Jak jsem poslechla intuici

Zdraví

Když Vám onemocní dítě nějakou banální nemocí, řeknete si: Ok. Odbude si ji, setká se s nemocí, však je nějaká ta rýma, kašlík i teplota někdy i žádoucí. Ale když vám vyřkne lékař ortel autoimunitní onemocnění, máte pocit, že se vám to musí jen zdát...

Je to rok, co dceřin pediatr zpozoroval zvětšenou strumu. To značí nějaký problém se štítnou žlázou, a tak ihned nabral krev a my netrpělivě čekaly s dcerou na výsledky. Dceři bylo v té době necelých 17 let.

Dle výsledků to byla zvýšená funkce štítné žlázy. Samozřejmě okamžité objednání se na endokrinologii, kde byla dceři opět nabrána krev a za dva týdny další výsledky. Tentokrát už to byla snížená funkce štítné žlázy. Prý se toto stává velmi často, nejprve zvýšené hodnoty, poté nízké hodnoty.

Dceři byl naordinován Letrox 50, jednu tabletku ráno. A ještě ten den odeslána na sonografické vyšetření.

Paní doktorka, která ho prováděla, byla zhrozena velikostí strumy, dle jejích slov to měla příšerné. Ptala se, jestli na tohle dcera něco bere a že to vypadá na léky na celý život.

Svět se mi v tu chvilku smrskl na otázku: „PROČ???“

Vzhledem k tomu, že já ani dcera příliš neholdujeme braní léků, přemýšlely jsme, co dál. V tu chvilku mě napadla myšlenka a já i s dcerou jsme ji začaly realizovat. Objednala jsem svoji malou-velkou Máju na tradiční čínskou medicínu. Vzhledem k čekací době jsem měla s paní dlouhý rozhovor po telefonu, kde mi byly doporučeny různé preparáty a potravinové doplňky.

Vše jsme nakoupily a Mája všechny ty tobolky a kapičky poctivě brala. Shodly jsme se na tom, že počkáme tři měsíce, kdy nebude brát hormony, a zkusíme alternativní léčbu. Po třech měsících a po dalších výsledcích se uvidí, a pokud by výsledky byly stejné nebo horší, okamžitě nasazujeme.

Musím ještě zmínit, že v té době jsem s Májou řešila přestup na jinou střední školu, a ač byli všichni proti, já ji v tomto rozhodnutí podpořila. Dnes si zpětně uvědomuji, že právě škola mohl být ten stresor, který Máje spustil její nemoc… :-(

Uběhly tři měsíce a nový odběr krve na endokrinologii. Když jsem zvedala telefon, abych slyšela ortel, klepala se mi ruka.

Doktor:„Vše je v pořádku, dcera má výsledky v normě!“

Já: „A myslíte, že za to mohou ty léky, co bere?“

Doktor: „Samozřejmě.“

Já: „A co by se stalo, kdyby léky vysadila?“

Doktor: „Ať je vůbec nevysazuje a papá je dál. Mohlo by se jí to zase vrátit a zhoršit!“

Ano, přiznávám, že lékařům jsem neřekla, že je s dcerou obcházíme.

Po radosti z úspěchu mě vystřídala bezmoc a vztek. Kolika dívkám nasazují léky, neptají se proč a udělají z nich doživotní pojídače hormonů?

A tak šel čas dál. Každé tři měsíce návštěva jak na endokrinologii, tak na TČM. A výsledky stále v pohodě a doma se nám hromadí recepty na léky.

Dnes, rok poté, byla Mája znova na sonografickém vyšetření. Závěr? Výsledky jsou výborné, struma je o mnoho menší, ba až v normě. Léky užívat i nadále a obrovská šance na úplné vyléčení. Toto řekla ta samá lékařka, která rok před tím tvrdila, že léky bude brát doživotně.

Tenhle deníček v žádném případě nemá být návod na to, jak obcházet lékaře či bojkotovat léčbu, ale je pro zamyšlení. Opravdu je potřeba slepě důvěřovat a nezjišťovat i důvody nemocí, které postihují nás i naše děti? Rvát do nich hlava nehlava léky a nechtít znát příčinu neduhů?

Je škoda, že jsme zapomněli poslouchat svoji intuici…

Teď už jen čekám na to, až dceři oficiálně vysadí léčbu a lékařům povím, jak moc se v její léčbě zmýlili. Můj předpoklad je, že to bude trvat ještě hodně dlouho…**

Hodnotilo 37 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
amaenula
Stálice 54 příspěvků 30.06.15 00:10

Skvělý příběh a přeji Vám aby se dcera uzdravila. Taky by mne zajímala reakce lékařů na Váš přístup, zcela Vás obdivuji a dávám Vám za pravdu. Dnes se předepisují léky jak na běžícím páse.

 
zpevanda
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 30.06.15 00:21

Super :-) já bohužel kvůli příznakům (zimomřivost, únava apod.) začala brát Letrox s hraničníma hodnotama a teď už se bojím to vysadit, škoda, že jsem taky nejdřív nezkusila něco přírodního. Ale můj tehdejší stav byl dost neúnosný :-(

 
Frogie
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 30.06.15 00:23

Preji dceri uplne uzdraveni bez tradicni chemie. Ja se svepomoci dostala z dost osklive anginy a lekar byl stasten a nadsen!, ze jeho pet receptu co mi napsal, kdy kazdy cital dva leky, perfektne zabraly.. Na otazku „a je neco prirodniho?“ mi vzdy odsekne ze ne… Necham ho pri tom :-) Ted jsem u neho byla, 2× jsem kuckla a psal mi recept na Codein a, jak rikal, supermoderni sirup na kasel..proc?!!!

Příspěvek upraven 30.06.15 v 00:24

 
verulicek  30.06.15 07:58

No..asi takhle..Letrox 50 mi byl také nasazen po zjištění hypofce někdy na vysoké škole. Nutno podotknout, že dcera je v pubertě, kde hormony stále hodně pracují. Také mi bylo řečeno, že jsou to léky na celý život..Nedělala bych z komára velblouda - tahle „nemoc nenemoc“ postihuje obrovskou část populace a nijak v životě neomezuje, pokud není v extrémních měřítkách (což s léčbou, jakou jste uvedla asi není, jelikož toto je nejslabší možná medikace). Abych Vás potěšila, v době, kdy jsem byla těhotná jsem tak nějak „flákala“ a léky brala jen občas…po porodu už jsem měla jiné starosti a Letrox vysadila. Lékaři jsem se přiznala na poslední kontrole, že už rok nic neberu. Ten řekl, že výsledky jsou nyní dobré - tedy stejné, jako když jsem léky brala. Že těhotenství je také jakási hormonální bouře a u jistého procenta žen to může hypofunkci potlačit. Čili mě vyléčilo těhotenství a porod 8) (PS: diagnostikovali mi to kolem dvacátého roku, nějak jsem neměla nutkání se s tím svěřovat mamce, ani neví, že jsem s tím někam chodila..takže hlavně z dcery nedělej hypochondra, už je skoro dospělá) ;)

 
Kfětoslava
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 30.06.15 07:58

Fandím, ale rozhodně před doktory nezatajujte, že je neberete, oni to píšou do karty, že to užíváte, zbytečně to může ovlivnit volbu jakéhokoli léčení, když bude dcera potřebovat a oni budou brát v potaz ty a ty léky. Moje máma taky odmítla léky, které jí doktoři nutili, člověk na to má právo bez toho, aby si vymýšlel. je to vaše rozhodnutí.

 
kopretina 12
Kecalka 281 příspěvků 1 inzerát 30.06.15 08:17

Sníženou činnost štítné žlázy mi zjistili v těhotenství. Jelikož je to pro miminko nebezpečný, začala jsem brát Letrox 50 okamžitě. Paní dr. mi říkala, že možná jen do porodu, pak, že během kojení a teď už napořád :( Je fakt, že by mě lákalo chemii něčím nahradit, ale bojím se. Je to autoimunitní onemocnění, moje představa je, že jsem si to něčím způsobila sama, tak třeba bych to mohla sama odstranit, ale jak říkám, jsem srabík :-)
Každopádně gratuluji, že to u vás dobře dopadlo. I když se sníženou činností štítné žlázy běhá po světě tolik lidí a ani to netuší.

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 08:28

;) uvědomuji si, že tahle nemoc je u spousty dívek. Dceři byla neustále zima, měla deprese, stále ležela a spala. A my nevěděly co s ní je. Až právě po návštěvě lékaře nám bylo jasno.
To že je to onemocnění relativně časté a lze je vyléčit je sice fakt, ale také je fakt, že není důvod hned každé holčině na to rvát léky. Proto mě to vadí. Dcera by v tuto dobu v sobě měla několik platíček hormonů a v podstatě zbytečně. A proto mi to štve, že se nehledá proč se to děje… :think:
Po prázdninách jde dcera opět na kontrolu a na testy. MOžná to paní doktorce řekneme, ale nevím jestli to bude co k čemu :lol:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26526 příspěvků 30.06.15 08:32

@verulicek Tak psala to mama, ne dcera, takze co by na tohle rekla dcerka je diskutabilni, nekdo je proste u mamy denne, nekdo jako ja odejde v 17 letech tenkrat do vlastnho bytu, ale nemuzes preci tady nekomu davat za vinu, ze je starostlivej a z dcery delat hypochondra :roll: :roll: :roll:( Az budes mit starsi deti, treba to pochopis taky)

Jinak ja je brala ty leky taky jak kdy nekdy jsem zapomela, na tohle nejsem dusledna, no zatim se nic nedeje, ale preci jenom na kontrolu brzy vyrazim :think:
Co se tyce zamlcovani, to nedelejte u dcery, protoze jak tady nekdo psal, mohlo by se stat, ze to maji vypsane a pak by to ovlivnovalo jine lecby ci operace-jinak vase rozhodnuti a hezky denicek :kytka: :kytka: :kytka:

 
verulicek  30.06.15 08:36

@mari1912 pokud chcete, můžete se mrknout na tuto možnost - a sice ovlivnit to správným jídelníčkem (což věřím, že u těchto „lehkých“ případů význam má..je pravda, že já (ač jsem tehdy nevěděla) jsem dost podobně jedla - vynechávala co je psáno a jedla, co doporučují zde (ale to byla u mě asi spíš intuice, jelikož věci škodící mi prostě nechutnaly). Jinak autoimunitní to být může a nemusí, záleží na tom, kde se porucha konkrétně projevuje) http://www.celostnimedicina.cz/…ne-zlazy.htm

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 08:44

@verulicek
dcera je vegan a začala teď už i cvičit. Už není unavená. Právě jí nechávám dělat k narozeninám jídelníček na míru. Myslím, že co se týče stravování je na tom luxusně ;) Ona i paní z TČM jí v tomhle ohledu hodně radí a komunikuje s ní…Určitě je strava velmi podstatná…

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 08:47

@verulicek
a opravdu z ní hypochondra nedělám :lol: Až ti děti odrostou tak budeš ráda, když se ti se svou bolestí či trápením svěří. Jsem ráda za to, že Mája za mnou s problémem jde a i za svoji intuici, kdy vnímám jakoukoliv změnu v jejím chování. Nechtěla bych jakýkoliv problém zanedbat. V době kdy se s ní děly tyhle věci jí bylo 16 let a začalo se to řešit před jejími sedmnáctými narozeninami. Pořád je to moje dítě a stále mám za ni zodpovědnost…

 
verulicek  30.06.15 08:53

@mari1912 ano to nepopírám, jen jsem z deníčku cítila dost paniky. To, že je vegan má dle mého vliv. Sóju by například neměla vůbec jíst a to je dost podstatná složka veganské stravy..pak jí budou chybět zase jiné složky, pokud sóju vysadí..takže pokud jde o zdraví, vyprdla bych se na nějaké filosoficko-duchovní směry a začala jíst tak, aby tělo dobře fungovalo..ale pokud ji chceš ve veganství podporovat..jen mi to tedy koriduje s tím, jak říkáš, že za ni bereš takovou zásadní odpovědnost. To by můj rodič netrpěl kdyby viděl, že jsem nějak nemocná a já bych experimentovala s alternativními stravovacími směry :nevim:

Příspěvek upraven 30.06.15 v 08:54

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 09:02

@verulicek
vidíš to příliš jednoduše. Když bylo dceři 14 let, přišla s tím, že bude vegetarián. Nadávala jsem jako špaček, ale donutit se nedala. Tak jsem jí na to přistoupila a začala jí takto vařit. Po roce přišla s veganstvím, vydrželo jí to pár měsíců, kdy jí to vůbec nedělalo dobře a přešla opět na vegetariánství.
Veganství praktikuje cirka rok a půl a nezbývá nic než jí v tom podporovat ;) Soju jí nedělám, jediné co jí je tofu. Ale soju jí udělám tak jednou za dva měsíce…Je hnusná :lol:
Její onemocnění opravdu nebylo ze stravy. Jak jsem již psala, našla jsem stresor a ten jsem odstranila-její školu. A tak by to mělo být, vnímat své dítě, cítit jeho potřeby a poslechnout intuici.
Tím, že začíná dospívat nepřestane být tvým dítětem ;)
Panika byla, na počátku, kdy jsem opravdu nevěděla co dál. Navíc doktoři rádi straší a po verdiktu, že dcera má šíleně zvětšenou strumu a doživotně léky, se není čemu divit

 
verulicek  30.06.15 09:11

@mari1912 teda mě kdyby dítě přiletělo s vegetariánstvím, tak bych to možná respektovala, ale vařilo by si teda samo :mrgreen: no, mé dítě to snadné mít nebude..přesto si myslím, že někdy míň je víc ;)

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 09:13

@verulicek
však teď už si i vaří ;) Nesuď, nevíš jaké to bude až ti děti odrostou ;)

 
Koty
Závislačka 3687 příspěvků 30.06.15 09:14

Nezlob se, ale deníček se mi vůbec nelíbil. Naprosto odsuzuju tvůj přístup ke komunikaci s doktory. Děláš z nich vědomě p. tomce. Každý má právo předepsané léky odmítnout. Pokud jsi přesvědčená, že přírodní cesta je ta správná, je to v pořádku. Ale nedělej b.bce z někoho, kdo se vám snaží pomoct. :roll: :zed:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26526 příspěvků 30.06.15 09:17

@mari1912 Ted jsme si precetla na googlu co vlastne vegani jedi a musim uznat, ze po mem predsudku, ze jen korinky atd :mrgreen: Jsem zjistila ze jejich jidelnicek dokaze byt dost bohaty ;) a jsou tam jak bilkoviny tak omega 3 vse co clovek potrebuje. Verim ti, ze to musel byt sok, kdyz dcerka prijde s tim, ze bude vegan, me by omyli, staci ze manzel je vegetarian :mrgreen:
Ja jsem totiz vsezravec, ale taky uz vice premylsim o vegetarianstvi, veganstvi, to bych nedala ;) ;) :D

 
verulicek  30.06.15 09:18

@mari1912 ale už teď vím, že jim nebudu život příliš zjednodušovat :kytka: dávat lásku a bezpečí je jedna věc, ale usnadňovat vše možné a podřizovat se, to už je věc druhá. Tak přeji, ať se to dceři brzo srovná.. :kytka:

 
verulicek  30.06.15 09:19

@pomenkova to je manžel ještě žabař..moje ségra měla éru vitariánství..a to je fakt těžký kalibr :lol:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26526 příspěvků 30.06.15 09:27

@verulicek A JEJE :D :D

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15869 příspěvků 30.06.15 09:36

@mari1912 Ahoj - tvým deníčkem jsem opět pocítila to, co jsem s dcerou prožila před dvěma lety. Měsíce se vlekoucí příznaky, kdy mi tehdy už dospělá dcera odcházela před očima, panika a strach o ni, verdikt - rakovina. Shodou okolností také zrovna přešla ze střední školy na vysokou, kde chtěla být fakt dobrá, takže stresor jako prase. Tradiční biomedicínu přijala jako svou záchranu, tvrdila, že věří jen na proton a skalpel a ne na žádné indiánské metody - ono je to o tom, že prostě musíš věřit a víra tvá tě uzdraví. Uzdravila i ji. O dítě se rodiče nepřestanou bát jen tím, že vyrostou a ta hrůza byla nekonečná. Jsem ráda, že i váš příběh má šťastný konec! Hodně zdraví a hezké prázdniny.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41418 příspěvků 3 inzeráty 30.06.15 09:41

Fajn, že TČM zabrala. Jen nechápu, proč ty lži. Normální člověk upřímě řekne - nechci, aby dcera brala léky, nebere je a zkusíme TČM. Todle hrdinstí - tak, teď se povedlo, tak doktorovi vytřu zrak… :roll:

 
verulicek  30.06.15 10:12

@hanka.br. rakovinu bych s hypotyreózou v lehkém stádiu nesrovnávala :think: každá nemoc je sice hrozná, ale rakovina je dle mého úplně jinde skrz závažnost :oops:

Příspěvek upraven 30.06.15 v 10:13

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 30.06.15 10:30

Je škoda, že jsme zapomněli poslouchat svoji intuici…

Jo, to je. :)
Jsem ráda, že se Tvé dceři ulevilo. Jediné, co mi nepřijde ideál, je vybírat léky a nechat lékaře žít v tom, že je dcera bere. Super by bylo říct mu narovinu, na čem jste se s dcerou dohodly a že budete v kontaktu a léky úplně nezavrhujete. Ovšem, uznávám, že to chce fakt odvahu a neochvějnou víru, argumetaci a schopnost asertivního jednání a do případného sporu s lékaři jít. Tohle byla jednodušší cesta k cíli. No jo, tak proč ne. Hlavně, že tam jste. :) Hodně zdraví. :kytka:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19367 příspěvků 2 inzeráty 30.06.15 10:38

Krásný, moc vám fandím. Sama se vyhýbám kortikoidům pomocí homeopatie.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 30.06.15 11:01

Jinak řečeno - pokud by po třech měsících výsledky byly stejné nebo horší, tak to by Ti doktor byl dobrý.

Ale za to, abys s ním jednala na rovinu (tj. řekla mu, že po dobu minimálně tří měsíců dcera léky brát nebude a pak se uvidí), za to Ti nestojí.

Bude Ti stát leda tak za to, abys k němu (poté, co z něj několik měsíců děláš idiota) naklusala a vítězně mu demonstrovala „podívejte, jak jste k ničemu“.

Že se dceřin zdravotní stav zlepšil, to mě těší a přeji jí hodně zdraví.

Ale co se Tebe týče, nemám slov - z lidí jako Ty je mi špatně.

 
lucije28
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 30.06.15 11:24

Upřímně, když se to v budoucnosti změní, ještě ráda „naklušeš“ k mudr pro prášky. Nejsem zastánce léků, ale nadruhou stranu, „hrát“ si se štítnou žlázou se nevyplácí :think: Všechny ženy u nás v rodině ji mají operovanou a nebýt léků, nooo, nevím :think: :think:
Já se taky snažím najít příčinu, zkoušet různé věci, ale tohle je i na mne moc. Nadruhou stranu už k žádným lékařům nechoď, je to zbytečné, poraď si doma sama :zed: :pocitac:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 30.06.15 11:28

Ahojík já jsme měla problémy od 11let a dr mi cpala leky jako mala jsme je nejedla max 4 do mesice a to bylo jeste moc :-D a ted uz nemám stinou žlazu vše je ok jen co beru jsou jodové kuličky a ted je mi 23 :-) a řekli mi že je to hormony zmeny tu dobu jsme dostala i mesicky.

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15869 příspěvků 30.06.15 11:30

@verulicek Ono jde spíš o to, že na samém počátku, kdy diagnózu neznáš, ten strach prostě je, ať je dítě jak chce staré. Závažnost bych si netroufla srovnávat - z rakoviny lidi udělali démona, ale mnoho méně strachnahánějících diagnóz lidi celoživotně limituje daleko více. Jinak souhlasím s názorem, že zatloukat před lékaři skutečný stav věci není rozumné a tento deníček by k tomu mohl navádět, což by mohlo být pro někoho jiného nebezpečné.

 

Kecalka 293 příspěvků 30.06.15 11:37

Ahoj, prima jak jste to zvladly. Urcite je to zajimave tema. Muj pohled je takovy, ze dnesni zapadni medicina je uzasna, vazim si ji, bohuzel vsak nevnima cloveka jako celek. Nehleda priciny, ale leci nasledky. Mam ted cerstve zkusennosti s celiakii u dceri. K lekarum bychom samozrejme meli byt uprimni, s tim nelze nesouhlasit, ovsem jsou mezi nimi i vyjimky, se kterymi hovorit nelze, nepripousti diskuzi, neposlechnou si vas nazor, vetsinou ani nic nevysvetli. Jen oni maji pravdu. To se pak takovemu lekari tezko rika pravda… (nevim zda je to pripad zakladatelky, pisi obecne) Drzim palce at je dcera fit a intuici zdar!

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41418 příspěvků 3 inzeráty 30.06.15 11:49

@Pé @Pé v takovém případě je na místě lékaře změnit, protože je to pak trápení jak pro pacienta, tak pro doktora.

 
verulicek  30.06.15 12:05

@Lama Lama teď jsem to chtěla napsat :mrgreen:

 
Petulanka
Kecalka 218 příspěvků 30.06.15 12:24

Krásné napsané a doufám že dcera bude už jen a jen zdrava.Taky jsem obcházela lékaře kteří moji dceři na otevřený hemangiom psaly kortikoidy a já poctivě mazala konopnou domácí mastí doktorum jsem to pak přiznala a řekly že jsem šarlatanka ale hlavně že se to po zahájilo :srdce: :srdce: :srdce:

 

Kecalka 293 příspěvků 30.06.15 12:25

Jen mala poznamka k tomu odmitnuti lecby - ano je to mozne, pokud rozhodunete sam za sebe. Ovsem neco jineho je to u osoby, za niz
rozhoduji. Mam za to (opravte me pokud se mylim), ze v pripade, ze lekar se domniva, ze by odmitnuti lecby ohrozilo zdravi ditete, muze informovat organ socialne-pravni ochrany deti a ten muze podat zadost u soudu na vydani predbezneho opatreni k nahrazeni souhlasu zakonneho zastupce ditete s navrhovanou lecbou. Ale divce z denicku je 17, je otazka, zda v tomto pripade neni schopna o svem zdravotnim stavu rozhodovat sama…

 
matapeprna
Stálice 89 příspěvků 30.06.15 12:40

@Kfětoslava Pěkně napsáno, a držím palce ať to jde dobře dál. Jen k tomu „zatloukání“ před lékaři, souhlasím - nezatloukat. Kdyby byl problém s doktorem - vyměnit.
Přesně, vše je v kartě, kdyby se dcera musela s čímkoliv léčit, nebo ono stačí i úraz, kdy je třeba nasadit nějaké léky.. vše by mohlo zkreslovat. Nebo pojede do exotičtějších končin, bude se muset očkovat a zase ty uvedené léky můžou ovlivnit rozhodnutí.
A ještě jedna poznámka konkrétně - známý si vyřizoval pracovní vízum do jisté firmy do států a kvůli vízu musel mít potvrzení od lékaře. A ten tam napíše všechny léky.. No a že něco bral, tak zase musel byrokraticky překládat co to je, na co atd. atd. Stálo to peníze, čas. Nikdy nevíte kam se dcera vrtne :)
Tak hlavně ať je holka v pořádku a ať Vám lékař/i nedělají problémy. Zvlášť když jim ukážete ty prošlé recepty :lol: Ono bohužel s dnešními zákony nemají dost často na vybranou. Co kdyby doporučila doktorka čínskou medicínu a dceři by se to rapidně zhoršilo, nedejbože s trvalými následky? Spousta lidí by lékaře žalovala, že nepostupoval „standartně“, a bohužel by asi i uspěli.. takhle se doktor kryje. Bohužel tenhle blázinec se netýká jen doktorů, ale to už je jiné téma :).

 
matapeprna
Stálice 89 příspěvků 30.06.15 12:43

@Pé Ano máte pravdu.
A u úřadů je bohužel tak tenká hranice co je v zájmu dítěte, co není. Zvlášť s ohledem na „odborníky“, kteří tam často sedí. Ale v praxi - jak by odebrali 17-ti leté „dítě“ je mi trochu záhadou ;).

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 13:53

@Koty @Lama Lama @Jensina @BohunkaP @lucije28
nevím zda jsem na někoho nezapomněla :-)
Více se k tomu již totiž nehodlám vyjadřovat
Takže léky si dcera vyzvedla pouze jednou a pak už nikdy, tudíž nezatěžujeme pojišťovnu. Maximálně tak moji peněženku, páč preparáty nejsou zadarmo
S paní doktorkou jsem naposledy mluvila před rokem osobně, rozhodně bych jí takovouhle věc neřekla do telefonu ;)
A za další, proč tak silná slova :lol: Prostě se to povedlo, já uznávám lékaře, ale oni nás nemají brát jako další kus. Mají nás brát jako individualitu
Nemám z nich dělat hlupáky. No já je z nich opravdu nedělám, za tohle si mohou sami tím, že se nesnaží posouvat hranice a přiblížit se alternativní léčbě.
Samozřejmě, že dcera celou dobu chodí na kontroly a je sledována. Nejsem blbec, abych jí nechala bez kontroly. K tomu jsou mi lékaři opravdu dobří.
I já sama jsem si nechala stanovit diagnozu a neléčím se u své doktorky. Vzhledem k tomu, že s tou jsem mluvila osobně, odmítla jsem léky rovnou…
V kartě může mít cokoliv, ale má to pouze u endokrinoložky ;) Takže žádný vliv na jakoukoliv následující léčbu, pokud by nějaká byla.
No doufám, že téma jak jsem šílená matka co ohrozila svoji dceru, nebo udělala z lékaře blbce, je vyčerpané :jazyk:
Navíc v oblasti zdraví se pohybuji už nějakou dobu a nevím, ale doktoři velmi rádi cíleně vyhrožují klidně i smrtí dítěte, pokud odmítnete léčbu. Kolikrát se těmhle kecům chcete jen a pouze vyhnout…O tom bych jako neočkovač mohla vyprávět

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 13:55

@hanka.br.
to muselo být šílené. Taky jsem měla velký strach, zpočátku jsem nevěděla co se děje, ani jaké budou výsledky a tak dále..
Váš případ je na jednu stranu smutný, že tak mladá si musela toto prožít a na druhou stranu úžasný, jak to zvládla. Ty i ona :hug:

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41418 příspěvků 3 inzeráty 30.06.15 13:57

Takže dcera chodí na kontroly sama a lékařce tvrdí, že léky bere. ty jí to po telefonu sdělit nechceš.

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 5 inzerátů 30.06.15 13:57

Né vždy je potřeba řešit nemoci chemií a tady tohle je ten případ :-) jsem ráda, že jste na to vyzrály cestou TCM. Sama jsem měla problém s ŠŽ.

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 13:59

@Pé
svatá pravda ;) Já mám tuhle lékařku spíš na ty testy. Ona nic jiného vlastně ani neudělala. Prostě jen krev, postrašila co se bude dít, když léky brát nebude a napsala je. A v našem městě je to jedna z těch lepších dětských endokrinoložek. Tak potom koho si zase vybrat, že?

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 14:02

@Lama Lama
ano, já jen volám na výsledky. Ona se jí ani neptá zda je bere, prostě odebere krev a napíše recept. Nic víc. A i když má hodnoty už třičtvrtě roku v normě, stále jí léky píše.
Teď po sonu už mám jistotu, že se to srovnává kompletně…
Nejsem blázen, abych jí nechala bez kontroly.
A nemám problém pokud by se situace rapidně zhoršila léky nasadit.
Ale proč to dělat, když to jde bez nic

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41418 příspěvků 3 inzeráty 30.06.15 14:10

@mari1912 a jak by jsi postupovala v případě, že by se výsledky rapidně zhoršili, doktorka by zvýšila tedy dávku. v tu chvíli by jsi kápla pravdu nebo dávala půdní dávku a ve lži pokračovala nebo dala už tu vyšší dávku?
Jak by ses dívala na to, kdyby byla situace opačná a doszvěděla jsi se, že ti lže lékařka? nebo přesněji řečeno záměrně zatajuje pravdu?

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 14:11

@hanka.br.
v textu deníčku je právě napsáno, že rozhodně nechci nikoho navádět. Každý by měl jednat jen podle svého přesvědčení a maximálně se inspirovat tím, že léčit jde různými metodami…

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 30.06.15 14:15

@Lama Lama
proto chodí na testy každé tři měsíce, kdy se situace nehorší a nezhoršila. Když jsem tam byla poprvé tak jsem ještě ani nevěděla co uděláme. Normálně jsme léky vyzvedly a pak si o tom popovídaly. O situaci jsem dr chtěla říci hned po těch třech měsících, ale měla jsem jen zavolat.
Vše se děje tak jak má a já si nepřipouštím nějaké coby kdyby. Na to mám myšlení jinde a věřím, že když budu myslet negativně, stane se právě to, čeho se obávám a naopak ;)
Takže nepracuji s hypotézami, prostě se raduji, že mám zdravou dceru

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41418 příspěvků 3 inzeráty 30.06.15 14:17

JInak je šumák, jestli je vyhlášená nebo nevyhlášená. ty jí nedůvěřuješ, tak je na tobě, aby jsi našla takovou, která ti bude vyhovovat. Je to jako s výběrem školy. Může být naprd, že dítě dáš do vyhlášené prestižní matematicko-fyzikální školy, když ty a zejména tvoje dítě preferuje především humatintní vzdělávání, navíc v alternativném stylu waldorfské pedagogiky. :nevim: špatná nejsi ty, že preferuješ TČM, špatná není doktorka, že dává lék, který je podle současných poznatků západní medicíny indikovaný. špatný je ten vzájemný vztah. A doktorce od tebe chybí ta zpětná vazba, že něco chceš jinak. Až teprve poté může tady prskat něco o tom, že si za to může sama…

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41418 příspěvků 3 inzeráty 30.06.15 14:18

@mari1912 jo tááák. tak to je jiná. možná by v rámci pozitivního myšlení neměla ani chodit na ty kontroly. ne? protože to je tak kdyby…

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 30.06.15 14:19

@mari1912 nikdy bych si netroufla říct, že jsi ohrozila své dítě a už vůbec bych si nedovolila Tě označit za šílenou matku. Naopak k alternativním směrům mám velmi blízko a hřeje mě pocit, že Tvé dceři pomohl.
Jediné, co mi nepřijde taktní a fér je toto: Teď už jen čekám na to, až dceři oficiálně vysadí léčbu a lékařům povím, jak moc se v její léčbě zmýlili Nejideálnější se mi osvědčila spolupráce těch dvou táborů alternativa x klasika. Rozumím, že ne vždy je to možné. Ale tohle smyšlení podporuje stále a pouze boj mezi nimi. Každopádně hodně úspěchů v léčbě i nadále. :mavam:

 
-Evka-
Závislačka 3129 příspěvků 30.06.15 14:33

@mari1912 „A i když má hodnoty už třičtvrtě roku v normě, stále jí léky píše.“… a jak má vědět, že jste toho docílili jinak než léky? To že je hladina v normě, je cílem léčby.
Myslím si, že pokud by léky brala a šž se zlepšovala, tak by jí stejně lékařka ty léky snížila až možná vysadila. Tohle z těch testů lze také zjistit.

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 30.06.15 14:51

Tohle je jak už bylo psáno nemoc-nenemoc. Taky jsem brala Letrox, ale už od svých 12let, při těhotenství jsem ho sama od sebe brát přestala, hodnoty po porodu byly v normě. Tohle je vše jen o hodnách v krvi, život ničím neomezující a já jsem se v prvopočátku Tvého deníčku div nezděsila, cože za nemoc Tvou dcerku postihlo :nevim: To, že léky nebere a nebrala není nic světoborného, nic za co bych Ti měla tleskat, deníček se mi nelíbil. Nepochopila jsem jeho smysl.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak paní Zásadová o zásady přišla


Reklama