Jak jsme to "vzali hopem"

Těhotenství

S přítelem jsme v pátek oslavili rok vztahu, a já jsem ten den vstoupila do osmého měsíce. Vzali jsme to hopem, ale na miminko se moc těšíme :)

Přesně před rokem (31. ledna) jsme se dali s partnerem dohromady. Chodili jsme kolem sebe cca 2 roky, oba jsme cestovali do Prahy za prací a občas poklábosili ve vlaku. Nic víc, nic míň. Připadal mi jako normální kluk. On měl vztah a já tak nějak sem tam něco, spíš takové snahy, jak nebýt sama. Bydlela jsem zpět u rodičů, pracovala v Praze a věnovala se svojí sportovní kariéře a zisku medailí a titulů.

Pak v lednu 2013 se něco stalo. Dala jsem jaksi, ani ne tak vědomě jako spíš nevědomě, záminku svému budoucímu partnerovi, že bychom mohli někam zajít. Pozval mě na rande, a tím to začalo. Najednou jsme to neuměli přibrzdit, a tak jsme se 20. února nastěhovali do bytu v Praze. On to konečně ukončil se svojí ex, se kterou byl přes deset let a nemělo to vizi a já se těšila, že budu mít vedle sebe někoho, s kým budu sdílet všechno.

Takže jsme začali zařizovat byt a prostě spolu žít. V červnu mě čekalo mistrovství Evropy a když jsem se z něj vrátila, tak moc mě pohltily mateřské pudy, že jsem navrhla, že bychom se třeba v září mohli začít pokoušet o miminko. No ale jak už u mě zvykem bývá, když něco chci, tak to chci hned a začali jsme na rodině „pracovat“ hned a velice intenzivně.

První měsíc jsme ovulaci promeškali, ale další měsíc jsem cca věděla, kdy přijde. Naštěstí jsem měla pravidelný cyklus. 25. července jsem měla mít další menstruaci. Sice jsem si pár dní před tím zkusila udělat nějaké testy, ale nic. Ten den jsem přišla z práce, udělala si test. Nic, jedna čárka. Test jsem ale výjimečně nevyhodila jako ty předchozí, ani nevím proč, prostě jsem ho nechala válet na pračce a šla venčit naší pitbulici, pak dělat večeři a plácnout se k TV. U ní jsem si vzpomněla, že jsem tam nechala ten počůraný test, že to je blbý a šla ho vyhodit. No, jak jsem na něj mrkla, přibyla tam ještě jedna čárka. Prostě tam skočila později, ale byla tam. Byla jasná a zřetelná.

V tu chvíli mě polilo horko, klepaly se mi ruce a chtělo se mi brečet. Jako co mám dělat? Sice jsem to chtěla, ale co jako s tím? Tak jsem vzala ten test a šla za partnerem do pokoje. Držela jsem ten test a culila se jak sluníčko. Partner koukal a jen řekl: „Nene?“ Ale objal mě a culil se vzápětí stejně jako já. Prostě borec, co se mu to povedlo hned. Asi by se bál, kdyby se to nepovedlo hned, tak by s ní nebylo k vydržení. Samozřejmě jsem doma už žádný další test neměla, tak jsem ho poslala do lékárny, kde měli poslední test, a ten jsem si nechala na druhý den. Opět pozitivní. Pracuju v nemocnici, takže jsem hned ráno šla na krev a hodnota HCG byla něco přes 200, takže také pozitivní. Doktor si mě pozval na kontrolu za 14 dní, kde miminko v bříšku viděl. No, miminko, spíš takovou fazolku, ale moc krásnou. V ten moment jsem věděla, že to bude kluk. Nevím proč, ale na holku mi to nepřišlo.

Následovalo oznámení rodině, v práci, kamarádům, atd. Dál pak pravidelné kontroly, práce, a zařizování. Všechny genetické testy dopadly dobře, miminko prospívá, nevolnosti mě žádné nepotkaly, prostě jsem si užívala toho, že mi roste pupek a že se mi tak daří. Mám skvělou švagrovou, která mě nabalila spoustou věcí na miminko, takže už teď vím, že stačí nakoupit pár drobností, a miminko bude mít vše. Pořád ale nevíme, co to bude, nenechali jsme si to říct a jsme asi jediní, kdo to v našem okolí tak chce. Prostě chceme překvapení, jak má být. Můj táta se mě pořád snaží nachytat, že to určitě vím, že pořád říkám „malej“ a že ho jen lakuju, ale já to opravdu, tati, nevím! Jen se moc těším, až bude na světě, ať to bude chlapeček nebo holčička.

No, celé těhotenství ale asi nemůže být úplně v pořádku, takže momentálně sedím doma na gauči, sleduju sitcomy, na klíně mám notebook a malej mi do něj přes břicho kope a já píšu tenhle deníček. Před 14 dny jsem měla rozlučku v práci a původně 31. ledna nastoupit na dovolenou a 6. února na mateřskou. Jenže jsem 22. ledna musela urgentně k lékaři, kam mě poslala moje šéfová, protože jsem sotva vstala ze židle. Bála jsem se, co se to děje, ale naštěstí to je „jen“ rozestup spony pánevní. Nerodím a ani to zatím neplánuju. Termín mám až 3. dubna. Jen je to dost bolestivé, jeden den lepší, ale jindy jsem pak ráda, že sotva chodím.

Chvilkama si říkám, ať už to mám za sebou, ale ještě je čas, dnes jsem 31+5tt. Ještě ať si tam malej zlobí pár týdnů. A to tedy umí! Jeden kolega lékař mi předpověděl pomocí nitě a prstýnku, že to bude kluk, a když si mě jen tak prohlédl, prohlásil, že bude mít 3,8kg. No tak to potěš. Takže teď se zabavuju připravováním věciček, venčením psa, docházím kontrolovat kolegyně v práci a modlím se, aby se nám narodilo zdravé miminko. Je mi jedno, jestli bude mít 4kg, nebo kolik. Bude náš a oba ho s partnerem budeme milovat celý život. Partner je takový jaký je, je to chlap, a má spoustu chyb, ale jsem ráda, že miminko čekám právě s ním, protože ho bude milovat a udělá pro něj vše. Co víc si přát?

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 10.02.14 08:01

Přejeme, aby ti to rychle uteklo a narodilo se ti krásné děťátko!!! :lol:

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 3 inzeráty 10.02.14 08:55

Krásný deníček :) a z případných 4kg si nedělej hlavu, syn měl 3960g a jelikož to byl první porod a neměla jsem ho s čím srovnat, tak to tak hrozný nebylo :D tak dej pak vědět, jestli holčička nebo chlapeček a hodně štěstí u porodu! :hug:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 10.02.14 10:47

Moc pěkné… :hug: :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 10.02.14 11:35

Trošku dlouhé, a hlavně přeji zdravé mimčo. Jinak mi příjde, že plánovat dítě po pár měsících s partnerem je trochu napováženou, takže i v tomto směru at vše klape.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 10.02.14 13:40

Tak ať všechno dobře dopane jak porod tak i váš vztah(na mě jste velcí rychlíci) :lol:

 
75aja75
Nováček 4 příspěvky 10.02.14 14:36

Je jedno zda jste s partnerem deset let nebo pár měsíců, pokud vztah fungovat má bude a pokud ne, tak s tím stejně nic nenaděláš. Přeji moc štěstí, ať vše funguje i po pár měsících známosti a jste štastná rodinka!!!

 
Angie14
Stálice 90 příspěvků 10.02.14 15:27

Tak to je pecka :lol: my oslavili 1.2.2014 první rok a termín máme také 3.dubna, akorát u nás to nebylo zas tak plánované. Každopádně ať vám vše dobře dopadne :kytka:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 10.02.14 15:41

Hodne stesti a zdravi :kytka:

 
Rovnátko
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 10.02.14 16:19

Děkuju, děvčata. Rychlé to je, to máte pravdu. Ale jsme oba šťastný, že čekáme zdravé miminko. A to je v tuhle chvíli nejdůležitější. ;-)

 
Anonymní  10.02.14 20:07

Komu vadí, že bude mimčo takhle narychlo?! Vztah může krachnout stejně rychle po roce jako po deseti letech. Je to úžasné! Myslím, že děti, by se měly rodit z lásky a ne z povinnosti či spíše konformity, jak tomu mnohdy bývá v dlouholetém vztahu. Takže držím pěsti, ať jste šťastní a hlavně zdraví!

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 10.02.14 20:46

Souhlasim nikdy clovek ve vztahu nevi..tak je jedno jestli rok,3 anebo 10.takze at to klape a kdyby nahodou neco, uz nebudes sama, ale s mimcem a to ti ten zivot krasne naplni ;) 4 kg se neboj ty ja si preju ted, rodila jsem 6 kg ;)

Příspěvek upraven 10.02.14 v 20:47

 
Rovnátko
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 10.02.14 21:40

@janička_opička
Přesně tak, díky, někdo spolu může být několik let a vztah skončí, my jsme to možná vzali rychle, ale na druhou stranu nejsme malé děti, abychom nevěděli, co děláme. Je nám oběma přes třicet let, takže už máme něco za sebou a těšíme se na to, co máme před sebou. Ten mimis už teď mění život nám oběma a je to hrozně fajn…

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 10.02.14 22:54

My jsme spolu byli 14 měsíců, když se malej narodil. Nebylo to plánované a taky mi všichni řikali, že skončím sama s dítětem, že pak budu prosit na kolenou o pomoc, protože mi přítel uteče domu (je z Rumunska). Sama jsem tomu pak kráva věřila, protože mě moje milá rodina nahlodala. :zed: No a malinkýmu je 15 měsíců, jsem strašně šťastná, nikoho jsem prosit na kolenou nemusela, všechno zvládáme sami. A jsem spokojená, vztah máme krásnej, jsme zdraví a rodina se se mnou přestala bavit. Asi jim vadí že mi to všechno vyšlo. Nevadí… mám sice jen maminku, ale ta nás miluje za všechny ty nepřející.
Přeji hodně štěstí, ať je miminko zdravé a ať to vydrží. :hug:

 
Uživatel je onlineslavuska1
Vesmírná mluvilka 30589 příspěvků 11.02.14 00:23

Pěkné..přeju hodně štěstí :) my roční výročí o doby co jsme se poznali, slavili už s 3 měsíčním mimčem, vzali jsme to ještě o moc víc hopem :lol:

 
peta81
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 11.02.14 00:54

Hezky pribeh :potlesk: preju hodne stesti a zdravi pro malého. nebo snad malou?! :D

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 11.02.14 11:22

Hodne stesticka :kytka:

 
Pajulinkajulinka
Nováček 2 příspěvky 11.02.14 11:50

Ahoj, tak preju pekny porod a zdrave miminko:-) nam se narodil maly Misa mesic predtim, nez jsme spolu byli ten jeden rok:-) ale super, je to ten pravy. Misovi budou v kvetnu 4 roky, a my jsme do sebe stale moc zamilovany.

 
Bejbyy
Extra třída :D 10244 příspěvků 13.02.14 07:15

Rychle? My až budeme mít rok spolu, tak budeme mít dvě dvouměsíční děti, čekáme dvojčátka, no nějak ten náš vztah začal tak trošku tím, že jsem otěhotněla :lol:

Přeju hodně štěstí a zdraví :kytka:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 14.02.14 14:44

Moc krásné :hug: :hug:

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 14.02.14 23:39

Krasny denicek… preju hodne zdravicka a spokojenou rodinu. jinak nam se mala taky narodila kdyz sme spolu byli 11.mesic, takze taky hopem a dala sem si ji k 19..taky byli reci jsi mlada a neznate se. Budes pak sama a nezvladnes to. A tet v breznu spolu budeme 4 roky a muzu rict ze jsem spokojena:)

 
Rovnátko
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 02.07.14 11:47

…takže se nám 11. dubna 2014 v pátek ve 13:02 narodil chlapeček Petr, váha 4030g a 54cm. :) viz můj další deníček :)
 https://www.emimino.cz/…-peta-11537/

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se narodil náš Péťa


Reklama