Jak jsme s mámou jely na výlet

Rodičovství

Ahoj tety, moje povídání se vám minule docela líbilo, tak jsem se rozhodla, že vás dneska zase trochu pobavím historkou, jak jsme s mámou jely poprvé na výlet.

To tak jednou večer máma povídala tátovi, že už je ze mě a toho věčnýho šišlání děsně utahaná, že potřebuje mluvit s někým normálně. To teda mimochodem fakt nechápu, když pořád říká,jaký jsem zlato a o to šišlání se jí taky nikdo neprosil. Ale je fakt, že táta je hodně v práci, je tam nějakej malej ředitel, nebo co. Já teda nevím, co to znamená, ale kolikrát přijde domů, když už spím :-( Máma tátovi povídala, že spolu pojedem poprvé na výlet za tetou Alicí.

Ten den mě ráno vzbudila brzo, už to mě namíchlo. Myslela si totiž, že pak budu na výletě hezky spinkat. Pořád se mnou dělá takový pokusy, to svět neviděl, nadávala moje babička. Zabalila mi věci asi na týden a oblíkla mě do kombinézy. To jsem jí teda pěkně osladila řevem, až se dům otřásal, oblíkání fakt nesnáším, a ještě vzlykající mě vlekla do auta. Nevoněla tak pěkně jako vždycky, nevím, čím to bylo, ale nadávala, že je spocená jako čuně. Přitom moje růžové prasátko na hraní tak pěkně voní :-o Nalodily jsme se do auta a jedem.

Mamka povídala, že mám hezky spinkat a že se musíme ještě zastavit v obchodě a koupit něco pro tetu Alici. Tomu jsem se trochu divila, ale stejně nevím, co je to obchod, tak mi to bylo jedno. Pouze do chvíle, než máma zastavila. Auto mě přestalo kolíbat, tak jsem nevrle vytřeštila oči a uviděla mámu, jak zvenku zamyká auto. V tu ránu mi došlo, že mě tu chce nechat :-o Pomóóóc! Spustila jsem šílený jekot a máma se pro mě okamžitě vrátila. Spokojeně jsem broukla, ale jen do doby, než mi na tváři přistálo cosi studeného a mokrého. A pak další a další. Co to sakra zase je?! Vždyť na mě cáká voda vždycky jen ve vaně! K mámině nelibosti jsem probrečela celý nákup, takže jsem ani nezaregistrovala, co je to ten obchod. No nevadí, počkám si dopříště.

Usazená v autě jsem se zase uklidnila a začala jsem se těšit, až objevím krásu toho výletu. Jenže jsme jely na můj vkus moc dlouho, to čekání mě přestalo bavit a doprovodila jsem zpěváka v rádiu vlastní árií. Po příjezdu na místo už mi bylo mámy líto, vypadala fakt schváceně, tak jsem se nad ní slitovala a na 10 minut jsem si zdřímla. Když jsem se probrala, máma povídala s nějakou paní, co je prý moje další teta a pila kávu, měla plnej hrnek. Bylo mi sice líto jí zas rušit, ale dostala jsem z toho všeho šílenej hlad. Mamka pořád dělala, že nevidí, že už jsem vzhůru. Myslela si totiž, že ještě usnu, ale chyba lávky. Hlad byl čím dál horší, tak jsem se připomněla, jak jsem zvyklá. To, proč ty dvě šeptají, mi nedocházelo.

Jak jsem zaplakala, mamka ke mně hned přiskočila, ale nedala mě k prsu dost hbitě. Z pokoje vedle se ozval nářek podobný tomu mému a teta Alice obrátila oči v sloup.
Odebrala se do vedlejšího pokoje a netvářila se vůbec nadšeně :-( Za chvíli se vrátila s trpaslíkem, který byl tak o polovinu větší než já. Matně si vzpomínám, že máma s tátou mluvili cosi o rok a tři čtvrtě staré Markétce. Až doteď jsem netušila, jak dovedou být tihle trpaslíci dotěrní.

Po krmení mě dala máma do autosedačky a pohupovala se mnou. Já bych si i zdřímla, jenže ten malej trpaslík mě chtěl taky houpat. Máma měla co dělat, aby mě nevyklopil :-o Taky pěkně nahlas vřískal a pořád ukazoval, kde mám očička, pusu, nos a uši. Jako bych byla úplně blbá a nevěděla to sama. No určitě se nebudete divit, že mě to teda pěkně namíchlo. Máma se sice snažila odradit ji, ale moc se jí to nedařilo, tak jsem si poradila sama. Definitivně jsem se rozplakala z plna hrdla, máma bryskně pochopila můj signál, sbalily jsme se a vypadly. Trpaslíka si tam naštěstí nechali, ještě že nám ho nezabalili s sebou místo toho koláče, co máma dostala, protože ho nestihla sníst, a i to kafe zůstalo na stole. V autě mi povídala, že se na to příště může pěkně vybodnout a že se mnou radši bude doma, protože tohle jí za to fakt nestojí.

Já bych si to určitě s radostí poslechla :-D, kdybych neusnula hned po rozjezdu auta a nespala doma v kočárku ještě další tři hodiny.

Pac a pusu, Ema.

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dankár
Kecalka 252 příspěvků 15.02.12 10:54

Hezky napsané.šiková holka je Ema :mrgreen:

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 15.02.12 11:43

Jo, jo, tak malá, a už přesně ví, že chce být v klídku doma :roll: Paličatá je prý po mně.. :? :lol:

 
evish
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 15.02.12 20:48

Šikulka :mrgreen: . Není to kolikrát jednoduché s těmi dětmi. Ale co bychom bez nich dělaly, že? :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 18.02.12 15:59

Hezký deníček :mrgreen: Ema je šikulka :potlesk: a mamince přeji pevné nervy při příštích návštěvách ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama