Jak jsem porodila II

Porod

Jak jsem se prvního porodu nebála. Jen jsem si říkala, zvládla to každá, zvládnu to taky. Až to příjde, tak to příjde, a nic moc jsem si nestudovala dopředu. Měsíc před druhým porodem se začly zřetelně vybavovat perné chvíle z porodu prvního, které se dříve zcela vypařily.

Modroočko :)
1 komentář

Ten den D jsme měli s Daníkem stanovený na 21. 9. 2012, bohužel v očekávaný den se nedostavilo nic víc než občasné převalení a protahování toho malého lenocha. Z porodky mě posílali domů další týden. Nastal den sedmadvacátý., kdy jsem odjížděla se slovy, do oběda jsem zpět, a vydala se na kontrolu. Zase to úmorné čekání kdy na displeji naskočí mé číslo (ne nešla jsem předtím na poštu) a já půjdu na monitor. Monitor se doktorovi nelíbil. Miminku se tam už nelíbí. Rozhodli se, že si nás tam už nechají, počkáme do druhého dne a jestli nic tak budeme vyvolávat.

Tak to byla rána teda, o vyvolávání porodu jsem já, trubka, četla a diskutovala, a nedozvěděla jsem se nic příjemného. Celý den jsem se pronudila na pokoji, jedna či dvě kontroly na monitoru a křesle, kde si pan dr. z fakultní nemocnice musel vyfotit krásný exemplář, jak je malý nastavený a jsou mu krásně vidět vlasy, když do mě přes cosi koukal. Bezva představa být studijní pomůckou :D) Mamka mi donesla tašku po práci s časákem a nějakým jídlem. Samozřejmě že mi nic nedali, lakomci. By mě nechali pojít hlady, jen protože si mě pomalé sestry zapsali až po 1.

Večer přišla sestřička, at se vyspím a kdyby něco nastalo, ať příjdu. Modlila jsem se at vyleze sám :D. A ano, po půlnoci začli jemné bolesti, kolem druhé už byli poměrně horší, volala jsem sestru, která mi sdělila že se to maličko chystá, ale do rána to nebude at se pokusím spát.

Nespala jsem, bolesti sílily a kolem 4. hodiny jsem chtěla mlátit hlavou o zeď, abych přesunula bolesti jinam než z těch zad. Nechtěla jsem zase běžet pro sestru, tak jsem se tam chvíli ještě svíjela. Kolem 5. mě sestra vzala konečně na monitor. Umírala jsem v bolestech, na monitoru, čekali jsme na doktorku.

Když dorazila zkontrolovat, jak jsme na tom s otevřením. No pane, 8 cm, honem na sál (aby nám malý cestou nevypadnul, prolítlo mi hlavou :D) Dali jsme rychlou sprchu, tentokrát žádný klystýr, to mě potěšilo :D. Po první zkušenosti jsem se ho děsila :D Tentokrát žádné převalování na stole, sotva jsem nalezla.. spustila jsem na dr. můžu tlačit? (při prvním pořád říkali, ještě netlačte). Skoro mi nestihla odpovědět. :D Jednou, dvakrát, aspoň že ho chytla :D

No placenta a takové to už bylo horší, prvně jsme čekali a pak mi pomohli. Ale bez problémů, zvládli jsme to.

Narodil se 28. 9. 2012 v 6.00 ráno. Měl 3 960 g a 52 cm.

Sledovala jsem mého drobečka. Přiložili mi ho to ano, ale pak ho odvezli a já tam musela hodinu nebo dvě čekat Bez něj! :( S Lukáškem jsme čekali spolu, bylo krásné tam ležet vedle něj a sledovat spícího andílka, který zrovna spatřil světlo světa. Ale Daníčka mi odvezli, i když byl zcela zdráv. Když mě odvezli na pokoj ještě jsem na něj nějakou hodinku čekala.

A ještě jako druhorodička jsem poznala, co je to zavinování dělohy, poprvé jsem to vůbec nepocítila, jen jsem seděla na kruhu, abych si neroztrhla šití. Tentokrát jsem se roztrhnout nestihla :D, zavinování dělohy je něco jako ty nejsilnější, nebolestivější měsíčky na světě. (Já měsíčkům říkám od jakživa tetička, z Ruska (rudá armáda) no ale to se sem asi nehodí).

Ovšem porovnání porodnice jindřichohradecké a pražské Vinohradské – tak jihočeská vede na plné čáře.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 01.03.13 10:44

Krásný deníček a gratulace k malému :kytka: taky sem rodila v jindřichohradecký porodnici a byla sem velice spokojená :D :mavam:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.03.13 11:27

Krásný porod, ale pláču s tebou, že ti ho odnesli!!! doufám, že něco takového nikdy nedopustím..

přeju ti hodně zdraví
zavinování dělohy jsem měla i po prvním porodu, tak to se mám na co těšit :roll:

 
zeleny čaj
Kecalka 237 příspěvků 02.03.13 13:10

"chtěla jsem mlátit hlavou o zeď, abych přesunula bolesti jinam než z těch zad. " Přesně to jsem pociťovala i já :D krásný deníček :)

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 03.03.13 19:44

Moc hezký deníček a jsi šikulka žes to takhle zvládla :potlesk: :palec:

 
PajinkaT
Závislačka 2972 příspěvků 04.03.13 17:56

Tééérko takhle jsi mi to na FB nepopisovala.. :D Jen tak si čtu deníčky a najednou narazím na tvůj.. :D Byla jsme si 100% jistá, že jsi to ty už jen podle fotky Daníka, ale jakmile jsem si přečetla o „Tetičce z Ruska“ byla jsem si jistá na 10000000%.. :) Jinak krásný deníček.. :) Pusu posílá Pája s Tomáškem..:)

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 04.03.13 18:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tý vado =), ty tu taky couráš, já tu jsem nalepená pořád :mrgreen:

 
PajinkaT
Závislačka 2972 příspěvků 05.03.13 16:18

Jistě, že courám.. :) Tak můžeme courat spolu ne?? :)

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 17.03.13 11:27

Moc pěkný deníček :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama