Jak jsme k našemu štěstí přišli

Snažení

Povídání, které shrnuje poslední dva roky našeho společného snažení/nesnažení o miminko.

Těhotenské testy :)

Psalo se září 2012 a já jsem po dohodě s přítelem vysadila antikoncepci. V tu dobu jsme spolu byli už přes pět let a řekli jsme si, že necháme miminku volný průběh. Sice jsem zrovna začínala dálkově studovat dvouleté navazující magisterské studium, ale řekli jsme si, že není na co čekat a dáme se do toho. Taky všechny ty historky o dlouholetém snažení a IVF nás postrčily.

No bohužel není vše tak, jak si člověk přeje. V říjnu jsem prodělala zánět močového měchýře – samozřejmě jsem dostala antibiotika. :/ Do cesty se nám poté postavily i partnerské problémy, prošli jsme si velkou zkouškou vztahu a snažení jsme zastavili.

Přehouply se Vánoce a Nový rok, pomalu jsme začali urovnávat problémy ve vztahu a vrátila se společná touha po miminku. No, řekli jsme si, do jara ještě počkáme, ať si užijeme spolu naši znovunabytou spokojenost. Nakonec nás jaro nijak nezachránilo, protože moje zdravotní problémy s močovými cestami se neustále vracely a obvodní doktorka mi zakázala snažit se o dítě. Poslala mě na vyšetření k urologovi, jehož objednací lhůta mě donutila čekat až do konce května.

Přišel den D a já jsem se dozvěděla, že mám zúženou močovou trubici a že mě čeká operace, po které bude následovat půl roku braní antibiotik. Tudíž na těhotenství můžeme zatím zapomenout. Už při odchodu z ordinace, kdy jsem v ruce žmoulala žádanku do nemocnice, se mi hnaly slzy do očí. Když jsem vylezla na vzduch, spustila jsem jak želva. Dojela jsem domů, zalezla do postele, zavolala příteli a pak se zachumlaná v peřinách litovala a řvala.

Operaci jsem podstoupila v půlce července 2013, vše proběhlo bez komplikací a už druhý den jsem byla doma. Řekla jsem si, že co se má stát, se stane, všechno má svůj důvod a že si můžeme ještě užívat svobodného života a mimčo si nás v pravý čas najde.

Léto bylo krásné, užili jsme si dovču v Chorvatsku, sjížděli jsme Vltavu na raftech a ani hudební festival nás neminul. Tam mě čekalo obrovské překvapení, přítel mě 24.8. požádal o ruku. Samozřejmě jsem souhlasila a zbytek roku se nesl ve znamení plánování svatby, vymýšlení všeho možného a odvedení myšlenek od miminka.

Někdy v lednu letošního roku jsem byla na kontrole na urologii, kde mi potvrdili že operace byla úspěšná a že konečně můžu vysadit antibiotika. Byli jsme oba strašně šťastní, že už máme cestu k miminku volnou. Vzhledem k plánované svatbě jsme ale ještě diskutovali, jestli nenechat snažení až po ní. Rozhodli jsme se, že ano. Já jsem se nechtěla vdávat těhotná, chtěla jsem si svatbu užít se vším všudy a chtěli jsme tak nějak být úplná rodina, až počneme potomka. V březnu jsem ještě při škole nastoupila do zaměstnání na plný úvazek a 13. června mě čekaly státnice.

Podepsal se na mě asi stres z blížící se svatby, z nové práce a státnic a 9.června ráno jsem skončila na pohotovosti s akutním zánětem močových cest. Dostala jsem opět antibiotika a moje nálada klesla pod bod mrazu. Státnice se naštěstí povedly, ale ten močák mi pořád ležel v hlavě. Na konci června jsem šla opět k urologovi, který potvrdil chronický zánět. Když mi dal další antibiotika na čtvrt roku a zakázal se snažit, rozbrečela jsem se mu hned v ordinaci. Asi jsem vypadala fakt nešťastně, protože se nade mnou slitoval a navrhl mi jiné léky, za které si ale prý budu muset připlatit asi tisícovku. Tisícovka netisícovka, hlavně že nemají negativní vliv na případné těhotenství.

Svatba byla 11.7.2014 a byla nádherná. Brali jsme se u nás na zahradě, kde potom proběhla i oslava až do brzkých ranních hodin. Strašně jsme si to užili! Po svatbě nás čekala svatební cesta v našem oblíbeném Chorvatsku… a tím začalo opět snažení se o miminko.

V srpnu dorazila MS, ale popravdě jsem nic jiného ani nečekala, po pročítání eMimina jsem neměla přehnaně optimistické představy o rychlosti početí. Užívali jsme opět léta, přišel podzim a MS se mě pořád držela. Na začátku října už jsem se trošičku začínala bát, že se stále nedaří, ale manžel mě uklidnil, prý ať se nebojím, všechno vyjde, jak má. Kdybychom tak já nebo on věděli, jakou má pravdu…

Další menstruaci jsem čekala 31.10. a když mě rozbolelo břicho jako pokaždé, byla jsem zklamaná, že zase nic. Večer jsem svůj žal pořádně zapila na oslavě kamarádky. Bolest ale přetrvávala po celý víkend a MS stále nikde. Nevydržela jsem to až v pondělí, kdy jsem si udělala test. Přestože to bylo odpoledne, na testu se objevila druhá čárka.

Je to zvláštní, ale v tu chvíli by se ve mně krve nedořezal! Dostala jsem hrozný strach, že se všechno mění, aby bylo prtě v pořádku, abychom tu velkou změnu zvládli a tak dále. Vylezla jsem z toalety a třesoucí se rukou ukazovala manželovi test. To už jsem zase bulela jak želva (zdá se, že ořvu všechno možný :D). Manžel byl zaskočený a taky evidentně vyděšený, což jsme si hned vzájemně sdělili. :D

Abych to zbytečně neprotahovala, tak čárky na testech sílily a 3.12. jsem viděla naší prdelku na ultrazvuku. Bilo mu/jí srdíčko a když mi ho dal pan doktor poslechnout, opět jsem to obrečela. :D Nyní jsem v desátém týdnu a každý den doufám, že bude všechno v pořádku a my se v červenci dočkáme našeho tolik vytouženého miminka.

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 2 inzeráty 19.12.14 00:11

Tise gratuluju a preju zdravi, hlavne at te uz netrapi ty urolog. problemy :kytka:

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 19.12.14 07:55

Moc gratuluji! Hlavně hodně zdraví! :hug:
Také jsem měla problémy s močákem a ledvinami, takže vím, o čem mluvíš. Na štěstí se to obešlo bez operace. My jsme se našeho štěstí dočkali letos v září. Mateřství je to nejkrásnější, co může být! :srdce:

 
verulicek  19.12.14 08:59

Pěkný deníček! hodně zdraví!!! :palec:

 
Tůtlinka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 19.12.14 09:17

Hezký konec :) Tak to má být. Také vím moc dobře, co jsou problémy s močákem (naštěstí žádná zúžená trubice, ale zánět 11× do roka, ATB mi zničily střeva, ale od zánětů močáku mě zachránil Wobenzym), tak přeji, aby se už problémy nevracely a aby jste byli s mrňouskem zdraví :kytka:

 
4 dětičky
Nováček 9 příspěvků 19.12.14 09:21

Tak a ted se projevi hormony a teprve zacnete brecet jak zelva pri vsem :-D :-D :mrgreen:

 
bjetuschka
Závislačka 4036 příspěvků 19.12.14 09:28

Tak to je bomba :-) Možná si mě pamatuješ ze skupinky snažení ještě z roku 2012 :-) Jsem ráda, že jste se dočkali. Ty problémy s močákem mě mrzí, taky na to trpím a vyšetření na urologii mě taky čeká :-/ Tak ať vše dobře dopadne :-) :hug:

 
Katyll
Kecalka 148 příspěvků 19.12.14 09:31

Držím moc moc palce!! :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26526 příspěvků 19.12.14 09:44

Moc hezky. Gratuluji a preji krasne tehotenstvi :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 19.12.14 09:51

Moc krasne napsane, preji hodne stesticka a hlavne zdravi pro vas i miminko :)

 
fialka09
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 19.12.14 14:14

Taky moc gratuluju, ať jste zdraví oba :kytka: a ať tě už močák nezlobí (znám to, znám, to jsou ty stresy.. :? )

 
Shakti.T
Kecalka 394 příspěvků 19.12.14 14:53

Gratuluju k těhotenství :kytka: Jelikož jsem si prošla tím samým před početím jako ty, vím jak jsi trpěla. Taky jsem měla spoustu zánětů močového měchýře. Nevěděli už co se mnou, ale já urologická vyšetření odmítla a léčila se alternativně. Pomohlo to a já se toho zbavila na 3 roky. Záněty se mi opět objevili v době snažení o druhé miminko.Je to dlouhá cesta k vyléčení, je to taky o tom pracovat na sobě, jelikož je to hodně psychického původu. Přeju ti, ať vše dopadne dobře a záněty se už nevrátí. :hug:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 19.12.14 16:08

Moc hezké, přeji jen to nejlepší

 
AjkaMajka
Kecalka 174 příspěvků 19.12.14 21:56

Moc gratuluji a držím palce, ať vše proběhne v naprostém pořádku! :hug: Já jsem teď stejně jako ty v desátém týdnu a na další kontrolu jdeme den před Vánoci, tak se držím, ať je mimčo v pohodě a hezky roste. :kytka: Doufám, že i u Vás to bude nastejno a že si to močák už rozmyslí, ale bude sloužit jen v dobrém! :mavam: Krásné svátky!

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 23.12.14 09:40

@bjetuschka Ahoj, pamatuju si tě :lol: Vám se povedlo poměrně rychle, viď? Máš krásné holčičky, gratuluju :) K vyšetřením držím palce, je to otrava :?

Všem moc děkuju za milé komentáře :)

 
Andrejka22
Kecalka 134 příspěvků 12.01.15 17:03

Hezký deníček :) Hodně štestí :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama