Jak jsem podruhé rodila

Porod

S Vojtou jsme v září 2012 oslavili jeho první rok a já jsi uvědomila, jak moc to rychle uteklo. Už nemám doma to malé miminko, ale chlapa. Začali jsme přemýšlet o dalším miminku. Jak to celé bylo, to se dočtete v následujících řádkách. :)


1 komentář


2 komentáře

Na podzim 2012 jsme se rozhodli, že necháme miminku volný průběh a uvidíme. Když to vyjde dobře, když to nevyjde, taky dobře. :-) Nechránili jsme se, a tak na 4. „pokus“ se zadařilo a já jsem 13.2.2013 objevila na testu dvě čárky. Se slzami v očích jsem manželovi řekla: „Budeme mít miminko“, hlas se mi klepal štěstím. Zjistila jsem to poměrně brzy, a tak jsem chtěla ještě dlouho vyčkat, než půjdu k doktorovi. Moc dlouho jsem to nevydržela a v 6.týdnu jsem byla objednána na první kontrolu a nadávala si, proč jdu tak brzy, když určitě nebude srdíčko. Kupodivu bylo a já si oddechla.

Začátek těhotenství byl jiný než u prvního. Bylo mi špatně od žaludku a pořád jsem spala. :-) Všechny velké a malé ultrazvuky dopadly dobře, budeme mít zdravé miminko. Poté přišel test na cukrovku, dle referenčních mezích v pořádku, ale mému doktorovi se nelíbilo vysoké přibírání 6 kg za měsíc, a tak mě raději poslal do diabetologické poradny. Tam mi dle výsledků z OGTT potvrdili těhotenskou cukrovku.

Byla jsem z toho nešťastná. Já?! Která má vždycky všechno v pořádku, má teďka nějaký „problém“. „Neplačte“, řekla mi doktorka, „To zvládnete, jen nebudete jíst sladké a budete jíst pravidelně.“ Pravidelně?! To je pro mě snad horší, než se vyhnout sladkému. Nějak jsem to ale zvládla a začala jíst pravidelně a „zdravě“ a opravdu…za měsíc jsem šla na kontrolu do DIA poradny a za měsíc jsem nepřibrala, což mě mile překvapilo a byla jsem za to moc ráda. :-)

„Tak a teď Vás pošlu do Podolí, kde Vás budou sledovat,“ sepsala zprávu pro paní doktorku, která mě objednala hned za dva dny. Super. Přijdu tam, koukla se na zprávu a řekla: „Co tady děláte? Vždyť žádnou cukrovku nemáte, OGTT máte zcela v normě, ale ještě Vás tedy raději pošlu na glykemický profil, na který půjdete, až sem půjdete na první poradnu.“ Bezva, tak příště tu zkejsnu pěkně dlouho, v 7:15 na krev, v 8 hodin na poradnu, pak pro výsledky a s výsledkama k dia doktorce. Zvládla jsem to a vše bylo v pořádku. Do teďka tedy nevím, zda jsem tu cukrovku měla/neměla. :-)

Stejně jako s Vojtou jsem v poradně v Podolí byla celkem 3× a nejen tam, 2× jsem si cvičně zkusila „příjem“. 1× pro můj hloupý pád, 2,5 hodiny v porodnici a všechno v pořádku – až na tachykardii miminka, ale dali mi napít a pak se uklidnilo. Podruhé to bylo podezření na plodovou vodu a zase nic. Voda to není, ale dle monitoru je tachykardie plodu – přeměřeno 3× – tentokrát to bylo i s kapačkou, po 6 hodinách natáčení monitoru a čekání propuštěna, ale raději za dva dny jsem byla poslána na kontrolní monitor. Pátek a kontrolní monitor v pořádku, ale mám ještě dorazit jednou v sobotu. Dorazím v sobotu a dle mého „laického“ oka doktora jsem tam tachykardii viděla (tachykardie je od 150 tepů, miminko vždy mělo 170 a více) dle doktora to bylo v pořádku. To byla sobota a já byla 39+3 - v tuto dobu jsem rodila Vojtu. Tak si říkám, tak zase nic, když nevyšlo tohle, tak snad ten dnešní úplněk a to, že slouží stejná doktorka, která mě před 2 roky rodila.

Sobota, 23 hodin a měsíc v úplňku - přišla první bolístka. Aaaa poslíčci, už jsou zase tady a opět mě nechají vzhůru do brzkých ranních hodin, abych pak s lítostí usnula. Tu bolest ale znám, je hodně podobná, ne-li stejná, když jsem prvně rodila, ale je snesitelná, taková „fajn“ do zad. Vana, sprcha na chvíli uleví, ale pak to přijde znova. Ve 3 hodiny ráno koukám, kdo mi poradí. A kupodivu všichni spí. Intervaly od 23 hodin jsou stále 7-8 minut a bolí pořád stejně. Ve 4:30 to risknu a říkám manželovi, že se na 3.pokus pojedeme podívat do porodnice.

Příjezd něco po 5.hodině ranní. „Jste na 3 cm a jelikož jste druhorodička, tak si Vás tu už necháme.“ Překvapilo mně, že jsem nebyla vůbec nervózní a brala jsem to v pohodě. Dali mě na porodní box, kde se mnou byl od začátku manžel. Já hned hlásím, že určitě budu chtít epidural. V 7:30 mě přišla super porodní asistentka zkontrolovat. „Je to na 3-4 cm a propíchnu vodu, aby se to někam posunulo.“ OK, to znám, to nebolí. Ani tentokrát to nebolelo.

Tak 45 minut pohoda, velké změny se moc nedějí, ale pak to přišlo. Anoo, to znám, to jsou ty ošklivé bolesti, o kterých jsem si po porodu myslela, že už je nikdy nechci zažít, ale ony se vrátily. „Epidurááál!,“ křičím ze sprchy. V 9 hodin přišla anestezioložka. Nemohla mi to napíchnout, musela jsem přečkat v „klubíčku“ 3 kontrakce, po píchnutí ještě další 3× a pak? Úleva, veliká. Jsem vysmáta a spokojená.

Za 45 minut začaly šílené tlaky na konečník. Pár jich prodýchám a pak už nechci, chci si ulevit tlačením. Nabádám PA, aby mě zkontrolovala. Řekla větu, které jsem nerozuměla. „Co to znamená?“ „No, že chybí jen, aby zašel lem a jste na 10 cm“. Faakt? Nevěřím tomu, že je to tak rychlé. Až mi to PA dovolila, začala jsem tlačit. Přišla doktorka, říkáme si „Dobrý den“ a „My už jsme se viděly.“ prohazuji mezi kontrakcí na doktorku. „Ano, já si vás pamatuji“, odpověděla a šla si stoupnout mezi nohy k „davu“ dohlížející na můj porod.

Tlačení bylo asi na 20 minut, nástřih, který tentokrát cítím jako štípání, ale nic hrozného. Cítím, jak už jde tělíčko. Mezitím se mi PA ptá, jestli si chci sáhnout na vlásky. Trošku ji odseknu, že ne, že chci tlačit. Ještě jednou zatlačím a cítím, jak vyklouzl ven. Jeee, ten je veliký, říkají všichni kolem. Manžel střihá pupeční šňůru a já jsem šťastná, že to mám zase za sebou.

20.10.2013 v 10:17h se nám narodil druhý syn Matěj. Měl 3800g a 49cm. Moc si ho užívám, i když je to trošku uplakánek.

Ano, druhý porod je určitě lepší než první, rychlejší. Od příjmu trval 5 hodin, od propíchnutí vody 3,5 hodiny.

Přeji všem pohodový porod!!

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 04.11.13 06:57
:potlesk: :palec:
 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 04.11.13 21:09

Aničko ještě jednou moc gratuluji :). Jsem ráda, že vše dobře dopadlo :)

 
Anik6
Závislačka 3663 příspěvků 04.11.13 21:37

@meduzza dekuji :hug: :kytka:

 
Sakuram
Kecalka 138 příspěvků 04.11.13 23:23

Gratuluji :) :kytka: jsem zvědavá na svůj druhý porod :)

 
pro_ear
Povídálka 30 příspěvků 05.11.13 17:18
Gratuluji

Vše nej Vám i miminku, já už mám také druhý porod za sebou :o:dance:

 
matka3deti  08.11.13 15:51

Krasny denicek mam take zasebou 2 porod ale mam 3 prtatka dvojky cisarem a holcicku prirozene

 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 03.02.14 01:22

Gratuluji a přeju hodně zdravíčka :-)

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 03.02.14 22:48
:palec:
Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Ještě teď nevěřím, že jsem to zvládla


Reklama