ale podle mě jsou to věci důležité a je fajn, že RO tuhle diskusi vytáhla na světlo. A že se tu každý může vyjádřit k věci, i když se rejpne do vosího hnízda a pak z toho můžeš cítit  blbou „atmosféru a napětí“.  

Emimi je pořád dost fajn na to, abych u něj závislácky snídala i obědvala:-)) Tak kašli na nějaké krize a mazej nám do Květňátek napsat, co ti zas vyhořelo;-))) Btw dneska Mates dostal novou knížku s šoupacíma obrázkama, já nadšená, jak se to mému technikovi bude líbit-ten se projevil, chca odhalit podstatu šoupání a dílko lehce rozebral. Takže dneska boduju já;-))  

Pa Jazzi a Matýsek   

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 10.08.06 13:49

Jazzi,
1. nepřivolávej na moji maličkost žádné pohromy, prosím, prosím, mám jich i tak dost :-)))))))))))))
2. až na mě nějaká pohroma dopadne, Květňátkov se zase bude mít čím bavit, to slibuju :-)))))))))
Ale teď vážně - kdybych měla řešit každý blbý pocit, který mám, tak to bych teda fakt nedělala nic jiného. No, naposledy dneska ráno v našem místním „hyperhypermá­ááááárketu“ Fakt jsem měla blbej pocit, že ten týpek propíjející tam od božího rána sociální dávky nějak podezřele divně fixuje očima moje poprsí :-))))))))))))))))))))))))) (už zase nevážně, no nic)  

No, mě vážně vadily některé komentáře. Prostě si myslím, že to zabředlo do rovin, do kterých nemělo. Ale víceméně tu omílám pořád to samé :-)))) Tak už toho asi nechám :-) a nahlásím až další kalamitu :-)  

No, naše Klára včera demontovala hračku, kterou dostala od Sanynky, a která nese označení od tří let. Je to dřevěný list a na něm jsou tkaničkou přivázaný dřevěný motýlci a červíčci a broučci. Nic by se nedělo, kdybych se před časem nesnažila proniknout do tajů této překrásné hračky, nedemontovala ji, abych následně podstupovala půlhodinový iq test při jejím skládání. Tak jsem si to včera cvičně dala znovu. Štefan usoudil, že mám nejvyšší vzdělání z rodiny, tudíž jsem se tady nad těma dírkama potila půl hodiny opět já. Ono to není tak složité, ale musíš u toho listu dodržet „nahoře“ a „dole“, jinak se Ti tam ty potvory nevlezou.
Jinak Matýskovi opakuji nabídku starého noťasu s Windows 3.11 :-))))))))))))))))))))))
Ivča  

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.08.06 16:53

Hm. Akosi nechapem, preco je toto samostatny clanok, ked by to skor malo byt ako komentar k Sarkinmu clanku… ale zda sa, ze som v tomto nepochopeni osamela, takze ma neberte moc vazne.  

Myslim, ze dany problem, ci skor „problem“ sa zbytocne nafukuje, aj takymito reakciami. Nerozumiem, preco to pre niekoho narasta do velkych rozmerov a hovori o krize… Ospravedlnujem sa, ale fakt to nechapem.  

Ak sa mam priznat, mne nevadi toto dohadovanie, pretoze ma jasny ciel - zmena k lepsiemu, aby sa tu vsetci dobre citili. Co mi ale uz dlhsiu dobu vadi, je to prehnane vychvalovanie, aku tu mame atmosferu. Ja som to raz v jednej diskusii naznacila. Pokial mam iny nazor na vec ako vacsina prispievajucich, nedajboze, aby som v jednom odseku 10× nespomenula, ze nechcem nikoho urazit a ani utocit. Ked uz tu teda taku super atmosku mame, malo by to byt pre vsetkych samozrejme nie? Zo slusnosti sa nam stava akasi modla a z porovnania s rodina.cz uz obohrata pesnicka. ;o/  

Co som tym chcela povedat - mila Ivca, aj ked maju niektori ludia ini nazor ako ty, este to neznamena, ze vsetkych okolo znevazuju, ze su agresivni a ze chcu ublizit. Jednoducho maju iny nazor. Neviem, ci som nejaka otrla ci co, ale mne neprislo, ze by tu bol niekto agresivny, ze by tie reakcie napr. pod Sarkinym clankom boli utocne. Mozno sa dotycne pisatelky viacej rozohnili, ale emotivnost je nam zenam predsa vlastna ;o) Zial, Sarka to zobrala asi tiez dost emotivne, ale myslim, ze ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari a casom pochopi, ze zle to tu nik nemyslel. Ostatne ta nespokojnost nevznikla z nezaujmu ale naopak - vznikla preto, lebo vsetkym (spokojnym i nespokojnym) nam na emimi zalezi. Takze neboj, ziadne emimino si nestratila, len sa tu normalne diskutuje. Co by to bolo za diskusiu, keby vsetci len pritakavali?  

Majte sa krasne a EMIMI zdar! ;o)
schamka

Vložit nový komentář