Jak jsem přežila šestinedělí

Rodičovství
  • emimino
  • 05.08.01

... co dodat ...

Dnes po sedmi měsících mi doba šestinedělí připadá jako něco, co snad ani nebylo - vlastně si z toho moc nepamatuju. Možná proto, že jsem ho více méně prožila v polospánku.
Každou volnou chvíli mezi kojením, přebalováním, chováním, chozením na procházku, koupáním, uspáváním, vařením, praním, žehlením, uklízením,… jsem prostě prospala.
Z počátku jsem bývala dosti unavená - kojila jsem každou hodinu a půl a kojení spolu s přebalováním mi zabralo i hodinu ( dnes mám osobní rekord 20 minut ). Takže dobrý počtář si spočítá, že na spaní a ostatní milé povinnosti mi zbývala vždy půlhodina ( tu naštěstí Verunka vždy prospala ).
Velmi jsem ocenila, že na prvních pár dní po návratu z porodnice k nám přijela moje máma ( bydlíme od sebe 4 hodiny vlakem ), která nejenže vyprala a vyžehlila, ale ještě mi navařila jídlo na týden dopředu.
Pak se vše postupně vracelo do normálních kolejí a na konci šestinedělí jsem byla matka-profík, která zvládá vše s přehledem.
A na druhou stranu se všechen ten blázinec kolem miminka zúročil - během šestinedělí jsem se vrátila na svou původní váhu, " aniž jsem pro to hnula brvou " !

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.04 21:28

Tak to já jsem si připadala jak puberťák,hormóny semnou mlátily hned jsem brečela hned jsem se smála.Ze začátku jsem měla pocit že nic nezvládnu .Teď máme 4m a všechno jde skvěle,malý spinká celou noc 19 30 ho uložím 5h. se zbudí vypije flašku a spi9.hod.Přes den vůbec neplače jenom se směje je to moje zlatíčko čauky Mirkas

Filipa_M
Nováček 1 příspěvek 11.08.06 19:57

Dobrý den,

tak to já to musím „zaťukat“, zatím prožívám prvních 14 dní z obávaného šestinedělí a je to naprosto v pohodě. Do poslední chvíle jsem chodila do práce, takže si spíš připadám jako na dovolené. Miminko je hodné, přes den jí docela často, asi po dvou hodinách, ale v noci mi vydrží 4 až 6 hodin bez kojení, ráno to sice dohání, ale noční spánek je prostě noční spánek. Takže krásná havaj a mateřská dovolená a k tomu ještě nádhernej andílek v náručí!!… :-D

Držim palce všem maminkám. V.

Vložit nový komentář