Jak jsem slavila narozeniny se Simonou Monyovou

O životě

Někdy holt dostanete něco jiného, než si přejete. A hodnotu toho daru nemusíte docenit nikdy. Mám dneska narozeniny. Je úterý večer. Včera jsem si dodala odvahy a manželovi řekla, co bych si přála. Co potřebuji. Co je podle mě takové běžné vybavení.

Počítač. Na kterém bych pracovala. Na kterém bych psala. Své výlevy na eMiminu, které dosud stahuji tak dvacet sekund stránku. Ale i do textových editorů, na kterých bych mohla (třeba) dokončit svou první knihu, inspirovanou právě eMiminem. Jako mám takovou starou babičku z roku cvaj, která jede na 200 %, ale… když mi někdo pošle dotazník ve formátu docx., těžko se mi vysvětluje, já nemám nový word. Já nemám žádný word! Bohužel, diskuse skončila k mému překvapení úplně mimo. Manžel mi vyčetl můj nedávný neúspěch (vzdala jsem studium VŠ) a dodal, že již není důvodu, k čemu bych nyní nový počítač potřebovala. Vysvětlete prosím někdo, k čemu je potřebný excel při vaření guláše? Potřebuje nějaká z vás photoshop, když zašívá ponožky? A co word, když v noci vstáváte k dětem?

Byla jsem odpoledne ve školce pro prvorozenného a zastavila se u našich. Mámě si pobrečela, jak mám necitlivého muže. A máma, která to neunesla, se rovnou zeptala, kolik stojí nový počítač. Cestou od našich jsem přemýšlela, jak budu reagovat, jestli dostanu pánvičku. Ále, odchází teflonový povrch, MM si toho všiml a byla bych dala ruku za to, že ji koupí, páč TOHLE je důležitá věc. No, neměla bych si stěžovat, všichni tři kluci mi dali kytičku :hug: (akorát teda proboha asi kdysi jeho máma poznamenala, že gerbery jsou hezké kytky, protože je kupuje furt a já nemám nervy mu říct, že COKOLI jiného, ale zase můžu být ráda, že vůbec něco, co by jiné daly za to, že táta zmobilizuje děti a dá jim do ruky kytku a přivede je k mámě a pogratulují a dají uslintanou pusinku :hug:).

Chtěla jsem knížku od Simony Monyové, dostala jsem knížku o Simoně Monyové… (asi bylo vyprodáno) a navíc webkameru :zed: :zed: :zed: Píšu asi zmateně, mám v sobě už půl flašky ferneta, protože dnešní den, to je teda schýza, fakt… koukám, jako proč webkameru 8-o 8-o 8-o, tak si vezmu do ruky knížku o Simoně, úplně náhodou nalistuji nějakou stranu, a tam se píše, jako fakt, tam mi padly oči! „Víš, co mi ten kretén dal k narozeninám? To bys neuhádla. Bezdrátovou myš!“ Zavřu knížku, koukám na tu webkameru, pak na ten přebal… tam chudák Simona… a v jejích očích čtu takové poselství, že jakmile všichni tři lehli, musela jsem si dát pár panáků, abychom si mohly my dvě povyprávět.

A Simona mi říká, piš. Piš dál.

Takže to, co jsem teď napsala, nemám spíš pustit jako Deníček? Jako reakce v diksuzi to bude dost mimo, dost zamtené… že jo? Že to stojí za samotný materiál?

Jo, že bych tam měla přidat ještě tu story s mým žlučníkem? Jak mě chytil jednou večer, zatímco v jednom pokoji spalo jedno dítě a v druhém fňukalo druhé? Jak jsem mezitím lítala na záchod zvracet už i kůži zevnitř a konejšila nemocné dítko? No, ve dvě jsem si zavolala sanitku a když přijeli a k mému překvapení mi řekli, že je to žlučník (fakt by mně to nenapadlo)? Jak jsem vzbudila manžela, který na mě zíral jak vyoraná myš - „To tě fakt to břicho tak bolí?“ Opustila jsem své kluky s poznámkou, že jeden jde ráno do školky a má žabičku a druhý že má horečku a vyrážku. Klobouk dolů, že pochopil, že žabička je obrázek v šatně, kdežto horečka a vyrážka stav, který je nutno řešit u pediatričky. Klobouk dolů, že mi dopoledne volal, jestli něco v nemocnici nepotřebuji, kdy mě pustí a jak vypadají vyšetření a v kolik a kde mě má vyzvednout. Klobouk dolů, že si vzal dovolenou, aby se postaral o jedno nemocné a o jedno zdravé dítě, zatímco já dospím spánkový deficit a spravím si zdivočelý žaludek.

Simono, pochopíme my ty chlapy? A pochopí oni nás, nebo jim to máme lopatou otřískat o hlavu, co fakt chceme a potřebujeme? A že to máme udělat dřív, mnohem dřív, než…

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 28.09.11 09:53

Uff chápu tě! psáno sice malinko zmateně, ale po takovém dnu je div, že jsi napsala co jsi napsala :palec:
chlapa je třeba někdy pomyslně nakopnout.
Je vidět, že je schopný a milující táta! Přemýšlí prakticky a když jde do tuhého zvládá všechno s přehledem.
Prostě holt jsou chlapi méně empatičtí. Já tedy upřímně nasnáším dárky do domácnosti, stejně by se museli koupit tak cooo? pokud to někomu dělá radost proč né, ale když jednoznačně řekneš co chceš… :nevim: :nevim:
Asi už jiní nebudou.
Je to takovej účelovej nemotora! Proč utrácet za něco jiného když tohle stejně potřebuješ a nemůžeš ani říct že jsi nic nedostala, svůj úkol tedy splnil.
Zkus mu k narozeninám koupit třeba poličku co už dávno chceš a může jí hned přidělat jak by se to líbilo jemu? :mrgreen:

 
Chmelda
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 28.09.11 10:19

No, zcela upřímně, myslím si, že svého muže vidíš příliš černě. Víš, je spousta ženských, které by si takového muže, jako máš Ty, přály. Na Tvé narozeniny nezapomene, postará se o to, aby Ti popřály i Tvoje děti, koupí kytky i dárek - byť Tě výběr příliš nepotěšil - když jde do tuhého, postará se o děti, domácnost i o Tebe. Možná by spíš nebylo špatné, než to psát sem, říct jemu, co se Ti líbí a co ne, co bys chtěla a co ne, protože muži v tom obecně dost tápou, ale pokud vědí, co chceme, tak se podle toho dokáží zařídit. A stejně tak o tom počítači, myslím si, že pokud to s ním probereš a řekneš mu rozumné argumenty, proč ano, nakonec ten počítač dostaneš. Takže si opravdu myslím, že Tvůj manžel není tak strašný, jak se to z Tvého deníčku podává, jen mi připadá, že mezi vámi vázne komunikace v tom směru, co od něj očekáváš Ty a co on očekává od Tebe. A myslím si, že komunikaci v tomto směru si oba dva, stejně jako vaše děti, zasloužíte. :wink:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 28.09.11 10:31

chapu te! moje mamka dostavala pravidelne k vanocum mikinu o cislo vetsi :nevim: tak se zkuste domluvit ze si to vzdy vyberes sama :kytka: tak to funguje i u nas :palec: a ten pc taky te chapu spousty z nas nechodi do skoly a maji normalni pc.a manzel ho nepouziva?tak si zkus na nej usetrit,potaji :hug: preji pevne nervy :huban:

 
marra  28.09.11 11:27

Ta pulka fernetu je zde znatelna :lol: :lol: snad je dnes po kocovine lepe :pankac: :pankac:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.09.11 12:28

souhlasim ta flaška je znát,teda doufám že to je flaškou jinak knihy nepiš :lol: .
Myslím si že jsme vcelku movitý ale aby mi koupil chlap pc jen k narozkám to by se nestalo :nevim: .Proč je muž hned tak špatnej :nevim: .Nemyslím si že by udělal něco zlého.Tak přeji pěknou opici

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 28.09.11 13:07

Emil, chápu tě, a ta flaška je taky v deníčku znát… :mrgreen: :mrgreen:

Proč nechce koupit PC? jestli chceš psát a tvořit na pc, tak přeci k tomu nemusíš studovat a navíc nikde není psáno,že žena na MD musí jen pečovat o děti a vařit :zed: :zed:

Já bych si na ten PC zkusila ušetřit sama… :nevim:

Tvůj M ti alespoň koupí kytku a nezapomene a dokáže se postrat o děti, když už nemůžeš…
Ale dokud můžeš, tak třeba můžeš padat i na hubu, že :zed: :zed:

Nevím co napsat, já z tvých deníčků cítím, že nejsi moc spokojená ve vašem vztahu, ale nevím jak pomoci.. :nevim:

Možná by to chtělo manželskou poradnu?

Jestli totiž nejsi dlouhodobě spokojená a necítíš se oceněna za to, co v rodině děláš, tak jen strádáš a trápíš se a ztrácíš sama hodnotu před sebou :-(
Sice můžeš mít schopného chlapa, který se postará, ale až když je pozdě a to není podle mě nic moc, chtělo by to si prostě sednout u vína a pořádně si to probrat co chceš ty a co tě trápí a co chce TM a co jeho trápí… :think:

Snad bude lépe :hug:

VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM :hug: :kytka: :mavam:

 
zázvorka
Kecalka 105 příspěvků 28.09.11 17:52

S tou webkamerou to nemusí být tak marný, třeba ti ten novej počítač chce dát postupně po jednotlivých součástkách:-D I když pak by bylo lepší, kdyby začal harddiskem a né příslušenstvím.
(Jinak k wordu - taky ho nemám, ale na netu se dá zadarmo stáhnout Microsoft Word Viewer, tak v tom si otvírám ty .docx, co mi někdo pošle)

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 28.09.11 18:09

Pobavilo :palec:

Jinak mám dojem, že Emilie chtěla jen popsat s nadhledem pár okamžiků ze svého života…Jenže sem chodí spousta lidí bez toho nadhledu jen moralizovat druhé a posilovat si tím své ego…Takže koukej bejt za svého manžela šťastná, co by za něj jiné daly! :wink:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 28.09.11 19:23

Piš dál,piš častěji,se Símou nebo bez,to je fuk,máš to tam od ní :palec:

 
emocuc.polymorf  28.09.11 21:16

Nooo, nějakej ten Fernetek je tam znát jen proto, že vím, jak kvalitně a vtipně jindy Emilie píše!! :hug: :hug: , ..jinak, ruku na srdce, je to deníček, kterej je daleko líp napsanej, než leckterej jinej tady :lol: :lol:

A to podotýkám, že Emilie není žádná moje kámoška, jen jsem si jí všimla, jak píše skvěle a vtipně všemožně tady :palec: :palec: :mrgreen:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 28.09.11 21:56

Jako opravdu jsem se zasmála! Manžel tu nechápe, ale super deníček… i ty utíkající myšlenky.. za mne klidně takhle piš dál! Super super super http://www.newds.cz/img/sm12.gif http://www.newds.cz/img/sm12.gif

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 28.09.11 22:06

:lol: :lol: :lol: tak tohle je bezkonkurenčně nejhustší deníček za poslední dobu :pankac: :pankac: :pankac: Chechtáme se tu s manželem jak dva blbci, protože tohle…TOHLE JE DOKONALOST! Piš dááál!!! :pankac: :pankac: :pankac:

 
elija
Kecalka 308 příspěvků 28.09.11 22:37

Emilie, tak já se teda skvěle pobavila :mrgreen: Až tu knížku vydáš, budu první, kdo si ji koupí :palec: Máš můj obdiv, protože po půlce Fernetu už bych ztěží vyplodila smysluplnou větu, pokud by se někomu vůbec podařilo mě probrat z komatu 8-) A nový počítač k narozkám bych taky nedostala, ač se o to všelijak snažím - už máme na notebooku externí klávesnici (úžasně praktické, doporučuji :wink: ), protože se mi ji podařilo polít sektem a půlka písmenek to nerozdýchala… Taky se mi ukroutil káblík do elektriky (baterie je samozřejmě v háji, vydrží plně nabitá asi 2 min. a to jí ještě fandím). MM objednal na netu druhý, jenže nějak nepasoval konektor, tak ho obalil alobalem. No a noťas kupodivu zase funguje. Tak zase nic :mrgreen: Přeju všechno nejlepší k narozeninám :kytka:

Příspěvek upraven 28.09.11 v 22:38

 
vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 28.09.11 23:07

SUPER DENÍČEK! A kdo tu psal, že už nemáš psát? Nesmysl! Piš určitě dál, jsi vtipná (jako Simona), umíš psát zajímavě, že se to moc pěkně čte a půlka fernetu na to faakt nemá vliv :palec: krásné narozeniny!!! :kytka:

 
zanet
Kelišová 6847 příspěvků 29.09.11 04:40

Skvely clanek! Moc jsem se pobavila. :potlesk: Snad se ti na ten PC slozime ;)

 
Emilie
Generální žvanilka 20392 příspěvků 29.09.11 08:23

Děkuji za všechny komentáře.

Poznámky o manželovi, který mi nese kytku, a kterak hlídá děti, byly záměrné. Záměrně vložené do pozadí a jakoby vyplouvacící jen tak náhodou na povrch. Za to, jak se trápím, po čem toužím a jak se topím ve svých pocitech. Náhodou, a přesto účelově - a to přes to, že moje mysl byla „osvobozena“ alkoholem - občas ho totiž mám plný zuby a zbytek času ho miluju :srdce: :srdce: :srdce: Jenom asi - to je takový můj charakterový kaz - si to nedokážu uspořádat sama v sobě, nemůžu o tom ani mluvit - já prostě o TOM musím psát …

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 29.09.11 09:34

to je o tom, že jsou chlapi na tom jinak myšlenkově jako my-ženské. To co je pro nás důležité, nepostradatelné je pro většinu chlapů jen marnost, rozmar, zbytečnost. Proto u nás doma narozky neřešíme, otevřeme vínko, ťukneme si, popřejeme si a to, co každý potřebuje si koupí. Manž. mi v dobré víře koupil na vánoce kabelku, no já ji rozbalila a šel ji po vánocích vrátit. S tou kabelkou by tak chodila moje 65.letá máti, ale mu se líbila. Takže ani na vánoce raději žádná překvápka. A myslím si, že je hodně chlapů, kteří jsou daleko, daleko horší.

 
Alidan
Extra třída :D 11915 příspěvků 29.09.11 11:45

Emi,super.. pokud tady někdo psal, že je tam alkohol znát a jestli ne, tak ať raději nepíšeš, tak nerozumí sarkasmu,ironickému humoru a dobré literatuře.. Jsi dobrá, fandím :palec:

 
helbell
Kecalka 491 příspěvků 29.09.11 11:50

Pobavila jsem se a moc opravdu bych to s manželem neviděla tak černě.Moniovou jsem nečetla ale jak všichni víme její manžel je úplně jiná kategorie dá-li se to tak napsat… :think: já řekla manželovi ať mi nic nekupuje k narozeninám ani jiným příležitostem (což k mému prvotnímu zklamání udělal) ale máme dohodu, že si věci kupuji a vybírám sama a on platí plus nikdy nenamítá když si něco koupím jen tak. :-D Tento stav je ideální protože bezdrátové myši, popelníky, malá tryčka, ponožky a plyšákověkroko­dýlové bačkory do nás lifruje zbytek rodiny (a to byl tento výčet jen během loňských oslav :mrgreen: ).

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 29.09.11 12:27

Emilie- a já si říkala kam jsi mi tuhle v noci zmizela a ty jsi smolila deníček :mrgreen: Super,někdo nepochopí(co je ironie,sarkas­mus,zlehčení situace),ale já chápu :hug: Piš,piš… :kytka:

Tvojí knihu si určitě koupím,mám tvůj styl psaní ráda :wink:

P.S.:knihu pak zabal manželovi pod stromeček :-P

 
teresa20  29.09.11 13:26

Emi :mavam:
Skvěle psaný deníček, určitě piš dál, ráda tě budu číst a těším se na tvoji knížku :kytka:
Manželovy dárky si tolik neber.. já zrovna nedávno dostala tričko s nápisem JohnDeere, taky jsem neskákala dva metry vysoko jako on, ale radost jsem mu nekazila.
Počítač ti přinese Ježíšek :wink:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 29.09.11 14:04
:mavam: :mavam: :mavam: :srdce:

Za prvé - dodatečně všechno nejlepší k narozeninám!

Za druhé - je to moula. Ale je Tvůj. Vybrala sis ho, vědělas proč a víš to i teď. Být sama sebou můžeš jenom s ním… Vydrž. Jakmile kluci jen malilinko povyrostou, bude toho času víc, bude to všechno klidnější a Tvůj sen bude mít lepší podmínky pro život. Teď je to nejhorší - a víš, že moje děti jsou stejně staré… Není čas, není energie, není vůle - kolotoč bezvýsledných činností, neustálé hádání, ječení, odmlouvání, neustálé nemoci, pořád dokola. Musíme přežít - a pak… víš, co? I kopřivy rozkvetou.

Myslím na Tebe.

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 29.09.11 14:58

Ahoj, puvodne jsem nechtela reagovat, protoze jsem od tebe nic krome tohoto „fernetovskeho“ denicku necetla, ale neda mi to - vubec se mi nelibi ta predstava imaginarniho tete-a-tete se Simonou Monyovou (ani ne tak sama o sobe, jako jeho predmet - neschopny manzel???) a ten posledni odstavec uz vubec ne, asi to melo vyznit vtipne, ale to, co se stalo Simone Monyove je podle mne dost hrozna a dost cerstva tragedie, aby ji nekdo pouzival jako odrazovy mustek k sve literarni draze nebo jako analogii, byt odlehcenou. Humor mam rada, ale tohle je podle mne vic nez humor cerny, promin. Srovnavat darky od sveho manzela a od manzela Monyove mi prijde jako zvracena legrace…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.09.11 15:20

…já si tu Monyovou asi budu muset přečíst sakra…mám koukám velké díry ve vzdělání :think:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 29.09.11 18:50

Lotynka - možná je Monyová v názvu jen díky tomu, že autorka dostala knížku o ní a nikdo nikoho s nikým nesrovnává? :think:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 29.09.11 21:35
Lotynko

Tady na emiminu jsou deníčky a deníčky. Některé jsou psané účelově, na konkrétní téma, vlastně bez hlubších osobních souvislostí s autorkou. A jiné jsou právě a jedině o osobnosti autorky, o jejím životě, o jejích postojích, názorech, prostě o ní. Pokud čteš takový deníček jeden, je to podobné, jako bys četla knihu zprostředka a divila se, že Ti nedává souvislosti a připadá Ti podivná. Tohle je přesně ten případ.

Neznáš Emilii a její deníčky či názory, které projevuje v diskusích - Tvoje pohoršení pramení jen z faktu, že Simona Monyová hodně ošklivým způsobem zemřela. Pohoršuješ se úplně zbytečně - věř mi. Vím jistě, že Emilie je hooodně daleka toho, aby si dělala „odrazový můstek“ (nebo snad dokonce „zvrácenou legraci“) z ženy, jakou byla Simona Monyová.

Příspěvek upraven 29.09.11 v 21:36

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.10.11 12:06

Krásnej deníček a takové dny znám moc dobře, ale víš co pak zase vím že jsou zlaty :) Přeji ať vytoužený počítač dostaneš.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama