Jak jsem držela Kristýnku poprvé v náruči

Porod

Tak, jako některé pisatelky a čtenářky eMimča, jsem se i já rozhodla povědět vám o svém prvním porodu. Psal se prosinec 2010 a mně se konečně po dlouhém přemlouvání podařilo přesvědčit manžela o tom, že bychom mohli mít miminko. Vysadila jsem tedy hned antikoncepci, kterou jsem brala 8 let.

hodinka po porodu

první fotečka Kristýnky

s taťkou

tady je mi 7.měsíců

Kristýnka
1 komentář

V polovině března se zadařilo a já jsem na svém prvním těhotenském testíku objevila vytoužené dvě čárečky. Sice jsem od manžela čekala mnohem víc radosti, když jsem mu ukázala test, ale koneckonců mě to nepřekvapilo:-) On je takový, že takovou radost dává málo najevo. Postupem času mu to ale začalo docházet a hrooozně moc se těšil.

Těhotenství probíhalo řádně, pouze jsem byla více hlídaná kvůli mojí krevní skupině AB negativní. Ze začátku jsem skoro nepřibírala, ba naopak jsem ještě v polovině kilčo zhubla. Dr mě komandovala, že jím málo ovoce, když jsem přišla za měsíc o 5kg těžší tak zase řvala jako tygr, že ho nesmím jíst tolik ovoce :-) Nakonec jsem skončila na úctyhodných 20 kilýčkach :-) Od začátku jsme chtěli vědět pohlaví miminka. Já jsem byla na 100 % přesvědčená, že budeme mít holčičku. Potvůrka jedna se nám až do 22. tt schovávala:-) Nezapomenu na to, když manžel na 3D UTZ koukal na monitor a ptal se doktora, jestli si je jako 100% jistý holčičkou a nespletl se :-) Musel se ještě asi dvakrát zeptat :-) Takže jsme čekali na Elenku, ale z Elenky se vyklubala Kristýnka :-)

Těhu krásně pokračovalo dál, celkem i do toho 30. tt. Potom jsem začala krásně kynout a funět jako čuně. Už jsem se nemohla dočkat, až se pupíku zbavím a tu moji malou princeznu pochovám. Strašně mi tlačila hlavičkou na močák, takže každou hodinu v noci jsem musela na záchod, a taky než jsem usnula… ten konec byl opravdu vyčerpávající. Dr. mě strašila, že budu rodit dřív, protože mám málo plodovky. Těšila jsem se na svůj první kardiotokogram, sestřička mi neustále rajtovala po pupku, aby Týnušku vzbudila, ale ta nic. Takhle to bylo každý týden.

Blížil se můj první termín 4. 12. 2011. Nic se nedělo a další den jsem šla do poradny. Na porod to vůbec nevypadalo, byla jsem totálně zavřená, takže jsme se s dr. domluvily, že při příští kontrole uděláme Hamiltona. Chtěla jsem za každou cenu rodit! Hrozně jsem se těšila, ale zároveň i bála. Při další kontrole se na mě paní doktorka totálně vykašlala, měla nějakou špatnou náladu, tak mi Hamiltona ani neudělala. Měla jsem vysoký tlak, tak jsme se domluvily, že až přijdu na další kontrolu, tak se domluvíme na termínu vyvolání. Pořád mě strašila tím, že mám málo plodovky. Do porodky jsem byla objednaná 14. 12. 2011, naštěstí se ale začalo něco dít!

11. 12. 2011 jsem ve 20:00 dostala bolesti do podbřišku. Opakovaly se celou noc, ale nepravidelně, nejdřív po hodině, potom třeba po 5 minutách, pak 15, 30, 10. Zavolala jsem pro jistotu do porodky a řekli mi, že se něco chystá, ale že musí být bolesti pravidelné a pokud neodteče voda, nebo se něco nestane, tak mám přijet, až budu mít bolesti po 5minutách. To jsem ale nevěděla, že si na ně takovou dobu počkám! Celý následující den trvaly bolesti s takovými intervaly. Přes noc se prodlužovaly, a když jsem si lehla, tak taky. Vana nepomáhala, všechno bylo stejné.

13. 12. 2011 ve 4 ráno začal pořádný mazec! Bolesti přicházely po 10 minutách. Volala jsem manželovi, který byl na noční, ať už po práci nechodí do školy a přijede domů, že to dnes už konečně bude :-) Přijel celý nervózní a pořád mě popoháněl, že jedeme, jedeme :-) Tak jsem ho na chvilku zahnala spát s tím, že to ještě chviličku potrvá, dám si vanu atd., ale už jsem tam ani nestihla vlézt! Bolesti přicházely po pěti minutách, takže šup šup. V autě už po 4.! Ale co se nestalo, když mě přijali, mysleli si, že si vymýšlím, protože můj pupík vypadal tak na 6. měsíc a na KTG nebylo skoro nic :-( Když jsem ale vlezla na kozu, zjistili, že jsem na 3 cm otevřená, takže si mě tam nechali, protože bydlíme 35 km od porodky.

Dostala jsem dva čípky na povzbuzení kontrakcí. V jednu hodinu odpoledne už mi bylo fakt mizerně. Manžel si jel mezitím na chvilku dáchnout ke švagrovi, který bydlí pár kroků od porodky. Konečně jsem šla z normálního pokoje na porodní box. Dostala jsem klystýr, který byl naprosto v pohodičce. Ve 14.05 hodin mi píchli vodu. Volala jsem manželovi, ať přijede. Byl mi v tu nejhorší chvíli velkou oporou. Křížové bolesti mě přemohly a nemohla jsem ani chodit. Byla jsem na 5 cm. Takhle se to táhlo do půl třetí. To už jsem byla na osm centimetrů. Potom mi na hodinu a půl zbýval poslední centimetr! Porodník mi jasně zakázal tlačit, že bych ublížila malé a sobě. Hrůza. Kontrakce trvaly 1,5 minuty a přicházely po minutě. Chtělo se mi zvracet, ale nebyl na to ani čas, přestávala jsem vnímat, co mi kdo říká, jen jsem měla zavřené oči a modlila se, ať už to skončí! Napíchli mi oxytocin, dali kyslík a šlo se tlačit. Krásných. 5 zatlačení a Kristýnka začala plakat!

13. 12. 2011 v 16.31 hodin se mi narodilo moje štěstíčko. V tu chvíli jsem byla ta nejšťastnější a nejpyšnější mamka na světě! Kristýnku jsem dostala do náruče a hezky jsme ji s tatínkem přivítali na svět. Pak mi maličkou odnesli a manžel mi řekl: děkuji! Byla jsi úžasná! A šel za naší holčičkou. Malá měla 3030 g a slastně už jsem jen poslouchala, jak krásně vlasaté máme miminko a na naši hárošku se přišly podívat i jiné sestry. Bylo mi úplně jedno, že mě šijí zevnitř, byla jsem potrhaná na čípku a na hrázi, naštěstí ale bez nástřihu! Byla jsem taky jako feťák, když si zrovna píchne svojí dávku, vznášela jsem se.

Užívali jsme si s naší princeznou dvě hodinky samoty, potom šup do sprchy a na pokoj. Musela jsem si pro Kristýnku alespoň na chvilku dojít. Dali mi ji jen na hodinku, s tím, že porod byl rizikový a já si musím odpočinout, ale spát mi nešlo. Nemohla jsem se dočkat páté ráno, až mi ji přivezou. První den byla zlatá, ale potom nastalo peklo. Hladík v kombinaci s neskutečnými prdíky, které nás trápily až do 6. měsíce! Řev, řev, řev! V noci hodinka spánku a znovu. Bylo to krušné, nikdo mi neporadil. Díky lenosti sester jsem musela kojit s kloboučky, protože mi řekly, že jinak kojit nebudu, a tím malá napolykala hodně vzduchu a bylo to. Po šesti měsících se mlíčko ztratilo, i ty prdíčky. Přitom jsem nic nadýmavého nejedla. Bála jsem se i napít. Taky jsem měla do třech měsíců po porodu celých 23 kg dole.

Dneska mám pro mě tu nejúžasnější holčičku pod Sluncem! Je to můj andílek, který je na mě neskutečně fixovaný, někdy vzteklounka, když není po jejím, ale v první řadě je to moje největší štěstí, které mě kdy potkalo a dýchala bych za ni. Nikdy bych nevěřila, že je mateřská láska tak strašně silná. Teď už chápu, proč o mně musí moje mamina všechno vědět a proč chce pořád pusu :-) :-) :-) Děkuji všem, kteří dočetli až sem, koukám, že jsem se nějak rozepsala. Jo a jen jsem chtěla vysvětlit, proč jsem měla tak dlouho bolesti. Byly tak dlouhé proto, že Kristýnka ležela v bříšku zádíčky na pravou stranu. Prý je přirozenější, aby měla záda na druhé straně. Ty první nepravidelné bolesti se jí snažily přetočit na druhou stranu, ale stejně se nepovedlo:-)

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kláří23
Kecalka 146 příspěvků 29.07.12 05:34

Krásný deníček a ještě keásnější jméno :) taky budeme nít Kristýnku :) hodně zdravíčka Vám všem!!

 
Kláří23
Kecalka 146 příspěvků 29.07.12 05:35

Omlouvám se za překlepy!!

 
monalka
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 29.07.12 08:45

Krásný :hug: Naše Andulka se narodila 13.12.2011 :lol: A taky jsme kojili s kloboučkem :lol: A taky měla z toho spolykaného vzduchu velký bolení :lol: A taky do 6měsíce :lol:

 
ŠáruušN  29.07.12 10:12

Ahoj pisatelko, gratuluji ke Kristýnce! Máš moc hezkou holčičku :) Poslední porod jsem měla podobný jako ty, ale ty silné bolesti trvaly ještě o něco dýl :? Můj malý měl totiž taky taky zádíčka na opačné straně, než jak by to mělo být. Nemohla jsem ho ze sebe dostat, byl to očistec :lol: Chudák můj manžel, který se toho všeho účastnil :lol: Ale už jsme zapomněli, náš chlapeček za to totiž stál, je to můj broučínek nádhernej, miluji je všechny tři :) Užívej si mateřství :mavam:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 29.07.12 11:19

Moc hezký deníček, gratuluju k holčičce :potlesk:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 29.07.12 11:34

Gratuluju k nádherné holčičce…

 
Jančakecalka
Neúnavná pisatelka 18575 příspěvků 29.07.12 19:40

Moc hezky napsanéa máte moc pěknou holčičku :mavam:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 30.07.12 21:23

Krásnou princeznu máte :potlesk: Vzpoměla jsem si na svůj porod a jak jsem malinkou držela v náručí a až mám slzy v očích :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama