Jak jsem nepoznala, že rodím

Porod

Ve zkratce o těhotenství a o druhém porodu kdy jsem si naivně myslela: Už jsem přece jednou rodila, tak to poznám!

Novorozeně

První se ségrou
4 komentářů

Obě trochu povyrostly a mají se moc rády

sedět, proč ne?

A takhle už lumpačím v necelých sedmi měsících
1 komentář

Moje prvorozená dcera oslavila první narozeniny a krátce potom se mi ukázal těhotenský test jako pozitivní… Bylo to plánované a měli jsme radost, že to vyšlo hned napoprvé. :-)

Nevolnosti v prvních měsících mě sice trápily, ale protože Hermionka byla (a stále je) poměrně hyperaktivní dítě, musela jsem to prostě přejít, nesoustředit se na to a nějak je zvládnout. A stejně tak to bylo celé těhotenství.

Snad od třetího měsíce mě bolely hrozně záda. V pátém měsíci jsem měla deset kilo nahoře (to jsem minule měla skoro u porodu). Cítila jsem se jak sud, ale musela jsem se starat krom dcerky o barák, velkou zahradu, pole, drůbež… Byla jsem prostě v jednom kole. Jak jsem to u první dcery pečlivě sledovala, teď jsem pořád nevěděla, který že už jsem to tt.

Termín mi vypočítali na 1. července a na konci května mě ještě čekaly státnice. Byla vedra, většinu dní jsem trávila na zahradě s Hermionkou. Nevěděla jsem už, jak si sednout s velkým pupkem, oteklýma nohama, občasnýma poslíčkama. Do toho jsem se snažila učit. Když jsem úspěšně obhájila bakalářskou práci a s odřenýma ušima složila státnice, byla to neskutečná úleva.

Poslední měsíc jsem si užívala a snažila jsem se na zahrádce dohnat to, co jsem měsíc kvůli učení zanedbávala. Známí si ze mě dělali legraci, když jsem tam lezla po čtyřech mezi mrkví a pórkem a trhala plevel, že budu jak prababička, co okopávala brambory - pak to na ni přišlo, a tak na mezi porodila, zabalila děcko do šátku, šla dodělat řádku a pak teprv šla domů. No, nebyli daleko od pravdy. :)

Snažila jsem se, co mi síly stačily - musím si to tu dát do pořádku, kdo ví, jak budu vypadat po porodu, třeba zas několik týdnů nebudu moct ani chodit. Moc jsem se nešetřila, Hermionce byl rok a tři čtvrtě a vážila asi 13 kilo. Byla už úžasně samostatná, ale občas prostě chtěla od maminky pochovat, tak jak jsem neměla zvedat těžké věci? U doktora na každé prohlídce bylo všechno prý ok.

V pondělí jsem byla na monitoru a nic zvláštního, tak zas za týden. Jenže…
v úterý 24.6. jsem byla 39+0 tt. Hermionka mě kolem sedmé vzbudila jako obvykle, byla jsem nevyspalá, taky jako obvykle. Po snídani jsem s ní šla na zahradu, ale jen tak jsem chodila, neměla jsem sílu něco dělat. Pobolívalo mě břicho - jako mě bolelo poslední dobou často.

Asi v deset mi začaly kontrakce. Myslela jsem si, že to jsou poslíčci, nebylo to vůbec pravidelné - jedna slabá, pak dvacet minut nic, pak přišla silnější, po deseti minutách zas slabá a pak zas půl hodiny nic. Ani teplá koupel s tím nic nenadělala, bylo to pořád stejné. Někdy po poledni začaly být kontrakce častější, ale pořád ne pravidelné. Rozmezí se pohybovalo tak 5-10 minut a intenzita pokaždé jiná.

Přiblížil se čas odjezdu manžela do práce (jako řidič autobus měl v 13:45 vyjíždět na linku). Tak jsme začali řešit, co teď. Pořád jsem si nebyla jistá, jestli to jsou opravdové kontrakce, ale… „Víš co, já si radši připravím věci, cestou do práce mě vysadíš v porodnici, pro jistotu a když to nic nebude, tak se nějak dostanu domů…“

Další problém, co s Hermionkou? Manžel do práce prostě musel, protože takhle na rychlo nebyl nikdo, kdo by ho vystřídal. Jediní příbuzní, co tu máme, nezvedali telefon - klasika. Jediné řešení „musí jít s tebou do práce, vezmeš si autosedačku a prostě jí něčím přivážeš k sedačce v autobuse“.

Bylo už po 13. hodině a doma panoval pěkný chaos. Já měla sbaleno, ale ještě Hermionce pití a svačinu. Konečně jsme byli všichni v autě a jeli jsme. Protože manžel to měl do práce opravdu na poslední chvíli, jen zastavil před porodnicí, řekl „pa a dej vědět“ a odfrčel.

V tu chvíli už mi bylo jasné, že domů mě nepošlou. Porodnice je v patře, takže jsem s nabalenou taškou musela šlapat pěkně do schodů. Když přišly kontrakce, musela jsem se zastavovat. Cestou jsem stihla asi tři.

Konečně jsem byla v chodbě/čekárně a nějaká paní tam čekala asi na monitor, ovšem po personálu ani památky. Chodila jsem sem a tam a snažila se rozdýchávat kontrakce, které byly snad po třech minutách. Koukám na hodiny - 13.30.

Konečně se objevila sestra. Nejdřív si od sedící paní vzala papíry a nasměrovala, kam má jít, a pak teprv koukla na mě a ptá se „A co vy?“ Tak jsem ze sebe vykoktala, že asi budu rodit… Na vyšetřovně nebylo místo, myslela si, že mě nechá ještě chvíli čekat. Ale asi jsem musela vypadat hrozně, protože mě odvedla na hekárnu, položila na postel, přidala monitor a zavolala porodní asistentku.

Sáhla do mě a znatelně zbledla - ten výraz nikdy nezapomenu, jen už si přesně nepamatuju, co řekla. V mžiku tam byl doktor, sáhl si taky a říká „branka je úplně zaniklá, tam to drží jenom plodovka“. Okamžitě na sál - cestou si ještě neodpustil poznámku „To kdyby vám praskla voda, tak jste porodila po cestě.“ Já jsem se na žádnou odpověď nezmohla, jen jsem si myslela „A jak jsem to asi měla vědět?“

Vylezla jsem na porodní lehátko, píchli mi vodu a asi na dvě nebo tři zatlačení bylo mimčo venku. Bez nástřihu (následně tři malé stehy). A takhle, v 13.58, se narodila naše malá Ginny, 2840 g a 49 cm.

Bylo to tak rychlé a nečekané, že jsem na ni jen koukala a nemohla se z toho vzpamatovat, nemohla jsem tomu uvěřit…

Když doktor odešel a já měla zůstat ještě dvě hodiny ležet na sále, poprosila jsem sestřičku o mobil. Bylo asi 14.30, když jsem se konečně spojila s manželem „Tak co, jak to vypadá?“ ptá se mě.
„No, tak si představ, že už půl hodiny máme druhou holku…“

Byl z toho stejně překvapený jako já.
„Počkej, jak, jako? To jsem ten porod jako prošvih?“ a smál se. Chtěl být u porodu, myslel si, že ho po chvíli v práci někdo vystřídá a dorazí.

Po uplynutí těch dvou hodin si sestřička s dětského odvezla Ginny a mě druhá sestřička doprovodila do sprchy - pořád se ujišťovala, jestli mi je dobře. Bylo mi fajn. Bylo mi tak fajn, že bych v pohodě došla po svých až domů, i když je to pěkná štreka. Na pokoji jsem si v pohodě sedla na postel, hned mi malou přivezli a mohla jsem ji nakojit.

Teď se nabízí shrnout a porovnat oba porody…

První porod - od první kontrakce trval 5 a půl hodiny, to není nijak dlouho, ale bolesti byly hrozné. Následovalo stříhání a po porodu půlhodinové šití. Byla jsem vyřízená. Na pokoj mě museli odvézt a ještě druhý den jsem nemohla stát bez opory.

Druhý porod trval od první kontrakce asi čtyři hodiny, z toho jsem skoro tři a půl hodiny nevěděla, že opravdu rodím. Ginny se narodila půl hodiny po mém příchodu do porodnice.

O tomhle porodu, můžu opravdu říct, že jsem si ho užila. A až na bolestivé zavinování dělohy mi bylo opravdu báječně. Malá byla šikulka, hezky jedla, tak hned pěkně přibrala a v sobotu nás pustily domů. A já se mohla bez omezení pustit zase do obvyklého kolotoče - děti, barák, zahrada…

Hodnotilo 41 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 26.01.15 00:25

Ginny a Hermiona :D? Tady asi někdo miluje harryho pottera ne :mrgreen:. Jinak gratuluji ke krásným holcickam.

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 26.01.15 01:54

Gratuluji ke krásným holčičkám :kytka:. Super pohodový druhý porod :kytka:.

 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 26.01.15 06:06

@Walerka Řekla bych, ze jména jsou u příležitosti tohoto deníčku upravena. ;)

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 26.01.15 07:50

Ja teda taky doufam, ze espon prvni jmeno je upravene :mrgreen: :roll: Gratuluju k holcickam :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 26.01.15 08:07

Jejda, to je super. To musel byt fakt parádní porod :mavam:

 
Amalthea
Závislačka 2867 příspěvků 26.01.15 08:11

@Callamaika no, možná, že ne, Hermiony jsou 2 v ČR :mrgreen:
 http://www.kdejsme.cz/…miona/pocet/

 
Oňulínka
Závislačka 4623 příspěvků 26.01.15 08:37

Moc gratuluju k tak úžasnému porodu a nádherné dcerce (vlastně oběma) :) Tohle musí být sen snad každé maminky.
Jména jsou vedlejší, třeba rodiče nejsou z Česka, nebo aspoň jeden, a v cizině to je možná úplně běžné jméno :) Hlavní je, že líbí rodičům.

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 26.01.15 09:01

To byl fofr. škoda jen ze jste si nestihla tak pěkné zrození užívat v klidu s manželem. Ze jste to mela tak rozlítané:-(

 
Keish-Keish  26.01.15 10:22

@Callamaika změnit jména a přitom tu hodit fotky? :mrgreen: ale asi máš pravdu no

 
Netrpělivá
Kecalka 358 příspěvků 26.01.15 10:37

Moje děti měly pro sourozence vymyšlená jména Hermiona a Pískomil. Nakonec tedy nedáme ani jedno.

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 26.01.15 11:31

Gratuluji k uplně náhodou dobrému porodu a ke krásným holčičkám. Opravdu nechápu jak ve 39tt nejsi vůbec připravená na to, že můžeš porodit a při kontrakcích 5 až 10 minut uvažuješ jestli vůbec pojedeš do porodnice 8o Proti nezvyklým jménům většinou nic nemám, musím se ale přiznat, že jsem si ze začátku myslela, že Hermionka je fakt jen přezdívka.

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 26.01.15 12:32

Hezké :hug: Gratuluji ke krásné holčičce! :kytka:

 
Lutonka  26.01.15 12:34

Já zase myslela, že Hermiona je vlastně Hermína, což je docela normální české jméno. Ale jak přišla Ginny, tak nevím, jestli jde o úpravu pro internetové účely nebo zblázněné rodiče :lol: :lol: Taky mám ráda HP, ale kvůli tomu nepojmenuju své dítě třeba Severus, žejo? :D
A gratuluju ke krásnému a rychlému porodu, měla jsi fakt kliku, že ti ta voda neprdla! Tos mohla porodit na nástupišti 9 a 3/4 :lol: :lol:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57598 příspěvků 26.01.15 14:22

Fakt jsou Ginny a Hermiona? Nebo jen pracovní názvy?

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 26.01.15 14:33
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 26.01.15 16:14

Teeda porod rychlovka :palec: :srdce: Gratulace k berusce :kytka: :kytka:
A jmena se mi libi.Sice nekoukam na HP, ale ja nemam nic proti cizim jmenum.Jen jsem myslela, jestli se nejmenuje starsi spis Hermina je to nezvykle, ale moc hezke jmeno ;) ;) ;)

 
adeeelia
Kelišová 7187 příspěvků 26.01.15 16:41

Taky mám ráda Harryho, ale že bychom uvažovali nad Malfoyem nebo Nevillem :think:…tak si taky myslím(doufám),že jsou to pracovní názvy :kytka: ;)

a jinak taky gratulace :mavam:

 
monrom
Echt Kelišová 8185 příspěvků 26.01.15 16:47

První porod jsem měla takovou rychlovku, do tří hodin a do půl h po příjezdu do porodnice… Krásné holky! :kytka:

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 26.01.15 18:03

Tak ja to nemyslela tak ze by se mi ta jmena nelibila mne je to jedno at si dava kdo chce co chce jen mne hned napadl HP a zajimalo me to jestli se tak opravdu podle nej jmenuji :)

 
verulicek  26.01.15 18:39

Tak deníček paráda..jména děs. Miluju Pottera, ale tohle je na mě trochu silná káva..Když jsem četla začátek, že je dcera Hermiony..řekla jsem si..no co, třeba jsou to cizinci a je to běžné jméno..a ono ejhle. Budete asi trochu pro smích, až se vám narodí ten Harry nebo Ronald :roll:

 
SestrickaPetricka
Stálice 53 příspěvků 26.01.15 19:20

:DD ty jména mě teda dostaly…zlatá Františka aspol. proti tomuhle:D…deníček jinak dobrý:)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 26.01.15 23:04

Jako první, když jsem četla, mě opravdu dostaly ty jména :D ale hold no :D jaké jim to uděláte takové to budou mít no :D třeba myslet i na to, aby děti neměly ve škole trapné přezdívky a nebyly dobírané :D Přítel chtěl neustále Adolfa :D a letos Bruna :D Ale kdepak!!! :D:D :D to mu neprojde! :D Bude to Radim a basta :D ať se nemá moc za co stydět :D

 
Rubika
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 27.01.15 06:21

@Liz ja jsem taky porod nepoznala a to byl treti… Do porodnice jsem dojela ve stejnem stavu jak autorka denicku. Proste miminko drzely jen plodove obaly. Kdyz mas nepravidelne kontrakce a ruznou intenzitou je to fakt tezke rozlisit…

 
lacri
Povídálka 49 příspěvků 27.01.15 13:49

Gratuluji k tak rychlému porodu, to muselo být pro partnera překvapení :kytka:
K jménům - netuším, jestli jsou jména holek upravená kvůli internetu, ale např. jméno Hermiona - v anglickém výrazu „Hermione“ je kupodivu docela často používané jméno v cizině. Autorko, pokud jsou jména opravdová - u Ginny jsi vybrala Ginevru dle Harryho Pottera, nebo častější jméno Virginie/Virginia?

 
vyrovnaná žena
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 27.01.15 18:26

Gratulace k narození dcery, ať je zdravá a šťastná :srdce:

 
Macik555
Stálice 79 příspěvků 27.01.15 20:50

Tak to byl uzasny porod! Gratuluji ;)

 
radeklehky
Stálice 51 příspěvků 28.01.15 15:36

Blahopřání k narození dítěte.

 
Laculka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 28.01.15 21:27

@Lutonka Tvůj komentář mě pobavil :mrgreen: :mrgreen: :palec: :potlesk:

 
Anonymní  28.01.15 21:37

Gratuluji, a jména se mi obě líbí, obzvláště Ginny. Doufám, že budou jednou chodit do školy s dětmi moderních maminek, které svým dětem doma neříkají „panebože, tvoje spolužačka se jmenuje Mercedes? No to je síla…“ A tudíž tyto děti to potom aplikují dále…:-) Já kdysi myslela, že bych pojmenovala holčičku Linda…běžné české jméno…ale někdo řekl Linda-pinda a hned mi bylo jasné, že dokud žijeme v takovéhle společnosti, tak to prostě nejde.Ale každej nechce mít Kubíka a Terezku. Omlouvám se předem kdyby někdo nesouhlasil.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 29.01.15 23:39

Moc gratuluji k detem i porodum! :potlesk:

A Cesi maji jednu uzasnou vlastnost - kecat do veci, po kterym jich je uplne ho… I kdyby se deti jmenovaly Kunhuta a Gazela, tak je po tom kazdemu prd :zed:

 
Arisek15
Kecalka 107 příspěvků 30.01.15 08:39

Tak to byl pohodový porod :kytka: Gratuluji

 
wercca
Povídálka 34 příspěvků 09.02.15 22:36

Abych všem vysvětlila - holky se opravdu jmenují Ginny a Hermiona a my s manželem jsme sice Češi, ale oba máme germánské kořeny a tam jsou to běžná jména. Komu se to nelíbí, ať si *** políbí, nic jiného mě na to nenapadá. Pokud nám to klapne, vycestujem zase o zemi dál a tam se nad tím nikdo pozastavovat nebude…

A pak jsem se asi ještě nepřesně vyjádřila o chvílích před porodem - v článku píšu o kontrakcích, když jsem to ale prožívala, nebyla jsem si zcela jistá, jestli to jsou kontrakce, nebo jen poslíčci… U prvního porodu totiž byly opravdové, poctivé - a po druhé nic moc :-D aspoň teda pocitově

Příspěvek upraven 09.02.15 v 22:45

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem nakonec nemusela trpět dvanáct hodin


Reklama