Jak jsem (ne)zvládala těhotenství

Těhotenství

Tento deníček je o tom, jak jsme s mým milovaným mužem tvořili a následně čekali našeho úžasného syna. Výroba našeho prvního mláďátka byla zcela plánovaná a když to napíšu s nadsázkou, tak se nám zadařila na „první podívání se jeden druhému do očí“.

Dále bych tu chtěla mít napsáno, jak bylo těhotenství nejkrásnějším obdobím mého života, jak jsem si něžně hladila bříško, usmívala se neskutečnou radostí na svět a užívala si každý den s miminkem v bříšku – no chyba lávky a dodnes nechápu, že mě někdo sakra nevaroval, že nejen to může být scénářem pro těhotenství.

1-2. měsíc

Spím, spím a spím. Chce se mi spát v práci, v autě, v krámě, prostě pořád. Moji drahou polovičku znám z tohoto období hlavně podle zvuků, jak leze do postele a následně z ní ráno vylézá. Jím, jím a jím. Nejraději chleba se třemi stroužky česneku, který zapíjím horkým mlékem + okurkovým salátem a následně do sebe posílám cca půl bonboniéry.

3-5. měsíc

Vztekám se, brečím, řvu, pláču. Totální hormonální apokalypsa. Ráno obří úsměv na tváři a za hodinu totální výpadek, kdy je všechno špatně. Hormony nejde ovládat a tak sem zcela pod jejich vlivem. Odpoledne svoji drahou polovičku miluji a večer jsem schopná si balit kufry, protože koupil špatně rohlíky a neusmál se na mě přesně tak, jak bych zrovna potřebovala. Kdybych nenosila v kabelce těhotenskou průkazku, tak věřím, že mě někdo strčí do kazajky a odveze do blázince.

V tomto období vzdávám všechnu čest své úžasné mamce, ke které jsem právě s těmi výše zmiňovanými kufry utíkala, samozřejmě šíleně ubrečená a hysterická a která mě se svým nadhledem dokázala zase poslat hezky zpátky, odkud jsem přišla. Také vzdávám všechnu čest své drahé polovičce – neutekl, nezabil mě, nestal se závislým na alkoholu, nezavřel mě do černé místnosti a nezahodil klíč, ale dokonce si mě vzal. Také jsme se v tomto období dozvěděli, že čekáme vytouženého chlapečka – asi satisfakce pro mého již manžela za tu hormonální újmu.

6-8. měsíc

Období relativního klidu. Nebrečím už každý den, ale tak jednou, maximálně dvakrát týdně. Můj pupek nabývá obřích rozměrů a náš chlapeček mě zevnitř pěkně okopává – tedy spíš masakruje moje žebra a močový měchýř a to hlavně večer, když se snažím usnout.

9. měsíc

Odchod na mateřskou a období tvz. „hnízdění“ a „kdy už“. Celý poslední měsíc uklízím, uklízím a uklízím. Najednou mám pocit, že je všude špína a že nám byt požírají všemožné bakterie. Okna umyji dvakrát. Kočku vykoupu a vyčešu preventivně každý týden jednou. Luxuji a vytírám každý den. Můj manžel si ze mě dělá srandu, že dlaždičky a lino myji i zespod. Co mě v tomhle období opravdu týrá, jsou otázky, telefonáty a sms – kdy už? Jak to mám jako kruci vědět? Copak jsem doktor a nebo si ostatní myslí, že mi náš chlapeček posílá telepaticky přesné datum a hodinu svého vylodění?

Fakt nevím, o co všem šlo. Jako vorvaň, kterému jakýkoliv pohyb trval několik minut a předem musel provést jeho přesné naplánování jsem byla přece JÁ! Já jsem byla ta, která v noci chodila 8× čůrat a pak nemohla usnout, protože manžel zcela bezcitně chrápal, tak jsem musela vynaložit veškeré poslední síly najeho utišení – což nakonec skončilo mojí rezignací a poníženým odchodem z ložnice na gauč v obýváku.

No, o vylodění našeho chlapečka zase někdy příště - jen si dovolím poznamenat, že dnes mu je 7 měsíců a je to věčně vychechtaný kluk, co nám dělá jen radost a s manželem ho bezmezně milujeme :)

Hodnotilo 17 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 13.12.11 00:43

Jééé to je krásnej deníček! :pankac: :lol: :lol: :lol: Jsem ho přeposlala manželovi aby si osvěžil paměť, co ho čeká v našem druhém těhotenství, které právě začíná :mrgreen: Nasmáli jsme se. Děkujeme, teď se nám bude dobře spinkat :D

 
obleckyslunicko
Stálice 52 příspěvků 13.12.11 07:06

no, tak to je super, u nás to tak bouřlivé nebylo, ale hormony šibovaly taky o sto šest a mně rozbrečela jakákoliv kravina, nemohla jsem se dívat ani na televizi, vůbec na nic, jinak jsem brečela a brečela, to potom z toho manžel pomale šílel :lol: :lol: :lol:

 
PajaDee
Kecalka 201 příspěvků 13.12.11 08:27

jako bych videla sebe :D ze zacatku jsem taky furt chrnela pak po obdobi spani prislo odbobi nerviku a baleni kufru, ale manzelovi :D ale nastesti jen jednou. Pak uz jsem mela obcas stavy plakat ale jinak v pohode ;) :D

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 13.12.11 08:37

Jo,jo, jako u nás. Jen tu svatbu nějak nestíháme, a to už máme druhé dítko :) Ale se mnou to nějak cvičí pořád. Včera jsem se rozněžnila nad Coca cola Kamionem, když přijel. Synáček jen koukala a maminka tiše zamáčkla slzu :)

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 13.12.11 10:02

Nádhernej deníček. Já jsem teď v té první fázi. Spát mi vůbec nedělá problém. Ovšem jen ve chvílích, kdy spát NEMÁM. V noci pak čučím do stropu :roll: Jo a ty hormony se mnou flákaji už teď. Nedávno jsem natahovala téměř u každého TV programu :lol:

 
ajva
Kecalka 325 příspěvků 13.12.11 10:14

Pro MirušeProdigy:
No já jsem teď ve 14 týdnů též druhého těhotenství a musím zaklepat na dřevo, že zatím vše probíhá nějak podezřele poklidně a s prvním prohormonovaným se to nedá srovnat :D - myslím, že za to může syn, kterej nenechá můj těhotenskej mozek myslet na kraviny :lol:
A to sem manželovi měřila teplotu, když přišel s tím, že chce pracovat na druhém a zcela dobrovolně… Tak vám taky přeji poklidný průběh a hlavně zdravé mimi na konci :kytka:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 13.12.11 10:18

Bombový deníček :potlesk: úplně jsem v tom viděla sebe  :palec:

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 13.12.11 11:15

Skvělý deníček! :potlesk: Pobavila jsi mě a zároveň připomněla, jaké bylo mé první těhotenství. :)

 
grispelda
Stálice 66 příspěvků 13.12.11 11:48

Díky za pěkný deníček, zasmála jsem se, protože jsem zrovna ve fázi rostoucího břicha a za sebou mám všechny předchozí. Moc hezky napsáno :D

 
kašlunato  13.12.11 14:06

Ahoj, hezky popsáno:)
Druhé těhotenství bude ještě lepší:
1.-2. měsíc - chci spát, spát, spát, ale syn vstává v šest ráno a potřebuje abych se mu věnovala…

3.-5. měsíc - hormony na pochodu, chci řvát, brečet, vyvádět jako malá holka, někam utéct, ale copak můžu jak by k tomu můj milovaný syn přišel…

6.-8. měsíc - hormony se trochu ustálily - sláva - jedno dítko mě okopává zevnitř druhé se tulí z venku - připadám si trochu jako sendvič, ale jinak v pohodě…

9. měsíc - řeším porod - kdy to bude, kdo pohlídá syna aby tam se mnou mohl manžel, jak to doma sami zvládnou, jak bude syn reagovat na miminko… ;)

 
balestra
Závislačka 4654 příspěvků 13.12.11 14:53

Pěkný, ale úplně jiný než můj dosavadní průběh, až na tu únavu v 1. trimestru. Dlouho jsme se snažili, ale dosavadních 20 týdnů uběhlo bez problémů, bez nervů.

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 13.12.11 15:09
:mrgreen: :palec:
 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 13.12.11 15:48

:potlesk: :potlesk: krása :palec:

 
greib
Kecalka 238 příspěvků 13.12.11 17:29

:lol: :lol: :palec: Jsem zrovna v 9měcíci a je to přesný! Teda hlavně s tim spaním - nespaním, čůráním, manželovo chrápáním a rezignací odchodem do obýváku na gauč! ;)

 
nesie
Povídálka 42 příspěvků 16.12.11 09:59

Pěkný deníček :) Už jsem si myslela,že to mám jenom ,,Já,, a jsem ráda že v tom nejsem sama :) :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama