Jak jsme si našly tatínka

O životě

Mladá maminka, těžký život, úžasná holčička. Milý deníčku, zakládám tě, abych si trošku ulehčila od svého bývalého trápení a svěřila se jak jsme po dlouhé době s dcerou zase šťastné.

Vše začalo v červnu roku 2005, v té době mi bylo 15 let a byla jsem pár týdnů přijata na jednu z nejprestižnějších středních škol v našem kraji. Nikdy se mnou nebyly problémy, s rodiči jsem si rozumněla, se starší sestrou jsme se občas poštěkaly jako všichni sourozenci, od mala jsem ležela v knížkách, školu zvládala levou zadní a maminku, se kterou jsem trávila víc času než s tátou, který byl řidičem kamionu, jsem každou hodinu kontrolovala jestli mi náhodou neutekla :D Vždy jsem přišla do obýváku, dala jí pusu a šla zpět ke své encyklopedii. Jinak řečeno, perfektní a bezproblémové dítě s jedním malým háčkem, nesvěřovala jsem se. Ono v té době vlastně ani nebylo s čím, kluci mě nijak extra nezajímali a s ničím jsem problémy neměla a asi proto jsem to později prostě neuměla. Po přijetí na školu, kde jsem byla přijata jako 4. bez přijímacích zkoušek, jsem šla poprvé do klubu, nepila jsem, proč taky, jen jsem tancovala s kamarádkami a cítila se bezva. Tak to šlo každý pátek, až jednou jsem potkala jeho.

Byl to náš bývalý spolužák, dokud ho nevyhodili ze školy za to, že dal v 6. třídě jednomu ze spolužáků projímadlo do pití. Zamilovala jsem se, trávila s ním většinu času a bylo mi úplně jedno, že chodí na rande zkouřený, prostě jsem najednou přišla o všechen rozum a dodatečně vlastně ani nechápu proč. Přišel muj první problém, jelikož jsme se s rodiči odstěhovali 40 km daleko, telefonovali jsme si, respektive já telefonovala a paušál za deset tisíc každý měsíc pro mě opravdu nebyl žádný problém, pro mé rodiče ovšem ano, došlo to až do takových měřítek, že se má rodina zadlužila 70 000,– abychom nepřišli o dům. V září jsem nastoupila na novou školu, každý den jsem vstávala v pět ráno a dojížděla, stihla jsem školu, jet za ním domů, vytahnout ho z nějakého problému, v pět hodin jsem jezdila domů, najedla jsem se šla sousedce hlídat dceru, domů jsem přišla v děvět a teprve poté jsem zahájila nějakou přípravu do školy.Prostě nabitý den, člověk by řekl, že na nějaké hlouposti není čas, dokud po mě ovšem nepotřeboval můj „miláček“ půjčit peníze. Žádné kapesné jsem neměla, ani jsem ho nepotřebovala, když jsem se chtěla jít bavit od rodičů jsem vždy nejakou korunu dostala a jinak jsem dostávala jen na cesty do školy.

A jelikož jsem se nikdy nikomu s ničím nesvěřovala a už půl roku mluvila jen s ním, udělala jsem první nechutnost ve svém životě. Ukradla peníze mámě, kvůli pitomé stokoruně, která nebyla pro mě a já nevěděla, jak si o ni říct, mi prvně řekla: „máš co si chtěla“ a já poprvé utekla z domu. Všichni mě samozřejmě sháněli, já probrečela noc u přítele, máma zkolabovala, druhý den jsem se vrátila domů a všichni jsme nabyli dojmu, že bude lepší dělat, že se nic nestalo, dokud ovšem nepřišel další velký účet za telefon, tenkrát jsem utekla po druhé, dva dny před Vánoci. Když jsem se vrátila, čekala na mě celá rodina a v rámci možností jsme se snažili prožít normální svátky. V tu chvíli samozřejmě už všichni věděli, že jsem již týden nebyla ve škole, ale jelikož se sestra vrátila na svátky z Prahy, snažili jsme se udržovat klid. Dva dny po Vánocích jsem zjistila, že jsem těhotná, bohužel již podruhé. První těhotenství jsem zjistila v září, na potrat jsem nechtěla, ale rodina mě samozřejmě donutila, což přiznala jen má matka a to až tři roky po události a mě až teď dochází, že to se mnou mysleli dobře, byla jsem přeci jejich malá holčička, která měla studovat práva.

Zjistila jsem tedy, že jsem těhotná, jiná možnost už pro mě ani neexistovala a i kdyby už bych ji nepodstoupila, pocit, když musíte vlastní dítě dát pryč bych nikomu nepřála. Mámě jsem to oznámila hned druhý den, zatímco on to doma prostě neřekl. A tak začal kolotoč, když se to jeho rodina dozvěděla, v domnění toho, že on je prostě blbec, řvala na mě a snažila se všechno řešit se mnou, takže jsem na to prostě byla od začátku sama, jen doma mě občas čekala trocha podpory. On neměl ani dodělanou základní školu, práci neměl. Když jsem ho ve třetím měsíci na kolenou prosila, ať si najde alespoň nějakou brigádu, aby nás nemuseli živit rodiče, řekl, cituji: „Ani to, že jsi těhotná, mě nedonutí zvednout se z postele a něco dělat.“ A tím náš vztah skončil, tenkrát poprvé jsem si uvědomila, že já a moje nenarozené miminko je mnohem důležitější než aby mělo otce kripla. Zbytek těhotenství jsem se snažila udobřit si rodinu, máma nakupovala na miminko jako divá a když zjistila, že je to holčička, byla naprosto nadšená, že bude babičkou malé princezny a opravdu je, protože z naší malé čumíšačky roste den ode dne větší parádnice:) Podpory jsem se dočkala ze všech stran a jeho občasné útoky, ať se k němu vrátím, jsem díky bohu ani nevnímala.

Nakonec jsem 13. září 2007 v 17:35 porodila císařským řezem nádhernou dceru Natálku. On zájem nejeví, tedy spíše o ni zájem nejeví, jeví ho pouze o mě, několikrát dostal šanci, ale ani jednou nesplnil podmínky výchovy a tak se občas dočkám jen výhružek ze strany jeho a jeho rodiny ve stylu: „jsi špína, protože nepouštíš tátu k dítěti“. Pokud to znamená mé dítě chránit, pak se k titulu špína hrdě hlásím. Stále se snažím urovnat si vztahy v rodině, s mámou jsme dokonce začaly docházet k psycholožce a docela se nám daří, jedna druhé se svěřujeme a náš vztah je po pěti letech trápení konečně lepší. A aby toho nebylo málo máme s Natynkou nového super tatínka a když říkam super, myslím to vážně. S Natálkou jsou úžaná dvojka, hrají si, učí ji blbinky a rozmazluje ji jako správný taťka, jeho malá holčička totiž nutně potřebuje ty nové boty od Nike :D Když má naše malé štěstí noční můru a já za ní běžím, on jde automaticky se mnou a hladí ji po vláskách a je mu úplně jedno, že se místo něj rozvaluje v naší posteli, a když vidím, jak mu Natálka dává pusinku na dobrou noc, je mi nádherně do breku. Nyní jsme před velkou akcí a to zapsání tatínka do rodného listu, vlastního otce tam Natálka nemá a já i náš nynější tatínek jsme si jisti, že k sobě patříme. Jsem po dlouhé době snad nejšťastnější člověk na světě a mám konečně svou krásnou velkou spokojenou rodinu.

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 09.05.11 08:13

No klobouk dolů před tvými rodiči :mrgreen: My právě něco malinko podobného zažíváme s dcerou, kterou máme v pěstounské péči. Krade jak straka a to je jí teprve 13 a není jí pomoci. Tvé rodiče obdivuji, jak to všechno vydrželi a myslím, že si zaslouží tvůj véééélikááánský dík. Je moc dobře, že jsi našla zpátky svou cestu a taky konečně někoho, kdo tě na ni bude doprovázet. Přeji ti, ať už vás s Natálkou čekají jen samé hezké dny. :kytka:

 
ynax1  09.05.11 08:38

hezký popis toho, jak si lze podělat život. U tebe to naštěstí dopadlo skoro dobře. Jen nechápu když tě hnali na první potrat, to jsi pak nebrala žádnou antikoncepci? A když přišel první velký účet za telefon - to ti rodiče nechali dál paušál a nevyměnili za placenou kartu? A poslední dotaz - co ty a škola, jak to dopadlo, studuješ?

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 09.05.11 09:17

Moc Ti přeju, abys byla se svou dceruškou po boku nového tatínka moc a moc šťastná! :hug:

 
Miki78
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 09.05.11 09:22

No pekne jsis zkazila svuj zivot, ale na druhou stranu jsi hodne dobra a klobouk dolu, ze se takto mlada holka dokaze postarat o miminko a vubec priznat si tu roli MAMINKY, coz je v dnesni dobe hodne tezke i pro nektere o hodne starsi holky. Vazim si toho, z ejsi to dokazala tady napsat i s tim pocotem, ze te bude hodne lidi odsuzovat. Ja si nedokazu predstavit z ebych v 17 prisla domu ze jsem tehotna, ale to ja mela hodne trvdou vychovu…studium a nic vic…klobouk dolu jsi odvazna holka a preji ti hodne stesti mas cely zivot pred sebou. :kytka:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 09.05.11 09:57

Ahoj :mavam: moc krasný deníček a konečně nekterá maminka (mladá maminka), která se rozhodla nenapsat bio otce do RL a ted se ji to hooodne moc vyplatilo :hug: doufám,že nás s malým potká stejný konec, zapsání tatínka do RL :hug: držím palečky aby vše klapalo a ffungovalo tak jak ma a vy byli spokojená a stastná rodinka :dance:

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 09.05.11 10:04

moc hezky jsi to napsala až jsi mě dojala přeju hodně štěstí :kytka:

 
aleachimka  09.05.11 10:52

Každá i špatná zkušenost je dobrá. Snad už nebudeš dělat další blbiny a hlavně (a to je důležitý) budeš vědět, jak komunikovat se svou dcerkou, aby se to nestalo. Držím pěsti, ať už máš v životě jen štěstí :kytka:

 
VercaF  09.05.11 12:26

Přidávám se k ynax, nechápu, proč ti v tak mladinkém věku kolem 15 rodiče nenechali napsat antikoncepci, obzvlášť po prvním potratu. Toto považuju za především jejich naprostý selhání a nezodpovědnost, nerozumím tomu. Je jasný, že mladá holka v tomto věku experimentuje a zamilovává se bezhlavě, ale s přístupem tvých rodičů bychom měli dítě v patnácti všichni.
To samé s telefonem, já provolat účet za 10tis., tak dostanu přes pusu, týden nikam ani nevystrčím nos a budu si to muset pořádně odpracovat na brigádě. Takže pro mě další kiks od vašich…nechápu. A pak půjčka?? Sakra to už mě po přečtení brali všichni čerti.
To že jsi potkala blbce, i když předpokládám že jsi jinak normálně inteligentní holka, to se může stát každýmu, obzvlášť v pubertě. Když si vzpomenu na své první lásky chce se mi smát. Ale spíš si myslím že u vašich, hlavně mamky, ta benevolence nebyla normální, snad si z toho aspoň ty jednou vezmeš ponaučení a svou holčičku i další děti budeš vychovávat zodpovědněji.

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 09.05.11 12:35

tak nad takovými příběhy mi kolikrát zůstává rozum stát - mladé naivky, které nekoukají napravo nalevo, myslí jen na sebe, nedokončí školu, kradou doma… a pak najednou když je nějakej problém, tak lehce přehodí zodpovědnost na rodiče, a to už nejen za sebe, ale i za nového člověka.
nicméně přeju ti zdravé dítě a k němu spoustu pěkných Nike botiček.

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 09.05.11 13:53

Krásný deníček! Klobouk dolů :kytka:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 09.05.11 15:03

Black_Orchids
tak s těma botičkma, to už je ironie trochu „přes čáru“ ne?

malamamka
zamilovanost dokáže člověku pěkně zavařit… ale vše se dříve či později v dobré obrátí.. a neodvažuji se hodnotit Tvé rodiče..jedině tolik k tomu řeknu, že musíte být rodina, která ohromně drží při sobě a řešení problému Vás spíše spojí než rozdělí… a to obdivuji! Pak člověk zvládně vše, když má o koho se opřít. :kytka:

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 09.05.11 16:04

@ zolycka
přes čáru? a jak bys prosím tě nazvala 16ti letou holku, která doma krade, rodiče kvůli ní mají dluhy, má za sebou už jeden potrat, nechodí do školy kvůli dalšímu těhotenství… ?

ale vzhledem k tomu, že autorka deníčku popisuje dobu před šesti lety, moc by mě zajímalo pokračování. Třeba jestli s novým tatínkem vše klape, povedlo se jí dokončit školu, najít si práci, postavit se na vlastní nohy… a tak.

Příspěvek upraven 09.05.11 v 16:22

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 09.05.11 16:14

holk tak se nehadejte a myslim si,ze to,ze byla na uz na jednom potratu vam muze byt jedno a to jsou veci,ktere bych tady teda neresila… potrat je dost osobni vec,kterou resit nemusis Black O… stat se to muze kazdemu a nebo ty se radis mezi ty zensky,ktery reknou me se to nikdy stat nemuze??

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 09.05.11 16:25

no, já jsem nejspíš v kategorii těch trapně starých, racionálních a příliš zodpovědných matek, který dlouho studovaly, pak budovaly kariéru, zázemí, dlouhodobý partnerský vztah a jiné nudné věci… a pak si teprve pořídily dítě.

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 09.05.11 16:34

ja nechci nikohho soudit apod.. na to jsem dost mlada, ale prijde mi nefer vuci jine resit potrat.. ja na nem byla v 15ti letech.. svoji pubertalni nezodpovednosti, ale paradoxem bylo,ze jsem tenkrat otehotnela v prnim tydnu, kdy jsem zacla brat HA… uprimne taky jsem mela hodne moc divokou pubertu,ale za ty pausaly by me rodice zabili a okmazite by to resili kreditem a splacenim apod.. ale v tomhle denicku jsem spis koukala na ten konec protoze ted momentalne mam neco podobneho a ridim se tim,ze kdyz nevim,jak sve a proc bylo tak nikoho nebudu soudit ani kritizovat.. chapu vase rozhorceni,ale vsecho ma sve hranice.. :nevim:

 
papajinka
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 09.05.11 17:07

Já tedy nikoho neodsuzuju. Ale nechápu holky, které do toho „spadnou“ v 16 letech. Každý přece ví, že po sexu se může otěhotnět, takže takovou nezodpovědnost nechápu!!!!!! Já měla také divokou pubertu, ale věděla jsem co je důležité.

Zároveň nechápu ženské jako je asi Black orchid. Ženské, které budují kariéru do 35, pak se rozhodnou mít dítě! Žena je na vrcholu produktivity ve 22 letech.

No, ale to je každého věc. Já taky studovala, pracuju, buduju vztah a čekám dítě. A je mi 24! Takže ono se to dá stihnout i dřív! K miminku nás dovedla láska, ne tikající biologické hodiny!

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 09.05.11 18:06

Omlouvám se, že odepisuji až ted. Takže k antikoncepci, prášky jsem nebrala, používali jsme prezervativy a hold bohužel se stalo, nebo bohužel, na jednu stranu ano bohužel, na druhou stranu jsem ráda, že svojí dceru mám. Ke krádeži, ano stalo se, jednou, hold jsem byla blbá, aspoň si to přiznam a svým rodičům se omluvím! Pokud jde o půjčku, vše jsem svým rodičům splatila, do detailu i s veškeru výbavičkou, kterou jsem díky nim pro malou dostala, vděčím jim za hodně jsem si toho vědoma! další věc, škola, školu jsem přerušila a letos úspěšně dokončuji ekonomku. K tomu si vydělávám jako finanční poradce. Pokud jde o botičky Nike, tak to bylo opravdu ošklivé !paní dokonalá„, nepsala jsem to proto, že je promě důležité, aby měla moje dcera drahé věci, ale proto, že i přesto, že je přítelova nevlastní stará se o ni a je to jeho princezna, pro kterou udělá cokoliv na světě a to je pro mě důležité, nevím jak pro Vás, ale pro mě je štastná rodina základ! Ano život jsem si podělala, ale chci aby moje vlastní dcera na mě byla pyšná a řekla "ano máma mě měla v 16, ale dokázala se o mě postarat, vytudovala a udělala pro mě to nejlepší“.
Maminkám co mě podporují velmi děkuji, potěšilo mě, že více lidí si najde to pozitivní, než jen negativa :-) Jsem zvyklá, že mě mnozí odsoudí, ale nikdy mi nikdo neřekl „jsi špatná máma“ a jsem ráda, že mohu říct, že moje dceruška je vychovanější než dcera mé třicetileté sousedky…

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 09.05.11 19:21

Přeji hodně štěstí a ať už je to dál jen a jen hezké :-* Každý může ujet… důležitý je včas shodit růžové brýle a postavit se realitě čelem! Což Tys evidentně zvládla na jedničku! :)

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 09.05.11 19:31

Terez85: Děkuji mnohokrát :) v to upřímně doufám a doufám, že bude už jen dobře :) I Vám přeji hodě štěstí :kytka:

 
Katulink1  09.05.11 20:18

Ahoj, jednak ti musím říct..s paní DOKONALÉ si nic nedělej, viz. Botičiky Nike :lol: podle mě je to zapšklá ženská , která si sice vybudovala kariéru a má dítě , ale je to absolutně nešťastná ženská, když takhle mluví.Podle mě má vztah na hovn..a to co píše , píše jen ze závisti.
K tobě musím říct že tě obdivuji, jak jsi to všechno zvládla, mě bude 24 a taky plánujeme s přítelem miminko,ale stejně se bojím zda to všechno zvládnem.Taky jsem měla 16 a blbla, co se týče stovky z peněženky taky to mám za sebou a kdo rodičům nikdy nevzal třeba 10 korun ze stolu či z kapsy at hodí kamenem :-) je to samozřejmě hnusná věc a dnes už to nedělám, udělala jsem to jednou a pak jsem se neodvážila ale zkusí to každý takže si opravdu z těch keců nic nedělej.Zmákla si to, a já ti gratuluju , musíš být super mamča,víc takových by to chtělo :-)RESPEKT

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 09.05.11 20:57

Katulink1: Moc děkuju :hug: z paní DOKONALÉ si opavdu nic nedělám :-D nebudu tvrdit, že je to zapšklá paní, at je jaká je, já vím, že jsem dělala chyby a že jich bylo trochu moc najednou, ale myslím, že když se člověk snaží to napravit, nakonec se vše srovná :) a na to, že si vyslechnu kritiku už jsem si za těch pár let zvykla a nakonec každej kdo mě poznal a ví jaká jsem máma se omluví a příště si nejdřív zamete před vlastním práhem :) Přeji, aby se Vám jednou narodilo krásné zdravé miminko :) :kytka:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.05.11 21:16

Dojalo mě to až k slzám … úplně vidím toho našeho tatínka, jak malou „ňuňá“ kdy může!!!!!
A je dobře, že jsis našla chlapa, který si Vás obě dvě zaslouží … :srdce:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 09.05.11 21:23

Ahoj, no za prvé nechápu Tvoje rodiče . s tím paušálem, penězi a tak. Mně by naší zabili. Ale je pěkné, že Ti pak pomohli. A zadruhé - kdo z nás může říct, že byl ve svých telecích letech vzorné dítě? Ani já nebyla - nechodila jsem do školy(nicméně úspěšně jsem odmaturovala, kupodivu jsem ani nikdy nepropadla), kouřila jsem(což naši nesnáší), střídala kluky, pár z nich byli taky pěkní kriplové. Naštěstí jsem nikdy neotěhotněla, měla jsem HA. Stydím se, ale musím přiznat, že občas jsem našim něakou tu desetikorunu taky štípla. Ale nikdy nešlo o víc peněz. Obdivuji Tě, že jsi se už v 16! dokázala postarat o dceru, ať s pomocí rodičů nebo bez ní. Dyť kolik lidí se nedokáže postarat ani ve 30, a že jich pár znám.
Držím vám všem palce a doufám, že už to s „novým“ taťkou vyjde.

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 09.05.11 21:32

Děkuju Vám všem!! :) :srdce:

 
Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 09.05.11 22:10

Moc vám přeju do života samé štěstíčko,zažila sis toho hodně,já taky měla telecí léta,ale naštěstí jsme to v celku všichni zvládly ve zdraví.S paní dokonalé bych si taky nic nedělala já měla mojí první dceru ve svých 19letech a byla moooc chtěná a plánovaná-žádný omyl nebo nehoda.A jsme za to štastná,že sem mladou maminkou,ted už dvou krásných holčiček.
Super,že jste si našli tatínka kterej vám vynahradí to co ten druhý-teda první zanedbal.
Tak že se holky držet a at máte krásný život…

 
vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 09.05.11 22:15

nemůžu než souhlasit s Black Orchids…je mi líto, ale má pravdu…sice jsi dobrá, jak jsi vše zvládla, ale řekla bych, že jistá benevolence rodůčů tu jistě byla…nechat Tě jít jednou na potrat a pak Ti „nezkrátit řetěz“.....no nevím…o něčem to svědčí…já sice v encyklopediích v 15 neležela a blbla si, ale tak nějak v mezích… nakonec nemám pocit že by mi něco uteklo…vystudovala jsem dvě vysoké školy a až jsem si vybudovala tu kariéru, kdy můžu dát dítěti zázemí, tak jsem se rozhodla pro rodinu a je mi 31 let…nevidím na tom nic špatného, když má dítě někdo ve 20 nebo 40, to je každého věc…ale prodělat jeden potrat a nepoučit se, no nevím :nevim: to není moc úcta k životu, zdraví…je to ale můj názor a Tebe neodsuzuju, přeji hodně štěstí

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 09.05.11 22:24

vegiska: Názor samozřejmě nikomu neberu, ten si každý musí vytvořit vlastní, nicméně ty ho dokážeš podat slušným způsobem narozdíl od Black Orchids, která ho podá s nepatřičnou dávkou ironie a proč? je to nutné? nemyslím......já vím, že jsem byla nezodpovědná a také vím, že hodně mladých maminek, které porodily ve stejném věku jako já se nechová jak má a využívají rodiče atd., nicméně si myslím, že jsem se patřičně poučila a že na tom co bylo už nezáleží a hlavní je to, že vychovávám správně naší holčičku.....­.nechtěla jsem svým deníčkem nikoho pobuřovat a pokud Vás to, že hold jsem neměla dokonalý život v princeznovských šatičkách a se zvednutym malíčkem u pití čaje pobuřuje nebudu už jsem nic psát a budu si to radši zapisovat do deníku ručně…chtěla jsem tím jen říct, že všechno zlé se jednou v dobré obrátí a že mnoho maminek, které například přišly o tatínka má šanci

 
vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 09.05.11 23:11

ale ano, v tom máš pravdu…nikdo nemá právo Tě odsuzovat, nikdo nežil Tvůj život a narozdíl od jiných v podobné situaci ses s tím dobře „poprala“ a jistě za to „svojí daň zaplatila“…jen Ti přeji, abys dokázala svoji dceru dobře ochránit před nástrahami života,i když kdo z nás to může předvídat, jak naše děti budou žít … :kytka:

 
vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 09.05.11 23:12

a pro všechny…musíme být tolerantní…pak aby se vážně někdo bál napsat svá trápení…neodsu­zujme, ale názor říct můžeme :kytka:

 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 09.05.11 23:46

papajinka Já nechci komentovat deníček, ráda je čtu, ale tím to pro mě končí, ale musím se zeptat, co to má být , ten Váš komentář? Jako že ty, co studují a budují kariéru jsou méněcené? A copak jste studovala, že jste to do 24 let všechno stihla? Studim, kariéru a dítě… ?? Já tomu asi nerozumím.. Já mám za sebou šest let medicíny, pak pět let praxe -ujel by mi vlak a pak v 29 první mimčo… Mimochodem, ordinuji i při rodičáku.. To jsem jako zaostalá??? To fakt teču…

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 09.05.11 23:52

milé dámy,
nikoho neodsuzuji ani nehodnotím. Jen zde vyjadřuji svůj názor na -náctileté matky. To, že se liší od místní většiny, mě ani moc nepřekvapuje. A že byl podán s notnou dávkou ironie? No a proč ne? Nijak tě neurážím (jak je tady občas zvykem, třeba viz minulý týden - diskuze k deníčku o striích na břiše).

@katulink1 - díky za sestavení mého osobnostního profilu :-) bohužel tě zklamu, moc jsi toho netrefila.

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 10.05.11 05:44

Black Orchids: Promin, ale mě tvá ironie viz botičky Nike, prostě lehce uráží, nevím možná jsem cíťa (jsem já vim :-D ), ale pokud mě někdo lehce nařkne, že jsem šťastná, protože muj přítel kupuje mému dítěti věci.....no prominň.....nic­méně, Všem dámám, opravdu si myslím, že není nutné se tu dohadovat, některé chtějí mít rodinu ve 20, jiné chtějí nejdřív kariéru a pak rodinu…uřímně si myslí, že pokud nebudujete rodinu v 45letech, kdy už můžete být v těhotenství ohroožena vy i mimčo, není na tom nic špatného, stejně tak pokud si dokážete vybudovat své místo ve světě mladých maminek…Tak už se tu nedohadujte, nemá to cenu :hug:

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 10.05.11 10:09

Bože jak ti závidím toho úžasného tatínka :-) Ale samozřejmě Vám to hrozně přeju :srdce: Snad se i já dočkám svého štěstíčka. V každém případě moc ti držím pěstičky, aby bylo vše tak krásné, jako je doposud a ať jsi se svým „náhradním tatínkem“ (který je 100000× lepší než pravý tatínek)ta nejšťastnější žena a maminka pod sluncem ♥ :srdce:

 
malamamka
Povídálka 16 příspěvků 10.05.11 10:37

phoebe003: Moc Děkuji :srdce: strašně si přeju, aby konečně bylo vše jak má být a my byli pořád šťastní :) i Vám hodně štěstí v životě :) :kytka:

 
Katulink1  10.05.11 10:46

Black Orchids: NO jo no :lol: občas se netrefím i mistr tesař se někdy utne :-D
Já nevím na jednu stranu souhlasím naprosto s názorem, že mít mimčo v 16 po potratě bez školy je nezodpovědné, ale na druhou stranu tvrdím, že pokud to ta žena zvládne, dokáže se sama postarat, dodělat si studium tak v takovém případě ji obdivuji, jak už jsem tady psala to že někdo občas štípne rodičům nějakou tu kačku zkusí každý, alespoň jednou za život, není to nic pěkného , ale zkusí se to.A jak už tady bylo psáno je to každého věc jestli má někdo dítě v 15 nebo v 50 a například mě bude 24 a taky si myslím, že jsem ve svém životě stihla to co jsem chtěla, je to jen o tom, čemu dává člověk v životě přednost, já jsem studovala od 16 do 20 let jsem si užívala,zvládla maturu a od 20 let pracovala, odstěhovala jsem se daleko od domova (pro mě daleko),zvládla jsem začít žít uplně sama od nuly a najít si nejlepšího chlapa na světě.Toto jsou mé věci, které jsem stihla a nepotřebuji mít 2 vysoké školy našetřené miliony a barák, abych měla dítě.Stačí mi , že máme oba fajn práci,příjem akorát a byt v pronájmu a vlastní auto což si myslím že je ve 24 letech taky úspěch.Jsem skromný člověk a dokážu vyžít i s málem i když teď jsme na tom dobře.Je to jen o člověku.A na téhle slečně je znát, že má podobné potřeby v životě jako já a proto se mi její deníček libí a hlavně co už jsem psala, zvládla to a prostě to respektuju.A když už se tady bavíte o výchově jejích rodičích, myslím si, že kdyby byli tak špatní jak tu mnozí píšete své dítě by nedokázala vychovávat a dostat se tam , kde dnes je.Krásný den
Pardon za chyby.

 
VercaF  10.05.11 17:55

Holky už se nehádejte, myslím že rozdílnost našich názorů pramení především z rozdílnosti věku, zkušeností a hlavně výchovy. Mě naši vychovávali zdravě přísně, a jsem za to teď hrozně ráda (i když bych nevěřila, že to někdy řeknu:D).
S tou školou se nehádejte taky, někdo má VŠ, někdo maturu, i když já za „studium“ střední školu nepovažuju, mít maturitu je podle mě naprostej základ. VŠ prostě není pro každýho, a není to jen o inteligenci, někoho to prostě neláká nebo nebaví a já nikoho takovýho neodsuzuju. Je určitě lepší dostudovat, udělat si pár let praxi a až potom s partnerem přemýšlet o rodině, ale ne všem to takto krásně vyjde. Navíc život někdy přinese situace nebo překážky, který ovlivní jakýkoliv plány.
Malamanko já jsem hrozně ráda, že to u tebe nakonec všechno dobře dopadlo, a držím s novým taťkou palce. Ale uvidíš sama, že za pár let až budeš starší a podíváš se zpátky tak možná pochopíš některý negativní reakce tady. Věřím, že tvoje princezna ti všechno vynahrazuje, ale byla jsi fakt dítě když jsi ji sama měla, o tom žádná. A stojím si za tím, že tě po prvním potratu mamka měla hnát na gyndu pro prášky, nebo ještě líp donutit tě se s tím hňupem rozejít…Přeju hezkej život a ať všechno zvládnete.

 
papajinka
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 10.05.11 18:04

Oggyaozzy:
Já neříkám nic proti ženským, které studují VŠ a pak si samozřejmě musí udělat praxi. To je důležité k vytvoření zázemí. Ale Black orchid to napsala dost hnusně vůči všem holkám, která mají děti dřív než jsou pomalu ředitelkou firmy! Takže já nechápu tyto ženské, které jen honí kariéru!!!!! Čti pozorně!

Takže jsem chtěla říct, že podle mě je mít dítě v 16 brzo, ale v 35 zase pozdě!!! Můj názor, tak mi ho nech a nerozčiluj se. To ti neprospěje!

Mladamamka: Tobě samozřejmě držím palce ať ti to vyjde a ať tvoje dcera hezky roste v bystrou slečnu :palec: Nejsi první a ni poslední!!!

 
papajinka
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 10.05.11 18:06

Katulink1: Přesně, je to o prioritách. Já studovala, k tomu pracovala, mám vše co je pro mě důležité a proto jsme se rozhodli založit rodinu :palec:

 
enia
Závislačka 3381 příspěvků 11.05.11 09:54

:kytka: přeji hoodně štěstí. Je úžasné, že ses dokázala správně odrazit.
Je škoda, že jste v rodině nemluvili, mohlo být všechno jinak. V 15 letech je člověk stále dítě, které potřebuje vedení. Ale i rodiče se v té době učí, jak vychovávat náctiletého, nikdo není dokonalý (tedy až na některé dámy z emimina, které se pasou na špatných věcech a rýpání v nich je největší zábava)
Přes lásku vlak nejede, obzvlášť v tomhle věku, kdy se kolem ní očí celý svět. Takže jde o to přežít.
Držím palečky, ať se celé rodince daří
a DÍKY ZA DENÍČEK :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama