Cestovali jsme před dětmi a cestujeme i s nimi

Cestování před dětmi a s dětmi. Jde to a děti to nakonec baví víc než nás. Jde o to dobře plánovat a být trpělivý. My třeba nesnášíme válečku u moře a kvůli dceři jsme pár dní válením – spíše běháním pro vodu do kyblíčku, a plaváním na lehátku – strávili. Jak se říká, když ji miluješ, není co řešit. A nám se povedlo dát naše dvě lásky dohromady.

Cestovali jsme před dětmi a cestujeme i s nimi

S manželem jsme před porodem hodně cestovali. Prvně po Evropě a pak jsme se odvážili i dál, na dva týdny Thajsko, týden Rusko, tři týdny Tanzanie, tři týdny Kanada. A potom přišlo těhotenství. Cestujeme bez cestovky, žádná válečka u moře na pláži. Sami zajišťujeme letenky, ubytko, auto i program. Já zajišťuji praktické věci – letenky, auto a manžel program. Samozřejmě se naše úkoly často prolínají. Po porodu jsme začali plánovat svatbu. Ta byla trošku náročnější s ročním dítětem, do půlnoci vše klapalo. O půl noci se probudila a byla do 4 hodin vzhůru. Skoro všichni hosté si mysleli kdoví co neděláme :-D a my jsme uspávali a uspávali. Pak jsme se ještě na hoďku pobavili s posledními hosty a šli jsme spát.

A od té doby jsme začali plánovat dovolenou v USA. Na konci února jsme již chtěli koupit letenky, když se doslova před očima zdražily asi o osm tisíc. Tak jsem řekla, ze to jim teda nedám. Chvíli jsme koukali po jiných a během dne jsme vybrali Kubu. Byl to ten nejlepší výlet a výběr. Za měsíc jsme najezdili 2 tisíce kilometrů a to dcera nesnáší jízdu autem. Let byl naprosto super, rozdíl teplot zvládla líp než my. Samozřejmě, že to chce precizní plánování, ale mám vyzkoušené, ze když jde do tuhého, tak mě dcera podrží. Již jsme s ní procestovali Kostariku na měsíc, Azory na tři týdny, Mauricius na dva týdny, měsíc jsme byli s tatínkem na pracovní stáži ve Francii.

Teď máme roční mimčo a chtěli jsme v létě na měsíc do Karibiku. Bohužel situace nám nepřála a i když by to možné bylo, nerada bych moje malé děti vystavovala riziku nemoci, riziku, že by musely podstoupit testy, nebo riziku, že nám zruší let a my někde uvízneme nebo budeme kupovat předražené letenky. Přeci jen cestujeme docela low dost, nejsme milionáři.

Takže měsíční Karibik jsme vyměnili za měsíční brázdění České republiky a můžu říct, ze měsíc nám určitě nestačil. Byla to pecka. Střídali jsme spaní pod stanem s luxusním ubytováním, vařili na vařiči a chodili na luxusní snídaně. Doporučuji s dětmi cestovat, pokud na to máte trpělivost ;-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
8882
23.10.20 01:18

Super! My letos zvládli Slovinsko snad v jediným termínu, kdy to šlo, než zase vše začali omezovat… Odjeli jsme 1.7. a za 4 dny zase zprisnili karantenni opatření, ale naštěstí pro Čechy, kteří teprve měli přijet a nešlo o tranzit do HR… Pak to teda sice zrušili, ale v srpnu opet pritvrdili a vyřadili ČR z bezpečných zemí. Tchanovci zvládli s naším malým a synovcem v červenci ještě dovcu na Slovensku, a co bude příští rok, těžko říct… Jinak s nama naše děti obě od cca roka jezdily v létě na cundry a věřím, že budou mít na co jednou vzpomínat, jak táta vařil svůj slavný „polní guláš“. Fandím cestování s detma a přeju spoustu super zážitků! U nás je taky krásně, souhlas - my milujem třeba Jizerky, Lužické hory, České středohoří, Brdy, Český ráj a na „Divokém západě“ tj v Plzeň. a KV kraji se toho najde taky dost! ;) :mavam: Pis dal a víc klidně!

 • Zmínit
 • Nahlásit
67
23.10.20 11:41

@Jahudka82 super, jsem ráda, že i někdo další bere děti na čundr. V našem okolí jsme spíš za exoty :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
23.10.20 14:30

Take cestujeme:-)nevadi nam tedy ani valecka, nebo spis manzelovi, ja s detma zdolavam prolejzky a nafukovaci centra na vode(miluju to) 😀hory v zime, kola, vylety :-)je porad co zkoumat a poznavat:-)manzel je zase bere na vodu a na chlapske apaluchy:-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
8882
23.10.20 14:52

@Janička 23 :palec: :potlesk: Expedice Apalucha je u nás taky oblíbená, hlavně u mně - oraz od dětí :D Mladší jsou 3 a už takhle byla letos asi 3× nebo 4× na víkend s tátou, z toho jednou nebo 2× vzal oba 2, buď ke kámošovi na chalupu nebo do lesa pod sirak, to už s nama byla teda i loni v necelých 2. Taky jich jezdí parta, cundraci od mládí prostě :D Největší hit je opekaní burtu a guláš na vařiči samozřejmě :lol: :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
8882
23.10.20 15:02

@moly_moly To my taky - všichni moře nebo aspoň Lipno, a my „pod smrk“, jak říká naše mami :D S prarodicema si zase kluk užil Krkonoše, Tatry, i to moře teda, s tátou byli taky na pár dní, ale ten je spíš na hory, letos začal kluka učit lézt, další velká vášeň. Tuhle jsme byli všichni tady za městem na skalách a mladá to tam pod previsem na karimatce zalomila na 2h. :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
24.10.20 13:47

@Jahudka82 ano apaluchy jsou fajn, ted meli jit 30. Taky, ale nejaois to pada, jelikoz ma vetsina tatinku covidaka🤪tak uvidime, na kdy to vymysli:-)ono to vsem jen prospeje:-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
67
24.10.20 20:48

@Jahudka82 na vodu jezdi starší dcera s babičkou, dědou a sestřenkou. Tu roční jsem ještě nepustila :D u nás je jen akce maminky s dětma jednou rocne, jinak jezdíme všichni spolu. docela mě stve, ze kámošky chtějí buď jezdit s dětma bez tatínku a nebo úplně samy. My jsme rádi všichni spolu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8882
24.10.20 23:43

@moly_moly Babi a děda jsou borci teda, taky asi vodáci už od plenek co ;) Krásný zážitek i příklad pro děti :palec: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8882
24.10.20 23:54

@moly_moly U nás to je teď tak, že spíše na výlety jezdí tatínek s 1 či oběma dětmi, bo já jak nastoupila do práce, jsem toho v týdnu moc nestíhala a dohanela to pak o víkendech, kdy jsem si potřebovala trochu i odfrknout. Ten začátek, jiný režim, nova práce, shon byl náročnější pro mě než pro děti. Jasně venku si člověk zase odpočine jinak. Ovšem ne s (našima) detma, který se věčně o něco rvou a jak mají v dosahu mámu, jsou šíleně uknourany a vymýšlejí si kdeco, zatímco s tátou šlapou bez keců jak Švýcary - už i ta tříletá ujde treba 5km.

 • Zmínit
 • Nahlásit
51
25.10.20 02:12

Ahoj moly_moly, máš prosím Tě tip na kvalitní a čisté ubytování kde skvěle vaří a zároveň jsou vybavení na malé děti? Třeba hernička u restaurace nebo zvířata, atp. Na ceně tolik nesejde… Klidně pm.

 • Zmínit
 • Nahlásit
67
25.10.20 12:08

@Mellam to mě napadá hotel Tanečnica na Pustevnách, je tam bazén, dětský koutek, docela slušně vaří a v okolí je toho vcelku hodně co vidět. Akorát to vybavení je asi původní :D jinak my spis jezdíme do ubytka s kuchyňkou, kde si sami můžeme vařit. Vyvaruju se tak situace, kdy bude zrovna něco, co dceři nechutná… a hlavně to dostane ve chvíli, kdy je na jídlo zvyklá nebo má hlad. Vzhledem k její „živosti“ jsou návštěvy restauraci pro nas náročnější :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
Pastizzi
26.10.20 16:33

Cestování s miminkem

Já souhlasím. Jsme s manželem velcí cestovatelé a letos jsme cestovali i s naším miminkem. Všude nám připravili postýlku a díky častým výletům jsme si vymakali balení. Tady náš seznam, co sbalit miminku k moři (poštěstilo se nám Korfu): https://www.cestujzababku.cz/…-do-letadla/

 • Nahlásit
4436
26.10.20 20:22

Celkem dobře se to četlo. Jen by mě zajímalo, kde berete tolik volna, tedy hlavně manžel, ty jsi asi doma s dětmi. Asi maká sám na sebe a je pánem svého času. Já měla 5 týdnů dovolené v roce celkově (a zvířata k tomu), většina kamarádek jen 4 týdny :think: Všude může být krásně :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
67
27.10.20 12:16

@Samy dovcu na měsíc jsme zvládli většinou jednou za rok, pak třeba kratší na dva týdny. Když jsem ještě pracovala tak na max tři týdny, měsíc by mi neprošel a ted už se obávám, ze ani tři týdny. Mela jsem možnost naddelat si hodiny. Manžel má 40 dní dovolené. Učitel na VS.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4436
27.10.20 12:33

No já si právě vždycky říkala, kam všude by se člověk ještě rád podíval, ale že na pár dnů volna, co člověk mohl mít najednou, to nebylo. :mavam: Tak cestování zdar, je fajn, když může člověk dětem ukazovat, že na světě je tolik krásných míst. :pankac:

 • Zmínit
 • Nahlásit