Jak k nám přišlo naše třetí štěstí ❤

V únoru se nám narodila naše třetí dcera – Anna. Měli jsme už dvě dcery 11 a 6 let, když jsme zjistili, že čekáme další miminko. Předtím jsme prožívali dost těžké období, ale když se na to podívám zpětně, tak musím říct, že co se má stát, se prostě stane. A já jsem za to ráda. Posílilo to náš vztah s manželem. Vážíme si více toho, co máme. Ráda se podělím o svůj příběh. Nejsem žádná spisovatelka, spíše chci ukázat, že ne vždy vše končí špatně, že jsou i veselé konce.

*

Bylo jaro. Květen. A venku už bylo příjemné teplo. Měla jsem zrovna volný den a šla jsem k lékaři. Na neurologii na mě čekali výsledky z magnetické rezonance, kterou jsem podstoupila v dubnu kvůli zhoršujícímu se vidění. V hlavě mi běžely plány na celý den. Kam všude ještě musím pak zajít… do obchodu na nákup, na gynekologii pro recept na antikoncepci, pro mladší dceru do školky. Chtěla jsem mít tu neurologii rychle za sebou, abych toho stihla co nejvíce. Říkala jsem si, že mi určitě jen řeknou, že zkrátka špatně vidím a s tím se nedá nic dělat.

A už mě volá sestřička a já sedím v ordinaci. Ještě stále myslím na věci, které budu dělat pak, a najednou mám pocit, že se někam propadám. Doktorku slyším jakoby v dálce. Říká, že je jí to moc líto… že nerada říká takové špatné diagnózy a obzvláště tak mladým lidem jako jsem já. Máte roztroušenou sklerózu. V hlavě mi běží otázky, co to, proboha, je? Ale bála jsem se zeptat. Nic jsem neříkala, na nic se neptala. Nebyla jsem schopná slova. Rovnou mě objednali na lumbální punkci. Termín za 14 dní. Kvůli potvrzení. Pokud se stane zázrak, tak se RS nepotvrdí. Ale nález na mozku je a v tom případě by se mohlo jednat o jinou nemoc.

Z neurologie jsem šla hned domů. Se slzami v očích jsem skoro běžela, už mě nezajímal ani nákup ani recept na antikoncepci. Seděla jsem v kuchyni a přes slzy hledala na internetu, co je to vlastně za nemoc. Nevěděla jsem co mám dělat. Zavolat manželovi? Mamce? Po několika hodinách jsem se uklidnila. Vyzvedla jsem mladší dcerku ze školky. Šly jsme domů a čekaly ještě na starší dceru, až přijde ze školy, a na manžela, až dorazí z práce. Hned jsem se mu vrhla kolem krku a všechno mu řekla. On, jak slyšel sklerózu, tak si dělal legraci, že prej, jestli si ho teda pamatuju… Tak nějak jsme to probrali. Byli jsme z toho v šoku oba. Nikomu jinému jsme to neřekli.

Dva týdny docela utekly a já nastoupila do nemocnice na plánovanou lumbální punkci. Dalo se to přežít, ale znovu už to podstoupit nehodlám. Čtyři dny jsem nebyla schopná vstát z postele. Nemohla jsem ani sedět. Ta bolest hlavy a pocit na omdlení byly hrozné. Výsledky trvaly dlouhých 14 dní a já začala tak nějak doufat, že to dobře dopadne. Začala jsem o tom všem více mluvit. Svěřila jsem se v práci i rodině a docela se mi tím ulevilo.

A bylo to tu. Šla jsem si pro výsledky. Dostala jsem čtyři popsané listy, ale nic konkrétního jsem z toho nevyčetla. Běžela jsem s nimi teda na neurologii. Paní doktorka na to hned koukla a říká: „No sláva, RS se nepotvrdila. Ale máte boreliozu. Takže k obvodnímu pro ATB a na infekční na odběry.“ Ale co, tak hlavně, že nemám RS. Dostala jsem teda ještě žádanku na další vyšetření kvůli nálezu na mozku z magnetické rezonance, ale byla jsem šťastná, že nemám RS a hned jsem všechny obvolala.

Všechno se vrátilo do starých kolejí. Začali jsme plánovat dovolenou. Bylo nám krásně. Jen MS se už nějak dlouho nedostavila, říkám si. Čekala jsem ještě pár dní a pak mi to nedalo a šla si koupit těhotenský test. Bylo odpoledne, holky šly ven, a tak jsem si ho rovnou udělala. A byly tam… dvě čárky jak vyšité. Jak je to, doprčic, možné? Co budeme dělat? Samozřejmě to bylo kvůli tomu, že jsem si nedošla pro ten recept na antikoncepci. Šla jsem pro něj až o týden později a pár dní byla bez prášků, ale říkala jsem si, co horšího se mi může stát než mít RS? Kvůli lumbálce jsem si pak neudělala mezi platičkama pauzu a až ta další plánovaná nepřišla.

Po večeři jsem se odhodlala to říct manželovi. Říkám mu: „Tu dovolenou asi zrušíme.“ A on: „Proč? Sis koupila plavky a nechceš se mi v nich ukázat?“ Otevřela jsem skříň a vytáhla v sáčku zabalený test. Dostal záchvat smíchu. Hned druhý den jsem šla na gynekologii a pan doktor mi povídá, ale vy už jste těhotná poměrně dlouho. Další šok. Říkám si: „Teď mi řekne, že za 14 dní rodím!“ Ale ne, byla jsem v 9. týdnu a srdíčko už tlouklo jako zvon. Samozřejmě jsem s panem doktorem hned probrala, co vše mě za poslední dobu potkalo a že užívám ATB. Dostala jsem žádanku na genetiku a těžký úkol rozmyslet si, zda další dítě vůbec chceme. Chceme, nebo ne? Ale když už je tady? Bylo to těžké rozhodování. Ten strach, jestli bude miminko zdravé.

Na genetice dopadly všechny testy dobře, stejně tak ultratvuk a odběry krve ve 13. tt. Takže jsem se rozhodli, že si miminko necháme. A ke dvěma dcerám nám v únoru přibyla třetí dcera Anička. A my jsme ti nejvíc šťastní rodiče. Je úžasná. Zdravá! Krásná. A já si toho daru mít třetí dítě moc vážím. Všichni ji moc milujeme je to naše štěstí ❤❤❤

Co se týče RS, nevím, na čem jsem. Z magnetické rezonance tam nález je, ale lumbální punkce to nepotvrdila. Je třeba další vyšetření. Zatím si nejsem jistá, jestli chci mít jistotu nebo jestli to prostě nechám tak. Cítím se dobře. V těhotenství jsem to řešit nechtěla a teď hledám odvahu. Ale důležité je, že je mi fajn a že vše vlastně dobře dopadlo.

Mějte se krásně a užívejte si léto. T.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
2678
30.7.18 00:35

Hezky napsane, gratuluju k holcicce, kral mel taky vzdycky tri dcery. Ale co se tycevysetreni, tak na nic necekat… nektere problemy proste nevyhniji :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
130
30.7.18 08:15

RS bych nepodceňovala…určitě bych podstoupila další testy…doma s ní už nějaký rok bojujeme :roll: a je lepší co nejdřív vědět na čemkoliv jsi :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
30.7.18 13:11

@luccifera děkuji :) ano, teď jsme takové malé království :) já vím, žádné problémy samy nezmizí. Určitě to ještě poresim.

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
30.7.18 13:13

@MaRou asi ano. Lepší je mít asi jistotu. Přeji i vám doma hodně sil a vše jen dobré a děkuji za názor :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
30.7.18 13:50

Gratuluji !! :potlesk: Máme to podobně.Teda dcery mají 7 a 5 let a já si už dávno přála třetí dítě,ale manžela jsem už nepřesvědčila.No,plánovala jsem ho „svést“ někdy tohle léto,že buď teď nebo nikdy :mrgreen:.No a v půlce dubna jsme to jednou riskli,kdy to mělo být „bezpečné“, já jsem měla zrovna delší cyklus a museli jsme trefit konec ovulace.Zítra začínám 18.týden a už pěkně cítím pohyby.Prostě to tak mělo být. Manžel to vzal v klidu a dělal si srandu,že bere jenom kluka :mrgreen:.No,zatím nevíme,co čekáme,ale vím,že i kdyby to byla třetí holka,tak z ní budeme oba dva (vlastně všichni 4) podelani a nebudeme litovat,že si k nám cestu našla.A třeba bude nakonec mít manžel parťáka na fotbal ;).Přeji celé rodince zdravicko! :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
584
30.7.18 15:03

Držím palce,aby jste RS neměla! :) já s ní bojují už 6 let. Opravdu nic nepodceňuje! :) a kdy by se náhodou potvrdila,tak se držte!!! :hug: užívejte si děti a buďte šťastná! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5989
30.7.18 21:10

Moje maminka měla před pár lety nález na CT naznačující RS, ale nikdy nedošla na punkci, jsi odvážnější :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 06:46

@Mondík gratuluji k vysnenemu třetímu těhotenství :) my určitě nelitujeme, že i do třetice máme holčičku. Ikdyz ze začátku jsme si mysleli spíše na kluka. Když to byla taková nečekaná věc, tak jsme mysleli, že by to mohl být kluk :mrgreen: Ale už ve 13 tt nám řekli holčičku :srdce: A k nám se prostě více hodí :D přeju Vám hodně hodne zdravi. Rychlý porod a dejte vědět zda máte chlapecka nebo holčičku ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 06:49

@Diana69 :hug: děkuji. Ať se Vám dobře daří a přeji hodně sil :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 06:51

@Karleon za to teď mi odvaha trošku schází. Držím palce ať je vaše maminka v pořádku a zdravá :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12740
31.7.18 07:08

@Terka14 Dobrý den,

moc a moc Vám gratulujeme ke krásné třetí holčičce! :kytka: A držíme palce, ať všechna vyšetření dopadnou dobře.

Přejeme hodně zdraví Vám i celé rodince a dejte o sobě zase vědět, třeba v dalším deníčku :kytka:
adminka Eliška

 • Nahlásit
 • Zmínit
1862
31.7.18 07:21

@Terka14 Gratuluji k holčičce! A souhlasím s názory výše, RS nepodcenit, ale ani nepřeceňovat. Pár let už s touhle diagnózou žiju, přesto se daří nemoc dobře ovlivňovat nejen léky a jsem už 4 roky bez ataky (ťuk ťuk). Nejdřív jsem taky všechno viděla černě a teď mi v postýlce spinká šesti týdenní chlapeček :) Zatim mohu i plně kojit. Ať Vám vyšetření dopadnou jakkoli, určitě vše zvládnete! Držím Vám palce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
31.7.18 09:39

Držím pěsti a věřím, že pokud si zachováte radost z aktivního života s vašimi dětmi, budete si dávat pozor na To, abyste si uměla odpočinout, zařadite nějaké cvičení (třeba jogu) a naucite se pracovat se stresem, tak i kdyby ve vás RS někde spala, tak ten optimistický náhled na život ji bude držet na uzdě.
Letos budu „slavit“ 9let s touto diagnózou. (2 deti, obě po diagnóze, a jde to :-) ) Hodně štěstí a užívejte rodiny!

 • Nahlásit
11262
31.7.18 14:06

Moc gratuluji k Aničce, také mám unorové miminko, jsou to pohodáři :-) Určitě ale vyšetření neodsouvej, chceš přeci být zdravá maminka pro své tři holčičky :-) :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4746
31.7.18 17:26

Ahoj gratuluji k holčice taky já mám dva kluky z bývalým manželem a teď se s přítelem snažíme o třetí doufáme že se zadari a pokud možno holčička

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 20:48

@admin Dobrý den, moc děkuji :) nezbývá než věřit, že se přeci jen už nic neprokáže. Uvidíme. Pokud bude o čem, tak zase ráda napíšu :) :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 20:52

@Anys29 Děkuji :hug: gratuluju k chlapečkovi a přeji ať jste stále v pohodě. Hodně zdraví vám i malému :srdce: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 20:55

@chs.jasmin Děkuji :) Anička je opravdu pohodarka to pasuje. Je to zlaticko :andel: a neustále se směje :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 20:57

@lovean přeju hodně štěstí ať se podaří :) chlapeček či holčička - hlavně ať je miminecko zdravé :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
31.7.18 21:00

Pro anonym:
děkuji za rady. Vezmu si je k srdci :srdce: přeji Vám i Vašim dětem hodně hodně zdravi :hug: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4746
31.7.18 21:30

@Terka14 děkuji hlavně ať se zadari a vše je ok

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
9.8.18 22:52

@Terka14, tak i my čekáme třetí holčičku :mrgreen: :mrgreen:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
392
10.8.18 12:14

@Mondík :potlesk: jeee to je krása :) :srdce: moc gratuluju. Hlavně ať jste obě zdravé :hug: děkuji za info :) :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
10.8.18 18:09

@Terka14, děkuji, zatím je vše v pořádku a to je hlavní :srdce:.

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele