Jak jsem se stala alkoholičkou

O životě

Deníček o tom, jak se ze mě stala alkoholička. O hodných všímavých sousedkách a statečné paní domácí.

Zvoní zvonek, malý vyskočí z pohovky a letí ke dveřím, pomalu se zvedám a přemýšlím, kdo to může být. Koukám do kukátka a vidím nervózní domácí, asi se bude chtít domluvit na vystěhování z bytu, na konci měsíce se budeme stěhovat do domečku.

Není mi moc dobře, ale usměju se a otevřu. „Dobrý den, mohu jít dál, potřebovala bych s vámi mluvit… soukromě.“ Odpovídám: „Ale jistě, jen tu teď máme nepořádek, jak stěhujeme.“ Domácí se hrne do bytu. Zavedu ji do obýváku a rychle ustýlám na gauči, aby si měla kam sednout. „Víte, je mi to nepříjemné, ale chtěla jsem vám nabídnout pomoc.“ Aha. Asi myslí se stěhováním, je zlatá. Chci ji nadšeně poděkovat. Ale domácí pokračuje: „Měli jsme v rodině taky alkoholika, vím, jak je to nepříjemné.“ „To je mi líto.“ Začínám ztrácet pozornost, je mi čím dál hůř, malý skáče po pohovce a myšlenky mi odpluly zase k baráku, poslední dva měsíce řeším topenáře, vodaře, zedníky, plynaře, musím zavolat podlahářovi a domluvit se s kominíkem, ještě jsem nezaplatila elektrikářům.

„Haló,“ domácí mě vrací do reality. „Chápu, že je pro vás těžké udržet pozornost, právě proto vám chci pomoct, dřív než se něco stane malému, možná bych měla promluvit spíš s manželem, ale nevím, kdy ho zastihnu, ženské chtěly volat sociálku, ale říkala jsem si, že s vámi prvně promluvím.“

Ok, domácí už má moji plnou pozornost. „Asi narážíte na to, že teď máme doma nepořádek, kvůli té rekonstrukci nestíhám,“ ale jak to sakra můžou ženské vědět, nikoho k nám nezvu. Co se tu sakra děje? „Odmítáte si to přiznat, to je normální,“ domácí se na mě soucitně usmívá. Uááá. „A co si odmítám přiznat?“ „Že máte problém s alkoholem.“ Vyvalím oči. Už přes dva roky jsem se nedotkla alkoholu, těhotenství, kojení, však to znáte.

„Ale to není pravda!“ skoro brečím. Paní domácí je ovšem připravená: „Před týdnem vás viděla Srnková, jak zvracíte u stromu, předtím vás viděla, jak vrávoráte domů. Kdyby vás nepodpíral manžel, asi byste schody nevyšla, Jezevcová vás viděla vyhazovat flašky do kontejneru, prý jste minule dělala na ulici scény a brečela a podívejte se, jak vypadáte, taková krásná ženská jste bývala a teď? Mastné vlasy, propadlé oči, kruhy pod očima. A co to nebohé dítě. Syslovi si stěžovali, že celé dny brečí, ani toho vám není líto? Vzchopte se a přiznejte si to!“

Zalapám po dechu. Jsem alkoholička? Ne, jsem v 8.týdnu. Ano, zvracela jsem u stromu, mám problém s tlakem a manžel mě podpírá do schodů, abych nespadla, do kontejneru jsem vyhazovala zavařovačky, které nechci stěhovat a brečela jsem z těhotenských hormonů, prostě mě dojalo, že jsme zdravý, máme krásného syna a miminko v bříšku. Je mi opravdu špatně, asi nevypadám nejlíp. Můj chlapeček opravdu poslední týden trpí, rostou mu stoličky a špatně to nese. Usměju se na domácí, když ji situaci vysvětlím, zrudne a odejde. Druhý den mi na schodech poblahopřeje a už rudne míň. Jsem jí vděčná, že nevolala hned sociálku a šla se mi nabídnout přátelskou ruku.

Hodnotilo 41 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 05.06.13 00:32

Jo to víš, lidi kolem ví všechno a hned dělají z mravence velblouda.

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 05.06.13 00:55

:mrgreen: není nad všímavý sousedky…

 
marguaret
Závislačka 4343 příspěvků 05.06.13 01:22

Tak to by se tady u nás nikdy snad nemohlo stát a můžu být jen ráda, protože já mám ty kluky 3 a to je teprve kraválu a ten můj jekot do toho, tak tu mám snad sociálku pořád :mrgreen: Takže můu být ráda, že žiju v takovém městě kde je každý každému ukradený ;)
Ale dobrá příhoda opravdu jen mě by mrzelo, že tam mám takové kravky sousedky, ještě, že mezi něma se našla aspoň trochu rozumná…paní domácí :palec:

Příspěvek upraven 05.06.13 v 01:23

 
blueberryx
Kecalka 474 příspěvků 05.06.13 01:37

:P
gratuluju k miminku :D

 
Nerine
Kelišová 5317 příspěvků 05.06.13 06:34

8o Ty jo, to máš tedy opravdu všímavé sousedky…
Gratuluji k těhotenství a přeji, ať je lépe :kytka:

 
irinek  05.06.13 06:48

:mrgreen:, to je hezký :lol:

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 05.06.13 07:12

Ach bože -kdy se už začnou ty baby starat o sebe :cert: :cert: :cert: Jak na venkově toto. Ze mě taky udělaly alkoholičku a to piju tak na silvestra a narozeniny. Prý se mi válej flašky po zemi-jak to můžou vědět, když u mě nikdy nebyly?? :nevim: Taky se s káždým peláším :D :D a kdo ví co dělám doma, když jsem líná jak prase :dance: A když člověk potřebuje pomoct tak dělají slepý :cert: :cert: Mě stačí jak mě známá pomlouvá přítelovi a když jí vidím tak se na mě usmívá a chce se semnou kamarádit a píše mi na fb-ahoj copak děláš? Před hodinou si mě ani nevšimla, když jsem šla ze školky a ona na mě koukala :cert: A sociálku na mě chtěl poslat soused, když bylo malý asi 14 dní a pořád brečela :,( začal mi tam říkat, že budu jak ty cikáni a budou mi tu řvát pět děcek :,( :,(,že má stejně staré dítě a ono tak neřve. Tak jsem mu odvětila tím, kde ho teda má -jak to že ho nemá se svojí ženou? A on zabouchl dveře 8o U nás je to jak španělská vesnice. Jednou mi bylo špatně, tak jsem neotevřela na zvonění a už slyším jak sousedka vykládá pošťačce, že určitě jsme doma a schválně neotvíráme :( Tak ať jdou sprominutím DO PRDELE!!!

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 05.06.13 07:13

Taky jsme bydleli v baráku se starými lidmi, byli jsme tam jediní mladí, tak jsme byli pod drobnohledem :roll: řekla bych, že když se narodil malý, tak si dělaly čárky, kolikrát chodím s malým ven :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.06.13 v 07:14

 
Syringa
Nadpozemská drbna 29642 příspěvků 05.06.13 07:26

Iggy - super :potlesk:. Hele, jak vím, že jsi těhotná, tak mi zatrnulo, že bys chlastala. Snad už se paní domácí nebudu několik let do nikoho montovat :lol:

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 05.06.13 07:48

Trochu mi u nadpisu zatrnulo :mrgreen:. Krásný deníček a gratuluji :kytka:

 
Anonymní  05.06.13 07:56

Deníček je to pěkný a sousedky bych hned neodsuzovala. Vemte si kdyby to byla pravda a paní skutečně pila, je přece pěkné, že jí přišla říct, že se s tím dá něco dělat, musela to být od ní velká odvaha. Šla byste do toho některá? někdo raději dělá, že nevidí, a nebo volá tu sociálku. Chápu, že to autorku mohlo urazit, je to narušení soukromí atd., ale kdyby to tak bylo, tak se snažili zachránit její dítě.

PS - žila jsem v paneláku, jediný mladý pár, strašně nám lezli do soukromí, jednou chtěli aby jsme si sedli na schodky a klacíkem šťourali hlínu z podrážek - vím co je to zásah do soukromí, přílišná vtíravost atd.

Za anonym se omlouvám, ale nemohu být zveřejněna.

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 05.06.13 08:10

Gratuluju ke špuntovi. Jinak sousedky bych až tak neodsuzovala, vysvětlilo se to, tak je to v pořádku. Spíš bych řekla, že kdyby po okolí bydlel někdo, kdo opravdu potřebuje pomoct, tak třeba zrovna tyhle sousedky by nebyly tak nevšímavé, ale pomohly by… ;) ať je to jak chce, důležité je, že se vysvětlilo, c o a jak :think:

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 05.06.13 08:12

Blahopreji k tehotenstvi.
Jinak ja bych to neodsuzovala, bylo hezke, ze prisla k tobe a resila to v soukromi a nevolali hned socialku. Pokud by to byla pravda tak je to po dlouhe dobe nekdo kdo se zajima. Kdyz je to opacne a nevsima si skola, skolka, sousedi, socialka, tak resime jak jsme nevsimavi.
Drzim palce at se zdarne prestehujete a tehotenstvi probiha jen dobre a mate dobre sousedy. :kytka:

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 08:12

Holky, děkuju za gratulace :hug: chtěla bych doplnit, že po nás se stěhuje milá rodinka se čtyřma klukama a novorozencem 8)

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 08:20

Ještě pro doplnění, deníček jsem sepsala jako veselou historku, fakt jsme se s manželem bavili, když jsem mu to mezi zvracením vyprávěla :mrgreen: Jak jsem psala v úvodu a závěru, cením si toho, jak jsou ty naše babky všímavé a domácí statečná, uvědomuju si, že ji to stálo asi spoustu sil.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 05.06.13 08:42

Tak to je dobrý :) Na mě taky divně lidi koukali, když jsem v prvním těhotenství jezdila do práce a po cestě oblinkávala stromy v parku, to byly pohledy - po ránu a už zvrací v parku :) A sociálku na mnás chtěla volat zastupující paní doktorka. Byla jsem u ní s Adamem, že se uhodil do hlavy a dávala jsem jí zprávu z chirurgie z pohotovosti, kde jsme byli dva měsíce zpátky, že malý spadl a taky se uhodil. Adam byl samá modřina a škrábanec a ona říkala, že nám asi padá nějak často - no, padal, neměl pud sebezáchovy, za to energie za 3 a učil se chodit. Tak jsem čekala, když k nám zajde sociálka. Ne vždy je všechno tak, jak se jeví na první pohled. Zase na druhou stranu líp, než kdyby všichni zavírali oči. Gratuluju k miminku, stěhování a ať stoličky brzy vylezou.

 
Tarinka
Echt Kelišová 7929 příspěvků 05.06.13 08:44

Jéé to je hezký, náhodou mně to přijde milý :)

 
katkalaila
Extra třída :D 11647 příspěvků 1 inzerát 05.06.13 08:53

Moc hezký :-) ještě své sousedy neznám.-)

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 08:54

@zzuzzinda :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 05.06.13 09:00

:mrgreen: :kytka: Vlastně je to úplně skvělé, že ti sousedky chtěly pomoct i to, že se situace nakonec vysvětlila :D Věřím, že ti vůbec do smíchu nebylo a doufám, že budete mít nadále dobré vztahy.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 05.06.13 09:02

Pěkné :lol: Jako já nemám ráda zásahy do soukromí, ale tohle mi přišlo od domácí celkem citlivé, jak se snažila vžít do pocitů „alkoholičky“. Málokdo má chuť v současné době opravdu pomoct cizímu člověku, většinou mají pouze právě potřebu někoho zavolat a tím mají ze sebe dobrý pocit, jak to vyřešili

 
dada1511  05.06.13 09:12

TAK TO MĚ TEDA POBAVILO :).Jsou dva druhy lidí, nevšímavý k neštěstím druhých, a pak ti co mají až velkou starost :lol:,na druhou stranu, aspoň víš kdo tě sleduje :mrgreen:

Gratuluji k miminku :kytka:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 05.06.13 09:14

Málokdy komentuji deníčky, ale tenhle mě zaujal.
Gratuluji k miminku :kytka:
A ač to zní blbě, tak gratuluji i k sousedkám a k paní domácí. Vlastně je dobře že jsou takto všímavé. Když si představím co se děje v televizi a nikdo nic nevidí a neslyší až do chvíle než se něco stane. Mnohdy ani tu sociálku nezavolají.
Je moc hezké, že chtěly pomoct a lepší jednou zbytečně než vůbec. Já osobně bych za takovou domácí byla vděčná.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 05.06.13 10:34

Jo takové sousedské drbny jsou nejlepší, jedna něco vidí, druhá přihodí, třetí vykonstruuje a převrátí a hle je z tebe alkoholik :mrgreen: Ale od té co za tebou přišla je to fajn, má starost a zašla za tebou místo aby šířila drby a šla na sociálku..

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 05.06.13 11:09

Ježiši, to je přece příšerný!!! 8o :roll:

Já bych jí asi něco udělala :evil: Ještě, že se stěhujete pryč, rychle pryč! :zed: Jsi dobrá, že to bereš takhle s humorem! :think:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 7 inzerátů 05.06.13 11:37

Tak to je sila!!!

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 05.06.13 12:03

Anonymní, naprosto souhlasím! Deníček je to pěkný a sousedky bych hned neodsuzovala. Vemte si kdyby to byla pravda a paní skutečně pila, je přece pěkné, že jí přišla říct, že se s tím dá něco dělat, musela to být od ní velká odvaha. Šla byste do toho některá? někdo raději dělá, že nevidí, a nebo volá tu sociálku. Chápu, že to autorku mohlo urazit, je to narušení soukromí atd., ale kdyby to tak bylo, tak se snažili zachránit její dítě.

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 13:09

@panenka87 mě to spíš nakonec pobavilo a domácí si vážím, že se tak zachovala, a babky jsou babky, nemají do čeho píchnout, tak se schází a drbou, to bylo vždycky a vždycky bude :mrgreen:

 
luckalucka737
Kecalka 458 příspěvků 05.06.13 13:15

Já radši nekomentuju, asi bych byla sprostá… Proč se nestar¨á každej sám o sebe? Bože!!! Kravy!!! :cert: :cert: :cert:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 05.06.13 14:04

Takový vývoj jsem opravdu nečekala :lol: Každopádně lepší než kdyby to, co si sousedky a domácí myslely byla pravda 8)

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 05.06.13 14:21

Hehehe, tak to mne pobavilo :palec: :mrgreen: :lol: :mrgreen: Gratuluji k těhotenství, ty ochlasto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 05.06.13 14:29

To bych měla taky vyvalený oči :lol: No sousedky by se měli stydět :roll:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 05.06.13 14:36

@luckalucka737
Já radši nekomentuju, asi bych byla sprostá…

:lol: :lol: :lol:
Pěkný deníček a super komentáře :palec: :palec:

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 14:42

@Gina108 :mrgreen: :mrgreen: díky

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 05.06.13 14:43

Popravdě jsem se bála jak tohle dopadne, naštěstí dobře :lol: Mám kamarádku, která zvracela těhotná ráno u nákupního centra a taky se dozvěděla: Tak mladá a tak brzo ráno už tak ožralá.. :mrgreen: Brečela pak celou cestu domů…Blahopřeju k miminku Stani

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 05.06.13 14:47

@iggy.piggy taky budeme takový :mrgreen:

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 14:49

@panenka87 my máme internet 8)

 
nepřihlášená jruz  05.06.13 14:52

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to je vtipný, super historka

a myslím, že lepší jedno nerozpoznané těhotenství (myšleno samozřejmě paní domácí a babulema okolo), než opravdická matka alkoholička bez podané pomocné ruky

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 05.06.13 15:21

@iggy.piggy to je pravda, my jsme vlastně ještě horší! :D

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 05.06.13 16:41

Jé, to je náhodou od paní domácí strašně pěkný, že nepomlouvala někde za rohem, ale takto citlivě přišla s pomocnou rukou :hug:
Gratuluji k těhotenství :) Doufej, že na baráčku budete mít podobně hodnou sousedku :)

 
Maja25
Závislačka 3824 příspěvků 05.06.13 18:55

Deníček mě fakt pobavil. :mrgreen: Máš dobré sousedky. Asi často koukají na seriály. :mrgreen:
Ale to mi připomíná naší sousedku, jak nám stále krmila psa knedlíkem a rohlíkem atd. a my se stále divili, proč nejí svoje granule. Když jsme na to přišli, tak jsme jí to taktně řekli a ona hned spustila, že jí to dává, jelikož mi psa nekrmíme a má hlad. A nadále ho krmila. Nedala si říct a nedala. Tak jsme museli zainvestovat a udělat psovi nové oplocení na vrchní části zahrady. :mrgreen: Jo sousedi, ti jsou k nezaplacení. A to si člověk říká, že v rodinném domku má klid. Ha ha ha. :mrgreen:

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 05.06.13 19:01

@Maja25 ty mě děsíš :mrgreen:

 
Mišanila  05.06.13 19:09

Jak nemám ráda drbny, tak tohle je vtipný :)
Asi proto, že paní domácí jen pokoutně nedrbala, ale šla do toho na férovku „zočivoči“ :), což chce teda odvahu. A nabídla pomoc, to je od ní hezký. A taky myslím, že není dobrá úplná lhostejnost.
Teď se paní stydí, takže se určitě babči poučí a nebudou příště konstruovat scénáře jak z růžovky :)

 
Maja25
Závislačka 3824 příspěvků 05.06.13 20:06

@iggy.piggy Neboj, vy to v baráčku budete mít lepší. I když někdy ty sousedské vztahy jsou vtipné. :mrgreen: Třeba druhá sousedka je v pohodě, ale její mega stromy nám lezou do zahrady, dělají nepořádek a stín. To jsme ani neřešili, mávli jsme nad tím rukou, ale když spadl plot, tak jsme si byli zjistit na katastru, čí je, byl to její plot, tak jsme jí poprosili o opravu. Nic, že nemá peníze. Tak jsme ho pro jednou opravili. Jenže pak jí spadl při bouřce strom na ten plot, tak jsme jí řekli, ať si to už opraví sama. A jak myslíš, že to dopadlo? Plot stále leží. :nevim: Jenže problém je v tom, že ji běhá náš pes na zahradu, což se jí nelíbí.
No tak jsme ji řekli, že nás to mrzí, ale že tam nemá plot a že to není náš problém. A výsledek je takový, že plot dosud nestojí a pes když se mu chce, tak zajde na její zahrádku. :mrgreen:
Takže plot nestojí cca. půl roku a asi stát ani nebude. My už to řešit nebudem. :nevim: Takže sousedské vztahy jsou někdy fakt vtipný. :mrgreen:
A vtipné bylo, že si nemáme sázet kytky na zahradě, že semínka lítají k sousedce a může jí to tam růst… :zed:
Jo to už jsou pak dobrý detaily. Ještě že se k ní nastěhoval vnuk a s ním se dá skvěle domluvit. Vše v naprosté pohodě a je klid. :mrgreen:
Ale budu ti přát, aby vy jste měli dobré sousedy a dětem se tam moc líbilo. Jo a aby tě nikdo nesledoval a nedělal zase z tebe alkoholičku. :mrgreen:
Jinak velké túje kus od plotu to jistí. :mrgreen: To je naše rezerva na nejhorší časy. :mrgreen:

 
Ikonnka12345  05.06.13 20:53

Z tohohle deníčku je mi na :poblion:. Tedy v tom smyslu, jak dokáží být lidé „všímaví“. Jinak pěkně napsáno :potlesk:. Maminky, divím se vašim smířlivým komentářům.

 
xpisk03  05.06.13 22:07

Pobavila jsi mne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gratuluji k miminku i zdravé rodině :)

 
ewushka86
Povídálka 38 příspěvků 05.06.13 22:17

To mi něco strašně moc připomíná :roll: Vezmu si kyj, a zabiju ji!!! :pankac:

 
Danieli
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 05.06.13 22:43

Opravdu skveli denicek, to nema chybu. Gratuluji k miminku a preji at vse dopadne dobre. A sousedi ukecani jsou vsude. Hlavne ze to beres s humorem. :kytka: :kytka:

 
Julliet
Kecalka 105 příspěvků 05.06.13 23:24

Krásný deníček :pankac: agratuluju k miminku :kytka: Jen chci trošku přispět, i když jsem to nečetla celý, ale docela už teď chápu sousedky. I když některé to přeháněji. Měla jsem hodně dobrou kamarádku. Manželství na nic, dvě děti. Následovalo stěhování od manžela a rozvod. Podotýkám, že jsme trávili spoustu času spolu s dětmi a já nic nepoznala :nevim: :nevim: :nevim: Pak jsem porodila a naše přátelství se smrsklo. Návštěvy se skracovali, a pak upadli jen do sms. No, skrátím to. Pracovala jako zdravotní sestra, měla dvě děti, 2 a 5 let. Začala hodně pít. Nakonec své jedno dítě zmlatila hlavou o topení jen proto, že SOUSEDKY u nich zazvonili, neboť od nich šel kouř. Byla opila a morfium ukradené z práce, které si píchla do žíly a usla ve vaně a zapmněla něco v troubě. Za to potrestala 5letého tak, že doktoři mu nedávali naději. Malej se s too nakonec dostal. A má je bohužel opět u sebe. Chtěla jsem je k sobě, protože mně znali, ale pro soudy ona byla lepší, protože je to jejich matka. Ale proč to píšu. Nebýt vnímávých sousedek, který mněli už dřív podezření, neboť se od nich stále řinul řev a pláč děti(neříkám, taky hodně křičím, mám dva kluky:D),tak děti uhořejí nebo jim ublíží jinak. Malej vypadal hrozně. Neviděla jsem ho půl roku, ale byl k nepoznání. Neuvěřitelně hubený, trestala ho totiž tak, že mu nedávala najíst. Zmlácený a nebohý dítě. Ale na mladší holku nešáhla. :nevim: :nevim: :nevim: Ale když jsem jí navštěvovala, tak ona by byla ten poslední člověk, který ublíží vlastnímu dítěti. Nechápu to doteď :nevim: :nevim: :nevim:.Jen je mi nablítí :poblion: :poblion: :poblion: z toho, že je má opět u sebe.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 06.06.13 07:31

Gratuluji k těhotenství, musíš to nést fakt hrozně. :hug: takové stavy do toho stěhování.
Závěr deníčku mě teda překvapil, ale ruku na srdce, je fajn, že přišla pomoct, že hned nevolala. Musí být fajn. Já nechápu spíš ty negativní komentáře, co kdyby to byla pravda, kolikrát lidé dělají, že nevidí, až se něco stane tak to mají pusu plnou řečí.
Super deníček.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama