Jak jsem se poprvé barvila hennou

O životě
  • verulicek
  • 09.12.13

...aneb počtení pro dlouhé zimní večery. Začalo to velmi nevinně. Chtěla jsem být prostě jenom krásná. :)

O vlasy se běžně starám asi tak, že je pravidelně myji. :-D S trochou štěstí je 2× do roka vidí kadeřník. O mých vědomostech a schopnostech vlasového stylisty si tedy můžete udělat obrázek sami. Svá léta experimentování s barvami a střihy jsem si užila na vysoké, teď holduju spíš přirozené kráse – dokud to ještě jde. :-)

Mým vlasům jsem tedy dovolila projevit svou pravou nepopsatelnou barvu, kterou můj kadeřník trefně nazval „matně zeleno-hnědou“ :-D a suše konstatoval, že podobnou snad ve vzorníku ani nemá.

Má bujná kštice z mládí se přes pubertu změnila ve velmi slabý porost s šířící se pleší ve stylu „Žlutého psa“. :-) No, nebudu přehánět, ale vlasů skutečné ubylo…

Ale abychom se dostali k jádru věci. S nadšením jsem se rozhodla před svátky pro malou změnu. Svým vlasům jsem chtěla místo jejich „myšího“ odstínu dopřát pravý hnědý lesk a jelikož jsem těhotná, nejbezpečnější cestou byla právě henna. Jako zkušená „e-těhotná“ jsem před zvolením té pravé značky pročetla snad veškeré diskuse ohledně henny a připadala si pak rázem jako největší profík. Kadeřnictví jsem si naštěstí otevřít nestihla. :-)

Nastal den, kdy onen zázrak poštou dorazil, a já si s nadšením naplánovala barvící odpoledne. Plna očekávání jsem rychle zhltla návod k použití a jala se činiti, bez jakýchkoliv pochyb, že bych nedosáhla kýženého výsledku. Bez váhání jsem si připravila veškeré propriety (ještě ten den jsem se seznámila s tím, jak vypadá štětec na barvení vlasů) a sebevědomě napochodovala do koupelny.
První krok jsem zvládla na jedničku. A sice mytí vlasů, :-D neboť to jediné jsem bezpečně znala.

Druhý krok – příprava barvy. V postupu byla vyžadována teplota 50 stupňů. „No problema!“ Vytáhnu vítězoslavně z lékárničky digitální teploměr a počnu zvědavě měřiti, kolikže stupňů dosahuje horká kohoutková voda. 38, 42 a ouha – „H“. S nadějí, že druhý teploměr bude mít větší měřičské dovednosti, tahám vehementně z lékárničky další digitál. Chyba lávky. Že má voda víc jak 43 by mě napadlo i bez nich. Přes varování, že při teplotě 60+ by mohla barva házet odstíny do červena, jsem si řekla, že to risknu – henna se přeci postupně vymývá a do Vánoc ještě daleko…

Počala jsem tedy do zeleného pískoviště v misce napouštět vodu. V tom jsem si uvědomila, že se vlastně nikde nepíše, kolik jí má být. No nic. Kvedlajíc štětcem v míse si vzpomínám na poučku „Udržujte pastu teplou“ a mířím do koupelny, kde napouštím pro svou pastu v míse horkou lázeň. Důkladně omotána starým ručníkem začínám pochybovat o tom, zda barva nemá být hustší. Mozek vyhodnotil, že je přeci škoda přerušovat proces, když mi to tak jde, a já pokračuji ve svém veledílu. Počáteční tahy štětkou nevypadají zle, dokonce se trefuju i na vlasy. :-D

Nicméně po deseti minutách, kdy horní část mé lebky vypadá, jako by na mě spadla mísa bahna, usuzuji, že bych se měla dostat i ke zbytku délky vlasů.. A to už je panečku podívaná. Vlasy (velmi vydatně obahněné) přilepuji na zbylou část skalpu, aby mi pak v průběhu barvení vesele padaly a ocejchovávaly mi celý obličej.
Když už na mě ze zrcadla vejrá dokonalý „Jožin z bažin“, je mi líto barvy, která zbyla v misce. Nutno podotknout, že by se s ní dal směle obarvit ještě jeden průměrný leb. Po chvilkovém zaváhání beru i zbytek bahýnka do dlaní a krouživými pohyby si masíruji svou brčálovou kebuli.

Návod nyní radí – nasadit přiloženou čepici a zakrýt ručníkem, aby byla barva v teple. Samotný barvící proces trval tak dlouho, že už hlava beztak pětkrát vychladla (možná i uschla), ale dobrá tedy. Po úspěšné „turbanaci“ přišel na řadu úklid spouště, který trval snad déle než samotné barvení. Zakecala jsem naprosto všechno – a to jsem si myslela, že to takhle umím jen v kuchyni u vaření. :-D

Zmožena klátím se na pohovku a odpočítávám dobu působení barvy, vdechujíc její trpkou vůni, podezřele připomínající marihuanu. Když už si připadám v rauši, vyhodnotím čekací dobu jako dostačující a s očekáváním vyrazím opět pod kohoutek.

Celé vymývání byl horor. Vana vypadala jako velké nezdařené dílo šíleného umělce. Čas plynul, hektolitry vody tekly proudem a já netrpělivě čekala, kdy už bude barva vymytá. Po čtvrt hodině jsem zoufale přemýšlela, zda se člověku při dlouhém pobytu ve vodě může zkrabatit i kůže na hlavě. Začala jsem mít opravdu hlad a bolely mě záda. Téměř dvacet minut trvalo mému mozku vyplodit spásnou myšlenku a se sprchou jsem se přestěhovala nad umyvadlo. Jaká úleva. Ovšem voda stále barevná.

Má trpělivost byla u konce. Vyhlásila jsem stop-time na občerstvení v průběhu zápasu. Pak jsem se rozladěně vracela opět nad umyvadlo. Spokojila jsem se nakonec s mírně narezlou vodou a přešla plynule k foukání vlasů.

Abych vás nenapínala, operace se nakonec zdařila a výsledek má očekávání splnil – mám poměrně slušně hnědé vlasy. Nicméně příště si nebudu hrát s báchorem na hrdinku a zapojím do mých vrtochů nějakou kámošku.

Poučení tedy zní: pokud vás zase jednou osvítí a nebudete se chtít svých idejí vzdát, můžete si alespoň od někoho nechat pomoct. :-)

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 09.12.13 00:16

Ale neee, konec me zklamal, ja se tak tesila, ze ti to chytlo do zelena! :D JInak super pocteni takhle pred spanim :)

 
anahita
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 09.12.13 01:45

Ježíš taky jsem se dost dobře bavila:D s barvením „bahnem“ mám taky zkušenosti ale mě to chytlo děsně. Blbě jsem to nanesla a ještě ke všemu to chytlo rezatě. Takže jsem vypadala jako rezavá zebra:D jakou značku jsi použila?

 
Jitmik
Kelišová 6909 příspěvků 09.12.13 06:56

Přesně stejně to vypadalo u mě, zkusila jsem hennu jednou, jenže mě to po podobných peripetiích ani nechytlo. Ale jako bych viděla sebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
roniii
Kelišová 5315 příspěvků 09.12.13 07:35

Jéé, těšila jsem se na nějaký hustý konec :cert: :twisted:…barvim hennou asi od 15…všechno, co popisuješ jsem zažila…nejlepší bylo, když mi ten spadlý pramen na obličeji udělal barevnou čáru přes půlku gesichtu :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.12.13 v 07:36

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 09.12.13 08:27

Taky jsem čekala na nějaké šílené vyvrcholení děje a ono to snažení bylo korunováno úspěchem jo? :lol: Každopádně jsem se u celého deníčku moooc bavila, fakt super :potlesk:

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 09.12.13 09:38
:lol: :lol: :lol: :palec:
 
verulicek  09.12.13 10:03

Díky všem za komentáře. ;) chtěla jsem napsat něco na odlehčení. @anahita použila jsem značku Khádí. Není nejlevnější, ale můžu fakt doporučit. Je to pěkně syté a bez divných odlesků. Vypadá to fakt přirozeně, takže jsem spokojená. :dance:

 
poiuz
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 09.12.13 11:06

Hennou se barvím už nějakou dobu a moje první hennování si přesně vybavuji :-D neodhadla jsem hustotu a neustále mi tekly „čůrky“ po tvářích, čele, krku… a hlavně do uší :-D takže jsem to asi po dvou nebo třech hodinách vzdala, protože se to endalo vydržet… moje druhé hennování dopadlo tak, že jsem zapomněla na rukavice a měla jsem tedy krásně zářivě oranžové ruce (ještěže jsem předtím neodlakovala lak na nehtech :D ). Při třetím hennování jsem se poučila z předchozích nezdarů a dokonce se mi to povedlo bez umatlání koupelny… a při tom čtvrtém jsem si připadala natolik jako profesionál, že jsem si pořádně nenamazala obličej, uši a krk krémem a ta tekoucí hennová směs mě kouzelným způsobem obarvila pokožku:-D od té doby vždycky s napětím čekám, jak to tentokrát dopadne :mrgreen: :lol:

 
leene
Závislačka 3539 příspěvků 09.12.13 13:19

Verun super deníček ;) čekala jsem co z toho nakonec bude a byla jsem mile překvapena že to dopadlo dobře :kytka: čekala bych teda všelicos :mrgreen: :mrgreen:

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 09.12.13 15:23

Při čtení jsem se slušně pobavila a věrně mi to připomínalo i mé zkušenosti z hennou, kdy jsme měla pocit, že si na hlavu,,kydám'' špenát či co + ten zápach z vlasů mi taky nešel přebít žádným šamponem, ale nakonec sem s výsledkem taky byla poměrně spokojená, jelikož sem měla krásné, lesklé a přírodně,,obo­hacené'' háro, narozdíl, od všech těch chemických blafů :mrgreen: Ale i tak sem se k henně už nikdy neodvážila přiblížit :mrgreen:

 
LootynkaCZ
Povídálka 19 příspěvků 09.12.13 16:24

Nemálo jsem se zasmála :) jako bych viděla sebe když se něco na papíře jeví jednoduše :) dobře napsané a jsem ráda že Vám to nechytlo do zrzava :D

 
MUFICE
Hvězda diskuse 48457 příspěvků 09.12.13 16:34

Celý příběh byl hodně napínavý, čekala jsem teda negativní konec :mrgreen:

 
Mirka6
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 09.12.13 16:53

Taky jsem čekala katastrofický konec s tím že máš hlavu jako na obrázku na začátku deníčku :mrgreen: :mrgreen: :P ale jsi šikovná :potlesk:

 
hrnoulek
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 09.12.13 17:02

Tak co se týče zkušenosti s péčí o vlasy mám to dost podobně ;-) nedávno jsem se také rozhodla, že moje tmavnoucí blond je už pěkně hnusná barva a že bych si mohla vlasy zesvětlit - chtěla jsem jen šampón, aby to kdyžtak nebylo tak tragický, tak jsem vlítla do drogerie - na nálepce čtu „color shampoo“, no super, to je ono, tak jen nějaký pěkný odstín a šupem pryč (malému se v kočáře zjevně přestalo líbit se vstupem do drogereie)
doma jsem uspala prcka a přesně jak ty vyrazila do koupelny, že to prostě dám…
chybička se vloudila, přečetla jsem tu část návodu, kde se popisoval postup barvení, proces provedla a z nudy začala zkoumat zbylé informace - jedna z nich zněla - tento šampón se vyrábí ve 3 vezrzích, první se vymývá, druhý je s prodlouženou trvanlivostí a třetí je zesvětlovač s dlouhotrvajícím účinkem a teď hádejte, co bylo moje balení? :-D
no to mě dost znejistělo, takže jsem barvu utíkala vymýt dřív, abych třeba nezjistila, že jsem najednou úplně bělovlasá ;-)
nakonec to i u mě nemělo tak zlý konec - tím, že jsem odrosty nahoře měla hodně tmavé (vlasy mi přes zimu rostou fakt dost tmavé) a spodek byl melírovaný, tak jsem na vrchu dosáhla zesvětlení do něčeho mezi zrzavou a tmavou blond a že to není tak děsivé, jak jsem se bála, jsem si potvrdila na manželovi - ani si nevšimnul :-D

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 09.12.13 17:26

Nejsem škodolibá, to vůbec ne :D Ale popravdě jsem se docela těšila jak budeš popisovat nějaký prapodivný odstín :mrgreen: Já do henny nikdy nešla a asi ani nepůjdu… první půlku těhotenství jsem přečkala bez barvení úplně a v té druhé se asi dvakrát obarvila klasickou :) na hennu bych upřímně asi neměla nervy :lol: Ale super deníček, pobavila jsem se :potlesk:

 
lentilka248
Kelišová 5971 příspěvků 2 inzeráty 09.12.13 17:32

Doporučuju hennu od Lush..nevysusuje vlasy a je s ní poměrně málo práce..existuje hodně odstínů..

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 09.12.13 20:11

:lol: :lol: :lol: Pěkně jsem se zasmála. Hennou jsem se občas „barvila“ - naplácala jsem si to na hlavu, ale nikdy žádná barva nechytla. Aspoň jako balzám to snad je dobré.

 
radúna
Extra třída :D 11338 příspěvků 09.12.13 20:22

Dobře jsem se pobavila, hezky a napínavě píšeš :palec:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
A jsem ráda, že se barva nakonec podařila. :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 09.12.13 20:41
:lol: :palec:
 
petulagabi
Echt Kelišová 7760 příspěvků 09.12.13 20:48

Happy end:-)

 
petulagabi
Echt Kelišová 7760 příspěvků 09.12.13 20:50

@lentilka248
souhlasim, od Lushe je výborná

 
Dr. Čarodějka
Kecalka 118 příspěvků 09.12.13 21:09

Bezva napsané, řechtala jsem se od začátku do konce :-)

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 09.12.13 21:40

Ach zlato, tak to jsem nevěděla že jsi takové prozaické střevo :) nasmála jsem se fest :palec: příště Ti pomůžu :hug: :srdce:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22057 příspěvků 2 inzeráty 09.12.13 21:50

Já miluju hennu a čím víc jí miluju, tím víc experimentuju, takže můj poslední experiment je drahá henna lush s olivovým olejem, předtím třeba s tee tree olejíčkem. Když jsem čerstvě obarvená, tak si neznámí lidé myslí, že jsem přirodní zrzka. Dokonce i lidi co mě znají si to dost dlouho mysleli.

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 3 inzeráty 10.12.13 12:34

Gratuluju k dobrému výsledku barvení :D
Hennou se barvím asi 2 roky, už jsem si v postupu jistá, ale stejně je to pokaždé příležitost pro velmi důkladnou očistu koupelny včetně čištění odpadu :cert: Jinak já kupuju obyč hennu v DM drogerii, zalévám normálně vroucí vodou, přimíchám cca lžíci vinného octa, aby lépe chytla a lžíci olivového oleje, aby vlasy nebyly vysušené.
Přeju pevné nervy při dalším barvení :mavam:

 
Kossuthe
Kecalka 154 příspěvků 10.12.13 15:42
:lol:
 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 10.12.13 20:34

Hesky vtipně je to napsané a pobavilo mě to.. :lol: Mě se sice nic podobného nestalo, kdoví jak bych dopadla s hennou..ale připomělo mi to moje domácí patlání čokoládového keratinu, celá koupelna zasmolená a na hlavě potom menší koudelka od fénování :oops:

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 32 inzerátů 12.12.13 00:40

Konec dobrý - všechno dobré. :) To já si velice živě vzpomínám, jak jsme se sestrou koupili babičce dárek - hennu, a ihned jsme ji také nadšeně a plné očekávání na její zářivě bílé vlasy aplikovali. Výsledkem byla zářivá ohnivá červená, která by snad svítila i ve tmě. Babička z toho měla málem infarkt a zbytek dne jsme se sestrou strávili v drogériích a hledali barvu, která může být použita i na hennu bez delšího časového odstupu…

 
verulicek  12.12.13 11:22

@R.O.D. to by stálo taky za deníček: Jak jsme si obarvily babičku :lol:

 
tasa
Echt Kelišová 8342 příspěvků 27.03.15 22:25

Tak jsem o heně uvažovala…myslím, že popis aplikace mě odradil.
apropo, když se třeba v noci potíte, nemáte pak barevnej polstář?

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 28.03.15 09:16

Deníček je starší, ale veselý :)

 
verulicek  28.03.15 09:17

@90-60-90 Děkuji!!! :kytka: překvapuje mě, že na něho může někdo ještě po takové době narazit :mrgreen:

 
Liss Durman
Povídálka 45 příspěvků 21.11.16 19:24

Haha :palec: Taktéž mám s bahnem zkušenosti. Ale já si bohužel nevzala ani ten štětec. Když jsem to pak vyprávěla kadeřnici, málem se udusila smíchy. A byl to vážně děs. Barva všude, jen ne na vlasech. A když už na vlasech něco bylo, bylo to jak srst dalmatina :-D A příliš mnoho fleků to nebylo… Taktéž to čištění vany si vybavuju velmi dobře. No zkrátka zážitek k poňuchňání.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama