Jak jsem objevila látkové vložky

O životě

Smyslem tohoto příspěvku je napsat můj příběh a vyvolat v lidech přemýšlení na téma ženství, menstruace, příroda. Asi před čtyřmi lety jsem našla na internetu článek o látkových vložkách. Žasla jsem, že něco takového může vůbec být.

Cítila jsem odpor, negativní emoce se mnou cloumaly. Napadlo mě, jak je to nehygienické a zastaralé a bůhví co ještě. Pak jsem otěhotněla a neměla jsem co dělat, tak jsem stále brouzdala po internetu, a četla všechny ty diskuze na toto téma. Zaujala mě jedna věc. Kdo začal látkové vložky používat, byl nadšen a jen pár žen to vzdalo, jinak desítky jiných se už k jednorázovým nevracely. Taky mě zaujalo, jak agresivní umí ženy na toto téma být. Co to v nás je, že s námi takové téma tak hýbe? Dle mého názoru, je to otázka ženství, ženskosti. V časopisech na nás tohle téma stále chrlí, ale není to jaksi ono. A tak spousta z nás hledá a tápe a zabývá se tématem ženství. Je mnoho žen, které mají nejdražší make up, ale tím nejsou ženštější.

Já na svém ženství neustále pracuji. Domnívám se, že jsem dost pokročila, protože vidím sebe v minulosti jako méně ženskou. Užívala jsem mužskou sílu na prosazení se, hádání se. Ženská energie je o přijímání. Umět přijmout to, co žiji, to, čím jsem. Umět přijmout sama sebe, přijmout se se svou krví, tedy menstruací. Umět se ozdobit, ale ne zmalovat, umět se obléknout a nemusí to být do značkového předraženého oblečení.

Jak jsem tak studovala všechny ty diskuze a informace od výrobců látkových vložek, tak jsem začala sama sebe překvapovat. Začala jsem totiž uvažovat, že si je pořídím. Za x týdnů bádání jsem došla tak daleko, že jsem se nadchla a pořídila si je. Nevím, jestli, když je člověk těhotný, tak má k těmto věcem nějak blíže, ale možné to je. Látkové vložky jsem zatím testovala jen v šestinedělí a světe div se, nemohu se dočkat své menstruace, protože takový pocit pohodlí jsem s jednorázovou­/igelitovou vložkou tedynezažila.

Většina argumentů se týká hygieny, ale když o tom přemýšlím, tak mnohem hygieničtější je mít svou krev na látce, než na umělém materiálu, kde to necítím, a tak to tam je déle a pak se to kumuluje v odpadkovém koši. Látkovku člověk přepere a je čisto. A kdo zažil odřeniny z jednorázové vložky při delší jízdě na kole, tak ví své. O zdravotním hledisku jako jsou mykózy netřeba vyprávět. A jestli se ženy štítí dotýkat své krve, tak je to opravdu problém s ženstvím. Krev je tělní tekutina, která je se ženou spjata ještě více než s mužem. A komu je to odporné, může se nad tímto tématem sám zamýšlet, jako kdysi já.

Nemám v úmyslu propagovat zde látkové vložky, protože je to cesta na delší čas a touha musí jít z nitra.

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zdeňka K.  31.01.12 03:08

Tady ale přece vůbec nejde o vložky :mrgreen: Krásně napsáno, citlivě navnímáno, gratuluji k nalezení sebe sama :hug:

 
Maja7756
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 31.01.12 03:45

Tak ja nejak nevim…nalezt sama sebe diky latkovym vlozkam??? Jsem vic zena proto, ze si davam mezi nohy latku a nenosim znackove hadrdy? Ja tedy sve zenstvi stavim trochu jinak…

 
Janinka2405
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 31.01.12 05:52

Určitě dobré téma k zamyšlení..­...díky :-)

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 31.01.12 06:24

Krasny denicek Celestad :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 31.01.12 07:39

Mno… ehm 8o

Deníček mi přijde tak trošku okopírovaný z reklamních stránek na toto téma - resp. první dva odstavce. Nemám teda rozhodně nic proti látkovkám, každému vyhovuje něco jiného. Na mateřské bych to ještě asi zvládla, ale upřímně si to nedovedu představit v práci 8o :?:

Předpokládám, že látkovky se nevyhazují… kolik jich za těch 8prac.hodin spotřebuji? Kde je budu ukládat? Taky předpokládám, že se při každé výměně budu potřebovat důkladně omýt?
Pokud bych je rovnou přepírala (na hrubo) v práci u umyvadla, než bych je někam vzduchotěsně uložila, co když máme společné toalety? Nemusí mě u toho každý vidět! Co když na to nemám ani dostatek volného času?

Mno, vyvstává mi tady spousta otázek… osobně si to nedovedu představit, ale díky tvému deníčku mám alespoň o něčem takovém potuchy… vůbec jsem totiž netušila, že něco takového existuje :hug: :kytka: Asi na netu něco vyhledám a mrknu na to… hezký den :kytka: :mavam:

 
elfans
Kelišová 5254 příspěvků 31.01.12 08:13

hezky napsané :kytka:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 31.01.12 08:14

Milá zakladtelko, máš sice krásně napsaný deníček,ale.....
Podle toho co tu píšeš asi nejsem ženská. :nevim: Neboť já vložky nepoužívám vůbec. Od svých 14ti let používám tampony a nemyslím si že by tím utrpěla moje ženskost. Vím co jsi tímto deníčkem myslela ale zároveň mi to přijde jako opovrhování nad ženami co nesdílí látkové vložky. Promiň ale musím tu souhlasit s Maja7756 a Cmochy. Napsaly své názory tak jak to přišlo i na moji mysl a tak netřeba abych to více komentovala. Jen to shrnu. Pojedu si dál ve svých zajetých kolejích a látkové vložky založím někam do propadliště myšlenek…
A Tobě přeji mnoho spokojenosti s látkovkama a gratuluji k miminku… :mavam:

 
Anonymní  31.01.12 08:33

já použivala menstuační kališek.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 31.01.12 09:23

Hm, zajímavý, souhlasím, že je to spíš o tom, jak přijmout sama sebe.
Já si pamatuju,když nebyly k sehnání žádné vložky, bydlela jsem na vesnici a byly jsme doma 3 sestry a máma a všechny jsme samozřejmě menstruovaly a solečně. Takže jsme nachystaly gázu, vatu, igelit a šily jsme na šicím stroji vložky. Do kalhotek jsme je připínaly spínacím špendlíčkem, protože jinak putovaly :D Táta nám říkal, že jsme jako v Rusku, kde prý měly pruh látky, ten si uvázaly přes rameno a během menstruace posouvaly a pak vypraly. My naše výtvory nepraly, to už bychom se asi zbláznily v tom množství, ale pár jich máme schovaných :) Ale musím říct, že jsme všechny svorně jásaly, když k nám dovezli jednorázové vložky a udělaly jsme nálet na drogerii (postupně, po jendé, abychom dostali dost vložek na příděl na jednu :D ) Ale zase máme na co vzpomínat :D

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 31.01.12 09:55

Celestad :potlesk: :potlesk: :srdce:

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41405 příspěvků 3 inzeráty 31.01.12 09:57

První reakce na látkové vložky bylo, že je to nechutné :poblion: :lol: Pak jsem četla neustálé ódy na ně. A protože musím vyzkoušet kdeco, tak jsem troje koupila. Zatím byla možnost vyzkoušet jen v šestinedělí. A jsou opravdu příjemné. Po 6ti týdnech s jednorázovkama mezi nohama bylo moc příjemné mít najednou látku. Blok , co se týká praní, ve mě ale stále zůstává.
J zatím doufám, že dlouho nic potřebvat nebudu. Pak asi raději zvolím kalíšek a látkovky jako doplněk. K jednorázovým vložkám se téměř určitě.

 
PetkaSv  31.01.12 10:10

Celestad krásně napsáno :potlesk: :potlesk: :potlesk: :kytka:

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 31.01.12 10:14

Citace:„Umět přijmout sama sebe, přijmout se se svou krví, tedy menstruací“

Mě tedy nepřijde, že to má co dočinění se sebepřijetím :nevim:
Mám opačný názor, přijmout sebe, své ženství přes látkové vložky 8o
V pubertě /ještě za komunismu/ jsem si dost užila hnusné papírové vložky, a děkuji vracet se k jakékoli obdobě té hrůzy nemusím. Nemluvě o absolutní nehygieničnosti.
Toť můj názor, deníček se mi nelíbí, jak už tu někdo zmiňoval, přijde mi jako reklama na látkové vložky, brrrr.

 
Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 31.01.12 10:39

moc pekne napsane :lol: :lol:
na latkove vlozky si uz taky nakou dobu brousim zuby - asi tak od te doby, co jsem musela prestat kupovat latkove plinky, kdyz je Tomik prestal potrebovat :lol:

 
bisonka
Ukecaná baba ;) 1777 příspěvků 31.01.12 10:54

Hezky naspaný deníček, byť s ním nesouhlasím. Ale nerada odsuzuji něco, co neznám. A proto by mne stejně jako Cmochy zajímalo, jak to řešit například v práci či na cestách? Kolik krve absoruvují oproti běžným vložkám? Myslím, že někomu vyhovují, někomu nikoli, ale to neznamená, že by dotyčná dostatečně nepřijala svoji ženskost. Já se svojí intenzitou krvácení si to moc dobře nedovedu představit. Z krve se mi dělá špatně všeobecně, každá MS je tím pádem pro mne utrpením a snažím se tedy ji vidět co nejméně, proto používám výhradně tampony. Ale opravdu by mne zajímaly odpovědi na naše otázky, jestli můžeš, tak nám prosím odpověz, třeba nakonec také vyzkouším a přece jen změním názor :-)

 
Elin29
Kecalka 217 příspěvků 31.01.12 11:02

Brrr…vložky nééé…žádné,ani jednorázové a už vůbec ne látkové…od 14 let používám jedině tampony a tak to zůstane.. :palec: :pankac: z vložek mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě.. :zed: stačilo mi to těch pár dnů po porodu že jsem je musela mít,bylo to příšerný a za dva týdny jsem je stejně zahodila a vzala si tampony-ta úleva.. :dance: ..ale nikoho neodsuzuji,každému vyhovuje něco jiného že.. :kytka: :mavam:

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 31.01.12 11:06

Hezky napsáno, a předpokládám,že se to tu strhne k diskuzi stejně jako u plen látkové x jednorázovky :lol:
Dle mého si dost dobře nedokážu představit, jak bych s tím fungovala v kanceláři, kde jsem byla i 10 hodin denně, nehledě na služební cesty a pak s neustálým strachem, že bych mohla „protéct“ nebo to je nějak vyřešeno a spoustu dalších otázek… možná nadoma, dejme tomu, ale jinak ne. Zlaté jednorázovky, nemusím mít strach si někde sednout atd. Používám je celou dobu a jsem spokojená a i přes ty jednorázovky se cítím hezky žensky :mrgreen:

 
helbell
Kecalka 495 příspěvků 31.01.12 11:15

Zajímavý deníček, za prve jsem o látkových vložkách neslyšela a za druhé není moc žen co by to takto podaly :potlesk: . Ale přez to jsem ráda, že mám na výběr a mohu si koupit jednorázové nebo tampony :pankac: . Stačí, že obtížně peru spodní prádlo když se náhodou ušpiní a chodit mezi lidi je mi nepříjemné i s vložkou natož touto, ale co hlavně by asi utpělo je mé manželství… :mrgreen: po pravdě kdo by chtěl aby se partner setkával s vašima vložkama hlavně použitýma, že. myslí, že ženskost má i jiná kritéria. Ale ráda jsem si to přečetla

 
Kytka32
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 31.01.12 11:35

Mně se zase upřímně moc nelíbí to jednoznačené rozdělení = mužskou sílu na prosazení se, hádání se. Ženská energie je o přijímání. Umět přijmout to, co žiji, to, čím jsem.
Jsme přesvědčená, že v každém je obojí a každý si jen sám za sebe musí určit, co je sebepřijetí a ženství(nebo mužství když jsme u toho).
Takže mně jen mrzí právě ty věty typu: A jestli se ženy štítí dotýkat své krve, tak je to opravdu problém s ženstvím.
Myslím, že všechno je hlavně o toleranci, najít si svůj směr a smysl v životě a tolerovat, že ostatní je mají také, byť jiné. A pak je úplně jedno, jestli používají látkové vložky nebo tampony :kytka:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 31.01.12 11:39

EDIT

Příspěvek upraven 31.01.12 v 12:02

 
celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 31.01.12 11:41
otázky do SZ

Případné otázky mi pište prosím přímo do pošty. Na útoky nebudu reagovat, ale ráda zodpovím otázky na toto téma či na mě. Dle administrátora je zde prostor pro vyjádření názoru,nikoliv diskuze, takže, kdo má potřebu o tom diskuzovat, může jít do diskuze látkové vložky (je již založena) nebo si založit vlastní apod. Děkuji.

 
zázvorka
Kecalka 105 příspěvků 31.01.12 11:43

Zajímavej deníček… Jinak o látkových vložkách jsem se dozvěděla před lety a taky jsem zírala, jak ostrá diskuse okolo nich byla, tak jsem zvědavá, kam to dojde tady :lol:

 
Magda 75
Závislačka 3707 příspěvků 31.01.12 12:25

Cel moc hezky napsané, už nějakou dobu po nich pokukuji a prostě je koupím, myslím, že je hodně žen, které ani neví o čem tu vlastně píšeš a jak to vypadá,proto odsuzují a odsoudí něco, co by je nakonec mohlo velmi překvapit.
Tak jako si nedělám názor na lidi podle toho co se o nich povídá, tak neodsuzuji věci které neznám, tak hurá na nákup,vyzkoušíme a uvidíme…

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 31.01.12 12:43

Za sebe musím říct že alwaysky sensitive jsou tak pohodlné, že ani nevím, že je mám a silně pochybuju o tom, že bych měla s jinýma vložkama i s těma látkovýma větší pohodlí. Mykózama jsem dřív hodně trpěla, ale s vložkama to nemělo nic společného - byla to otázka snížené imunity.

 
Vichrice
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 31.01.12 13:11

Asi nejde o ženskost, ale o to, co komu vyhovuje. Opravdu se mi hnusila ta představa látkové vložky a říkala jsem si, že tohle nikdy používat nebudu. Ale něco vě mně dozrálo a měla jsem chuť je vyzkoušet. A musím říct, že jsou mi strašně příjemné. Nikomu jsem o tom neříkala a nikoho do toho nebudu nutit. Je pro mě důležité, že já se v nich cítím dobře. Toť k deníčku :)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 31.01.12 13:34

Pardon !Myslím ,že 99% dnešních žen používá tampony a ty, které nemohou , tak těm ostatním tiše zívidí! :mavam:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 31.01.12 13:40

Zajímavé sdělení, beru jako nový poznatek, doteď jsem netušila, že něco jako látkové vložky existuje. Ale to je asi tak vše, co si odnáším, touhu zkusit je mi to fakt nepřineslo. Asi mě i odrazuje, jakým způsobem je deníček napsaný, působí na mě až fanaticky a speciálně druhý odstavec je jak z přednášky od nějaké značně antifeministic­ké sekty.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 31.01.12 13:42

jan odhaduješ špatně, je hodně žen, které kombinují kalíšek s látkovýma vložkama - to je pro mě ideální kombinace kdekoliv, i na cesty - já tampóny nosila jen na bazén
procenta nedovedu odhadnout
avšak já si nespojuji kalíšek a látkovky s ženstvím více než jednorázovky, u mě to souvisí s ekologií, úsporou peněz a většímu pohodlí díky kalíšku

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 31.01.12 13:45

jan1610: To si nemyslím. Každému je pohodlné něco jiného, o tom to je. Já můžu používat tampony když budu chtít, ale není mi příjemné být zašpuntovaná a aby mi z pipky čouhala šňůrka. Má sestra má zase hrůzu z toho že vložku někdo přes kalhoty uvidí a styděla by se i po bytě chodit před manželem s vložkou, protože by mohl vidět ta křidélka. Ta nedá na tampony dopustit. Já zase nedám dopustit na svoje vložky. O závisti to opravdu není.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 31.01.12 13:53

Ženu nedělá ženou to, „jestli nosí nejdražší make-up“, to je fakt - ovšem rozhodně ani to, jaké vložky používá nebo jestli se štítí dotýkat krve. Větší blábol už jsem dlouho nečetla.

Že stále pracuješ na svém ženství a na přijímání sama sebe, to je krásné a důležité. Ale hlavně kvůli Tobě doufám, že to ve skutečnosti děláš poněkud hlubší a smysluplnější formou než tak, jak to tady vyznělo - povrchně a potrhle.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 31.01.12 14:16

Prostě jsi se našla :) Někdo se vidí v hudbě, jiný v knize, koníčcích, někdo v látkových plenách a ty v látkových vložkách. Nezbývá, než ti gratulovat :)

Jinak ohledně ohnivých diskusí: To máš to samé jako s látkovýma plenama. Oba dva tábory mají své argumenty a snaží se přesvědčit druhou stranu, že ten jejich postup je jediný správný. Z toho důvodu se s látkujícími maminami nerada bavím, neb jsem narazila pouze na jednu, která mne toleruje a nevnucuje mi své bio eko pípoviny :(

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 31.01.12 14:18

Moc hezky napsaný deníček, já teda vložky nemusím, od 16ti jen tampony, v šestinedělí jsem trpěla.
nicméně nemyslím si, že používání látkových vložek by bylo víc ženské než používání jednorázových:-) Stejně jako to, že si někdo s prominutím zmaluje obličej a někde ne, nebo že někdo používá nejdražší make-up a jiný levný nebo žádný:-)
Jinak co se látkových vložek týče mě zajímá, kolik krve jsou schopny pojmout oproti jednorázovým? A jak to děláš třeba na cestách? :?:

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 31.01.12 14:19

Ale tento deníček není přece o propagování látkových vložek, chápu ho jako úryvek z životní cesty zakladatelky obohacený o poznatek o látkovkách. Proto mě udivují komentáře tipu: „No já bych látkové vložky nikdy…“

Zakladatelko, zajímavé poznání, že?

Ostatní holky, nikdy neříkej nikdy a všechno je jinak… :mrgreen:

 
celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 31.01.12 14:40

poslední dobou heslo: nikdy neříkej nikdy je mi fakt blízké..:)
děkuji za reakce, vyjde ještě náročnější téma, tak to mě některé asi rovnou upálí..
 d.c.

 
cher  31.01.12 14:44

Je to hezky a citlivě napsáno. To s tou energií- víc přijímat a míň se hádat, to bych se chtěla taky naučit. Nicméně já už takovou spoustu let používám tampóny, že bych si asi na nic jiného nezvykla :kytka:

 
KatkaSumperk.  31.01.12 15:08
Kalí sek

Za me je vse kromě klasiku divne. Chápu ten obsah ženství v denicku, ale vložky bych neprala

 
ficus
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 31.01.12 18:01

No já teda patřím taky k ženám, co nesnáší vložky a vůbec mít něco navíc v kalhotkách, ale je fakt, že látkový jsem ještě nezkoušela. Tak od 16 let používám tampony. Teď mě zaujaly menstruační kalíšky, taky mi na první dojem přišly fuj, ale když si o tom člověk víc přečte tak třeba změní názor. Já už přemýšlím, že bych si ho pořídila. Tak možná za chvíli si pořídím i látkové vložky.
Jinak nechápu, proč by na toto téma měla být ostrá diskuze. :think: Samozřejmě krev snáší každý jinak, ale řekla bych, že většině lidí se pohled na krev nijak zvášť nelíbí a sahat na ní taky nemusí být všem příjemné.
Každopádně pěkně napsaný deníček :) :potlesk:

 
honeymoney
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.01.12 18:24

Pěkné, také jsem o nich uvažovala, akorát mi pořád hlava nebere jak to prát. Jak se to dělá? Někde se to nechá za celou mentsturaci a pak se to vypere na 90 stupňů? Zapínat pračku kvůli vložkám za jeden den by se mi nechtělo a na vysoké teploty člověk pere máloco. Prát to s jiným prádlem také ne… Kdybych vyřešila jak na praní, asi si je také koupím. Lepší než lítat co měsíc do drogérie pro hromadu plastu :potlesk: .

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 31.01.12 18:43

Mam doma oboje a pouzivam je dle nalady. Pouzite latkove klidne skladuju v kabelce, vyrabeji se pro ne spesl tasticky. Pokud jedu nekam na vice dni, tak pouzivam papirove.
Tampony jen na bazen a jeste u toho trpim. To zaspuntovani mi strasne vadi.

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 31.01.12 20:10

Cel..moc pěkně napsané…

 
Herminka
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 31.01.12 21:17

Pěkný deníček, tleskám :potlesk:
Nicméně nedám dopustit na kalíšek.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 31.01.12 21:27

Tak nevím, pro mě to není o tom, že bych se štítila své krve. S tím, že menses k ženství patří jsem smířená, je to daň za to, že můžu mít děti. (kdyby to šlo bez toho, kdo z nás by to nebral?) Nicméně možná moje nevědomost ( do teď jsem netušila, že látkové vložky existujou) způsobuje, že si to nedovedu představit z praktického hlediska. když neberu HA, krvácím opravdu silně a představa, že bych to měla někde skladovat a pak prát, z toho mi vstávají vlasy na hlavě. Už takhle u nás jede každý den pračka a sušák mám neustále narvaný… Navíc krev nepatří ke snadno pratelným položkám. :think: Možná bych o tom mohla začít uvažovat, až se děti odstěhují, ale to už budu asi po přechodu. :mrgreen: No a že bych se tím cítila méně ženou? Fakt ne. K tomu mi podle mého nepomůžou hadry ani na těle, ani mezi nohama. :roll:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 31.01.12 22:09

Taky mi přijde deníček jak reklama na „hadříky“ :mrgreen: :mrgreen: no proti gustu jak se říká ale jestli je lepší,pohodlnější a hygieničtější mít mezi nohama hadr, někde v práci či restauraci si ho měnit, pak ho v sáčku nosit domů(představa že mám ranní vložku do večera v kabelce když jsme v práci přesčas ehm libůstka), doma to namáčet a skladovat v kýblu, poté prát a pak někde věšet na sušák v obyváku atd. …o tom dost pochybuji.

já jsem nedávno dostala menzes nečekaně o den dříve u tchýně,nevěděla jsem to a zjistila jsem to až jsem byla skoro durch,naštěstí jsem měla sebou plavky (suchéplavky) tak jsem je použila jako kalhotky, tchýni jsem ukradla vložku a ty špinavé kalhotky jsem nesla domů v sáčku, už ten pocit mi byl nechutný a co teprve doma,byli to ani ne 3 hodinky než jsem dorazila domů a při namáčení kalhotek se mi zvedal kufřík a navíc mě krev prostě smrdí!!!!

já jsem asi fakt divná ale já své ženství prožívám přes pěkné spodní prádlo přes to že se hodím do gala atd. no představa jak jdu z koupelny v antisexy gatích a mezi nohama mám hadr vypadající jak švédská utěrka či manža uvidí mé namočené vložky v kýblu tak jsem rozvedená. :mrgreen:

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 31.01.12 22:39

tak jsem nelenila a projela web ohledně látkových vložek, pravdou je, že mě to zaujalo. Když to vezmu, vypadají obdobně jako klasické, dejme tomu. Mají i různé materiály a vypadá to pěkně, ale a to je pro mě důležité - prý se mají měnit stejně často jako klasické vložky atd, můžete si je vystlat více či méně - už jenom ta představa, že mám mezi nohama centimetr a více mi vadí a pak to poslední, co by mě odradilo, jak píšou některé holky. Být v práci cca 10 hodin a i kdyby se šla „přebalit“ 4× tak budu v kabelce nosit 4 použité vložky, i když v sáčku… při nenadálé okolnosti bych šla ještě za zábavou rovnou z práce a množství by se zvyšovalo… to abych chodila s batohem a měla to kam dávat :mrgreen: a nedejbože by mi to omylem někde z kabelky vypadlo.. no nevím nevím..... a poslední, až bych manželovi nechala v koupelně kyblík, kde bych tejden máčela vložky a pak to prala a pověsila na věšák v obýváku…no asi by zíral :oops: :D
jo a pravda, koukala jsem, že některé se dělají s nepropustnou vrstvou zespoda, takže to už mi přijde fak jak klasická vložka, akorát že nahoře je látka, ale pořád je to uzavřené.. tak nevím

Ale i tak obdivuju, že je používáš, jak se říká, každý dle svého.

Příspěvek upraven 31.01.12 v 22:39

 
Anonymní  31.01.12 23:05

Mnooo…ženství není o návratu do středověku, i když uznávám, že článek je napsaný velmi citlivě. Ale - rozkládající se menstruační krev podle mne zapáchá, takže co se špinavými hadříky třeba v práci? Do sáčku a do kabelky, nebo do psacího stolu? fuj
A pak - co průsaky? Už jsem to zažila při jedné velmi silné menstruaci a byl to pěkný trapas a zažít to už nechci (i když jsem se vložky snažila měnit často, prostě stane se).
Podle mě je tohle absolutní úlet a je možná vhodný tak pro ženu v domácnosti, ne pro pracující ženu.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 31.01.12 23:10

Já se své krve neštítím, ale štítili by se jí ti, kteří by se museli dívat na rudý kýbl plný čehosi, co pak někde celé flekaté schne. Je to nechutné a ženskost naprosto ubíjející záležitost :poblion:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 31.01.12 23:10

Po porodu jsem pouzivala pohodlne mekoucke jednorazove vlozky, ale jinak jedine tampony, ale chapu, ze nekomu to muze vyhovovat :hug:.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 31.01.12 23:34

Tak na chvilku jsem si říkala proboha deníček o ženství a vložkách zamyšlení nad ms proboha :mrgreen: ,ale i když mi prací vložky stále přijdou hnusné i po přečtení deníčku a vložky nepoužívám asi tak 10 let a na tampony nedám dopustit tak deníček vtipně a hezky napsanej :palec:

Jen se zeptám asi každá ví že to nák extra nevoní a že vložky jsou napuštěny něčím co pojímá pach jako pleny tak nesmrdí žena v látce?

Jak látková vložka drží na kalhotkách a nebo má taky náké přílepky,příchyt­ky? :lol:

Nikdy sem o tom moc nepřemýšlela a na internetu nekoumala ale to by mě vcelku zajímalo i když tampon pro mě bude vždy asi jediné řešení ;)

 
Allee
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 01.02.12 00:13

Tohle je první deníček, který jsem si přečetla a zrovna jsem se teda netrefila. Zakládat své ženství na určitém typu vložek, těšení se na krev a životní filozofii „přijímání“ mi přijde jako silný kafe…bez urážky :kytka:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 01.02.12 00:15

Zajimavý deníček :) a dobře napsaný :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama