Jak jsem se začetla do příbalového letáku hexavakcíny

Zdraví

Opravdu jsem nechápala, kde neočkovačky berou tu jistotu, že se vakcíny pěstují na rakovinových buňkách nebo buňkách nějaké opice? Že obsahují škodlivé látky jako hliník, formaldehyd a tak? Až mi někdo poradil, abych si přečetla příbalové letáky. V souvislosti s tím jsem pak pátrala po možnosti šetrnějšího schématu a jak je to s českou legislativou.

Když jsem chtěla po pediatře příbalový leták (ještě před samotným očkováním), tak se mě zeptala: „A na co vám to jako bude?“ Tehdy jsem na ni chvíli zůstala zírat, sama jsem pořádně nevěděla na co, ale věřte mi, teď to považuji za docela normální, si ten leták přečíst. Víte o tom, že když necháváte své dítě očkovat, dáváte pediatrovi informovaný souhlas? Jakože jste poučené o všech rizicích, nežádoucích účincích a že se vším souhlasíte? Je to sice „jen“ ústní, ale je! Bez tohoto souhlasu vaše dítě naočkovat nesmí. Vy říkáte kdy a jak bude vaše dítě očkováno. Zpátky k věci – pediatře bych teď vysvětlila, že se v něm dozvím plno užitečných informací, jako na co vlastně své dítě očkuji, jaké reakce mohou po očkování nastat a o čem bych měla dopředu vědět.

Příbalový leták

Doma jsem si ho v klidu rozbalila, začala číst a docela jsem koukala. Pediatra mi tvrdila, jak je to bezpečná vakcína a že hrozí maximálně teplota a otok v místě v pichu. Aha, tak proč je přehled nežádoucích účinků tak dlouhý?

No vraťme se na začátek. Dočetla jsem se, že Infanrix hexa nemusí plně ochránit všechny očkované osoby (toto je ne všem známo). Že pozor by se mělo dávat, pokud je dítě alergické na antibiotika, neomycin nebo polymyxin (aha, tady se vzalo to, že obsahuje antibiotika). Další věta mi vyrazila dech – nepodávejte hexu, pokud se u vašeho dítěte do 7 dnů po očkování vakcínou proti černému kašli (obsahuje ho i hexa) projevily nežádoucí účinky postihující nervový systém. Sakra – co to ta pediatra mlela pouze o teplotce a otoku? Pak čtu dále a přestávám jí „jen“ tu teplotku věřit úplně:

*Zvláštní opatrnosti při použití hexy je zapotřebí (později jsem se dozvěděla, že dříve to bylo kontraindikací, cituji):

pokud vaše dítě mělo již dříve zdravotní problémy po předchozím očkování vakcínou Infanrix hexa nebo jinou vakcínou proti černému (dávivému) kašli, jako jsou zejména:*

  • vysoká teplota (přes 40°C) během 48 hodin po očkování
  • kolaps nebo šokový stav během 48 hodin po očkování
  • neustupující pláč trvající déle než 3 hodiny během 48 hodin po očkování
  • záchvaty s vysokou teplotou nebo bez teploty během 3 dnů po očkování

To, že je potřeba informovat pediatra o všech! lécích, které dítě užívá či v nedávné době užívalo a to i o těch bez lékařského předpisu mně taky neřekla.

Následoval docela dlouhý seznam nežádoucích účinků, které nemá smysl vypisovat. Kdo má zájem vědět, na co by se měl teoreticky připravit, může si příbalový leták stáhnout ZDE

Po nežádoucích účincích jsem se dočetla, co ta vakcína obsahuje, a pak jsem pochopila, že v tomhle holky nekecaly: celkem 0,82 miligramů Al3+, vyrobeno pomocí rekombinantní DNA technologie na kultuře kvasinkových buněk, pomnoženo na VERO buňkách (buňky ledvin kočkodana afrického). Sakra – mají tu někde přílohu o bezpečnostních testech? Nemají? Laickým pohledem je pro mě ten obsah humus. Zajímavé je, že tento pohled mají i někteří odborníci. Většina jich popírá, že by třeba to docela velké množství hliníku ve vakcínách vadilo. Ovšem hliník je tam proto, aby vakcína vůbec fungovala (jeho účelem je nabudit imunitní reakci).

Po 5. měsíci věku jsem byla donucena naočkovat malého první dávku. Ano, jsem blbá, že jsem se nechala donutit. Ale je to přeci povinné, ne? Nejdřív hodně řval, pak usnul na delší dobu než obvykle. Probudilo se jiné dítě. Nebroukal, neotáčel se, ležel jak miminko. Slova pediatry? To se stává. Souvislost s očkem? Malá nebo žádná. Stále častěji tady na eMiminu čtu, jak se po očkování děti vracejí ve vývoji, jak křičí několik hodin v kuse. Opravdu mi to nepřipadá normální.

2+1

Začala jsem se tedy pídit jak je to s šetrnějším schématem, o kterém jsem slyšela. Šlo o to, že se dají jenom dvě dávky místo tří (úplně té stejné vakcíny!) a potom klasicky posilující po půl roce. Zní to jako sci-fi a absurdně, že? Existuje šetrnější schéma té stejné vakcíny, ale ne v ČR! Jak je to možné? Opravdu je to tak? Opět se to dočtete v příbalovém letáku. Ten říká, že dítě dostane celkem dvě nebo tři injekce. Zde se hovoří o jednotlivých dávkách, neřeší booster (přeočkování). Tudíž připouští schémata 2+1 nebo 3+1.

Podle RNDr. Marka Petráše (podílel se na přípravě, výrobě a vývoji některých očkovacích látek) jsou tato schémata rovnocenná, což dokazuje i fakt, že se hexou očkuje v různých zemích různými schématy. Více k této problematice ZDE .

Proč se u nás očkuje třemi dávkami a třeba u sousedů Slováků jen dvěma? Není lepší pro to malé tělíčko dostat o jednu dávku míň? Bezpochyby je. Co s tím?

Z mé soukromé korespondence s M. Petrášem: (cituji)

Schéma 2+1 není sice legislativní, ale je doporučené výrobcem této vakcíny (viz příbalová informace nebo SPC), proto pediatr má možnost toto schéma použít, ale zase závisí na dohodě s vámi. Takže je na vás domluvit se s pediatrem, zda je ochotný akceptovat 2+1 a to i s razítkem pro přijetí do školky.

Jak se očkuje? Nejdřív po ukončeném třetím měsíci (lépe až po půl roce) první dávka, poté po 2 měsících další, booster klasicky po dalším půlroce. Rozestupy mezi prvními dvěma dávkami musí být 2 měsíce a déle.

Česká legislativa

Vzhledem k tomu, že 2+1 není legislativní, tak jsem se začala pídit i po tom, jak že to s těma našimi zákony a očkováním hexy vůbec je. Povinnost očkovat u nás stanovuje zákon o ochraně veřejného zdraví 258/2000Sb, konkrétně §46, který odkazuje na prováděcí vyhlášku (537/2006Sb). Ta určuje, co se má očkovat. O hexe se dočteme v §4 (1).

Co z ní plyne?

Že očkování má proběhnout hexavalentní látkou – konkrétně o Infanrixu hexa zde není ani zmínky. Dle § 47 zákona o ochraně veřejného zdraví má pacient právo na volbu vakcíny.

Hexavalentní látka má být naočkována od 9. týdne do 18. měsíce. Není tu přesná specifikace, kdy máte očkovat, jen, že to má být od do. Tudíž abyste stihli naplnit vyhlášku, můžete klidně odložit očkování do pozdějšího věku. Pokud vám na naplnění vyhlášky opravdu záleží, a chcete očkovat v normě, můžete začít AŽ mezi 6–10. měsícem věku dítěte. (starší děti vakcínu lépe snášejí) Pediatr vás musí poslechnout, spíše vás bude ale zastrašovat, až vás zastraší. Už při hledání pediatra je dobré si s ním popovídat o jeho postoji k očkování, zda nemá problémy s vámi na toto téma komunikovat bez vyhrožování.

Na závěr

Já jsem dospěla k tomu, že nemám odvahu dál očkovat. Mám o syna strach. Tímto deníčkem jsem vás chtěla informovat o možnosti očkovat šetrněji a zároveň stejně účinně a hlavně o tom, že vy jste rodiče. Doktor není bůh, který když řekne a dneska naočkujeme, tak ho musíte poslechnout. On vám dává jen doporučení, kterým máte naslouchat, ale konečné rozhodnutí je jen na vás. Po naší zkušenosti říkám – hodně štěstí ať zrovna vaše dítě není to jedno „z mála“ kdy vaše pediatra řekne: „To se stává.“

Hodnotilo 113 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.12.12 00:21

To se mi líbí, očkovat, ale posunout to. Jak posunout Hexu a MMR na nejzažší možný termín, aby se stihl nástup do školky ve 3 letech a 2 měsících?

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 00:37

Výborný deníček, moc za něj děkuji :kytka:
Je třeba, aby se už konečně rodiče začali o tohle více zajímat a nebrat to na lehkou váhu.
Já se těším, až si budem moci, jako rodiče svobodně vybrat, zda 2+1, či zda jestli vůbec něco očkovat ;)

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 20.12.12 00:45

Výborný deníček, potvrzuje to přesně to, co jsem si myslela ;)
Také mám v plánu očkování oddílit, zatím jsem oddálila hranici devět týdnů, kdy jsem očkování odmítla a teď budu posouvat ve třech měsících ;)
Díky za argumenty, ty se hodí :pankac:

 
Metamorphosis  20.12.12 00:51

Ovšem hliník je tam proto, aby vakcína vůbec fungovala (jeho účelem je nabudit imunitní reakci).

Jak dlouho existují vakcíny? Sto let? Dobře, padesát let, ať nežeru.. Opravdu již tenkrát uměli výrobci očkovací látku propojit s hliníkem, rtutí či formaldehydem, aby tím posílili její účinky?
Původně se očkovalo „živými“ vakcínami, tzn. hrubě přeloženo vakcínami, ve kterých byla přímo ona nemoc (nějak oslabena, aby se nemohla v těle člověka dál množit). Dnešní vakcíni z mého laického pohledu již s myšlenkou očkování nemají nic společného - obsahují nějaké průmyslově vyrobené „náhražky“ nemoci a aby se něco stalo, jsou do nich vmíchány těžké kovy a jiné hrůzy.. :nevim:

 
Baruna123456  20.12.12 02:52

Pěkné. Ale těším se, a se vyjádří nějaká doktorka. Jako laik opravdu neposoudím, jak nepřijatelné je pomnožení na buňkách kočkodana africkýho… Já očkování odsunula, snažila jsem se o schéma, něco mezi „běžným“ a mým. Takže první hexa v 6. měs., pneumokoky nejsou a nevím, zda budou. Ale jsou zde i příspěvky popisující podání dávky hexy a Prevenaru naráz..a na dotazy v diskuzi, zda to není zbytečné, se objevují i odpovědi „hele, nerej, nejsem doktorka a jí věřím a u nás to tak prostě je a nebudu se hádat a jiná dobrá tu není/nevím zda je/nejezdí k ní autobus…“ v první řadě jde opravdu o dovzdělání sebe sama ve svých právech a možnostech rozhodovat za sebe a dítě. Neočkovat je podle mě jeden extrém, slepě nacpat dítěti všechno druhý. Ale autorku cením za snahu sehnat informace.

 
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 20.12.12 03:43

.

Příspěvek upraven 20.12.12 v 14:32

 
medvidek  20.12.12 07:11

Mám radost, že deníček vyšel.
Po zralé úvaze jsem odsunula očkování u nejmladších dětí na „neurčito“,ale stálo mě to víc jak 2roky dohadů s Dr. Vyplatilo se.

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 20.12.12 07:18

Super deníček, jsem ráda, že vyšel..o očkování není informací niky dost! :palec:

 
Evelína1221  20.12.12 08:01

Blbost. Přečtéte si příbalový leták třeba Paralenu, Ibalginu nebo jakéhokoliv běžného léku, který běžně užíváte a už ho nikdy nedáte do úst!!! Pracuji ve zdravotnictví přes 20 let a snad 2× v životě jsem viděla nežádoucí reakci na nějaký lék. 1× na ATB a 1× na nějaké analgetika obé byla nějaká lehčí vyrážka. Takže klídek děvata. Nežádoucí reakci může vaše dítě dítě dostat klidně i po jahodách nebo čokoládě. To by jste jim pak nemohly dát vůbec nic, aby jste měli jistotu, že se neosypou, nebo nedostanou teplotu :)

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 20.12.12 08:04

Neobhajuju ockovani, jen k tem nezadoucim ucinkum, po podani ibalginu se mohou take objevit pekne hruzy? Zacpou pocinaje a selhanim stdce ci zanetem mozkovych blan konce :think:

 
Hadumi
Extra třída :D 11722 příspěvků 20.12.12 08:15

Super :hug:, jen škoda, že jsem tyhle informace neměla o 16 měsíců dřív :(

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 20.12.12 08:15

Můj syn dojel na očkování proti černému kašli, byla to trojkombinace v roce 2003,dostal ji ve dvou letech,
málem jsme o něj přišli, hodinu po hodině byl plačtivější a kam jsme ho dali tam zůstal, během 24 hod už se nehýbal vůbec, skončil v motole na neurologické JIP, selhávali mu orgány..po nějaké době se začal dávat dohromady, ale následky si nese dodnes, nejen neurologické, ale i duševní, zjistili u něj atipický autismus!!nikdo mi nevymluví, že to není od toho, do té doby byl moc šikovný chlapeček :kytka: má za sebou 2 pobyty v Bohnicích na psychiatrii a bere spousty lékú, aby mohl aspoň trochu normálně fungovat!! takže já jsem proti očkování, navíc ještě manžel před dvěma lety prodělal léčbu rakoviny a teď mu zjistili nález na plicích, má všude rozsev, přišli nato, že ho napadlo očkování proti TBC, takže naše doktorka si může diskutovat se mnou jak chce..tohle mě dodělalo!!

 
Hadumi
Extra třída :D 11722 příspěvků 20.12.12 08:19

Evelína1221 - já u svého dítěte viděla nežádoucí účinky u každého očkování i ATB, to mám pech, co? Nebo ty máš prapodivné štěstí, žes to za 20 let zažila jen dvakrát :?:

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 20.12.12 08:20

Evelino, podle vas je pribalovy letak blbost? 8o pracujete ve zdravotnictvi? a vite jak takovy pribalovy letak vznika? NU jsou nahlasene nezadouci reakce ze studii, jsou realne…

@Sarik12 ibalgin ani dalsi tyto srajdy me neberou, neresim je, do sebe ani deti to necpu. Resim zdravi sveho ditete a pak tech dalsich :nevim: nechapu souvislost

smysl deniceku je nekde hloubs… prosim ty, co zanechaji reakce, at se to tu nepopere…

 
farska
Nadpozemská drbna 30000 příspěvků 20.12.12 08:21

…a proto se svinstvum jako Ibalgin aspol vyhybam obloukem :mrgreen:

Diky za zajimavy denicek a krasne rano VSEM :mavam:

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 08:32

Zajímavý deníček…ale jak už tu bylo řečeno… To byste nemohli svému dítěti dát vůbec nic. Na všechny léky a potraviny může být alergie. A pokud dostane zápal plic např., tak mu také nedáte antibiotika? Mohl by přece na ně mít reakci a navíc jsou v očkovací látce, kterou (také z tohoto důvodu) nechcete dávat. Navíc, co se týče hliníku…v jídle a z prostředí se do toho miminka dostane mnohem víc hliníku a škodlivých látek než z jedné dávky vakcíny. A co se týče žívých vakcín, které jak psala Amber…ano, ty se dříve používaly a nemusel se přidávat hliník, ale problém byl, že živá vakcína je mnohem nebezpečnější než inaktivovaná. Může zmutovat, jsou mnohem větší reakce atd. A výrobci musí uvádět všechny zjištěné nežádoucí účinky do příbalových letáků. I ty, které se vyskytli u mizivého procenta pacientů. A to, že kdyby nebylo očkování, tak by vaše děti tu už nemusely být, protože by umřeli třeba na černý kašel nebo jinou nemoc protí které se očkuje snad nemusím ani psát. Jo a mám medicinské vzdělání, tak snad vím o čem mluvím ;)

 
Mišanila  20.12.12 08:52

@miua akorát u těch léků se můžu svobodně rozhodnout, jestli je podám nebo ne. Pokud jde o život, tak léky samozřejmě podám a budu doufat, že život zachrání a škody nenadělají.

U očkování svobodu rozhodnutí nemám, bude mě buzerovat doktor, vyvíjet tlak sociálka, úřady a kdo ví kdo ještě, dítě nevezmou do školky.

Některá povinná očkování jsou podle mě nesymslná, ráda bych dle vlastní úvahy očkovala jen ty opravdové hrozby a ne třeba žloutenku B. Ale stát mě k tomu nutí.
Dát Ibalgin mě nikdo nenutí.

 
Metamorphosis  20.12.12 08:53

Evelína1221 Ale o tom přeci ten článek není :nevim: Mimochodem - jestli jsi zažila za dvacet let pouze dvě alergické reakce na ATB, tak jich prodáváte krabičku ročně? Já jich teda zažívám z okolí min. jednou za rok - nejčastěji to jsou právě vyrážky, druhá věc, kterou jsem zaznamenala až v posledních letech - začínají se množit nežádoucí následky „předávkování“, kdy někdo onemocní, doktor předepíše ATB, ty nezaberou, tak předepíše jiná ATB,.. pak chvíli klid, po pár měsících znova nemoc, další ATB - a pacient pak letí na pohotovost, protože s prominutím blije jak alík..
Takže - ano, já osobně jsem opatrná i s jahodami a čokoládou (na čokoládu vzniká závislost a zažila jsem ji, po jahodách se mi dítě brutálně osypalo, naštěstí mu nijak nechutnají) a jakýkoli „lék“, který dostanu, tak okamžitě projíždím příbalák, abych věděla, co do sebe vlastně mám ládovat.. Když mi doktor předepíše ATB, ptám se, jak přišel na to, že je moje nemoc bakteriálního původu, a jaký druh bakterií to tedy je (ano, jsem trochu prudička, doktor to naštěstí bere a já tak mám jistotu, že to u mě s práškama zbytečně nepřehání) a co se týká očkování - otázka není, zda očkovat, či neočkovat. Tím, na co deníček poukazuje, je slepá víra v autority - tudíž mezi řádky psáno: lidi proberte se a zajímejte se o to, z čeho jsou ty „včeličky“ u doktora a pak, stejně jako v jiných oblastech života zvažujte, zda převažují rizika či benefity - jestliže se PAK rozhodnete pro benefity - je očkování zcela vpořádku.. :think:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 20.12.12 08:53

Souhlasím s @miua, že nebýt očkování třeba poti neštovicím, černému kašli atd, tak by tu naše děti a třeba anbi my nemuseli být. ALE, přece jen budu u svého dalšího dítěte pečlivě zvažovat, kdy a jaké očkování dám. Očkovat ho určitě budu chtít, ale jsem rozhodnutá, nastudovat předtím dost informací. Deníček se mi líbil, přijde mi celkem nestranný, děkuji za něj.

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 20.12.12 08:55

Diky Amber

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 20.12.12 08:56

@Amber_1977 moc pěkně napsáno :potlesk:

 
Lištička3253
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 20.12.12 09:06

Myslim, ze je to zase jen jedna z v soucasne dobe dalsich „modernich“ reakci typu: kdo nechava deti ockovat, dopousti se na nich temer trestneho cinu… Cetla jsem uz hoooodne pribalovych letaku ruznych leku a kdybych mela brat vsechno v potaz, tak se blaznim hruzou, ze po paralenu ochrnu. Cetly jste nekdy pribalovej letak k hormonalni antikoncepci?? Tam se tech rizik doctete… Kazdy samozrejme at cini dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi, ale nelibi se mi sireni techto poplasnych informaci vyvolavajicich v matkach paniku (v tech, co teprve budou nechavat ockovat) nebo spatne svedomi (v tech, ktere uz spachaly ten zlocin a nechaly dite naockovat dle standardniho schematu)..

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 09:07

@miua
plně souhlasím. Mě by jen zajímalo, jestli ty maminky, co tak bedlivě čtou letáky u očkovacích látek, stejně bedlivě prohlížejí složení potravin a podobné věci… Ale to už většinou nikdo neřeší. Nenechám své dítě očkovat, ale jen ať pojídá všechny ty průmyslové „sajrajty“… Ještě by mě zajímalo, jak by si autorka představovala, že by měla vakcína vznikat? Mají mít v laboratořích malé děti a pěstovat ty látky na nich, když jsou pro ně určené? Další věc je, že lékař by měl být vždy informován o všech lécích, které pacient bere. U dítěte to platí dvojnásob… Já bych ani bez porady s lékařem svému dítěti žádné léky nepodávala… Některé informace v tomto deníčku jsou užitečné, ale některé názory scestné. Určitě souhlasím s tím, že by měla být veřejnost informovaná, ale kdyby měl každý laik rozhodovat o lécích a podobných věcech, tak od čeho jsou pak lékaři? Tak to je asi už nepotřebujeme…

 
Lištička3253
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 20.12.12 09:12

@Amber_1977 Chtela bych mit tolik volneho casu, abych mohla vsechno tohle studovat, vyhledavat informace, desit se, psat na urady, prudit doktory… :roll: Ten cas radsi vyuziju na hrani si s detma :pankac: Pochazim z lekarske rodiny a tudiz vim dost o tom, jak se takove pribalove letaky sestavuji: firmy se vsemozne chrani nejakym pripadnym zalobam a pozadavkum na financni odskodneni v pripade, ze by se nekomu neco prihodilo, tak tam pro jistotu nacpou vsechny mozny nezadouci ucinky, na ktery si vzpomenou. A jestli jsi schopna posuzovat, ze je spatne, kdyz se bunky mnozi na bunkach nejaky opice, tak to klobouk dolu, to ja nejsem :nevim:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 20.12.12 09:12

Evelíno, musím souhlasit s tím, že např. riziko nežádoucí reakce po ibuprofenu může být několikrát vyšší než po očkovací látce. Anafylaktický šok se může dostavit po jahodách, čokoládě…a po očkování samozřejmě taky. Očkování má svůj význam, ale chybí osvěta, šíří se spousta polopravd bohužel i ze strany doktorů, kteří neřeknou všechno… Trošku jsem změnila názor na povinnost očkování. V sousedním Rakousku je očkování dobrovolné, přesto proočkovanost je kolem 80%.

Amber, ten hliník je očkovací látce ve stopovém množství. Hlíník se nachází ve stopovém množství i v potravě, stopové množství se do těla dostane i z obalu od čokolády. A rtuť? Mnohem více rtuti než z očkovací látky se denně do organismu uvolní z jedné amalgámové plomby. Samozřejmě očkolátka obsahuje chemické složky, ale základ je, že se do těla z buňky viru nevpravuje jádro s genetickou informací viru, ale jenom proteiny, které mají vyvolat imunitní reakci (je to šetrnější). Takže ve srovnání s tím, co očkovali nám v 70. letech jsou dnešní vakcíny bezpečnější, jenom se bohužel očkuje proti více nemocem a je otázka, jestli je to třeba :nevim:

Příspěvek upraven 20.12.12 v 09:14

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:15

@Mišanila myslím, že očkování dané zákonem má nějaký smysl, ale i zde se můžeš rozhodnout. Je spousta maminek co neočkují. Jdou i pediatři, kteří to zase tak moc neřeší. A co se týče školy…existují i školky, které toto také neřeší, ale budou asi placené. prostě něco za něco…

 
Metamorphosis  20.12.12 09:17

@miua
1. Nikoli, z vlastní zkušenosti si „zápal plic“ (medicínský nesmysl, nejlépe tomu odpovídá zánět průdušek, který se objevuje velice zřídka a je to opravdový humus, pravděpodobně se v případě „zápalů plic“ jedná o zánět průdušnice - celkem „častá“ záležitost) rychleji vyléčím „podomácku“ než-li za pomoci prášků - co bych na to mohla dostat? Codein (= opiát) na uvolnění dýchacích cest a pravděpodobně nějaké kortikoidy? ATB těžko, ty na viry nepůsobí, leda by šlo o bakteriální infekci, pak jo.
2. Ano, pokud se budeme každý den ládovat mořskými rybami, hliník se nám bude krásně usazovat v tucích, takže až se jednou rozhodneme zhubnout - přivodíme si pravděpodobně lehkou otravu těla (on to totiže nebude jen hliní, ale i další těžké kovy ze stravy a pak některé vitamíny, jimiž jsme se v dobré víře předávkovali). Nicméně je ohromný rozdíl sníst stopové množství hliníku, nebo si ho stříknout přímo do krve - tomu jistě rozumíš.
3. naprostá pravda - živé vakcíny měly zase jiná rizika - je otázka, co je „přijatelnější“ riziko, zda riziko poškození CNS a neurovegetativního systému současnými vakcínami díky různým příměsím, nebo riziko onemocnění očkovanou nemocí dík virům/bakteriím z vakcíny.. To opravdu netuším, ale přikláním se spíš k tomu druhému vzhledem k tomu, že mi můj laický mozek napovídá, že taková vakcína bude účinnější.
4. no a to je to, o čem se očkovatelé s neočkovateli neustále přou a zatím ani jedna strana nepodala spolehlivé důkazy, které by protistrana nevyvrátila.. Takže - opravdu nkteré nemoci zmizely díky očkování? Nevím a tuto otázku neřeším s ohledem na fakt, že Češi údajně vymýtili pravé neštovice - tady se skutečně jen těžko dá tvrdit, že důvody byly jiné než proočkovanost v epicentrech nemoci :nevim: Na druhou stranu mi zatím nikdo neodpověděl na dotaz, kam z našeho území zmizel mor, tyfus, cholera, aj..?
5. trochu souvisí s bodem 4. - zrovna černý kašel není dobrý příklad, protože očkování proti němu má podobnou účinnost, jako když si na krk uvážu pytlík s Himalájskou solí a budu vřit, že je to talisman chránící mě proti oné nemoci. Existují mnohem lepší příklady - na nemocech které skutečně tak nějak spolu s rozvojem očkování začaly ustupovat.. Ovšem zde je ta otázka - bylo to skutečně vlivem očkování? Jestliže doktoři naprosto jistě vědí, že rozvoj autismu aj. neurologických onemocnění, či otoky mozku atd.. s očkováním nesouvisí - protože souvislost nelze jednoznačně prokázat, jak mohou stejně skálopevně tvrdit, že ústup „historických“ nemocí s očkováním souvisí, když ani zde jednoznačná souvislost nebyla nikdy prokázána? :nevim: :nevim: :nevim:

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 20.12.12 09:20

@Lištička3253 rikam nekde neockujte? 8o to ze ja neockuju, snad neznamena, ze to maji delat i vsichni ostatni!

@getdzitka ano. maminky co neckuji se zajimaji o zdravy zivotni styl, vetsinou tyto deti jsoz ziveny jinak nez bezne. Na stravu se dba. I ja na ni dbam…

@Lištička3253 kdyz ti ta opice nevadi, prosim, tvoje vec. Zkus pochopit, ze nekomu to vadit muze. Mne se to treba nelibi

Hlavně čtěte, že nikde nepíšu neočkujte :roll:

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:20

@getdzitka přesně tak…myslím, že některá éčka v potravinách jsou stokrát škodlivější než vakcíny.

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 09:25

@Sarik12
@Evelína1221
Proto paralen, ibalgin a podobné srajdy neberu a už vůbec ne mé děti.

 
Lištička3253
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 20.12.12 09:25

@Haninac ale napsalas to tak, aby se vsichni zalekli a zpanikarili :(

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 20.12.12 09:26

Reknu vam neco o maminkach, co se rozhodnou neockovat i kdyz to sem nepatri. Denicek neni o polemice ockovat ci ne, je o tom, ze se mate informovat, o tom, jak muzete ockovat setrneji a pozdeji.

Matky co neockuji (nebo ockuji jinak, castecne atd) jsou tak z 90% matky co ani v domacnsti na myti podlahy nepouzivaji chemii, natooz aby nejakou cpaly do deti!! Neni to moda, je to zivotni styl. Takze to, ze zduranite NU v paralenu nebo ecka v potravinach, je pro nas na nic a nepresvedci nas o tom, ze chemie vsude okolo a vsem je naprsto normalni a nemame to resit

Příspěvek upraven 20.12.12 v 09:27

 
tonj  20.12.12 09:28

Amber -Nicméně je ohromný rozdíl sníst stopové množství hliníku, nebo si ho stříknout přímo do krve – tomu jistě rozumíš.
Ty očkuješ do žíly? Kurde…soli hliníku jsou nerozpustné ve vodě, to je středoškolská chemie. Látky putují v těle ve formě roztoků. To je středoškolská biologie, závěr ať si udělá každý sám.

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 20.12.12 09:29

@Lištička3253 k tomu ti taky neco reknu. Puvodne to byl denicek jen plny faktu jako muj predchozi a predstav si - admini mi ho odmitli vydat! musela jsem k tomu dat pribeh, udelat z toho bulvar aby vubec prosel. Takze tak. Jinak je to realny pribeh

 
Metamorphosis  20.12.12 09:32

@Lištička3253 Myslim, ze je to zase jen jedna z v soucasne dobe dalsich „modernich“ reakci typu: kdo nechava deti ockovat, dopousti se na nich temer trestneho cinu… Cetla jsem uz hoooodne pribalovych letaku ruznych leku a kdybych mela brat vsechno v potaz, tak se blaznim hruzou, ze po paralenu ochrnu. Cetly jste nekdy pribalovej letak k hormonalni antikoncepci??

Tady nikde nezaznělo nic o tom, že děti apriori nemáme nechat neočkované, tématem článku je prosba, ať se zajímáme o to, čím, jsou děti očkovány, proti čemu a jaká skutečná rizika, v jaké míře (to je na příbaláku uvedeno) jim hrozí - aby, když se něco semele, maminka nejukala jak vejr, nezakládala diskuze na eMiminu, ale buď efektivně sama zasáhla, nebo okamžitě šupajdila na pohotovost. Upřímně mě zaráží, že někdo, komu sociálka neodebrala děti za zanedbávání péče, může mít výhrady proti snaze přimět maminky zajímat se o to, co jejich děti přijímají..
Ano - HA je svinstvo všeho svinstva a jelikož znám šetrnější a dle mě spolehlivější prostředky ochrany proti početí, které mě navíc ještě chrání vůči přenosným nemocem, tak HA od svých devatenácti let neberu a ani ji nebudu dávat předepisovat své dceři. Zvážila jsem přínosy a rizika - a ta rizika v mých očích převažují.

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 09:33

Rodiče které neočkují, nebo očkují velmi opatrně, opravdu řeší stravu, krmí své děti zdravě a né sajrajty s éčky ;)
A když jsou jejich děti nemocné, tak jim opravdu chemické srajdy typu paralen, brufen, nurofen necpou, ale léčí je přírodní léčbou ;)

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 09:35

Já myslela že si laik…
1. http://cs.wikipedia.org/…3%A1pal_plic
nevím kde jsi přišla na to, že je to medicínský nesmysl, já sama ho prodělala a věř tomu, že doma se léčit příliš nedá…
2. Vakcíny se nedávají přímo do krve, ale ve většině případech do podkoží, kde je právě ta tebou zmiňovaná tuková vrstva…
3.četla sis co způsobují dané nemoci za komplikace? U mnoha z nich najdeš i poškození CNS, takže si to prostuduj a zamysli se znova…

k ostatním bodům se vyjadřovat nebudu, jelikož jsem až takhle dopodrobna tento problém nestudovala… Každopádně jen zmíním to, že jsem svou lékařkou byla upozorněna, že během tohoto roku měla v ordinaci 2 pacienty s černým kašlem a jelikož se jeho výskyt zvyšuje, tak doporučuje očkování. Já se bohužel očkovat nemohu, jelikož jsem nyní těhotná (v tomto případě mě nechce lékařka vystavovat riziku možných nežádoucích účinků), ale kdybych těhotná nebyla, tak se očkovat dám… Je sice pravda, že mi nikdo nezaručí, že díky očkování se mi tato nemoc vyhne obloukem, ale proč to pokoušet?

 
Metamorphosis  20.12.12 09:36

@Lištička3253 Tak to jsme na tom stejně - můj otec doktor, můj děděček doktor, moje matka prapůvodně (než si dodělala VŠ) zdravotní sestra, 99 % rodinných známých jsou místní doktoři všemožných specializací. Ovšem já doktor nejsem, jsem prostý laik, tudíž, než si utvořím vlastní názor, studuji a poté konzultuji s vícero doktory - na základě souhrnu informací se poté rozhoduji. A čas si na to ráda udělám - studium lze třeba v noci, když čekám na poslední krmení mláděte cca ve dvě hodiny.

 
Mišanila  20.12.12 09:36

@miua Já chci pouze svobodu volby jako v některých zemích, tady je očkování povinné, tam nepovinné. A proočkovanost mají slušnou. Tady pořád ještě doznívá ta totalita v lidech, musí se nařizovat.
Něco za něco to být nemusí, jde o rozumnější přístup k očkování, který tu chybí. A teda nejen u nás, to je pravda.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 42037 příspěvků 2 inzeráty 20.12.12 09:40

Amber, ty znáš nějaké očkování, které se stříká do krve? :think: Já znám jen ty, co se aplikují podkožne nebo nitrosvalově. Biologická dostupnost z těchto míst je mnohem nižší, než z trávicího traktu.

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 09:42

@Haninac
Jen když tak kouknu na tu tvojí fotku, pověz, co všechno si strká tvoje dítě do pusinky? Nežužlá/nežužlalo ti nikdy ani třeba ten kočárek? To je jedno je zbytečné se tady dohadovat, pokud zastáváš nějaký styl, je to tvoje věc. Nemůžu ani říct, jestli je tvůj styl lepší nebo horší než ten můj nebo někoho jiného.

Jediné dobré na co deníček poukazuje je právě míra informovanosti…

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:42

@Amber_1977 nechci se tady s tebou dohadovat o vhodnosti očkování a neočkování. Nevím jestli jsi laik jak píšeš a vše čerpáš jen z netu nebo máš nějaké medicinské vzdělání…nicméně:
1. trošku si pleteš názvy onemocnění. zápal plic, neboli zánět plic, latinsky pneumonie, je bakteriální onemocnění plic. Baterie, jak sama píšeš zničíš většinou jen antibiotiky, tudíž jsou zde indikovaná. A neléčený zápal plic je život ohrožující stav. Samozdřejmě pokud maš nějakou virozu, je zbytečné na ni dávat antibiotika, ale může se stát, že viróza oslabí imunitní systém a přidá se sekundárně bakteriální infekce, na kterou zase musís dát antibiotika. Já zastáncem kortikoidů opravdu nejsem, ale někdy se dávají, protože jsou protizánětlivé. Asi..to opravdu s jistotou říct nemůžu proč je dávají.
2. a myslíš, že hliník je pouze v rybách? myslíš, že není v půdě nebo třeba v hliníkovém nádobí? A pokud dávají tvému dítěti vakcíny nitrožilně…asi bys měla vyměnit lékaře :lol:
3. radši bys aby ti dítě umřelo na nějakou nemoc, protože se zvrhla vakcína? Pokud by živé vakcíny byly tak super, proč by se vyvíjeli ty neživé? Ale to je debata na dlouho…
4.Ale jistě že na účinnost očkování jsou důkazy. Existují grafy nemocnosti před a po zavedení očkování. A některé nemoci zmizely se zvyšující se životní úrovní, desinfekcemí at. Například mor se přenášel blechami, které žily na krysách. Dříve se žilo přece v úplně jiných podmínkách než nyní
5.na bod 5 jsem už vlastně odpovědela. Ale je hezké, že jsi zmínila ten autismus. V americe udělali vekou studii a zjistili, že pokud děti prodělají onemocnění oblými červi (např roupi), vysoce to snižuje výskyt autismu, crohnovy choroby a spoustě dalších autoimunitních nemocí..alergii atd. Bohužel na výzkum pak už nesehnali peníze, takže byl ukončen. V článku bylo i zmíněno, že otec autistického syna uměle nakazil syna roupi a jeho stav se výrazně zlepšil. Bohužel to, že žijeme v takto čistém prostředí má i svá negativa :?

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:45

@getdzitka navíc, pokud je dítě očkované a i přesto nemoc dostane, jsou projevy onemocnění mnohem menší, než když očkované vůbec není.

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 09:46

@miua mluvíš mi z duše, děkuji.

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:49

@Hellísek A když to dítě dají do školky nebo do školy tak také mají pod kontrolou vše co dítě sní? Navíc to, že je něco označeno jako BIO neznamená, že je to také zdravé. A ano, léčí to přírodně, ale bohužel na některé stavy je přírodní medicína krátká a pak přijdou již s rozjetým onemocněním, které se léčí mnohem hůř, než kdyby přišli zavčas. Já nejsem odpůrcem přírodní léčby, naopak, také se snažím zkusit něco přírodního, ale pokud to ihned nepomůže tak nečekám a dám pořádný lék. Ale to už je jiná věc, že? ;)

 
Evelína1221  20.12.12 09:50

Omlouvám se, ale jinak to napsat nejde, ale můj názor je, že čím víc se s hovnem mažeš, tím více smrdí :). Tím samozřejmé nechci říci to, že máme do dětí rvát vše, co je po ruce a vůbec o tom nepřemýšlet. To rozhodně ne, ale nic se nemá přehánét. Já než trávit čas čtením příbalových letáků a řešit éčka na potravinách, jdu se synem raději na zimák na brusle :mrgreen: A jen pro zajímavost, opravdu nemocný, jako že antibiotika a tak byl jen párkrát, je mu 10 let, žádné alergie, nic. Teď naposledy to bylo v roce 2010 :mrgreen: v dubnu to budou 3 roky, co byl naposledy nemocný, my spíš otužujeme a tak, než aby jsme řešily éčka a příbalové letáky :dance:

 
Metamorphosis  20.12.12 09:50

@miua přesně tak…myslím, že některá éčka v potravinách jsou stokrát škodlivější než vakcíny.

A přesto je jíte??? 8o Pak začínám chápat tu laxnost matek vůči některým prostředkům západní medicíny apod.. - nejde o to, že by to bylo tak úžasné a samospásné, jde o pohodlnost - je jednodušší cpát se ve sklenících pěstovaným a poté ozařovaným ovocem a zeleninou z obchoďáku, než si najít místního malododavatele ze „zahrádky“, nakoupit jogruty plné věcí, kterým běžný člověk ani nerozumí, než si najít čistý bílý jogurt (např. jsem našla zmrzlinu složenou pouze ze tří složek: smetana, žloutek, jahody 30% - nic víc), čistit domácnost předmíchanými průmyslovými sra.kami, než si připravit vlastní, mnohdy účinnější čistící prostředky na bázi elementárních chemických procesů, atd. atd. atd.. Ano, náš život je trochu náročnější - když už vlezu do krámu pro novou potravinu - v regálu strávím třeba hodinu studováním složení všech nabízených výrobků… Stejně, jako když si jdu koupit nějaký přístroj, tak nejprve sjedu všemožné testy kvality a recenze uživatelů..
Nedokážu ovlivnit vše (bohužel, vzduch a vodu z kohoutku třeba nevyměním), ale to, co mohu ovlivnit, to ovlivňuji a stojí mi to za to právě proto, kolik sra.ek z okolního prostředí, jídla, nábytku… do sebe v současnosti dostáváme..

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:52

@Mišanila ano, svoboda volby je super věc a myslím, že i v tomto už svoboda volby je. Ale některá pravidla musí být, jinak by tu byl strašný chaos.

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 20.12.12 09:52

@getdzitka a to hlavni spatne na co poukazuje je co? Pribalovy letak??

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 20.12.12 09:53

Dokud jsem neměla děti, tak jsem byla ten člověk, co by očkoval na všechno, co existuje… :roll: :oops: když jsem naběhla s těma mrňavýma miminama k doktorce a ptala se, kdy můžeme naočkovat na všechno povinný i nepovinný, tak se usmála a v klidu mi vysvětlila, že nemáme dělat z dětí cedník a vysvětlila mi, jak to očkování není až tak super…neřekla mi to napřímo, ale pracovala nějakou dobu v nemocnici na dětským a tak nejspíš viděla pár reakcí na očkování…moje doktorka naštěstí není zblblá a jde jí opravdu o zdraví dětí a ne o to, narvat do dětí co nejvíc vakcín! zaplaťpánbu za ní, díky ní jsem začala hledat informace a víc se o to zajímat! a souhlas - podle mě by bylo fajn, kdyby jsme měli svobodu v tom, co a kdy necháme do dětí vpravit!

jo a mám štěstí i na doktora pro sebe - sám se zabývá alternativní léčbou a v těhotenství se bál mi předepsat jakejkoliv lék, na kterým bylo „po poradě s lékařem…“ takže mi na žaludeční záchvat dal homeopatika a jehličku do ucha…i na bolesti zad jsem dostala jehličku do ucha a zbytek těhotenství jsem zvládla bez bolestí…takže i místo toho ibalginu existujou alternativy, co pomůžou ;)

za deníček :palec:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama


Reklama