Jak jsme to krásně zvládli

Porod

Celé těhotenství jsem tady pročítala deníčky maminek o porodu. Jako prvorodička jsem se samozřejmě bála, co mě čeká a zda vůbec porod poznám. Proto jsem se rozhodla také napsat, jak vypadal můj porod.

Termín porodu jsem měla 18. 3. 2011, na kontrolách se nic moc významného nedělo. Tak to chvíli vypadalo, že malý vyleze rovnou už s občankou, dostane buchty a půjde do světa. Na poslední kontrole (v den termínu) mi doktorka udělala hamiltna a já se modlila, ať už se konečně začne něco dít. Přece nebudu jak hrošice napořád. S manželem jsme celý víkend netrpělivě počítali stahy. Chodili jsme na procházky. Dokonce jsme zkusili i masáž bradavek. Nic nezabralo. Tak jsme se rozhodli se tím ještě zbytečně nestresovat a nechat to být.

V pondělí večer jsme si pustili film, stulili se do gauče a koukali. V půlce filmu se mi chtělo kýchnout. Najednou mokro. Měla jsem pocit jako kdybych se trochu počůrala. Tak jsem vyrazila na záchod a ono ejhle, furt ze mně něco teklo. Nebo spíš kapalo. Asi plodovka, tak vyrazíme, řekla jsem manželovi. Jen jsem se celou dobu modlila, aby to fakt byla plodovka a já nebyla za blbou, že si učúrávám a jedu do porodnice.

Do Motola jsme dorazili asi v půl jedenácté večer. Když si mě konečně zavolali na příjem (přijímali ještě další 2 rodičky), tak voda praskla úplně a já byla celá mokrá. Sestřička i odmítla dělat test na to, jestli je to opravdu plodovka, se slovy, že to je zbytečné. Tak si mě dali na monitor, kde mě nechali ležet asi hodinu. Žádné kontrakce se tam neobjevily, ani jsem se nezačala otvírat. V jednu ráno jsem se dostala na předporodní pokoj. S tím, že musíme počkat, protože se nic moc neděje.

Asi v půl čtvrté ráno mě probraly silné kontrakce. Rovnou po 4-5 minutách. Asi v pět ráno jsem to řekla sestřičce, to už byly kontrakce po 3-4 minutách. Vzala si mě vedle na vyšetření, kde zjistila, že jsem otevřená na 3 cm. A že tak za hodinu začneme s přípravou. V tu chvíli bych porod snad nejraději zastavila. Jen na 3 cm? Jak dlouho bude tohle ještě trvat… Postupně jsem to doklepala rozdýcháváním do 6 ráno a sestřička si mě teda odvedla na přípravu. Injekce a klystýr. No nic moc, ale co se dá dělat. Když tohle dokončila, letěla jsem hned na záchod. Ještě zavolat manželovi, že má tak nejmíň hodinu, ať se tedy v klidu nasnídá a vyrazí.

Upřímně, ještě že to máme do porodnice 10 minut, i když kdyby si manžel nevzal taxi a čekal 5 minut na autobus, už nic nestihne. Asi ve 3/4 na 7 se mi chtělo začít hrozně tlačit. Ještě štěstí, že druhá maminka na pokoji zavolala sestru, protože mě málem nestihli odvést na porodní box. Malej byl venku na 3 kontrakce a v 6:59. A manžel dorazil v 6:50 :-D Takže jestli tenhle deníček čtou nastávající maminky s obavami v očích, jaký bude jejich porod, tak radím: hlavně klid a myslete na to, jaký byste ho chtěly mít, protože mně to vyšlo.

P.S. omlouvám se za zmatečnost, ale slohy mi nikdy nešly :-D

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sara1000
Kelišová 5398 příspěvků 4 inzeráty 07.04.11 11:34

Ahoj,gratuluji k nadhernemu porodu.Ja to mela stejne,jen jsem porod mela vyvolavany.(Mam ho tu take v denicku popsany).Strasne jsem se bala,vime vsichni,co se rika o vyvolavanych porodech.Nicmene mi zavedli tabletu 2 hodky se nic moc nedelo,pak mi praskli vodu a pak to byl sesup,za 45minut byla mala na svete.Myslim,ze i doktor valil oci,jak jsme to vzali hopem :).

 
Petrabery
Kecalka 268 příspěvků 07.04.11 19:05

gratuluju k rychlemu porodu a doufam, ze mi to taky vyjde tak, jak si preju :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 07.04.11 19:06

gratuluji k miminku.. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: měla jsi mooc pěkný porod to já kmusela na vyvolávačku a stejně se to nepovedlo a malá šla ven císařem :-) držte se.. :srdce:

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17003 příspěvků 07.04.11 19:58

Nadherny, karsny, presne tak si to budu prat :)
Gratuluji k miminecku.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 07.04.11 21:19

gratuluji k miminku :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 07.04.11 21:32

Gratuluji k miminku :kytka:

 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 08.04.11 09:00

Všem děkuji za gratulace! Porod to byl suprový, i když jsem už ráda že to mám za sebou :lol:

 
martina79
Závislačka 3051 příspěvků 08.04.11 11:22

Gratuluji a přeju hodně zdravíčka tobě a miminku! :srdce:

 
Slun
Závislačka 4144 příspěvků 08.04.11 12:07

Moc gratluji k miminku a pohodovému porodu :) :srdce: :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 08.04.11 12:18

Hezká rychlovka, gratuluji.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama