Jak jsem rodila rychle a téměř bezbolestně

Porod

Pro všechny, které se bojí porodu. Já jsem se druhého porodu bála moc. I přesto, že první byl bez komplikací a poměrně rychlý (9 hodin), u druhého jsem měla spoustu obav. Stihneme to do porodnice? Bude to víc bolet? Co když se něco podělá s miminkem? A tak dále, a tak dále. Nakonec všechno dopadlo, jak nejlépe mohlo.

Matěj po narození

Přijeli jsme domů (s bráškou Ondrou)

Všechno začalo v úterý 10. dubna před šestou ráno, kdy jsem ucítila první slaboučkou kontrakci. Poslíček, říkám si a neřeším. Budík jsem měla nařízený na půl sedmou, máme jet do porodnice na monitor. Zrovna jsem 39+3, takže určitě nerodím, vždyť první syn se narodil vyvolávaně 41+0. Jenže do půl sedmé už neusnu, každých deset minut přichází kontrakce a já zjišťuji, že odchází i hlenová zátka. To se opravdu nedalo přehlédnout. Vstala jsem, manžela a synka nechala ještě spát a jdu do vany, holím nohy, myju vlasy a provádím další důležité procedury, jako bych měla tušení, ale pořád si říkám, že nerodím, že to není možné. Tašku mám sbalenou, pro jistotu ji dneska už vezmeme s sebou.

Nasnídali jsme se a v osm razíme směr Písek. Těch čtyřicet minut v autě se mi moc nelíbí. Sedím připoutaná, ale radši bych si pochodila, při kontrakcích není moc příjemné, když se nemůžu hýbat, ale prodýchnu je a je to dobré. Přece jen jsou ještě hodně slabé. Manžel se mi směje, otáčí se v autě na malého a komentuje slovy: „Hele, máma rodí!“ Já ho ujišťuji, že ještě nerodím, že natočí monitor a jedeme domů.

V devět jsem připojená na monitor, kromě krásných ozev miminka se ukazují i „bolístky“, jak je nazvala sestřička, ale slabé. I když já se docela kroutím. Pak mě čeká prohlídka u doktorky. Ta, když vidí, že už funím, se rozhodne pro Hamiltona. Nejsem proti, už bych to klidně měla za sebou. Prý už ale nemáme jezdit domů, přece jen je to padesát kilometrů. Máme se projít po městě a za hodinu se ukázat. Buď se porod rozjede, nebo se kontrakce zastaví a podle toho budeme postupovat dál. V jedenáct jsem se znovu hlásila s tím, že už to „fakt cítím“ a docela pravidelně. Zase monitor (už jsem se kroutila dost) a zase vyšetření a prý tedy, že napíšeme příjem. Otevírám se a domů už tedy nepojedu. Teprve teď mi došlo, že asi tedy budu rodit.

Sestra sepsala papíry, já vše podepsala a ubytovala se na pokoji. V jednu mám přijít na sál na vyšetření. Do jedné jsem už ale nevydržela, šla jsem někdy po půl. Vyšetření ukázalo, že při kontrakci se otevírám na pět prstů, a že tedy už na sále zůstanu. Zavolala jsem manželovi, který čekal na pokoji, že může jet domů a volala si pro ségru, která se mnou měla být u porodu.

Sestřička mi udělala přípravu, dala jsem si sprchu (to už jsem kontrakce slušně prodýchávala) a zpátky na sál. Napojily mě na monitor a já ležela, střídavě odpočívala a prodýchávala kontrakce. Podotýkám, že pořád ještě to byly kontrakce podobné spíše silnějším MS bolestem. Žádná hrůza, jak jsem čekala. Najednou přišly nějaké silnější a já jsem měla pocit, že už nemůžu dál. To bylo kolem půl druhé. PA se rozhodla píchnout vodu, a pak začal ten pravý mazec. Jedna šílená kontrakce za druhou, najednou pocit tlaku a už to bylo tady! Jdeme rodit!

Všechno najednou probíhalo děsně rychle – PA upravily porodní lůžko, já se převalila na záda, chytila madel a tlačila jako blázen. Hlavička šla hůř, protože náš potomek se rozhodl přijít na svět jako Superman – měl ruku u hlavy. Byl nutný nástřih, ale nebyla jsem proti. Pak už to šlo ráz na ráz, tři čtyři zatlačení a Matěj byl venku!

Uzlíček s mírami 3650 g a 50 cm se vylodil přesně ve 14.33, v úterý 10. dubna.

Po celou dobu poporodního ošetřování jsem ho měla vedle sebe na vyhřívaném lůžku a mohla se kochat. Tak krásně koukal a „komunikoval“.

Ségra nestihla celý porod. Byla to rychlovka, takže přijela na posledních dvacet minut, ale i tak jsem byla ráda, že je se mnou a pak s maličkým.

Na sále jsme si užily i srandu s PA. Byly to mladé holčiny, samy vedly porod a bylo to s nimi příjemné. Budu mít hezké vzpomínky a snad dodám odvahu i vám, které se bojíte. Ne vždy je porod otřesný zážitek!

Shrnula bych to v pár číslech – celý porod od první kontrakce trval 8,5 hodiny, ošklivých kontrakcí, kdy jsem si myslela, že to nedám, bylo jen pár během poslední hodiny.

Tímto bych chtěla poděkovat personálu písecké porodnice za perfektní péči a popřát budoucím maminkám hodně štěstí a takové pohodové a rychlé porody jako jsem měla já!

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 25.04.12 08:11

Moc gratuluju k hezkému porodu, zvládla jsi to na jedničku :potlesk:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 25.04.12 10:06

Gratuluji k pěknému porodu a krásnému chlapečkovi! :kytka: :kytka:

 
ivanak
Závislačka 3946 příspěvků 25.04.12 12:31

Gratuluju. Moje dcerka šla taky jako superman. :-) Tlačila jsem 45minut.

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 25.04.12 13:10

Tak to byl fakt super rychlý porod :potlesk: . Gratuluji k nádhernému chlapečkovi. Já neměla ani jeden porod pod 20 hodin, ale taky si nemůžu nijak stěžovat. Kluci byly v pohodě i s váhou 4.550g a 4.160g, za to holčina která byla v pořadí druhá s váhou 3.660g - to bylo o dost horší, ale když jsem viděla tu fialovou švestičku s černýma vláskama :hug: :lol: , hned všechna bolest byla pryč :pankac: .

 
vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 25.04.12 14:58

Kristy, moc gratuluji k druhému chlapečkovi, měla jsi pěkný porod :potlesk:
Těším se, že se někdy potkáme ;) .

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 25.04.12 16:07

Kristy gratuluju ke krasnymu miminku, a dodatecne i k porodu :kytka:

 
Annnet
Echt Kelišová 8109 příspěvků 25.04.12 16:55

Taky moc gratuluju k porodu. Měly jsme to hodně podobné a stejnou váhu i délku a malá šla taky jako superman :)

Příspěvek upraven 25.04.12 v 18:26

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 25.04.12 17:34

@Annnet
Taky moc gratuluju! Však ty dětičky jsou supermani samy o sobě :P

 
LouLou  26.04.12 06:44

zavidim..taky bych si prala mit to takhle rychle :)

 
NumLock  29.04.12 21:12
:palec: :mavam:
 
Elilen
Neúnavná pisatelka 15973 příspěvků 12.05.12 13:53

:kytka: Krásný porod.

 
Zdeni90
Závislačka 3721 příspěvků 16.05.12 07:33

Jeee Kristy, moc hezký a gratuluji, že jste to tak skvěle zvládli! :) :hug: :dance: :*

 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 16.05.12 10:51

gratuluji :kytka: moc hezky jsi to zvladla, parada :kytka: :potlesk:

já jsem na tom podobně, dva rychlé porody jako prd. :oops:

 
TerezaJ
Závislačka 4564 příspěvků 11.11.12 23:29
:palec:
 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 13.11.12 02:56

Tyyy jo, rodit normalne je pekna fuska a na supermana jeste vetsi, ale moc krasny porod, malicky se snazil maminku netrapit. Krasne napsane :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Druhý deníček, první porod


Reklama