Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Jak jsem se začetla do příbalového letáku hexavakcíny, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.


Reklama


Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 09:54

@Mišanila Já chci pouze svobodu volby jako v některých zemích, tady je očkování povinné, tam nepovinné. A proočkovanost mají slušnou. Tady pořád ještě doznívá ta totalita v lidech, musí se nařizovat.
Něco za něco to být nemusí, jde o rozumnější přístup k očkování, který tu chybí. A teda nejen u nás, to je pravda.
:palec: s timto se ztotoznuji

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 09:55

@Amber_1977 a ty víš co nakupuji? To, že jsem zastánce očkování vůbec nevylučuje to, že si nečtu etikety a nestuduju co kupuju. Kdybych o tom něco nevěděla, tak tu větu kterou jsi citovala asi nenapíšu…Bohužel úplně ovlivnit co moje dítě jí, můžu jen než nastoupí do školky :?

 
Sarik12
Extra třída :D 13189 příspěvků 20.12.12 09:55

@Haninac @farska
Cim srazite teplotu horecku?

 
Metamorphosis  20.12.12 09:56

@tonj Takže jestliže je vakcína aplikována do svalu, tak mi chceš podsunout myšlenku, že molekuly hliníkových solí si tam prostě nadobro zůstanou? Že nepřejdou rovnou do krevního oběhu skrz vlásečnice? Že se roztok formaldehydu prostě usadí v mase a tam si zůstane? Na základě čeho tedy vznikne imunitní reakce na vakcínu, když ona tedy se „zapígluje“ ve svalovině a dál do těla nepřechází? :nevim: Souhlas - jsem laik, už jsem to tu jednou psala, biologii a chemku jsem měla naposledy na gymplu, takže mě docela zajímá popis toho procesu..

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 09:57

@Haninac ne deníček je zkrátka podaný tak, aby vyvolal paniku… je to napsané stylem u nás je vše špatně, očkuje se špatně, doktoři nám nechtějí nic říct, vůbec se námi nezabývají, vlastně je vůbec nezajímáme…

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 09:59

@miua
Tak samozřejmě, člověk nesmí v tomhle případě dát dítě do klasické školky, ale raději do soukromé (vybrat si takovou, která se specializuje na zdravou stravu.
Navíc nikdo neřekl, že výrobek s nápisem BIO je hned nutně zdravý, je třeba si dát ten čas a kupovat zeleninu, mléčné výrobky, maso apod. od ověřených farmářů, jde to a člověk má pak klid na duši, že udělal maximum co mohl ;)
Pořádný lék, je u mě opravdu něco jiného, než paralen, brufen, ibalgin apod.
Mě zatím přírodní léčba pomohla víc, než ta chemická. Přírodní léčbě věřím 100× víc.
Pokud by nedej Bože v budoucnu došlo na nějakou větší nemoc, tak se budu rozhodovat dle svého instiktu matky, ten mě ještě nikdy nezkalmal ;)

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 10:00

@Haninac ja vim, ze to neni o tom, jestli ockovat ci ne, ja pouze napsala svuj nazor na ockovani. Tot vse. A to, ze ockuju plne sve dite neznamena, ze se nezajimam o to co ji, v jakem prostredi zije atd. Zrovna sem to psala amber…hodne studuju co jim ja a me dite, pouzivam ekologicke cistici prostedky, recykluji odpad. Ale porad to nevyujucuje to, ze bych nemohla ockovat. Toto nechapu…to jako ockuji dle tebe jen matky, ktere ostatni veci nezajimaji? :nevim:

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 10:00

@Sarik12 asi se ti to nebude libit, ale kdyz je dite v pohode a beha, hraje si a nic krom horecky mu neni (jako nelezi jak mrtvolka) tak horecku nesrazim (do 39 po odecku vcetne). Necham ji vystoupat, cekam. Pak zabaly. Poprve jsem srazila Viburcolem (homeo a zabralo) mela jsem strach. Mel horecku zatim 2× a vzdycky druhy den uz bez, fit.

 
Metamorphosis  20.12.12 10:01

@getdzitka Zápal plic je hovorový název pro některé typy zánětů v dýchací soustavě. Nicméně, pokud vím, tento pojem v medicíně neexistuje. Nejblíže pojmu „zápal plic“ je asi zánět průdušek - zrovna tady by se nám oběma hodil komentář doktora/doktorky. Čili žádný zápal plic jsi neprodělala, prodělala jsi nějaký typ zánětu v oblasti plic, čemuž se lidově říká zápal plic.. bohužel se pod něj v očích nás laiků skryje prakticky všechno, co provází chrčivý kašel s hleny..
Nebo tobě fakt hořely plíce? 8o

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 10:01

@Amber_1977 a co kdyby sis došla za tou rozsáhlou společností lékařů co kolem sebe máš a nechala si to vysvětlit od nich? Ono se to tahle psaním dost špatně popisuje… tohle bylo psané k prostupování molekul přes stěny vlásečnic…

Příspěvek upraven 20.12.12 v 10:03

 
miua
Povídálka 46 příspěvků 20.12.12 10:01

@Hellísek ano, v tom co jsi napsala s tebou plne souhlasim.

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 10:02

@miua Toto nechapu…to jako ockuji dle tebe jen matky, ktere ostatni veci nezajimaji? to ne :D to byla reakce na ty ecka a ibalginy

 
tonj  20.12.12 10:02

@Amber_1977 Nic ti nepodsouvám, napsala jsem ať si závěr udělá každý sám, toť vše :mrgreen:

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 10:02

@miua ;)

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 10:05

@Amber_1977 teď k tomu zápalu. Zápal plic je normální název, který se používá i mezi lékaři, je to český název pro pneumonii… Ano pneumonií pak existuje mnoho druhů, ale souhrnně se to nazývá zápal plic…

Příspěvek upraven 20.12.12 v 10:06

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 10:05

@getdzitka ne deníček je zkrátka podaný tak, aby vyvolal paniku… je to napsané stylem u nás je vše špatně, očkuje se špatně, doktoři nám nechtějí nic říct, vůbec se námi nezabývají, vlastně je vůbec nezajímáme… vychazim ze svych zkusenosti a je to muj nazor :nevim: nemel vyvolat paniku, mel informovat. Vzdyt tam pisu o pribalovym letaku co si kazda muze precist!

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 20.12.12 10:09

Evelíno jen se zeptám, kolik si myslíš, že ti zabere času přečíst si příbalový leták, nebo složení potraviny, kterou dítěti kupuješ? Hm? Já nevím jak dlouho čtení trvá tobě, já vezmu potravinu do ruky, proletím ji očima, nenajdu žádný Ehnus, tak ji koupím. Zabere to cca 20 sekund? Když už jsme teda u toho trávení času nad studováním nebo raději hraním si s dítětem.
Jinak jsem ráda za každý takový deníček, i mně pomohly k nakopnutí se. Proto můj syn začne s očkováním až v 9. měsíci, vakcínou Pediacel, ne hexou a ve schématu 2+1. Našla jsem si vstřícného pediatra, kterému to nedělá problém. A ano, já jsem matka, já rozhoduji, co svému dítěti nechám aplikovat, takže se nenechat zastrašovat ;)

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 10:12

Já teď teda nechápu smysl tady této diskse (respektive dohady této diskuse)
O zapalech plic apod. :roll:
Je to zbytečné, zkrátka autorka tohoto deníčku jen chtěla přimět rodiče začít přemýšlet o šetrnějších verzích očkování a o tom, že jde očkování odložit na později- (NIKOHO K NEOČOVÁNÍ NENABÁDÁ) :! :!, kdy je to pro dítě o něco bezpečnější, než když se začíná s očkem už v 9ti týdnech miminek.
Nevím, ale nevidím na tom nic čím by strašila a chtěla vyvolávat paniku. Dle mého soudu je daleko horší, když rodiče jdou s dítětem na preventivní prohlídku a aniž by věděli obsah vakcín, nechaj v klídku mimčo napíchat, aniž by řešili složení vakcín a jejich než. účinky, jen proto, že to tak přece dělaj všichni a jen proto, že je to „povinné“ 8o
Ať klidně působí deníček svou naléhavostí tak, že vyvolá v rodičích paniku, aspoň už nebudou tak slepě důvěřiví a začnou se víc zajímat a hlavně si víc určovat, neboť se jedná o někoho, kdo je jim nejdražší.

Příspěvek upraven 20.12.12 v 10:14

 
Sarik12
Extra třída :D 13189 příspěvků 20.12.12 10:15

@Haninac
Proc by se mi to nemelo libit. Ptam se proto, abych mela nejakou alternativu. A taky nestazim hned.
A pribalovy letak brufenu jsem zminovala jen proto, ze techto typu leku se asi spotrebuje nejvic a jsou tam popsany taky pekne hnusne reakce.

 
Metamorphosis  20.12.12 10:17

@miua Nebudu reagovat na vše, něco jsem okomentovala v jiných příspěvcích, leč díky za postřeh, že z podkoží je vakcína hůře vstřebatelná do krevního oběhu než orálním podáním - to si totiž dále prostuduji a ověřím.
Reakce jediná - když jsem se skoro rozhodla o neočkování, kladla jsem si otázky - abych byla skutečně objektivní..: 1. Z čeho mám větší strach a naopak s čím se dokážu snáze vyrovnat - zda s tím, že mé dítě má doživotní následky po očkování, nebo s tím, že mé dítě má doživotní následky proděláním nemoci, která je očkovatelná.. Tady to bylo jasné - to druhé je pro mě přijatelnější (něco podobného jako ty a éčka..) - nemocí, na které můžeme zemřít, či z nich mít opravdu děsivé komplikace, je mnohonásobně víc než těch očkovatelných a je to riziko, se kterým bohužel jako matka musím počítat, protože jej nedokážu ovlivnit.. Naopak riziko NÚ z vakcín ovlivnit dokážu - tím, že jej nepodstoupím, tudíž tady, kdybych očkovala a došlo např. k tomu, že mi dítě přestane mluvit nebo si na pár měsíců přestane chodit - tak zešílím, protože vím, že toto způsobila moje vědomá volba. Rozumíš? Je to volba mezi „větším“ a „menším“ strachem.. Kdy přiznávám, že v nás rozhodují emoce, které si pak snažíme odůvodnit raciem - tak jako i v jiných životních otázkách..
No a druhá otázka byla, zda bych podstoupila očkování proti Alzheimerovi, Crohnově chorobě, cukrovce, AIDS, rakovině mozku,.. kdyby se objevilo - tady to bylo tedy na dýl.. Ale ve finále jsem si odpověděla, že nikoli.
Takže sama za sebe vím, že u mě ta volba zcela neočkovat je správná, ale nebudu ji cpát ostatním - ostatní si totiž na podobné otázky mohou odpovědět přesně opačně a pro ně to tak bude správně.. Já jen chci, podobně jako autorka deníčku, abychom nad tím přemýšleli.. A abychom měli v tomto směru právo vlastní volby, jestliže neseme zodpovědnost.. Nelze státem uvalit zodpovědnost a zároveň odebrat možnost svobodné volby (i za cenu, že uděláme chybu - to je právě ta zodpovědnost..).
Prosím, proč tohle nechcete pochopit? Proč stále útočíte na neočkující jako na buřitele, kteří i vás nutí neočkovat..? Jediný, kdo nutí a tlačí, jsou očkující doktoři a matky. Neočkující nechtějí neočkovat, chtějí možnost volby tak, jako téměř všude jinde. Chtějí nést zodpovědnost za své životy a životy svých dětí, nikoli ji přehazovat na doktory či státní instituce..

 
Caty  20.12.12 10:18

ANO,, HLINÍK JE všude, ale přijmeme-li ho ve stravě, vyde zase z těla venm ale v očkovací látce ho píchneš rovnou do těla, dostane se do krevního oběhu, k mozku atd a to je pak ten problém.

Jinak, kdosi tady psal ohledně pěstování látek na dětech, ono se to tak už děje, Pěstují se i na mrtvých dětech po potratu, takže asi tak. Docela příšerná představa, že?

Já mám dcerku očkovano, syna ne, dcerka nemá MMR a ani mít nebude a ano, já kontroluji co dětem dávám jíst, nedávám jim hnusné náhrašky jídla a polotovary. Bohužel, vše ovlivnit nemůžu, ale spoustu věcí ano a taky to dělám.

DObře napsaný deníček a myslím, že zcela nestranně. :potlesk:

 
Evelína1221  20.12.12 10:21

Pro amber 1977 aby byla v obraze, když o tom nic nevíš, tak ze sebe nedělej idiota. Zápal plic samozřejmě existuje. Zápal plic, možno také říct zánět plic - český název, latinský ekvivalent = pneumonie. Zánět průdušek a zároveň plic je bronchopneumonie. Obyčejný zánět průdušek je bronchitida atd… Zápal plic je naprosto běžně používaný název mezi lékaři na plicním oddělení.

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 10:23

@Sarik12 ok, promin, prave kvuli brufenu jsem myslela, ze narazis, ze si myslis, ze ho taky pouzivame

 
Metamorphosis  20.12.12 10:24

@miua a ty víš co nakupuji? To, že jsem zastánce očkování vůbec nevylučuje to, že si nečtu etikety a nestuduju co kupuju. Kdybych o tom něco nevěděla, tak tu větu kterou jsi citovala asi nenapíšu…Bohužel úplně ovlivnit co moje dítě jí, můžu jen než nastoupí do školky

Bohužel máš naprostou pravdu :zed: A možná nejen do školky, ale do prvního hlídání babičkami.. Když bylo synovi 9 měsíců, našla jsem ho u mojí babičky, jak ho láduje pusinkama (směs cukru s trochou bílků) - na moje vytřeštěné oči zareagovala: „vždyť je to dietní“
No jo no - tím spíš se snažím ovlivňovat to, co ovlivnit můžu.. :roll: :mrgreen:

 
getdzitka
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 20.12.12 10:24

@Hellísek víš, když jdeš k soudu, máš právníka, když se ti rozbije auto, máš automechanika, když se ti rozbije pračka máš instalatéra… No a stejně tak by to mělo být v otázce zdravotní, když jsi nemocná, máš lékaře. Nebo myslíš, že oni ty roky studovali proč? Nemyslím, že je nutný, slepě důvěřovat, lékař ti má navrhnout alternativy a možnosti, které existují, nicméně je to přece jen někdo, kdo věnoval svůj život tomu, aby studoval tuto problematiku a věděl co a jak. Proto si myslím, že je dobré nechat se informovat a vědět, ale pokud ti navrhne nejlepší možné řešení, tak je vhodné uposlechnout. Pokud nemáš lékaře ke kterému můžeš mít takovou to důvěru, tak doporučuju najít si jiného…

Toto je můj poslední příspěvěk k této diskuzi!!!

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 10:26

@getdzitka Proto si myslím, že je dobré nechat se informovat a vědět, ale pokud ti navrhne nejlepší možné řešení, tak je vhodné uposlechnout. Pokud nemáš lékaře ke kterému můžeš mít takovou to důvěru, tak doporučuju najít si jiného… maximalne souhlasim

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 20.12.12 10:29

@getdzitka jinak ti dekuji za prispevky

dekuji vsem za reakce

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41408 příspěvků 3 inzeráty 20.12.12 10:37

@Caty biologická dostupnost hliníku je z trávicího traktudo krve vyšší, než z podkoží
Jaká varianta pěstování virů by pro tebe byla tedy přijatelná?

 
mariannnka  20.12.12 10:46

Skvělý deníček! :potlesk:

 
Lizaveta
Závislačka 4748 příspěvků 20.12.12 10:50

Gedzitka…Dovolím si reagovat do prázdna takovou řečnickou otazkou… A je nezbytne nutné, aby to byl lékař alopaticke medicíny?

Příspěvek upraven 20.12.12 v 10:52

 
Metamorphosis  20.12.12 10:53

@Evelína1221 Pro amber 1977 aby byla v obraze, když o tom nic nevíš, tak ze sebe nedělej idiota. Zápal plic samozřejmě existuje. Zápal plic, možno také říct zánět plic – český název, latinský ekvivalent = pneumonie. Zánět průdušek a zároveň plic je bronchopneumonie. Obyčejný zánět průdušek je bronchitida atd… Zápal plic je naprosto běžně používaný název mezi lékaři na plicním oddělení.

Ale já ze sebe toho idiota, jak ty říkáš velice ráda udělám v zájmu zjišťování nových informací - k čemuž diskuze používám. Neberu se zas tak tragicky vážně a nepovažuji se za chodící moudrost a ctnost, ani se tak v diskuzích neprezentuji.
Jsem jedině ráda, když mě někdo upozorní na to, že za zápal plic se považuje pneumonia, čili bakteriální zánět v oblasti plic, jak jsem usuzovala v předchozích příspěvcích. Jen si zkrátka nejsem jistá, že i oficiálně to má název „zápal plic“, myslím, že doktoři to nazývají pneumonií poukazujíc nikoli na lokaci a typ onemocnění, ale na původce onemocnění, což je přesnější. Ale to není podstatné - zdá se mi, že už tu sklouzáváme do debat o ho. ně..
Znovu opakuji - nejsem medicínsky vzdělaná, jsem laik a nestydím se za to.

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 10:58
Evelína

Pro amber 1977 aby byla v obraze, když o tom nic nevíš, tak ze sebe nedělej idiota. Zápal plic samozřejmě existuje. Zápal plic, možno také říct zánět plic – český název, latinský ekvivalent = pneumonie. Zánět průdušek a zároveň plic je bronchopneumonie. Obyčejný zánět průdušek je bronchitida atd… Zápal plic je naprosto běžně používaný název mezi lékaři na plicním oddělení.

Prosím bez urážení :kytka:
Nebo ti už docházejí argumenty, že se k tomuto snižuješ? ;)

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 20.12.12 11:00

Reakce na Evelína1221
Blbost. Přečtéte si příbalový leták třeba Paralenu, Ibalginu nebo jakéhokoliv běžného léku, který běžně užíváte a už ho nikdy nedáte do úst!!! Pracuji ve zdravotnictví přes 20 let a snad 2× v životě jsem viděla nežádoucí reakci na nějaký lék. 1× na ATB a 1× na nějaké analgetika obé byla nějaká lehčí vyrážka. Takže klídek děvata. Nežádoucí reakci může vaše dítě dítě dostat klidně i po jahodách nebo čokoládě. To by jste jim pak nemohly dát vůbec nic, aby jste měli jistotu, že se neosypou, nebo nedostanou teplotu.

Příbaláky čtu. A většinu běžných léků opravdu nedám do pusy. Už několik let řešíme nemoci jinou než klasickou léčbou a díky tomu jsme se zbavili mnoha dlouhodobých potíží.@miua
A pokud dostane zápal plic např., tak mu také nedáte antibiotika… kdyby nebylo očkování, tak by vaše děti tu už nemusely být, protože by umřeli třeba na černý kašel nebo jinou nemoc protí které se očkuje snad nemusím ani psát. Jo a mám medicinské vzdělání, tak snad vím o čem mluvím.
@getdzitka

Panuje mylný názor, že zápal plic, angína apod. jsou léčitelné pouze antibiotiky. Není to pravda, homeopatika zabírají dokonce rychleji. A pro mě to není teorie, já nám osobně více lidí, kterým homeopatika zabrala na vážné nemoci a dokonce potenciálně život ohrožující stavy.

Výhodou je, že děti si můžu léčit, jak chci. Zákon neporušuju.
K očkování mě stát nutí. Proč i tady není svobodná volba? Chci prostě svou rodinu chránit jiným způsobem.@miua
„na účinnost očkování jsou důkazy. Existují grafy nemocnosti před a po zavedení očkování.“

Ano, existují grafy. Zajímavé jsou zvláště ty, kde je uvedeno zavedení očkování. Třeba tady .
Ale ať si každý věří, čemu chce. Pokud věříš, že byly vyhubeny očkováním, nemám proti tomu nic.
Ovšem protestuju proti tomu, že stát mě nutí tomu věřit a v souladu s tou vírou očkovat. Já ostatním nebráním, aby věřili a očkovali, přiznávám jim právo na jiný názor a svobodnou volbu. Jenže od nich chci totéž.

Příspěvek upraven 20.12.12 v 11:01

 
Agrion
Ukecaná baba ;) 1962 příspěvků 20.12.12 11:01

@Amber_1977 Musim rict, ze nektere z argumentu, ktere uvadite s Vami jako matka sdilim… jen bych chtela k predchozi diskuzi dodat, ze postoj ktery zaujimate, „radeji riskovat, ze dite onemocni ockovatelnou nemoci, nez riskovat nezadouci ucinky vakciny“ vam paradoxne umoznily vsechny ty maminky, ktere nechaly sva decka oockovat… nebyla-li by totiz populace v mire, v jake dnes je proockovana, s pravdepodobnocti blizici se jistote by incidence dnes ockovanych nemoci (jako napr. zaskrt ci spalnicky)velmi rychle opet vyskocila na uroven, kterou maji v zemich bez ockovani a kde dodnes spousta deti na tyto nemoci umira… takze ano, nenechat sve dite ockovat zijete-li v proockovane zemi vidim take jako pro vas pozitivni minimalizaci rizika… jen dosti nesolidarni a sobeckou :nevim:

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 11:07

@getdzitka

@Hellísek víš, když jdeš k soudu, máš právníka, když se ti rozbije auto, máš automechanika, když se ti rozbije pračka máš instalatéra… No a stejně tak by to mělo být v otázce zdravotní, když jsi nemocná, máš lékaře. Nebo myslíš, že oni ty roky studovali proč? Nemyslím, že je nutný, slepě důvěřovat, lékař ti má navrhnout alternativy a možnosti, které existují, nicméně je to přece jen někdo, kdo věnoval svůj život tomu, aby studoval tuto problematiku a věděl co a jak. Proto si myslím, že je dobré nechat se informovat a vědět, ale pokud ti navrhne nejlepší možné řešení, tak je vhodné uposlechnout. Pokud nemáš lékaře ke kterému můžeš mít takovou to důvěru, tak doporučuju najít si jiného…

Toto je můj poslední příspěvěk k této diskuzi!!!

Já netvrdím, že k lékaři nejdu a ani nikdy nepůjdu a ani ne mé děti. Jen kdy půjdeme pečlivě zvažuji dle svého úsudku.
Je to u mě tak jak píšeš: slepě nedůvěřuji. Jak už jsem zde zmínila, dám na můj instinkt, který je pro mě důležitější a věřím mu víc, než lékaři. Pokud si nejsem jistá, samozřejmě s lékařem konzultuji. K naší pediatře, mám vcelku důvěru.
Nemyslím si ale, že by lékaři dělali svou práci jen a jen pro dobro lidí, dělají jí především pro peníze, jako kdokoliv co koliv jiného. Tudíž, prostě ať chci nebo ne, nemůžu cizím lidem s klidným svědomím vložit do rukou někoho, kdo je mi na světě nejblížší.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.12.12 11:08

Děkuji za zajímavý deníček. sama zvažuju, jestli doočkovat hexu. syn měl totiž neutišitelný pláč po vakcinaci. takže se spíš kloním k tomu neočkovat. černým kašlem v mém okolí onemocnělo několik naočkovaných lidí, takže jako prevenci to moc nevnímám - ohrozit dítě nežádoucími účinky a pak případně se sníženou imunitou nemoc prodělat??? :roll:

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 20.12.12 11:10

@Jankap
přesně :potlesk: :potlesk: :palec:

 
Kdoule
Neúnavná pisatelka 15734 příspěvků 20.12.12 11:16

Evelino, právě to, že si člověk přečte informace např. o Ibalginu nebo Paralenu, vede k jeho zodpovědnému použití, pacient sám zváží, jestli raději vydrží bolest nebo nechá běžet horečku, nebo vezme lék. Ubylo by lidí, kteří jedí leta denně 2× Paralen a pak se diví, když je jim zjištěn stav zvaný analgetická ledvina.

Můj syn měl těžkou reakci na očkování proti obrně na lžičku. Po 5.dnech jsme se dostali do nemocnice a světe div se, od vedoucího lékaře jsem slyšela: „je mi moc líto, to se stává, prognóza je nepředvídatelná, vaše dítě má v těle živý a aktivní virus obrny“. Nikdo mi ale dopředu neřekl, že dítě může skončit v tak těžkém stavu na JIP, abych mohla zvážit, jestli podstupovat očkování proti nemoci, která se už na našem území nevyskytovala přes 40 let! Možnost chytit obrnu byla nula celá, nula nula a možnost skončit v těžkém stavu s nejistou prognózou byla jmenována v příbalovém letáku (který jsem nikdy neměla v ruce). Podle mě je toto přesně ten důvod, proč si ty věci číst. Stát (a jeho prostřednictvím lékaři) má zájem na zdraví celku a jednotlivci nejsou ani odškodňováni. Zájem na zdraví mého dítěte mám zejména já jako jeho rodič. Proto já příbalové letáky všeho, co formou léku nebo vakciny dostává, číst budu…

Za deníček děkuju. :kytka:

 
Metamorphosis  20.12.12 11:18

@Agrion Vím, na co narážíte - kolektivní imunita.. Upřímně na tento termín nevěřím z několika důvodů: jednak svět je globalizovaný, do ČR migruje spousta cizinců z různých koutů světa, nejen z rozvojových zemí za prací, ale i, ať už pracovně či turisticky lidé ze zemí, kde je očkování dobrovolné (např. Německo, Rakousko, UK, Švýcarsko, Holandsko, Itálie, Špěnělsko…), dále u nás ještě stále žije silná populace lidí, keří na všechny dnes povinně očkované nemoci očkování nikdy nebyli - pokud by teorie kolektivní imunity byla správná a jako jediná výskyt onemocnění ovlivňovala, v tuto chvíli bychom ještě stále nemohli ani omylem vidět pokles výskytu příušnic, zarděnek… a stále bychom zde bojovali s morem a cholerou. Naopak, černý kašel by se u nás pravděpodobně již nevyskytoval (jako že se vyskytuje celkem hojně a to nemluvím o nehlášených případech, kdy je díky potlačení projevů očkováním zaměňován např. za laryngitidy, a tedy léčen nevhodně).
Ano, sobecká jsem a nestydím se za to - jsem velice, velice sobecká matka, jelikož pro mě je mnohem důležitější zdraví a kvalita života mého vlastního dítěte, nežli ona myšlenka kolektivní imunity a tedy zdraví ostatních dětí. O své děti, ať se každá maminka stará, jak nejlépe umí, já opravdu nebudu ohrožovat své vlastní dítě v zájmu teorie o chránění zdraví některých jiných dětí.. A v souvislosti s tím dodávám, že funkčnost očkování a kolektivní imunitu nevnímám jako spolehlivě prokázaný fakt, ale jako víru - a já osobně tuto víru nesdílím.
Druhá věc, která mi už dlouho leží v žaludku - jestliže tedy doktoři dodnes nejsou schopni spolehlivě a bez následků včas podchytit a léčit skutečně historické nemoci typu záškrt, tetanus, obrna (měli spooooooustu let na to, aby rozvíjeli kvalitnější léčbu těchto nemocí) a musí se tedy opírat o pofidérní účinky preventivní vakcinace, tak nevidím důvod brát medicínu vážně v tom smyslu, že je pro záchranu našeho zdraví nějak vysoce důležitá.
Z mého pohledu západní medicína má můj obdiv v léčbě akutních onemocnění lehčího typu - tam skutečně s jinými léčebnými směry tak rychle nezapůsobím (většinou), dále stomatologie a všechny oblasti chirurgie, ortopedie - zde klobouk dolů a veliká úcta.. Co však týká chronických onemocnění a vůbec závažných onemocnění, tam naopak tragicky selhává a účinnější jsou jiné systémy.
Mimochodem dle WHO je nejrozšířenějším léčebnými systémem na Zemi čínská medicína (asi logicky), jako druhé je bylinkářství, třetí homeopatie, čtvrtá západní medicína.. - možná jsou ty první tři jen neúčinná placeba, ale pomáhají více lidem než alopatie.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 20.12.12 11:24

Je dobře, že se tu podobný článek objevil, protože po všech těch porodech a rozchodech je to vítané osvěžení. Nicméně, myslím si, že hysterie rozpoutaná kolem očkování je neopodstatněná. Nejsem zastáncem očkování proti každé kravině, ale povinným očkováním se u svých dětí nevyhýbám a ani vyhýbat nebudu, samozařejmě, pokud děti budou ve zdravotním stavu, který očkování umožní. Pokud jde o hlinité soli, vzhledem k jejich nerozpustnosti ve vodě by se téměř neměly dostat do krevního řečiště a jsou vyloučeny potem, aniž by nějak vstoupily do krve a dostaly se k dalším orgánům.
Očkování funguje na principu kolektivní imunity, to znamená, že chrání i ty děti, které z různých důvodů očkovány být nemohou. Takže ty matky, které se rozhodly neočkovat své zdravé a k očkování způsobilé děti, těží z tého kolektivní imunity, z toho, že ostatní matky své děti očkují. A pokud se pro neočkování rozhodne příliš velké procento populace, systém kolektivní imunity selže. :,( Odnesou to bohužel nejvíc ty děti, které nemůžou být očkovány ze zdravotních důvodů. :,(

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 20.12.12 11:27

Ano, toto byla vakcína, které bych se asi nejvíc bála, naštěstí už se nepoužívá. A bohužel kontaminovala i odpadní vody etc. živými původci obrny, prokázáno např. na SLovensku. Ovšem svůj historický účel splnila na výbornou, hrůzy, které obrna páchala ještě v 50. letech, bych nechtěla zažít.

 
Suuva
Kecalka 368 příspěvků 20.12.12 11:35

Gedžitka, Ty mě bavíš…
Takže doufám, že se necháš zastupovat Andrejkou Verešovou, má vystudovaný práva, obětovala tomu život. A běda, jak se Ti u ní nebude něco zdát, něco uděláš jinak než jak ona Ti doporučí. Copak tomu rozumíš, když jsi to nestudovala?

Na úřad předpokládám chodíš taky s právníkem, protože si neumíš přečíst správní řád. A víš, že značná část úředníků ho vůbec nezná?

Proč MUDr., kterej neví, lže a vymýšlí zavádějící diagnozy… Doktorů, kteří naprosto netuší, o čem hovoří, neznají souvislosti nemocí, příčiny, důsledky, vazby, ačkoli by teda hodně měli, jsem už potkala dost. A že nejsem mrzák v invalidním a nežiju na práškách a přístrojích a nejsem po několika závažných operacích vděčím jen svému odmítnutí jejich „rad“, když nevědí.
Co mi o těch doktorech chceš vykládat, když člověka s imunitními problémy ženou na ORL a na imunologi mu žádanku odmítnou?
Co chceš vykládat, když dítě málem umírá, neví se na co, oni si vymyslí nesmysl, který zapíšou do dokumentace a ten pak jen mate další lékaře… Znám případy, kdy dítě poslali na chemo, zatímco mělo úplně jinou nemoc, a odmítli udělat testy, které chtěli rodiče - a tu nemoc trefili. Ha? Příznaky popsané i na českém netu, a doktoři to odmítli!!! Dítě málem umřelo, následky dodnes. Protože oni nevěděli, tak jeli tak nějak po svým, aby něco dělali, ačkoli jim to ani na tu vymyšlenou diagnozu nesedělo.
Doktoři (čest a sláva těm nromálním) jsou vychovávaní už na fakultě, že jsou něco víc než ostatní lidi, laik je debil, oni mají pravdu… Průser je, když přijde laik, kterej debil není… A na něco se zeptá…
Proč se doktor rozčiluje?
Právník mi to vysvětlí, odkáže na zákon. Instalatér mi to vysvětlí, elektrikář, zedník, všichni mi to řeknou. A občas udělají i něco po mým, protože mám někdy i lepší nápad než oni v jejich zaběhlým systému, a já si mileráda opravím, co opravit třeba na základě informace od nich, pokud ji vyhodnotím jako dobrou a smysluplnou.
A platí, že kdo ví a umí, nebojí se žádné odborné debaty. Proč si doktor myslí, že laik neumí číst RTG snímek? Proč veterinář nepochybuje o tom, že laik pochopí nejen RTG snímek, ale i kdeco dalšího?
To, že někdo něco vystudoval, neznamená, že má víc vědomostí, je chytřejší nebo lepší než ostatní. Znám dost učitelek, který píšou hrubky, učí gramatiku na ZŠ a neovládají základní variantu shody podmětu s přísudkem, skloňování, klidně sestrojí trojúhelník o stranách 7, 5 a 12 cm. Mají na to papír, studovaly, a jsou úplně tupé a NIC to nemění na tom, že např. takový trojúhelník sestrojit NELZE. Stejně tak s doktorama. Naopak, člověk musí sbírat informace, dávat si věci do souvislostí, vyptat se, udělat si názor a rozhodnout se, s veškerou zodpovědností. Můj život, moje zdraví, já si rozhoduju, beru zodpovědnost a chci ji, i když se rozhodnu špatně. Totéž u mých dětí. Lékař mi může poradit. Stejně jako právník. Toť vše.
A jinak si vzpomínám ještě na svoji dětskou obvoĎačku, kdy mě nechala mnoho dní hladovět a trpět, a když to bylo na hospitalizaci, tak mi poradila něco „od kolegyně“, ale „je to přírodní, nevědecké“ - akorát že to pomohlo okamžitě. Kdyby mi to baba poradila hned, tak mi ušetřila mnoho velmi krušných dní. Ale nebyla to tinktura z lékárny. :zed: :zed: :zed:
Samotný se jí pak ulevilo, že mi to pomohlo… Přitom se to mohlo zkusit jako první… Áááá, a na jaký bázi jsou dělaný léky? Nápodoba v přírodě se vyskytujících lá­tek.

Zkrátka, pokud myslím, i jako laik, že právník mi neradí nejlíp, nedám na jeho radu. U doktora udělám to samý. Proč to u těch doktorů tak jako vadí?
A ti učitelé - kolik z nich hlásá evidentní nesmysly na všech stupních škol, a taky na to mají papír… Udělat chyby takového typu elektrikář, instalatér, tak je zavřou,,, automechanika vyhodí.
Nevím, proč některé profese jsou „chráněné“ a lidi si myslí, že jsou nějací neomylní nadčlověci.

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 20.12.12 11:37

@Agrion @Cuarentena
takze ano, nenechat sve dite ockovat zijete-li v proockovane zemi vidim take jako pro vas pozitivni minimalizaci rizika… jen dosti nesolidarni a sobeckou
Tady je míra proočkovanosti (Impfquoten) v Německu 2010, z webu Institutu Roberta Kocha. Je to ten soubor Graphiken.
Očkování dobrovolné, většina očkuje (pro ne, je to jejich právo). Žádné výrazné epidemie, navzdory dobrovolnosti očkování Němci stále žijí.

Na druhou stranu i u nás, v zemi v extrémní proočkovaností, jsou problémem třeba příusnice ( Příušnice - aktuální problém , web Státního zdravotního ústavu).
Nejpostiženější věkové skupiny (začátek roku 2012)

  • mladí lidé mezi 15-19 (až 25) lety
  • děti mezi 5-9 lety


Když očkování nechrání ani ty 5-9leté, tak ta účinnost moc velká není.

 
AmyLee  20.12.12 11:37

@Haninac děkuji Ti za tento deníček, mám o čem přemýšlet :palec:

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 20.12.12 11:39

@Cuarentena
OT: Parádní avatar, moc se mi líbí.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 20.12.12 11:40

Ahoj,

koukám, že se tu rozjela diskuze spíše zda očkovat, neočkovat a o dalších látkách, které ve vakcíně jsou!

chci reagovat na něco jiného a hlavně poděkovat za deníček, protože jsem se dozvěděla jednu zásadní věc, že nemusím očekovat 3+1, ale jen 2+1 a tím i díky tomu posunout termín očkování na pozdější věk a to je pro mě podstatené!

očkovalo se, očkuje se a očkovat se bude a vše může mít nežádoucí účinky! já všechna očkování přežila, tudíž předpokládám, že to zvládnou i moje děti!!!

ale nemusím do nich rvát o injekci navíc, když to jde jinak!

takže díky za deníček! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.12.12 12:03

Nurofen na horečku taky dítěti nedáš? Je to totéž jako ibalgin, jen ve formě sirupu.

 
Metamorphosis  20.12.12 12:04

@lilia81 Konečně nějaký neemocionální názor k věci :palec: My jsme se tu trochu rozjely :oops:

 
Kdoule
Neúnavná pisatelka 15734 příspěvků 20.12.12 12:07

„Očkování funguje na principu kolektivní imunity, to znamená, že chrání i ty děti, které z různých důvodů očkovány být nemohou. Takže ty matky, které se rozhodly neočkovat své zdravé a k očkování způsobilé děti, těží z tého kolektivní imunity, z toho, že ostatní matky své děti očkují.“ (citace z příspěvku Cuarentena)

Můj syn prošel svou těžkou zkušeností v 8.měsících, několik dní byl na JIP, v bezvědomí, nejvíc to odnesly ledviny, u kterých se ještě několik dalších let zkoumalo, jak moc budou fungovat. Přesto se jevil našemu systému zdravý a způsobilý k přeočkování proti téže nemoci stejnou vakcinou dva měsíce od podání první dávky, pouhé 4 týdny po návratu domů z nemocnice a po podání nesčetných léků :!. Toto byl moment, který mě zarazil (ne to, že reakce vznikla, to jsem si říkala, že vzácná, ale možnost existuje), že proběhlou věc berou v úvahu tak málo, že odmítají uzpůsobit očkovací kalendář - protože není důvod, očkování možná nakonec ani viníkem nebylo… Po této zkušenosti už mi nikdo v naší zemi nenamluví, že prvotní je zájem jednotlivce, není. Prvotní je vyhovět požadavkům systému a když se les kácí, třísky lítají. Se synovými vleklými problémy nám nikdo nepomáhal, veškeré finanční náklady jsme nesli sami a osobní a citové dopady logicky taky. Proto jsem přesvědčená, že jsem to jen a pouze já, kdo má zodpovědnost za souhlas s léčbou či očkováním, protože já ponesu důsledky. Pokud nechám část rozhodnutí lékaři, měl by se mnou ty důsledky potom nést, což se neděje, takže já požaduju jeho informace (a je to mé právo) a já musím učinit volbu, jaké riziko pro své dítě ještě připustím. Nesvobodu v tomto cítím velmi úkorně.

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.12.12 12:09

Evelíno, nelíbí se mi Tvůj arogantní příspěvek, že za 20 let jsi se setkala s 2-ma nežádoucíma reakcema u pacientů a tutíž to vypadá, že bagetelizuješ vedlejší účinky léků a očkování. Možná děláš na očním, tam těch vedlejších účinků léků moc neuvidíš. Moje dítě mělo vyrážku po ATB a není žádná rarita. Dle naší Mudr. má na ta ATB rekci vyrážku hodně dětí. Tak teď dostala jiná…

Určitě nejsou negativní účinky očkování taková rarita, když je tu v diskuzi tolik matek, kterým to děti poškodilo. Že by tu nějaká psala o ibalginu/nu­rofenu/parale­nu, který poškodil dítě, tak ani jedna.

Vložit nový komentář
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama


Reklama