Jak jsme ušetřili 500 Kč

O životě

Chtěla bych se s Vámi podělit o (teď už) veselý příběh o tom, jak jsme v rámci vidiny ušetření penízků dopadli. Byla to cesta po Brně a já jako obvykle fungovala jako navigace. Asi bych si měla aktualizovat data co nejdříve.

Při stavbě příček našeho domečku jsme se rozhodli, že si mezi zádveří a chodbu pořídíme luxfery. Předem jsme si sestavili v Excelu, jak bude naše stěna vypadat. Návrhů bylo hodně. Obzvláště, když jsem zjistila, že jsou barvy jako je oranžová, lila a azurová :D Nakonec zvítězila střídmost a rozhodli jsme se pro bílou-průsvitnou a žlutou. Našli jsme super obchod v Brně. Zamluvili jsme si potřebné kusy přes internet a v rámci úspory za dopravu jsem vytiskla mapku a jelo se.

Výjezd z dálnice jsme zvládli v pohodě. Když jedete někam poprvé, tak většinou máte oči vykulené, abyste nezabloudili. Do té doby byla moje navigace bezchybná. No jo, ale pak přišla křižovatka, my zařazení do nesprávného pruhu a už se nedalo odbočit. Místo na okraj Brna jsme jeli do centra. Tehdy moje GPS selhalo (to už jsem ve vytištěné mapě neměla) a já mojí drahé polovičce řekla: „Odboč vlevo, tam se otočíme.“

A už po odbočení jsem viděla majáčky a dva policisty. Modlila jsem se aby nás nezastavili. Nepomohlo to. Já zamáčknutá v sedadle a přítel v pohodě. Policista si přišel pro doklady. Přítel vyšel ven - měl je v batohu na zadním sedadle. Chvíli s policistou mluvil a pak šel do batohu pro peněženku. To už jsem nevydržela a vyšla také z auta. Zkrátka a dobře - byl tam zákaz odbočení vlevo. Snad nám pomohla Ústecká SPZ nebo snad moje prosba, aby strhli ten jeden bod mně? Nevím, ale pokuta byla „nízká“ - 500 Kč. Časem jsem zjistila, že to mohlo být i za 2000 Kč. Pak jsem poprosila toho policistu, aby nám vysvětlil cestu, že jsme zabloudili.

K obchodu jsme už dorazili bez problému. Luxfery už jsou zabudované v příčce. Pokaždé, když je vidím, tak si vzpomenu na tuto příhodu. Teď už se jí dokážu i zasmát, ale v tom okamžiku ve mně byla hodně malá dušička.

PS: Nakonec jsem v tom obchodě objevila vanu, která přesně odpovídala našim potřebám a byla za poloviční cenu, no nekupte to. A tak jsem si aspoň „vyžehlila“ svoje provinění.

Hodnotilo 8 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 14.09.11 09:17

Tak to se povedlo :lol: No jo stane se, ale myslím, že policisti mohli být aj schovívavější :-) Hlavně že jste dobře pořídily :-)

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 14.09.11 09:44

:mrgreen: :palec:
Jo,Brno je zlata lod´,za devcaty v Brne chod´!!!

Příspěvek upraven 14.09.11 v 09:50

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 14.09.11 14:54

pane jo, takový drama…

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 14.09.11 19:17

jsem se děsně nasmála, díky, četla jsem to pak ještě manželovi, který říkal: to je jak kdybychom jeli my :mrgreen:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 14.09.11 21:44

:mrgreen: jinak skoda te petistovky, ale mohlo byt i hur, tak hodne stesti na cestach :palec:

 
Stenatko02
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 15.09.11 10:04

Mila Vesni,

nic si z toho nedelej. Ja uz jsem „zvladla“ vjet v Brne do jednosmerky - vedela jsem presne kde je cil me cesty, ale porad ne a ne odbocit kam potrebuji. No a tak jsem to vzala prvni primou ulickou :mrgreen: Koukala jsem, ze byla nejaka uzka a vsechna auta parkovala v protismeru - couvat? necouvat? Mela jsem stesti, zadny policista ani auto… Myslim si, ze Praha je v tomhle jeste horsi - v Brne kdyz zabloudim se chytam alespon dle MHD :palec:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 15.09.11 15:08

přesně z takových důvodů jsem si pořídila navigaci…a je klid :potlesk:

 
Bersaba
Echt Kelišová 7651 příspěvků 15.09.11 16:17

Taky jsme kdysi cestou z Vídně před Brnem jednou špatně odbočili a místo na Prahu to valili na Slovač… Zajímavý je, že jsem s manželem projezdili půl Evropy, ale zabloudit se nám povede vždycky jenom v Čechách. :nevim:

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 15.09.11 20:48

To nic, mamina jednou nějakou záhadou vjela na pěší zónu :lol: zastavili ji taky až policajti, ještěže s ní jel táta (taky policajt) a tak nic neplatili a společně se tomu zasmáli :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama