Jak jsme fňukali II.

O životě

Aneb návrat do doby kamenné. Na horách, kam jezdíme, by nikoho ani nenapadlo, jaké by to bylo, kdyby se do chaloupky nechal zavést proud. Kazilo by to veškerou romantiku staleté horské roubenky. Avšak v paneláku je situace úplně o něčem jiném.

Ty, které četly můj předchozí deníček Jak jsme fňukali si vzpomenou na naše patálie se zuby. My se vážně nenudíme. Jak praví slova klasika taková normální rodinka

Bylo slunečné pondělní dopoledne, přítel v práci, já po kontrole v poradně a už jsem se valila na nákup a sraz s mamkou. „Valila“ píšu proto, že 14 dní před termínem už se můj styl pohybu ani jinak nazvat nedá. Koupila jsem mraženou pizzu, že si ji s mamkou dáme, jelikož dlouhé stání u plotny není, zvlášť teď, mým největším koníčkem. Přijdeme domů, mamka se hrne na záchod, já dokoupeny a ejhle, světlo nesvítí. „Mami to nic, to se nám tu sem tam stane.“

Uklidňuji maminu a potmě si myji ruce. Zasedly jsme ke stolu a místo u obvyklé kávičky jsme diskutovaly nad sklenicí šťávy. Celou dobu jsem hypnotizovala diodu na notebooku, kdy se rozsvítí a pomalu jsem se začínala vztekat, co bude s tou nebohou pizzou, která se zatím rozmrazovala. Píšu příteli, že „to zas nějakej debílek vyhodil“ a on ještě vtipkuje, že nás odstřihli. Když už mi to bylo opravdu divné, „šla jsem se podívat do schránky“ protože nebudu hned troubit mamině, že se jdu mrknout na hodiny, jestli přece jen nebude chyba někde jinde.

No a byla! Ve schránce zmačkaný cár papíru, který tam hodil nějaký Pepík od techniků, že nám přerušili dodávku elektřiny, a že tato bude obnovena po zaplacení veškerých pohledávek. Strčila jsem papírek za výstřih a jako by nic, vrátila jsem se do bytu. Mamka je od přírody tragéd,tak jsem dál hrála roli dcerušky,která s úsměvem na rtech pořád říká, že to přece brzy nahoděj a příteli jsem hned psala, že měl pravdu, že nás odstříhli. Načež odpoledne nastala válečná porada. Nezbyde mi nic jiného, než se vydat do okresního města a popovídat si s lidmi od energetických závodů. Ale já vlastně neměla v ruce nic, než tem proklatý zmuchlaný cár papíru,který jejich technik ráčil hodit do naší schránky.

Bydlíme tu tři měsíce a i když příkaz k přepisu elektřiny z původní majitelky na mne byl paní „bytnou“ odeslán, stále se nikdo neobtěžoval mi cokoliv oznámit, poslat mi smlouvu, složenku či upomínku. Neřešila jsem to, jelikož známe tyhle podniky, všechno jim trvá… Když po nich onehdá chtěla něco mamka, trvalo jim tři měsíce, než se k tomu dokopali a to je ještě musela urgovat, jinak by snad čekala dodnes. Druhý den, že tedy pojedu, ale co čert nechtěl, od rána jsem s prominutím blila a sotva jsem stála na nohou, tak jsem usoudila, že proud neproud, cesta autobusem by mohlo být to poslední,co bych v životě zažila.:-( Přítel si na další den vzal volno, že tam zajede, pokud nebudu schopná ject s ním. Naštěstí jsem schopna byla. Ne že by si snad neuměl sám otevřít hubu, ale přeci jen na Veroniku S. moc nevypadá a dohadujte se někde s někým, notabene když nemáte v ruce jediný lejstro.

Ráno jsme se stavili u bytné pro smlouvy bývalé nájemnice a požadavek na přepis a hurá do města. Po chvíli bloudění v nákupním centru jsme dorazili ke stánečku ČEZu. Jedna slečna telefonovala, další dvě naběhly sotva viděly, že mají zákazníky. Chudinky, asi jsme je v 10 dopoledne vyrušili od oběda. Ujala se nás slečna, sotva o pár let starší jak já, nahodila úsměv č.5 a spustila „Jak vám mohu pomoci?“ Vybalila jsem na ní náš problém, a to už zírala do počítače a papouškovala, že byla opravdu dodávka proudu odpojena. Na mou připomínku, že doteď nemám v ruce vůbec nic o tom,že je odběrné místo psané na mne namítla, že smlouva byla odeslána, ale nedoručena a totéž bylo i s oznámením o pokutě za neplacení a že se mám obrátit na poštu. Na poštu! Jen když je to na koho svést! Milé slečně jsem vysvětlila, že na straně pošty chyba patrně nebude, jelikož mi v pořádku chodí vše, obyčejným psaním počínaje, obchodním balíkem konče.

Velkoryse mi tedy nabídla, že mi smlouvu vytiskne namístě. (To, že vzala do ruky smlouvu cizí a divila se, že opravdu nemám trvalé bydliště tam, co se psalo, to opominu.) Svědomitě zkontrolovala korespondenční adresu a ejhle, další chybička. Telefonní číslo nesouhlasí. “Tak proto tady píšou, že se vám nemohli dovolat.“ Prohlásila vítězoslavně. (A to už mě přítel podezíral, jestli mi nevolali a já na to nereagovala, jelikož ví, že nemám ve zvyku přijímat hovory z neznámých čísel.) Slečna nám vypsala do kartičky částky a variabilní symboly, abychom mohli zaplatit a znovu svítit a dodala, že pokud tedy chceme, můžeme se na společnost obrátit písemně a žádat prominutí pokuty. Nicméně zaplatit musíme. Ještě podotknu, že celou dobu po mne nechtěla jediný doklad, takže kdyby tam místo mne seděla Tonča Vomáčková a podepisovala smlouvu mým jménem, vlastně by se nic nestalo :-)

Tak jsem odpoledne „zaběhla“ na poštu, celá zmožená a upocená došla do infocentra odfaxovat potvrzení o platbě a už jsem se těšila, jak si večer konečně dám své oblíbené kapučínko. „No, tak už je to hodina,co jsem posílala ten fax, tak jim zavolám, ať naklušou.“ Malovala jsem si situaci. Zavolala jsem na zákaznickou linku (vyděrači - takovejhle podnik a tahají z lidí peníze ještě tím, že místo 800… mají předvolbu 840… neboli člověk platí jako za běžný hovor podle tarifu) a nehorázně se rozvztekala, když mi milá dáma z automatu potřetí hlásila, že se mi operátoři nemohou momentálně věnovat, jelikož vyřizují žádosti zákazníků, kteří se dovolali přede mnou.

Houby s voctem! „Nemohou se vám věnovat, jelikož právě svačí.“ Zavrčela jsem na bábu a litovala, že je to jen automat, který mne neslyší. Napotřetí jsme se kupodivu dovolala. Madam byla miloučká, kromě toho, že mi neustále komolila příjmení, tak proč bych já nebyla milá taky, že. Ovšem jen do okamžiku,kdy mi oznámila, že příkaz obnovení dodávky tu mají na 31.-1. 4. „Cože? A doufám, že nebudu muset celé dva dny trčet doma, aby mi to zapojili.“ Vyhrkla jsem. „Ale vlastně když se sem dostali, aby nás odpojili, dostanou se sem i kvůli zapojení.“ Odpověděla jsem si sama a popřála paní hezký den. Takže kapučínko zas nebude. Večer se přítel vrátil od prarodičů, kde montoval auto, aby využil den volna a přivezl mi řízečky. Aspoň jedna pozitivní věc!

Dnes ráno sebou trhnu, vyletím a koukám, co se děje, co to vrčí. Hmm sousedi zase převěšují poličky. Otočím se a spím dál. Náhle druhý šok. Tohle není vrtačka, toje lednice! Máme vyhráno! Vítejme zpět v civilizaci. Rychle nabít mobil, zkouknout novinky na eMiminu, podívat se na prošvihnuté díly Ulice a sepsat deníček o našem pestrém životě.

Při vší smůle jsme byli rádi, že nemáme bojler, ale teplou vodu přímo z kohoutku. Mýt se studenou, to by bylo to poslední, co by nám chybělo. Ono s tou koupelnou to bylo celkově veselé:-) Koupání při svíčkách je sice děsně romantické, ale ne když si nevidím přes pupek a ne když je přítel od hlavy k patě zacákaný primalexem. Ale teď jsme hlavně rádi, že jsme neutopili baterku v záchodě, že jsem nebalila poslední věci do porodnice při svitu svíčky, a že jsme se i v té blbé situaci zasmáli.

Totiž, jak mi přítel dovezl ty zmiňované řízky, chtěla jsem si jeden nechat na později, ale kam sním? Rozhlížím se,kde je izolepa,přítel láskyplně natáhne ruce, že mne obejme a já na něj: “Počkej, jdu lepit řízek.“ Ptáte se kam? Za okno :-) Přeci jen nočních pár stupňů nad nulou pro něj budou lepší, než pokojová teplota.

A ještě jeden poznatek, z našeho výletu do doby kamenné: čínská polévka zalitá horkou vodou z kohoutku, přiklopená na pár minut pokličkou je vážně poživatelná! :-)

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18512 příspěvků 03.04.11 08:10

pěkně napsáno, přeji mnoho spokojených let s firmou ČEZ - s tou se nikdo nenudí a nutí naše mozky neustále pracovat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 03.04.11 09:52

Pěkný deníček,:) to my má,e s firmou ČEZ uplně opačný problém..ná,m tu elektřinu odpojiot nechtějí,mají na to lhůtu až rok :cert:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 03.04.11 10:14

Katule9pěkné :palec: Ony tyhle firmy dělají se vším drahoty :zed:

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 03.04.11 13:35

Pěkný :palec: jsem se docela nasmála,ČEZáci s těma je opravdu radost se domluvit…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama