Jak jsem se drala na svět

Aneb máma ví...

Jak jsem se drala na svět Jak jsem se drala na svět Zdroj: Shutterstock

Tak. Den D nastal. Mámu od rána bolela záda a necítila se ve své kůži. Ale jelikož moji sestře byly 4 roky a s mým blížícím se příchodem byla víc náročná, tak tomu mamka moc nevěnovala pozornost. Když se k Markétce skláněla s jídlem, ucítila lupnuti a tam dole teplo. Sestřička se začala smát - haha, mámo počůrala ses. Vzhledem k tomu, že se psal rok 84 a tehdy se po prasknutí vody prý nesmělo pohybovat, zůstala chudák máma sedět na zemi a sestra běžela pro tátu do dílny. Táta drapnul mamku tak, jak byla ve starých šatech a děravém domácím svetru a jeli. Budiž jí útěchou, že v nové Škodě 120.

No, v nemocnici si maminku od tatínka převzala jedna moc nepříjemná sestra a hned nás okřikla, že máma se opovážila chodit a dovezl ji táta a ne pan dochtor (doteď prý máma slyší to chrochtnutí). Když si mamka při převlékání stěžovala, že už cítí tlak, že se deru ven, tak ji jen zpražila, že není doktor, jak to může vědět, a že to trvá hodiny. Tak ať není hysterka.

Zavřela nás s mamkou na hekárnu, kde byly další 2 maminky. Jenže jak sestra odešla, chtělo se mamince čůrat a jelikož neměla odvahu na tu ježibabu zazvonit, došla si sama. Sedla si, zatlačila a bum - najednou se objevila hlava. Mamka začla řvát hrůzou, že ji vypadnu a duchapřítomná spolurodička zazvonila na sestru. Ta se otráveně přišourala, ale jak viděla, že už mám hlavu skoro venku, tak začla kmitat a nakonec mě pomáhala na svět ona, doktor ani nestihl doběhnout. Mamce se pak omlouvala a dokonce pak na tajňáka pustila za maminkou i mého tatínka. Tehdy se to ještě nesmělo. A tak jsem přišla na svět já, Martina.

Někde jsem slyšela, že jak porodí máma Tebe, takový budeš mít porod Ty. Jo prd! Nebylo to sice závratně dlouhé (porodní bolesti začly ve dvě odpoledne a syn se narodil v devět večer), ale že vyleze skoro pětikilový obr, který mamince zvětší všechny otvory tam dole tak 5×, že ji musí 2 hodiny šít, to fakt není ta rychlovka, kdy moje mamka chtěla čůrat a místo „vody“ lezu já…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1592
21.10.21 03:54

Vtipný… jako, musí se nechat, že české porodnictví prošlo vývojem. A krávy sestry budou v každé době :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
357
21.10.21 09:06

@Bubllenka jo mamka říkala, že už za její doby byl vidět pokrok. Porodila tři holky od 1980-1989, ale i tak. Jak jsem vykládala o mém porodu. Masážní vana, balony, možnost otce u porodu atd atd :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1173
23.10.21 17:30

@kochichak Ono i hlavne miminko porad u sebe je dneska normalka. Kdysi? Dovezli jen na kojeni :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
357
24.10.21 00:20

@Capricorn61 a vůbec. Kojení? Fuj. Sunar 🤦‍♀️ ještě že šla doba fakt dopředu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3290
25.10.21 06:32

Jo lepší se to, ale k ideálu to má stale daleko. Hlavně, co se týče přístupu. Krávy sestry jsou i dnes.

 • Zmínit
 • Nahlásit
357
25.10.21 08:39

@Martina84 ročník 84? Tož těší mě. Já taky :D Jo to máte pravdu. Já měla sestru na oddělení jednu takovou u prvního syna. :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit