Jak jsem porodila

Porod

První porod jsem měla dramaticky zkomplikovaný, ale neodradil nás od pořízení druhé ratolesti. S manželem jsme druhé dítko chtěli, a tak jsme vysadili pilule a začali pořizovat. Zadařilo se hned první měsíc po vysazení. Poslední měsíčky jsem tedy měla 2. května a asi pět týdnů po jsem stoprocentně věděla, že jsem těhotná, test to potvrdil.

Návštěva u gyndr. dopadla dobře, jen srdíčko ještě nebylo vidět, po týdnu už bilo jako zvon. Těhotenství jsem si užívala, občasné ranní nevolnosti jsem rozháněla Bebe sušenkami u postele a hodně odpočívala, jen co prvorozený dovolil. Ve 20. tt na UTZ jsme s manželem viděli krásné kuličky a mě se po tvářích řinuly slzy, sen o malé princezně se rozplynul. Týden jsem se z toho vzpamatovávala :-) Ale co, hlavně že je to zdravé :-)) Dny utíkaly jako voda a blížil se první termín, 6. února. A nic, Honzíkovi se ven nechtělo.

8. 2. jsem byla v poradně, gyndr. mi řekl, že rodit ještě nebudu a uvidíme se příště, další termín byl 15. Loučila jsem se s ním, že už nepřijdu :-D

Další den, ve čtvrtek jsme dali synka k rodičům, a že si uděláme s manželem před jeho noční hezký večer a zkusíme malého trochu popostrčit :-D A povedlo se, sexík zabral a ve dvě hodiny ráno mě probudily čůrky po stehnech, rozbušilo se mi srdce a začala jsem panikařit :-D Před wc mi voda rupla úplně (hotová potopa), tak rychle vložku, telefon a volat manžela. Celá jsem se klepala, dala si sprchu, asi z nervů jsem dostala běhavku, tak jsem, než dorazil manžel, střídala wc se sprchou. Oblékla jsem se a kvůli pozitivnímu streptokokovi jsme razili do porodky.

Příjem trval do 4 hodiny, natáčel se monitor, kapala mi atb, psaly se papíry a kontrola dr.: „pošlete manžela domů, jsme na začátku.“ Bylo mi smutno, i když manžel u porodu být nechtěl, chtěla jsem ho mít alespoň na chodbě. Na pokoji jsem nervózně chodila sem tam, kontrakce po 10 minutách se pomalu krátily na 2 minuty, tak jsem ulehla do postele a rozdýchávala, a tak mi bylo nejlíp. Psala jsem si s mamkou, bez které bych to asi nezvládla.

V 10 hodin nález na „5“, jde se na přípravu, klystýr a sprcha. To byl masakr, kontrakce po 5 minutách a bolestivé, často jsem četla o trhání dlaždiček apod. a měla jsem přesně ten samý pocit :-(

Kolem jedenácté dopoledne se mě PA ptala na epidural, já ho s díky přijala, a tak kolem půl 12 přišel anesteziolog se super sestřičkou, zavedli mi ho napoprvé, vůbec to nebolelo a po 2 kontrakcích se mi ulevilo tak, že jsem si zavolala manžela i mamku (která už za mnou byla na cestě, když jsem se neozývala) a hodinku jsem s nimi kecala na chodbě.

A už tu byl tlak na konečník a já spěchala zpět na sál. PA vše zkontrolovala a mohla jsem si přitlačovat, aby hlavička správně dorotovala a už tu byl porod, nohy do držáků, příchod dr.: „a maminko, můžete tlačit“. Ale kdy? Necítila jsem přes epi kontrakce :-( Tak jsem zatnula zuby, zavřela oči a tlačila, co to šlo, na tři zatlačení byla hlavička venku (bylo to na ní vidět) a naposledy zatlačit a ve 13:17 ze mě vyklouzl syn Honzík. To byl tak krásný pocit, že se to nedá popsat. Syna jsem dostala hned na prsa a konečně ho mohla pomuchlovat :-)

Odnesli ho na zvážení a celkovou prohlídku a mě začala dr. šít. Bolelo to, cukala jsem se a udělala si tak pěknou modřinu, ale myslela jsem jen na syna a na to, kdy mi ho zase přinesou. Dvě a půl h po porodu jsem strávila s manželem a mamkou, užívali si Honzíka a volali všem známým a fotili mobilem, jelikož manžel zapomněl foťák.

Honzíček se tedy narodil 10. 2. 2012, vážil 3300 g a měřil 50 cm.

V porodnici jsme se krásně seznámili, rozkojili a po 4 dnech si pro nás přijel velký bráška Jaroušek a pyšný tatínek.

Zítra nám budou dva měsíce, vážíme pět a půl kila a měříme skoro 60cm. A manžel mě stále ukecává na tu holčičku, tak za sedm let :-D

Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet porod císařem i spontánně, bolelo to u obou, a to dost, ale opravdu se na to rychle zapomene, i když se rány hojí dlouho. Možná zkusím i porod do třetice :-D

Děkuji všem, kteří přečetli tak dlouhý román, nedalo se to zkrátit a ti, kdo mě znají, vědí, že jsem hrozně ukecaná :-D

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 10.04.12 11:23

Krásny deníček :pankac: Velká gratulace k synkovi a popisuješ to tak nádherně že v tvém podání bych rodila každý den :palec: :kytka:

 
eleny
Kecalka 197 příspěvků 10.04.12 11:31

kraaasny.. :kytka: a ty tvoji kluci jsou cely tata..neuveritelna podoba :palec: :)

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 10.04.12 11:45

Děkuji, no bolelo to,ale když jsem to včera popisovala,tak jsem si uvědomila,že to opravdu tak hrozné nebylo, jen ta dlouhá doba…
Jo starší je celej tatínek,ale Honzíčka tipují na mě,tak nevím,ještě se vyklube :pankac: :lol:

 
janape
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 10.04.12 12:03

ahojda radulko,rodila jsi opet v Rakovniku??ja tam byla,ale nespokojena,takze jsem prejela do Slanyho a asi vsude nastejno nakonec.Tak at vam HOnzicek krasne roste

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 10.04.12 12:29

krásné, moc gratuluji k miminku! :hug: :hug: :kytka:

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 10.04.12 14:28

Rodila jsem ve Slaném a na nic si nemůžu stěžovat, z personálu u porodu jsem byla nadšená, dětské sestry taky docela ok, jídlo se dalo jíst, sprchy čisté,opravdu spokojenost. Pokud budu ještě někdy rodit,tak jedině zase tady.

Prvorozeného jsem rodila v Jičíně, v Rakovníku jsem byla leda na nákupu v tescu :lol:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 10.04.12 14:57

krásný deníček, četl se úplně sám :mrgreen: hlavně že je všechno v pořádku, také jsem rozdýchávala, když jsem se dozvěděla že budeme mít kluka :roll: , tak ať vám dělá jen samou radost :D

 
janape
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 10.04.12 16:11

@radulkar aha,tak to jsem se sekla,ja rodila taky ve sLANEM,KROM TECH SPRCH TO TAM SLO…AZ NA DETSKOU JEDNU STARSI SESTRU TA BYLA NA PEST.

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 10.04.12 17:10

Gratuluju, jako bych začátek psala já, taky se mi sen o holčičce rozplynul jak pára nad hrncem a dlouho jsem se z toho vzpamatovávala. Taky uvažuju nad třetím, ale nevím, do dalšího kluka se mi jít nechce, ale holčičku bych brala všema 10ti, no uvidíme.

 
klient  10.04.12 19:55

Krásný „román“ a velká gratulace :-)

 
ilo  10.04.12 22:58
Gratulace

Opravdu ze srdce gratuluji… někdo si porodí za hodinku… někdo jako my… ale člověk zapomene a ta radost z toho tvorečka… nám jsou ted tři a další brzy začneme dělat… :srdce: :srdce: snad se vše podaří

 
evousek
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 11.04.12 01:58

ahoj.. nejvic me pobavily ty kachlicky :D :D ja teda mela pocit, ze urvu takovy ten plechovy drzak na toaletak - takove to velke kolo :D (vlastne dekl(, takze vim vim vim :D :D :D A roman to ani nebyl :)) Gratuluju k celkove pohodovemu porodu.. kamaradka si taky jela dvakrat pro chlapecka a me dve krasne holcicky.. :)) treba to napotreti vyjde :)

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 11.04.12 08:07

Deníček super :think: :think: , a do třetice to určitě zkuste :pankac: :pankac: . My máme děti tři a z toho „jen“ jednu holčičku. Teď se snažílkujem o čtvrtýho prcka a budu doufat, že to ta holčička bude. My se vlastně nesnažíme o miminko, ale o holčičku :mrgreen: :mrgreen:

 
karkulenka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 11.04.12 11:59

Moc krásný deníček :) gratuluju k Honzíkovi :) A snad do třetice klapne ta holčička :)

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 11.04.12 13:59

@evousek
jj. tak ten držák na toaleťák tam byl taky,ale už sotva držel :mrgreen:

 
Niqitka
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 12.04.12 19:06

nejhorší věta na sále „tak ještě jednu kontrakci vydržte!!!“ gratuluji Radul

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama