Jak jsme ke Karolínce přišli

Porod

Před porodem jsem si pročítala spoustu deníčků, které mě dostaly do psychické pohody, a tudiž jsem i svůj porod zvládla v pohodě. Tento deníček je pro ty, které porod teprve čeká a mají z toho strach, a také pro mě, abych nezapoměla na ty krásné okamžiky.

Krátce o mém životě… moc kluků jsem neměla a co se týká vážnějšího vztahu, tak by se dalo říci, že dokonce žádného. To se ale v mých 17 let změnilo a hned napoprvé jsem našla toho pravého (poznali jsem se na internetové seznamce, na kterou jsem se dostala úplně náhodou, a hlavně kvůli jinému klukovi :-D ) Psali jsme si, hned druhý den sešli a byla to láska na první pohled. Byl o 3 roky starší a bydlel o vesnici vedle, což jsme netušili.

Po měsíčním chození jsme spolu začali bydlet a po 3 letech si pořídili do bytečku pejska, kvůli kterému jsme si raději koupili domeček (náš vysněný sen), aby mohl být venku a neničil byt :-D Po dalším roce chození (v mých 21 letech a manželových 24 letech) jsme si řekli, že bychom si mohli pořídit miminko. Tak jsme se 11. 11. 2011 v 11:00 vzali, svatba byla veliká a krásná. A začalo snažení. Po 3 měsíčním neúspěchu a problémy v práci jsme se přestali snažit a čekali, co bude s mou prací. Co čert nechtěl, jsem hned po skončení snažení otěhotněla :-D

Těhotenství bylo pohodové, bez problémů a bolesti. Jen první 4 měsíce jsem měla nechuť k jídlu a denní nevolnost. Ve 20. tt nám bylo řečeno, že čekáme holčičku. Byla krásná, ale doktorovi se nelíbila malinká cysta vedle levého oka, tak jsem šla na další UZ do HK, a tam nám řekli, že Karolínka má ucpaný slzný kanálek,. Prý to není nic vážného, ale po porodu to bude znamenat chirurgický zákrok, tak to jsem oplakala :-( Jinak do konce těhotenství zase pohoda, ani poslíčky jsem neměla.

Kontrola v pátek 2. 11. 2012 ve 40+3. tt mi doktor řekl, že jsem dole ještě hodně tvrdá a cesty nejsou připravené, že mám přijít v úterý! Do té doby 100% neporodím! Pak se domluvíme, co dál. Neudělal mi ani Hamiltonův hmat, že to nemá cenu, mimčo proste projít nemůže :-D To samé mi den předtím řekl i jiný doktor, tak jsem jim naplno věřila.

No a v sobotu 3. 11. 2012 ve 23:45 jsem měla menší bolesti v podbřišku a letěla jsem na záchod, měla jsem také asi 6× po sobě průjem, tak jsem to sváděla na včerejší večeři a šla si zase lehnout, ale už to nešlo, bolesti přicházely po 2 minutách a úplně slabé (ten, kdo říká, že to každý pozná, tak se plete, já jsem si i v porodnici myslela, že mě pošlou domů, že tohle není porod a jsem hysterka :-D), tak jsem si chtěla dát teplou vodu, jestli se to rozjede nebo zastaví, ale bohužel jsme si večer vybrali, tak jsme byli bez teplé vody, což se nám ještě nestalo, až zrovna teď! :-D

Bolesti byly stále po dvou minutách, což nebylo zas tak divné, všude říkají, že bolesti jsou po 15, 10, a pak po 5 minutách a mám jet do porodnice, ale tohle mě nějak přeskočilo :-D Byly hned po 2 minutách, tak jsem vzbudila manžela, že raději pojedeme, a jelo se. Ještě v autě jsem se chtěla otočit, že to asi přestalo :-D, ale dojeli jsme do porodnice, celou dobu jsem se bála, že na mě budou ječet, že plaším. Když mě viděli vysmátou v čekárně, tak mě nechali ještě 20 minut čekat, než si pro mě někdo došel :-(

Doktorka mě vyšetřila a začala kulit oči. Jste na 4 prsty otevřená a rodíte! :-D To byl i pro mě šok. Manžela poslali do auta pro tašku a mě šoupli na přípravu a do sprchy. Juchuuu, teplá voda! Manžel čekal nervní v čekárně, co se mnou dělají, a pak mu přišla uklidňující smska, jak tu mají super teplou vodu a že jdeme za 15 minut hned na sál :-D To jsem ještě měla úsměv na tváři.

Pak jsme šli na sál, praskli mi vodu a už to začalo bolet o dost více, kroutila jsem se a nejhorší bylo, že jsme měla zkalenou plodovou vodu, tak museli miminko hlídat přes monitor, takže jsem pořád musela ležet na boku, a to se vážně nedalo vydržet. Manžel byl velkou oporou, nevím, jestli jsem mu něco říkala nebo udělala, ale po porodu mě hrozně bolela ruka, jak jsem mu tu jeho drtila. Když už to nebyla sranda, chtěla jsem něco na bolest, a to mi jen doktorka řekla, že to už se nestihne, že jsem na 8 prstů.

Párkrát jsem zatlačila a Karolínka byla 4. 11. ve 5:27 venku. Museli mě tedy nastřihnout, protože měla 3 750 g a 51 cm, tak by neprošla. Mám 7 stehů, což je teď při sezení utrpení :-), ale po porodu jsem ji dostala do náruče a byla s ní a manželem 2 hodiny o samotě. V tu ránu jsem na všechnu bolest zapomněla a hned bych klidně rodila zas :-) Po těch 2 hodinách jsem se sama zvedla a odkráčela na šestinedělí a došla si na snídani. Asi po 2 hodinách mi Karolínku přivezli už natrvalo na pokoj.

Takže shrnutí: v bolestech na sále 3 hodiny a od prvních slabých příznaků to celkově trvalo 5 hodin, což jsem jako prvorodička měla prý ukázkový. Porod byl rychlý bez epiduralu. Byl to krásný pocit, když jsem slyšela první křik našeho děťátka. Všem přeji taky tak pohodový porod jako jsem měla já. Jo a co se týká toho očička, tak se nám to vstřebalo samo, takže žádnou operaci Kája mít nemusela :-)

Omlouvám se za dlouhý a zmatený deníček, nejsem žádná spisovatelka a věřte, že jsem to hodně zkrátila.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Eilaan  19.11.12 06:28

Gratuluji ke Karolínce a k tomu, jak jsi vše zvládla na jedničku! :kytka: Malá je překrásná!

 
dašule8
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 19.11.12 08:11

:potlesk: gratuluji :potlesk: malá já užasná a také tobě gratuluji že si to takhle pěkně zvládla. At Kája pěkně roste a tobě přeju aby se ti nástřih pěkně hojil :-)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 19.11.12 08:51

Gratuluji ke Karolínce :kytka:

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 20.11.12 15:31

:kytka: :kytka: :kytka: krasny

Příspěvek upraven 20.11.12 v 15:32

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama