Jak jsem si naplánovala porod

Porod

Vše to začalo v květnu roku 2012, kdy jsem v práci poznala mého přítele. Napřed jsme se každý den jakoby náhodou potkávali :D, poté jsem si zjistila jméno a po pár dnech se odhodlala a napsala mu. Pak už to bylo rychlé.

Už dřív jsem chtěla vysadit antikoncepci kvůli početí, ale nedělala mi dobře. Přítel je o 6 let starší a po vzájemné domluvě jsme se dohodli, že tedy vysadím a budeme si dávat pozor a někdy to přijde. V tu dobu jsem bydlela ještě u rodičů, ale už jsme si sháněli společný bydlení. Začátkem prosince se měla dostavit menstruace a místo toho jen slabé špinění a už nic, pak neustálá bolest břicha. Hned jsem běžela pro test a dle mého očekávání // čárky. Byla jsem v šoku, přítel byl rád, ale i tak jsem nás oba utěšovala, že to může být omyl. :D

18.12. jsem šla na gyndu, kde mi doktorka potvrdila těhu. Byla jsem v 6.tt. Jen zmínila slovo porod, tak mi bylo zle. Vždy jsem se porodu bála a rodit jsem chtěla jedině císařem. Na další kontrolu jsem šla po Novém roce, kde bylo vidět i srdíčko. Doktorka mi říkala o screeningu a jelikož moje teta pracuje na Bulovce na gynekologii, tak jsem chtěla tam. Tím pádem jsem to musela oznámit už i rodičům, z čehož jsem měla obavy. Ale zbytečně.

Těhotenství probíhalo bez problémů, nevolnosti žádné až na tvrdnutí břicha asi od 20.tt a nasazení hořčíku, který vůbec nepomáhal. Asi ve 24.tt nám řekli, že čekáme chlapečka. Přítel chtěl samozřejmě kluka, mně to bylo jedno, byla jsem ráda, že vše probíhá ukázkově.

Na jedné kontrole mě doktorka v nemocnici vystrašila, že dítě bude veliké na mě. Taky mělo po kom - přítel má bezmála 2 metry, takže jsme to trochu očekávali. ;-)

Na mateřskou jsem nastoupila 6 týdnů před termínem. To mi začaly i docela časté poslíčci, takže jsem hodně ležela a ani menší procházku jsem moc nezvládala.
Termín jsem měla 20.8. Já jsem ve znamení Lva a chtěla jsem, aby i malý byl lev. Dělala jsem si srandu, že by se mohl narodit 16., páč přítel je narozený 16., ale v jiném měsíci.

Byla jsem domluvená s tetou, že bude u porodu. V době blížícího se termínu měla dovolenou a vracela se 15.8. a říkala mi, že nesmím porodit dřív. :D

Večer 15.8. jsme šli spát a přítel se mě ptá, co když mi praskne voda v noci a tak, tak mu říkám, že jsem si četla, že převážně praskne v noci. No a v půl 1 ráno slyším lupnutí. Tak si říkám „To bude voda.“, tak jsem vstala a už tekla. :D Šla jsem na WC a po chvíli šla za přítelem, že mi praskla voda a on že kde. :D Tašku jsem měla připravenou, zavolala jsem tetě a jeli jsme.

V nemocnici mě vzali na monitor. Kontrakce ještě žádné, vyšetřila mě doktorka a řekli mi, ať pošlu přítele domů, že já jdu spát. Píchli mi nějakou injekci a že se mám prospat. Psala jsem tetě a příteli, jak na tom jsem. To už mi začínaly kontrakce a hned po 3 minutách. Sestra mě chodila pravidelně prohlížet a pak jsme se domluvily, že už půjdu na přípravnu.

Klystýr byl opravdu zážitek. :D Prej „Počkejte 10 minut.“ Vtipné. Od té doby už mě nikdo nezkontroloval, monitor, nic. Šla jsem znova do postele po nějaké době a přišla jiná sestřička. Už jsem měla pocit na tlačení, tak jí to říkám a ona „No rodíme.“ a ať dám vědět příteli a tak.

Přešla jsem na porodní box a najednou se tam objevila teta. Měla jsem radost, aspoň někdo známý. Malý nesestupoval, tak jsem měla jít na bok, to taky nešlo. Tak mi říkali, jestli zvládnu chodit. To říkám že ne, tak jsem šla zpět na záda. PA mi tlačila na břicho a já tlačila, až jsem myslela, že mi vybouchne hlava. Pak už jen slyším, jak volají pediatra a bylo to, hrozná úleva. Přítel porod nestihl (a to nám to do porodnice trvá 15 minut). Šitá jsem byla minimálně a ani jsem to necítila.

První den se mi neustále motala hlava, tak jsem malého měla u sebe až druhý den. Byl a je zlatý, první 2 měsíce jen spal a teď se neustále směje a je hodný. Tak doufám, že mu to vydrží ještě chvíli.

Kryštůfek se narodil 16.8. v 7:44, 49 cm a 3225 g. Je to nejkrásnější, co mě mohlo potkat. ♥

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 24.02.14 07:29

Doufam ze kveten 2013 je kveten 2012.

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 24.02.14 08:05

@e-lili jo to me taky trochu zarazilo

 
Kry5t0fek
Kecalka 355 příspěvků 24.02.14 08:14

Omlouvám se, je to květen 2012 ;-) děkuji

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 24.02.14 08:45

Pěkné, gratuluji, jen nechápu jak je možné, že si dost lidí myslí, že císař je nějakej odvaz nebo co :roll:

 
Kry5t0fek
Kecalka 355 příspěvků 24.02.14 09:03

Taky už teď na to mám jinej názor ;-) a za nic bych na císaře nešla :palec:

 
Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 24.02.14 10:35

Krasny, ja jsem taky 16.8. :pankac:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 24.02.14 10:46

Mohla bych vědět, jestli u toho tlačení (někde i skákání) na břico ti nějak neublížili? Má to být zákrok, co se dnes už nemá dělat, některým matkám při tom zlomí i žebra (nebo miminu klíční kost) a taky při tom tlačení na břichu během porodu popraská kůže tak, že to nejsou ani strie, ale přímo dlouhé jizvy…

 
Kry5t0fek
Kecalka 355 příspěvků 24.02.14 11:16

Žádné následky já ani malej nemáme, moc teda skoro vůbec jsem to nevnímala ale že by to bylo až skákání bych neřekla ;-) jen mi pak PA říkala, že malého vytlačila ona :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama