Jak jsem nechtěla muže u porodu

Porod

Patřím k těm šťastnějším, které se při vzpomínce na svoje porody dobře baví a mohou při klábosení dokonce přihodit úsměvnou historku. Vzpomínky jsem radši sepsala, abych je nezapomněla, a nakonec jsem se rozhodla i pro deníček. Třeba se pobavíte taky.

Už během prvního těhotenství jsem měla celkem jasno v tom, že muže u porodu nechci. A to nejen manžela. Byla jsem přesvědčená, že by mě mužský element během porodu nepříjemně rušil.

Při prvním porodu to vše krásně vyšlo. Nechala jsem se vést intuicí, část první doby porodní byla ještě v klidu doma a když jsem se přestala cítit bezpečně, odvezl mě manžel do porodnice. Tam mě předal do péče duly, která se o mě po zbytek porodu postarala.

Lékařka a porodní asistentka se mnou moc práce neměly, jen nás občas přišly zkontrolovat. Všechno šlo pěkně a rychle, proto manžel počkal v porodnici a přišel k miminku, jak jsme se už předem domlouvali. Prostě prvorozená dcera respektovala moje přání. :-)

Po potvrzení druhého těhotenství jsem se svojí lékařkou probírala průběh prvního porodu. Varovala mě, že druhý porod by mohl být velmi rychlý, pokud bude dítě ve správné poloze a kontrakce se znovu rozjedou hned od začátku s velkou intenzitou.

Dělala jsem si z toho po zbytek těhotenství legraci, jak porodím v autě na Nuselském mostě, nebo v lese na procházce s dcerou, ale doma jsem měla pro jistotu připravenou nějakou tu deku a čepičku na miminko a v autě jsem pořád vozila alespoň deku.

V úterý večer jsem vyrazila ke svojí dule na těhotenské cvičení. Měla jsem za sebou náročné dny, v pondělí i úterý jsem musela do města k zubařům – se sebou a s dcerou, do toho napadl sníh, takže s dcerou pořád venku, stavět sněhuláka a bobovat, těšila jsem se, jak si srovnám tělo.

To se mi ale tentokrát nepovedlo, jindy bývám po cvičení jak rybička, teď mě pořád bolelo v pánvi a měla jsem pocit, že mě přejel parní válec. Asi jsem to s tou aktivitou v posledních dnech přehnala. Po příjezdu domů jsem jen zapadla do postele, dcera už dávno spala. Mimochodem, na cvičení jsme se zrovna bavily o domácích porodech a roli mužů u porodu. :-)

Kolem třetí ráno mě probudily slabé nepravidelné kontrakce, asi poslíčci, dala jsem sprchu, uklidnilo se to, znova jsem zalehla. Po chvíli zas, tak znova sprcha, do postele jsem se už nevracela, abych tím pochodováním sem a tam nerušila manžela a dceru. Stahy byly pořád slabé, krátké a nepravidelné, tak jsem střídavě trávila čas ve sprše a u počítače a čekala, že to za chvíli přejde.

Před půl pátou nastala z ničeho nic změna, kontrakci už nešlo jen tak prodýchat v sedě u počítače, tak jsem se dobelhala pro telefon a napsala dule, že se něco děje. Na cvičení mě ještě varovala, že nemám rodit ve čtvrtek, protože chce jít na koncert, v legraci jsem jí psala, že ve čtvrtek asi rodit nebudu, že si to miminko vysvětlilo tak, že se radši narodí už ve středu. Pořád mi bylo do smíchu, pohoda.

Dula obratem volala zpátky, aby zjistila stav, takže jsem s „přítelem na telefonu“ zvládla dalších dvacet minut porodu. To už jsem si teda dokulila balon do koupelny, ale pořád jsem se cítila dobře. Asi ve tři čtvrtě na pět jsme se s dulou domluvily, že to už vypadá na porod, obě se vypravíme a sejdeme se v porodnici.

Jako na zavolanou přišel manžel kouknout, co se děje, předala jsem mu telefon, aby mi zavolal sanitku na odvoz, sám měl zůstat doma s dcerou, já si v klidu dál prodýchávala kontrakce v domnění, že máme pořád ještě nějakou tu hodinku čas. Během hovoru se záchrankou mi praskla voda a vše nabralo nečekané obrátky.

Stihla jsem jen houknout na manžela, ať jde chytat dítě, byla jsem na čtyřech a na změnu polohy neměla sílu ani čas. A tak se nám narodil zdravý synek, jenom s asistencí tatínka a paní z dispečinku záchranky na telefonu. Když pak deset minut po porodu přijeli se sanitkou tři mužští, bylo mi to už úplně jedno. :-)

A tak mi druhé dítě vysvětlilo, že porodit se dá kdekoliv, i doma a v přítomnosti muže. A jsem si jistá, že se tím jednou bude chlubit i kamarádům. :-)

Hodnotilo 35 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 17.03.16 00:07

Juuu to je super :D :srdce: gratuluji ke krásnému porodu to nemá jen tak někdo :D Až si mě zbavila strachu z porodu :D :mrgreen:

 
protection  17.03.16 06:05

Paráda, super čtivé :-)

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 17.03.16 06:22

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Krásný deníček! Hlavně že vše dobře dopadlo! :potlesk:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 17.03.16 06:36

:palec: pěkný, překvapilo mě, jak rychle to šlo. :hug:

 
Lorink
Kecalka 456 příspěvků 17.03.16 06:36

Takovy rychly porod bych si taky prala. Manzel je statecny, ze se nesesypal :potlesk: Jeste jednou gratuluji a preji hodne zdravicka :kytka:

 
Lenka 80  17.03.16 08:30

Tak to je mazec :-) gratuluji a preji hodne zdravicka

 
pajulinkaa
Závislačka 2911 příspěvků 17.03.16 09:25

Páni, tak to byla opravdu rychlovka :D gratuluji k chlapečkovi :kytka: a ke statečnému tatínkovi ;)
Já bych se bála, že se něco nepovede, ale ve tvé situaci to bylo celé spontánní :dance:
Já pojedu s druhým raději hned, jsem posera :mrgreen:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 17.03.16 09:35

@pajulinkaa U mě první porod trval necelých 6 hodin, takže se dalo čekat, že druhé půjde rychle, ale že půjde tak moc rychle jsem netušila :mrgreen: Taky jsem původně byla rozhodnutá jet s druhým hned při první kontrakci, ale pak když ten porod běžel se mi prostě nikam nechtělo, zvlášť když ty kontrakce byly slabé, krátké a nepravidelné, spíš poslíčky. A pak když už bylo jasné že rodím bylo asi dobře, že jsem nejela, do porodnice to mám víc než půl hodiny autem a pravděpodobně bych porodila cestou v autě.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 17.03.16 09:58

Super :-) můj první porod cca 12 hodin, druhý šest a něco a proto, když jsem jela ke třetímu a dávala bratrovi deti na hlídání, tak jsem počítala, že do oběda bude vymalováno. No, nebylo a to ani na oběd druhého dne. Třetí porod se vlekl 33 hodin. Takže velká gratulace, měla jsi to přesně dle mého přání..

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 17.03.16 10:50

To byl fofr 8o Tatínek si to dal s plnou parádou :lol: gratulace :kytka:

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17.03.16 11:13

"A tak mi druhé dítě vysvětlilo, že porodit se dá kdekoliv, i doma a v přítomnosti muže. " Bomba :D :kytka:

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 17.03.16 11:18

Super denicek :D To byl teda hodne rychly porod, gratuluji :)

 
Kattynka000
Závislačka 2961 příspěvků 17.03.16 12:05

Krásně čtivé, úsměvné :) Hodně zdraví přeji! :) Taky bych chtěl takhle „lehký“ porod.. :D

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 17.03.16 12:16

:lol: :lol: :lol: čumím…no paráda! tak super že to vše proběhlo tak pěkně! no já trochu doufám, že to u nás nebude tak rychlé…nějak si to nedovedu představit :cert: navíc v koupelně máme tak málo místa… :think: hodně zdravíčka přeju! deníček super s nečekaným koncem, dávám za pět :kytka:

 
Sněženka25
Závislačka 3126 příspěvků 56 inzerátů 17.03.16 12:17

Pěkný deníček, jen škoda, že jsi ten samotný porod nerozepsala víc…v tom nejzajímavějším jsi to utla :-D Ale hlavně, že jste to všichni zvládli a jste zdraví :)

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 17.03.16 12:20

@Suzuveverka hele ale děsíš mě :lol: taky jsem měla podobně krátký první porod..a taky teď čekám po dvou letech druhé..a taky máme porodnici půl hodiny..nooo budu to asi víc hlídat pak. v jakém týdnu jsi porodila? Jo a jak se druhé dítě trefilo skrz datum v tom březnu? Jsou s prvním blízko?

 
Leppäkerttu
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 17.03.16 12:28

Teda, mazec! V zivote to obvykle nebyva tak, jak si to naplanujem. Je pekne precist si tu takovyhle strasne mily a zaroven vtipny denicek :)

 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 17.03.16 12:31

Gratuluji, krasnej porod.

 
saramo
Závislačka 2749 příspěvků 17.03.16 12:32

Tak koukám, že mám mít taky asi strach :mrgreen: 8o první syn se narodil po třech hodinách v porodnici, přijela jsem tam otevřená na 6cm a do té doby to celkem šlo a pak to bylo taky celkem v pohodě, měla jsem fajn porod, ale pravidelné kontrakce teda ani chvíli.. přijela jsem tam s tím, že ASI rodím :D Porodnici máme taky půl hodiny, taky rodím po dvou letech a ještě musíme udat syna na hlídání, protože já manžela u porodu chci :D no tak snad u něj nebude i syn :think:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 17.03.16 13:54

:kytka: Gratuluju k super rychlému porodu.

@reinkarnace Měla jsem taky rychlý a pohodový první porod, u druhého mi taky všichni říkali, jaká to bude rychlovka, že jsem měla strach, abych neporodila cestou do špitálu a nakonec kulový, druhý porod se hezky vlekl ;)

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 17.03.16 13:59

@reinkarnace Malej se narodil o dva týdny dřív, 38+0, takže nakonec jsou od sebe přesně tři týdny :-) Proto jsem ani porod nečekala, malá byla ve 39+5, takže jsem tomu všemu uvěřila až když byl už porod v plném proudu, neměla jsem ještě ani dobalenou tašku a nachystaný všechny doklady, to pak po domě sbíral manžel, když si mě převzali záchranáři :mrgreen: No dobrodrůžo to bylo, ale manžel to naštěstí zvládnul :-)

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 17.03.16 14:01

@Sněženka25 Když ono se to v tom nejzajímavějším utnulo samo. Praskla mi voda a na další tři kontrakce byl malej venku, fakt jsem jen stihla houknout na manžela, který odešel za dveře telefonovat, aby se koukal fofrem vrátit a chytat mimino :lol:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 17.03.16 14:05

@Suzuveverka tak to je mazec..naše první byla 39+3 tak si taky říkám, že když jsem v 37. týdnu a ještě nemám sbalenou tašku, tak si trochu koleduju :cert: ale o víkendu to mám už fakt v plánu :lol:

 
slavikova.ja
Stálice 59 příspěvků 17.03.16 16:26

To jsou krásné porody :-) zároveň mě trochu děsíte, já při prvním byla na sále 1,5h a byl venku, doufám, že druhé nebude taky doma předčasně, možná budu mít plánovaný císař, tak aby ho stihli :-D

 
sjussi
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 17.03.16 18:14

@Suzuveverka tak nějak u mně taky proběhl druhý porod :-)

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 17.03.16 20:18

Tak přesně o takovém porodu, jako jste měla ten druhý, se mi neustále zdálo v prvním těhotenství :srdce:, že to bude doma, na čtyřech, „chytat“ bude manžel :lol:, bez extra bolestí, pohoda… Nakonec teda bohužel císař… Ale říkala jsem si, že ten sen měl něco do sebe, protože mi vlastně říkal, že porod bude bezbolestný… a to nakonec byl… žádné kontrakce, nic, ale kvůli špatným ozvám miminka prostě hned na sál.. Uvidíme, jaké to bude teď podruhé ;)
Každopádně gratuluji :kytka:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 17.03.16 20:58

Super, že jsou i takové pohodové porody. A pohodový manžel. Ten můj by vyšiloval, že by se mimino obrátilo a upalovalo zpátky do břicha. :lol: Ve skutečnosti mi vždy praskla první plodová voda a do porodnice jsem jela ještě bez velkých kontrakcí.

 
martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 18.03.16 07:04

Tak tomu říkám pohodový porod, paráda :mrgreen: gratuluju ;)

 
wiwinka
Kecalka 354 příspěvků 18.03.16 09:09

Gratuluju a moc, vyhrkly mi slzy když jsem četla tvůj deníček :-) To je tak neuvěřitelné štěstí :-) Tvůj muž i ty musíte být neskutečně hrdí sami na sebe :-) Ještě jednou moc gratuluju :-)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 20.03.16 18:02

Tak to je prekotak jak vysity. Gratuluju, hlavne, ze to dobre dopadlo.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama