Jak jsem pomohla jiným "matkám"

Ostatní
  • Attila8
  • 09.05.14

Můj deníček je o tom, jak jsem se rozhodla pomoci ženám, které měly zdravotní problém stát se matkami. Sice už jsou to dva roky, ale občas myslím na své děti, jak se jim daří, zda jsou nemocné a tak dále. :)

Před třemi lety jsem ukončila svůj dlouholetý vztah s jedním mladým mužem. V době naší lásky jsem zatoužila už po rodině, přece jen mi táhlo na 25 a miminko jsem si přála. Bohudík tedy se nezadařilo, a tak nějak jsem si s dotyčným přestala rozumět a zůstala jsem sama.

Začala jsem okolo sebe čím dál víc vnímat deprese svých známých a kamarádek kvůli nezadařenému těhotnění, neustálým problémům a tak dále. Byla jsem sama, HA jsem nebrala, přítele jsem neměla, tudíž jsem ani neměla s kým mít miminko.

A čím dál víc hledala informace, proč ženy nemůžou mít děti a jak se dá některým pomoci. Našla jsem anonymní dárcovství ovárií. Jelikož to bylo v Olomouci a bydlím kousek od něj, napadla mě myšlenka přihlásit se jako případná dárkyně, pokud bude vše v pořádku u mě.

Za prvé jsem chtěla zjistit, proč se nedařilo otěhotnět mě a za druhé, pokud by to šlo, nebránila bych se pomoci druhým ženám v tom udělat jejich život šťastnější o potomka, po kterém tolik touží a samy jej mít nemůžou.

Zavolala jsem tedy do olomoucké soukromé kliniky a objednala se jako případná dárkyně. Přišla jsem na domluvenou návštěvu na klasické vyšetření, tak jako u gynekologa - ultrazvuk, prohmatávání. Musela jsem podepisovat hromady papírů o tom, že nejsem drogově závislá, nekouřím, nepiju alkohol a nejsem si vědoma žádné pohlavní choroby. Protože jsem nikdy nebyla holka rozlítaná a všedajná, :D doufala jsem, že jsem zdravá.

Vyšetření proběhlo dobře a byla jsem objednaná na další odběry krve, moči atd. Vše mi odebrali a čekalo se na výsledky, nebyla jsem nijak překvapena o tom, že bylo vše v pořádku, spíš bych byla zděšena, kdyby mi na něco přišli. :D

Asi po měsící odmlky z kliniky mi zazvonil telefon a sestra mi řekla, že veškeré vyšetření na nemoci, na různé vrozené vady a jiné dopadly velmi dobře a jestli jsem si svou nabídku jako dárkyně nerozmyslela. Hned jsem jí odpověděla, že určitě ne a kdy mám přijít. Sestra mě objednala a znova jsem jela do Olomouce na kliniku.

Přijela jsem tam a šla pak k jinému lékaři, než jsem byla prvně, byla to doktorka věku cca 40 let a začala mi vše vysvětlovat, že musím brát nějaké stimulanty na to, aby se mi urodilo co nejvíce vajíček. Že samozřejmě mi dají vše oni, nic si nebudu kupovat v lékárně za své peníze. Potom mi vysvětlila, jak bude probíhat samotné vyjmutí folíků a následné období po.

Nafasovala jsem igelitku prášků, sprejů do nosa (což jsem byla udivená, že hormony na vaječníky se stříkají do nosa :D ). Dostala jsem ke svému zděšení inzulínové pera, kterými jsem si do břicha měla 2× denně píchat další dávku stimulantů a hormonů. V té době už jsem potkala mého, teď už, manžela a chodili jsme spolu teprv tři měsíce. Jelikož jsem nesměla brát HA a nebyla nijak chráněná, ba naopak jsem byla ještě stimulována, museli jsme si dávat opravdu velký pozor, aby nám „neukáplo“. :)

Asi po dvou týdnech braní hormonů jsem jela na kontrolní ultrazvuk, jak to ve mně vypadá. A vypadalo dobře, urodilo se mi 11 folíků a zvětšovaly se.

Nikdo mě neupozornil na to, že můžu mít nějaké psychické stavy, ale začala jsem se chovat prakticky jako těhule. Ráno jsem vstala s úsměvem na tváři, ale než jsem se vrátila z koupelny, tak jsem chtěla někoho zabít a v kuchyni už jsem brečela, protože mi spadl chleba s máslem na zem. Moje psychické stavy byly děsné a stupňovaly se růstem folíků. Jelikož asi víte, že folík měří v průměru cca i 2 cm, dokážete si asi představit, jaké jsem měla břicho s 11 dvoucenti­metrovými folíky. Nezapnula jsem kalhoty, po hormonech jsem přibrala 8 kilo a byla jsme jak sopka před vybuchnutím. :D :D Teď se směju, ale byl to fakt děs!

Přišel den zákroku, tedy vyjmutí ovárií z mého těla. Přítel si vzal v práci dovolenou a jel tam se mnou. Odvedli si mě na sál, dali mi narkózu. Jediné, co si pamatuju, bylo, že jsem jim těsně před usnutím řekla, že je mi zle a chci zvracet. Pak nevím nic.

Vzbudila jsem se na pokoji s několika postelemi a byla jsem úplně mokrá. Uvažovala jsem, jestli jsem se počůrala, nebo na mě někdo vylil kýbl vody. Po zhlédnutí hodin jsem zjistila, že jsem si vzbudila 20 minut po zákroku a jsem nějaká až moc naspídovaná, nejspíš mi dali koňskou dávku probíračky.

Na pokoji seděla na posteli holčina asi v mém věku, mně podobná, světlý typ holky. Sebrala jsem se a šla se osprchovat, přišla sestra a říká mi „Jé, už jste vzhůru? Tak to už si pro Vás může někdo přijet.“

Viděla jsem dvojitě, ale najednou mě přepadl pocit úzkosti a chtěla jsem z tama rychle pryč, bylo mi hrozně. Oblékla jsem se, podepsala nějaký papír, ani nevím, co to bylo, nejspíš že dobrovolně odcházím, a volala příteli, ať mě vyzvedne. Vyděšený z toho, že to bylo tak rychlé, si pro mě přišel. Malátnou mě naložil do auta a odvezl domů.

Po cestě mi stále bylo na zvracení, asi s narkózy, ale vydržela jsem to. Doma jsem si lehla a marně zkoušela usnout. Stále mě přepadal pocit úzkosti, co jsem to provedla - dala jsem kus svého nejdražšího já někomu úplně cizímu, teď mé DNA znásilňují nějakými cizími spermiemi chlapa, který by se mi třeba ani nelíbil, byl třeba hloupý, neslušný…

Začalo mi tvrdnout a natíkat břicho, musela jsem to rozcházet. Můj přítel ze mě začal být celkem nervní, a tak volal mé gyndařce, řekl jí, co se stalo, na čem jsem byla a jak mi je. Okamžitě zavelela odvézt do nemocnice. Dostala jsem nějaký syndrom po odběru ovárií a začala se zavodňovat. Jelikož to postupovalo velmi rychle, začala jsem se dusit nejspíš tím, že voda začala prostupovat i do plic.

Přítel mě dovezl do přerovské porodnice gynekologické nemocnice, kde mě přijali s domněnkou, že budu asi rodit. Přes pas jsem měřila 130 cm a připadala si jak vzducholoď. Doktorka mě udělala vyšetření, bylo další vysvětlování, kde jsem a na čem jsem byla… A začali mě zavodnění rozhánět kapačkami. Ostatní lékaři se na mě chodili dívat jak na opičku v zoo. Naštěstí mi nemuseli vodu odsávat stříkačkou a začala jsem to vše hezky vyčůrávat ven. :)

Ležela jsem tam týden, nechtěli mě pustit, dokud nebudu mít přes pas pod 100 cm. Mezitím můj přítel volal na kliniku, co se mi stalo a tam mu řekli jen, že je to velmi mrzí a že se to občas stává. Ale samozřejmě mě na toto riziko nikdo neupozornil.

Po návratu domů mi volali z kliniky v Olomouci, že použili 10 ovárií s tím, že jedno nebylo pořádně vyvinuté a že si mám přijet pro peněžitou odměnu ve výši 15 000 Kč. Sedla jsem tedy do auta a jela tam, doktorka se mi omlouvala za komplikace a zeptala se mě, jestli chci ještě někdy darovat. Usmála jsem se a řekla „ani za zlatý prase“ a odešla.

Po tom všem jsem skončila v rukou své gyndařky, která sledovala můj stav. Téměř po třech měsících se mi vaječníky nestahovaly do původní velikosti, takže jsem stále nedopla rifle. :( Byla jsem 4 měísce na neschopence a musela být v neustálém klidu, abych se nenamáhala.

To, že se mi nechtěly stáhnout vaječníky, to, že jsem přibrala ve finále ne 8 kg, ale 10 kg jsem ještě překousla… ale to, že jsem si asi zničila svůj nejdražší orgán, s tím se nemůžu smířit do dnes.

Dříve jsem měla MS a ovulaci bez problému, po darování se mi MS vytratila a sama jsem teď na hormonech a marně se s manželem pokoušíme o miminko. Jen doufám, že příští rok nebudu ležet na klinice ne jako dárkyně, nýbrž jako čekatelka. Věřím v lepší zítřky a pevně doufám, že se mé tělo vzpamatuje a začne fungovat jako dřív.

Díky za to, že jste můj deníček přečetly až do konce. A pokud jste některá prožila něco podobného, ráda se s vámi podělím o rady, jak jste své tělo daly do pořádku.

Hodnotilo 50 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30567 příspěvků 09.05.14 00:10

Držím palce ať jsi brzy ok :hug: já bych přesně z tohohle důvodu vajíčka darovat nikdy nemohla, mám fobii z umělých hormonů, že mi zničí tělo, které zatím funguje.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 09.05.14 00:34

@slavuska1 take jsem prozila IVF a darovala par vajicek co zbyli, ale divim se proc jsi si nenechala svych par zamrazit. :srdce:.Je to zasah bezesporu do tela, ty hormony a to vse, sileny..
Ale ono se to urcite srovna a neboj deti budou.Ja mela tri IVf a nakonec jsem mela tehotenstvi prirozene a ted vlastne podruhe, tak se neboj..Udelala jsi krasnou vec :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Housátko  09.05.14 00:46

Teda já se skláním, tohle jen tak někdo neudělá. A moc mě mrzí, že to bylo tak trochu „za dobrotu na žebrotu“. Přeji Ti, ať se co nejdřív všechno zase spraví a ať se brzy dočkáte dvou čárek na testu :kytka:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30567 příspěvků 09.05.14 00:52

@pomenkova to zmínění byl asi trochu překlik, to já nepsala ten deníček :oops: :oops:

Příspěvek upraven 09.05.14 v 00:53

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 09.05.14 01:07

Moc mě to mrzi, ze jsi to měla tak komplikované. Chci se zeptat, jak probíhalo genetické vyšetření. Na co se te ptali, pamatujes si?

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 09.05.14 05:01

@slavuska1 Jj sorry, klikla jsem na zminit, misto pridat novy prispevek :kytka: :kytka: :kytka:

 
cher  09.05.14 05:07

Ja bych se svym zdravim nehazardovala ani ve jmenu pomoci druhemu

 
Pajkaaa
Kecalka 157 příspěvků 09.05.14 06:19

Na zacatku denicku jsem si rikala, proc tak hrozne hazardujes se svym zdravim.. Asi me tu ukamenujete, ale zrovna tohle meganastimulovani vajicek a pak jejich darovani mi prijde jako hrani si na Boha.. :,( Nevim, prijde mi, ze si pred sebou mela vidinu snadno vydelanych penez, sla si do toho, aniz by ses poradne informovala, a dnes za to platis mnohem vic. Moc ti preju, aby se to srovnalo a zadarilo se.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 09.05.14 06:50

Oocyt-vajíčko
Ovárium.-vaječník
Mmj dárkyně jsem a děti mám po IVF. :mavam:

Příspěvek upraven 09.05.14 v 06:51

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 09.05.14 06:52

@Granda Genetika před dárcovstvím je nutnost. :) Bez ní to nejde.

Příspěvek upraven 09.05.14 v 06:52

 
Sanlitun  09.05.14 06:58

Za dobrotu na zebrotu..

V kazdem pripade jsi skvela, ze jsi do to sla :srdce:

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 09.05.14 07:16

@Petra2829 Ten rozdíl mezi ováriem a oocytem jsem chtěla také zmínit..:-)

Také jsem dárkyně, pokaždé jsem měla kolem 40 vajíček a vše bylo a je v pořádku..mám dvě děti přirozenou cestou..každá to snáší prostě jinak.. a pro úplnost..v té hromadě papírů co zakladatelka podepisovala již na začátku, bylo i upozornění na případná rizika, mezi které HS patří.. bohužel se to stává.. Každopádně držím palce, ať se brzy zadaří.. :mavam:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 09.05.14 07:21

@daniccaa Deníček se mi nelíbil. Nikdo slečnu nenutil. :nevim: Pokud chce litovat, nevím asi se u mě nedočká. okud chce obdivovat, no to se taky u mě nedočká,.Raději už reagovat nebudu.Po ránu deníček spíše k naštvání. Jo hold každý to má jinak.

 
tina1979
Závislačka 2719 příspěvků 09.05.14 07:21

Nikdy bych z techto duvodu nedarovala. Obecne jsem proti vsem hormonum HA pocinaje.

Jsem rada, ze jsi to napsala. Treba to odradi, alespon ty, ktere to chteji delat jen pro penize. Rozhodne to za to nestoji.

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 09.05.14 07:27

Souhlasím..každá to má prostě jinak..já naopak měla moc dobrý pocit a pořád mám, když vím, že jsem některé pomohla ke splnění snu a v náruči třeba zrovna ted drží zdravé miminko.. můj názor, moje zkušenost.. :nevim:

 
daniccaa
Kecalka 180 příspěvků 09.05.14 07:42

Jsem Tě zapomněla zmínit.. @Petra2829

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 09.05.14 07:44

Tak to jsem cekala lepsi konec…to me mrzi co se ti potom stalo a drzim palecky at se vam s manzelem zadari :kytka:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 08:11

Jako máma ve 41 letech vím, jaké to je čekat, až/jestli se to konečně povede a tak ti moc děkuju za ty, kterým jsi pomohla, i když u nás to nakonec dopadlo „samo“… moc ti držím palce, aby ses dala zdravotně do kupy a přeju brzy kupu dětí

 
MambaJ
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 09.05.14 08:14

Za dobrotu na žebrotu. Taky jsem o tom přemýšlela a po přečtení tvého deníčku na to už nebudu vůbec myslet. Je mi to moc líto, představa že tvé dítě má nějaká jiná žena, kterou ani neznáš a ty sama momentálně nemůžeš otěhotnět. K tomu ta směšná částka za to všechno co sis protrpěla.
Přeji ti, ať jsi jednou matkou a ta hloupost, darovat vajíčka, už ať tě nikdy nenapadne..
:hug:

 
CokeLady  09.05.14 08:20

Hustý :? Opravdu byly tvé důvodu tak nezištné, že bys to dělala i bez peněžité odměny? No hodně se to pohnojilo no, možná kdyby sis o tom něco zjistila, jaká jsou rizika, stavy, stimulace, co je to za humus…

Moc se mi taky nelíbí, že tě teď dává už měsíce dohromady lékař z peněz veřejného zdravotnictví. Ne že by mě to nějak pohoršovalo, léčí se spoustu věcí, co si lidé způsobí svou vinou, ale nějak mi to nepřijde fér. Ty sis dobrovolně nechala nacpat do sebe tunu sajrajtu, vše na soukromé klinice, odebrání na soukromé klinice, pak jsi shrábla pár tisícovek a teď je zase veřejné zdravotnictví dobré, aby ti po odběrech zachránilo život a další dlouhatánskou dobu tě dávalo do kupy. :? Říkala jsi, že jsi podepisovala spousty papírů o některých ani nevěděla k čemu, to mi také přijde dost krátkozraké.

No asi sama dobře víš, že jsi udělala chybu, budiž odstrašujícím případem pro neználky, co to považují za dobrý skutek.

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 09.05.14 08:39

Já mám malou dceru a uvažovala jsem, že bych šla darovat vajíčka abych pomohla…No po přečtení tvého deníčku na to asi zase raději zapomenu :,(
Držím palce ať jsi co nejdříve v pořádku a ať se zadaří s miminkem :hug:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 09.05.14 08:42

@CokeLady naprostý souhlas :kytka:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 08:43

No, dámy, oni tam ta rizika sice zmiňujou, ale tak nějak jakoby bokem, asi jako když máte na ataralginu napsáno, že ve vzácných případech vám může upadnout noha (omlouvám se, toto tam samozřejmě není, ale nemám v ruce příbalový leták a ty vzácné negativní účinky mne nějak nenapadají). A při rozhovoru vám to ten doktor buď nezdůrazní nebo dokonce „zamluví“, vím, jak probíhal proces, kterým jsem se snažila dobrat k druhému prckovi ve 41 letech. Nakonec zaplaťbůh se příroda zbláznila a vznikl „k vánocům“ sám, silvestra už jsem měla // a na Suchánka :) Takže, oni to těm adeptkám rozhodně ve správném světle moc nepodávají!!!

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.05.14 09:00

Moc to nechápu, když někdo daruje vlastní vajíčka :nevim: vždyť je to součást tebe… a dala bys pryč svoje děti?

každopádně držím pěsti, ať jsi ok.

 
jannina1
Závislačka 3265 příspěvků 09.05.14 09:01

@CokeLady souhlas..
Soukromá klinika za to shrábla velký prachy-je to bysnys a zakladatelka ostrouhala, vlastně je na tom bitá. A naše zdravotnictví také.. :(

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 09:05

@facetia a kostní dřeň bys nedarovala? krev taky ne? Co když si nechá někdo odsát tuk? To není součást? :)

 
pupyk
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 09.05.14 09:06

Já tedy nedarovala, ale mám za sebou 4× IVF, při posledním jsem měla 39 vajíček!
Krát 2cm, tak si představte to břicho 8o
Nemohla jsem stát, sedět ani ležet.
OHSS samozřejmě byl, voda v břiše, ale úspěšně rozehnáno injekcemi Medrolu, bez hospitalizace.

Holky, nelekejte se, toto není pravidlem, statečné dárkyně jsou potřeba :kytka:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.05.14 09:18

@maminazplzne z mojí kostní dřeně, tuku ani krve nikdy nebude živé dítě

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 09.05.14 09:18

@facetia
považuješ snad vajíčko za dítě? :roll:

Možná ty vedlejší účinky doktoři nijak nezdůrazňuji, ale pokud se rozhodnu darovat vajíčka, vím co postupuji, znám možná rizika. Zjišťuji si informace, čtu co podepisuji a ptám se :)

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.05.14 09:20

@silvik.sk ne, ale dítě z něj bude. Předáváš vlastní geny. To dítě bude pak po tobě. Končím tady, nemá to smysl.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 09.05.14 09:23

@facetia to sice jo, ale prirovnani dat pryc vajicko a hotove dite, to je hodne prehnany…

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 09.05.14 09:26

@silvik.sk ok souhlasím. Ale dítě z něj bude

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 09:31

@facetia z tvýho vajíčka taky ne… bez spermie. A to je to, co rozlišuje kousek těla s DNA, jakkoliv TVOU, od základu pro nový život. Ten zázrak života je ve spojení dvou různých genofondů a jejich splynutí, a v tom, že pak to začne růst a vyvíjet se k dokonalosti nového tvora. A to prostě vajíčko neumí a neumí a samo nikdy umět nebude. To není dítě.

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 09.05.14 09:32

Mě trochu třískla do očí věta „vymutí ovarií z mého těla“. To snad ne?
Jinak je samozřejmě dárcovství skvělá a záslužná věc, určitě je Ti hodně žen hodně vděčných, i když anonymně. Udělala jsi možná velkou radost, vrátí se Ti to doufám pozitivně.
Nicméně mám pocit, žes moc nevěděla, do čeho jdeš a celé slavné soukromé kliniky jsou hlavně mega výdělečné podniky.

 
daja87  09.05.14 09:33

Tak po přečtení deníčku si asi ještě hoodně dobře rozmyslím, jestli nějaká vajíčka daruji :roll:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 09.05.14 09:39

@facetia jo a ty co davaji spermie za 150 euro tady davaji pryc miliardy deti jo??
Prosim te neprehanej, ty vajicka se po oplodneni kolikrat ani nemuseji chytit a tohle si myslim, ze je v poradku. A navic kde berete jistotu, ze ty vajicka sem tam stejne na techto klinikach nesvihnou??
Ono uz se vydelava na leccem, ale zduraznovat tady, ze se prikrmila na soukrome klinice a leci se na statni, to jako ted zajima koho. Vzdyt se leci i zdrogovani a nic pro nikoho napriklad neudelaji v zivote..
Zakladatelka to myslela dobre a zaplatila za to, tak si myslim, ze by se ji melo poprat alespon hodne stesti a brzo sve vlastni dite ;) ;) ;) ;) :srdce:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 09:41

@pomenkova taky souhlas, když někdo „sportuje“ jako o život, tak ho obdivujeme, pak si zničí kolena, tak by si taky měl tu léčbu zaplatit??? To je zvláštní úvaha… Ten, kdo tady píše, že na to doplatí státní zdravotnictví, by byl asi fakt dobrej poradce ministra zdravotnictví, Babiš by z něj měl radost, páč úspory by byly hned…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 09.05.14 09:42

Také souhlasím s @CokeLady. Všechny tyto komplikace sis způsobila dobrovolným rozhodnutím - ostatně, rozhodnout se coby ještě bezdětná darovat vajíčka, to považuji za neuvěřitelnou pitomost (nacpat do sebe tuny hormonů, totálně si rozházet organismus a pak se divit, že moje tělo není v pohodě a nedaří se mu přirozeně otěhotnět). Tohle byla Tvoje soukromá, zcela dobrovolná akce, za kterou jsi dostala zaplaceno - na soukromé klinice, z níž jsi navíc těsně po zákroku nesmyslně odešla na reverz, to může udělat jen hlupák, to se na mne nezlob - a teď je státní zdravotnictví dobré k tomu, aby Tě zase dalo dohromady… a při nejhorším scénáři bude dobré také k tomu, aby Ti uhradilo příslušné úkony spojené s IVF.
Ne, opravdu neobdivuji takováto „dobrovolnictví“ - ve skutečnosti konkrétně Tvůj případ (a mnohé další podobné) považuji za hloupost, naivitu a podivný způsob hojení zraněných duší mladých slečen.

Příspěvek upraven 09.05.14 v 09:44

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 09.05.14 09:56

Mne se nelibi jiz titulek denicku „myslim na sve deti, jak se jim dari, jestli nejsou nemocne“. Jake sve? Navic z techto 10 vajicek se nemuselo ve vysledku narodit ani jedno dite.

 
concetta  09.05.14 10:03

Na jednu stranu je mi zakladatelky líto a moc jí přeju, aby se všechno srovnalo a aby se jí brzy podařilo vlastní miminko. Člověk prostě v životě může udělat hloupost a bylo by kruté, aby za takovou hloupost měla dlouhotrvající následky. Na druhou stranu si myslím, že zakladatelka opravdu udělala velkou hloupost. Áť už do toho šla s vidinou zisku nebo opravdu proto, aby pomohla jiným, určitě to velmi podcenila:
Darovat vajíčka není jako darovat krev nebo kostní dřeň. V těch vajíčkách je její genetická informace a někdo jiný bude vychovávat její děti - to není vůbec banální a může to způsobit spoustu problémů v budoucnosti ať už zakladatelce, nebo i těm „jejím“ dětem.
Stimulace je dost závažný zásah do organizmu (jak si zakladatelka sama ověřila). Pokud to někdo podstupuje proto, aby měl vlastní děti, dá se to pochopit, ale takhle je to opravdu velký hazard se zdravím. Např. žena, která podstupuje hormonální stimulaci má větší riziko rakoviny prsu… to je prokázané a nevím, jestli na to kliniky dostatečně upozorňují.
Myslím, že je dobře, že sem zakladatelka napsala svou zkušenost a že se nad tím určitě mnoho dalších zamyslí.
Moc přeju, aby bylo vše ok.

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 09.05.14 10:07

Mám za sebou IVF s podobným průběhem (nad třicet folikulů) + jako bonus k transferu doživotní autoimunitní onemocnění. I tak mě ale fascinuje, jak do toho někdo může jít tak neuvěřitelně nepřipravený, jak po stránce informační, tak emoční. Já věděla, do čeho jdu, tak si nestěžuju, ikdyž zrovna zapíjím brufen a to dítě pořád nemám :think:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 10:07

K té genetické informaci… s troškou nadsázky, daruju vajíčka, nebudu vědět tedy nakonec komu. Někde v Brně (například…) mladý statný plodný budoucí inženýr nemá na skripta - kolej… tak daruje spermie, neví komu. Vajíčko a spermii si vezmou neplodní manželé z Teplic, mají krásného chlapečka. Já se časem v Kouřimi seznámím s mladým inženýrem, vezmeme se, máme spolu krásnou holčičku. Za dvacet let se v Plzni seznámí mladý krásný hoch z Teplic s naší krásnou holčičkou z Kouřimi… a tito SOUROZENCI mají incestní dítě… to je červená knihovna jak vyšitá, nebo taky možná - i když hoooodně nepravděpodobná - realita…

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 09.05.14 10:12

Jsi moc statečná, držim palce, at se brzy zadaří a budeš mít své mimčo :srdce:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.05.14 10:15

@wobludka autoimunitní nemoci jsou prevíti… taky mám jedno, ale já pro změnu po těžký spálový infekci, od dětství. Teď zhoršení… to jsem tedy nevěděla a vůbec nikdo mi to neřekl, že i toto může být případně následek transferu, ještě že nakonec jsem se tomu vyhnula, to už bych byla místo na práškách asi na dialýze. Mám nemocné ledviny.

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 09.05.14 10:30

@maminazplzne to máš jako s IVF a rakovinou prsu - v CAR Ti řeknou, že se to nikdy neprokázalo, na mamologii Ti řeknou totéž s tím, že ale ten nárůst je v těhlech případech tak výrazný, že před ním nelze zavírat oči a chce holky po IVF vidět každé 2-3 roky… s autoimunitou je to stejné, jedno běžné IVF ebo KET autoimunitní onemocnění nerozjede, ale stačí jedno IVF s OHSS, lehká viróza a řízený KET, kde jsme to tím prednisonem, ač v minimální dávce, nejspíš podělali (a to jsem k tomu podle imunologie neměla absolutně žádný předpoklad)

Ale znovu zdůrazňuju, že já jsem věděla do čeho jdu :kytka:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 09.05.14 10:37

Ať si myslí, kdo chce, co chce - i kdyby hlavní motivací byly peníze (což za to v konečném důsledku stejně nestojí, kór když jsi byla doma na neschopence), tak tě obdivuju, a pokud to u někoho klaplo, tak je ti někdo navždy vděčný tak, jak se to ani popsat nedá. Za mne, klobouk dolů všem, co vajíčka darují, i když chtělo by to větší informovanost, a taky je rozhodně lepší se do toho pustit až poté, co vlastní děti máš…

Škoda, že ses musela s hyperstimulákem poprat zrovna ty - taky jsem zažila, ale při běžném ivf, takže si nijak moc stěžovat nemůžu.

Příspěvek upraven 09.05.14 v 10:39

 
Pipiii
Kecalka 143 příspěvků 09.05.14 11:25

Jéj, tak to jsi hoodně odvážná. Já bych třeba toto jen tak nepodstoupila, kor když jsi ještě nemělas žádne díte a byla jsi svobodná. 8o přeji hodně síly a zdraví. :kytka:

 
koldy26  09.05.14 11:29

Zdravím Vás! Já jsem byla čekatelka. Urodilo se mi 60!!! vajíček. Měla jsem přesně to co vy. Akorát že já zůstala v nemocnici rovnou po odběru. Nejdřív 2dny na gyndě, kde mi bylo hůř a hůř. Chtělo se mi zvracet, nečůrala jsem. Nemohla jíst, protože břicho bylo tak velký, že bych do sebe nic nedostala. Klesal tlak, bylo mi na umření. Zvyšovala se váha. O 15kg. Všechno to bylo vodou. Nejdřív to bylo v břiše, postupovala do plic - nemohla jsem dýchat. Rychlý převoz na JIP. Celodenní pozorování. Nemohla jsem vstát z postele. Měla jsem vodou zalitý i stehne, i tam dole bylo všechno nateklý - pysky snad 5× takový jak normálně. Punkce břicha - dlouhou jehlou asi 10×!!! A vždycky po odběru neskutečná úleva. Ale jen na chvilu, voda se opět vrátila. Zkrátím to. V nemocnici jsem byla měsíc. Doma další 3! Už v životě by mě nikdo nedostal do CAR! Nikdo. Teď mám roční mimi. Přirozeně. Cvičila jsem Mojžišovou, brala a beru homeopatika. Dle primáře díky stimulaci a následně hyperstimulačnímu syndromu mám větší náběh na rakovinu vaječníku a dělohy. Takže mám chodit každýho půl roku na prev. kontroly. Bylo to šílený období! Vaječníky byly zvětšený šíleně - jeden měl přes 25cm!!! Vracely se hodně pomalu do velikosti cca 5cm. Tak snad i vám se podaří otěhotnět. Držím mooc palce.

 
Azeretazeret
Stálice 85 příspěvků 09.05.14 11:31

Já tedy vajčka darovala a naštěstí bez problému, ale po rduhé bych do toho už nešla. A před darovaním se mi narodila holcicka a nyni rok a pul po darovani se mi narodili dokonce dvojcatka…sice je v rodine mame ale myslim si ze to muzou castecne ty umele hormony.
Ano je to hrozne nemmit deti a psych. narocne, ale ja sama toho nelituju ale je to tim ze deti mam a driv nez bych nemela anijedno dite bych do toho nikdy nesla a tem co vajcka daruji si myslim ze v dnesni dobe patri obrovsky dik!!!

 
Margery
Závislačka 3909 příspěvků 09.05.14 11:34

Tak jak čtu tvůj deníček, tak jsem nakonec ráda, že k odběru vajíček u mě nedošlo, u mě se přes hormonální stimulaci neurodilo nic 8o nepřibrala jsem nic, ale znova po tvém deníčku nejdu ani za zlaté prase teda 8o 8o 8o

Drž se, určitě se zadaří :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama