Chemoterapie? Opustily mě vlasy

Nevím jak u ostatních, ale mně když oznámili tu novinku, že se mi v prsu zabydlel zhoubný nádor, tak mě hned napadlo, že asi poztrácím všechny vlasy.

Chemoterapie? Opustily mě vlasy

Napsáno 2. ZÁŘÍ 2016

Že přijdu o vlasy mě netrápilo, spíš jsem to brala jako další změnu. Doktorka mi to pak vyvrátila, že je to individuální. No, ale její slova záhy popřely sestřičky podávající chemoterapii. Tam mi bylo s pevnou jistotou řečeno, že do 14 dnů mi vlasy opravdu začnou padat a ať je pak shodím, že jinak to budu mít všude. Tak jsem si došla ke kadeřnici a konečně jsem zkusila účes, na který bych se jindy neodhodlala. No co, stejně to mi vypadá, když mi to nebude slušet a alespoň to pak, až budu holohlavá, nebude takový šok.

Po první chemoterapii jsem napjatě čekala, kdy to přijde. Dvanáct dnů se nic nedělo, už jsem začínala věřit, že já třeba budu výjimka. Chahaha… Třináctý den to začalo a přesně dva týdny po první chemoterapii jsem vlasy z hlavy sundávala po hrstech. Ale zase… Každý má občas neposlušný vlas, který trčí tu tady, tu tam a ne a ne se vrátit na své místo, musíte na to napatlat tunu gelu, aby to drželo. Já takový problém nyní nemám. Trčí mi vlas někde, kde nemá co dělat? No problemo, vezmu ho a vyndám ho z hlavy. Ano, vyndám, nemusím nic trhat. On jde dobrovolně :-D

Šestnáctý den po chemoterapii vlasy drží na hlavě jen silou vůle, přemýšlím, zda přestanou padat, když je nalakuju. Ale ouha, lak nemám. Tak soustředím svou vůli ještě více, odpoledne máme oslavu Julinky třetích narozenin, tak ať alespoň pro fotku tam pár vlasů vydrží.

Na oslavě se brácha přeorientoval na profesi kadeřníka a vzal mě strojkem na trojku :-) Konečně jsem vyzkoušela, jaké to je mít krátké vlasy. V létě? Ideální účes!

No, ale nestačilo mi to a v pondělí jsem pasovala do role kadeřníka dalšího člena rodiny. Zdendovi jsem moc nevěřila, tak jsem úkolem vzít to dohola, pověřila Marušku (Zdenkovu sestru a tudíž mojí nejmilejší švagrovou, díky MARUŠKO!). Přiznám se: 3 mm a 0,5mm (nebo kolik mi tam zůstalo), je dooost rozdíl.

Ráno mi přišla hlídat kamarádka s dětmi, já jsem na ně vybafla bez šátku (mým dětem se šátek nelíbí :-D ) a chuděrky holky div nevzaly zpátečku. Tak si raději na hřiště v zájmu všech beru šátek.

Chtěla jsem počkat se zveřejněním článku na dobu, kdy mi vypadají vlasy úplně. Ale oni mrchy stále drží a co hůř, mám pocit, že na temeni mi dorůstá kolečko nových vlasů! Takže mám ukázkový ostrůvek, který se nosil někdy na začátku tisíciletí (tohoto), mám pocit. Navíc vlasy píchají a vůbec to není příjemné. Vy kdo jste tím prošly, taky jste to takto měly??

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3376
7.10.20 22:02

Hltám tvoje deníčky, protože to teď prožívám s mamkou. A fakt jak píšeš, 12. den ještě ok, tak jsem si říkala, že třeba se spletli a o vlasy nepřijde, ale ne 13. den začali padat..14. den byl venku silný vítr a vlasy padali jako listí tak jsem ji to další den oholila..

 • Zmínit
 • Nahlásit
48576
7.10.20 23:52

Ja zrovna dneska goglila kdy mi asi vypadnou vlasy.Mam svoje vlasy docela ráda. :mrgreen: Jsou dlouhé az pod lopatky a plne vln.
No v pátek proběhla první chemo a já pořád sahám do vlasů a čekám kdy přijde to, že vytáhnu pramen.
Já to orvu. Bojim se hlavně na reakci všech tří dětí. Ta nejmenší 16m tu nastvu že mi je nebude moci rvát a skoro pubertaci se asi budou za mne stydet :lol:
Takže ještě mám týden z vlasama :think:
Musím je ještě někam vzít vyvenčit :P

Příspěvek upraven 07.10.20 v 23:53

 • Zmínit
 • Nahlásit
36777
8.10.20 12:19

Padání vlasů je to jedné z léčby nádoru, co přijde docela atraktivní. Sama bych chtěla zkusit krátký účes, ale manžel by se snad se mnou rozvedl. O vlasy se také dá elegantně přijít při operaci mozku - ty dámy, co jim pak dorůstá ježe, vypadají děsně šmrncovně bez ohledu na věk.

No asi by mi to neslušelo, mám malé oči a silný krk :-)

Doufám, že už jsi zdravá!

 • Zmínit
 • Nahlásit
36777
8.10.20 12:21

@dalmatinka 123 no a nepořídíš si nějakou paruku? přeci nemusí být hnedka pravá.
aby to děti neořvaly. stejně bude zima, budeš potřebovat šišku zateplit.

 • Zmínit
 • Nahlásit
48576
8.10.20 13:27

@Pudloslava ahoj po letech..mohla sis najít příjemnější tema :lol:.
Zatím nevím. Uz sem pár paruk viděla, ale zatím ještě vlasy mám, tak zkoušet sem nebyla, proto že sem chtěla až z holou hlavou.
Asi jo.Asi pak nakou pořídím, když seženu nějakou v které budu vypadat jako ted :lol: No vlasy jsou to poslední. Spis jen takove to upozornění že tady ta mrcha je pořád. Kdyz mám vlasy a zrovna nelezim na chemo, tak si přijdu zdrava

 • Zmínit
 • Nahlásit
energizer
8.10.20 15:25

@Nell2 Zdravím, moc tvé mamce držím palce a já už jsem 3 roky v remisi, zvěřejnuji to zpětně. Ale o zkušenostech z léčby jsem napsala průvodce, kde jsou informace, které mi v průběhu léčby chyběly… Měj se krásně!

edit adminem: umazán odkaz na soukromý web

 • Nahlásit
36777
8.10.20 18:15

@dalmatinka 123 třeba se to to zalíbí a budeš tak chodit i potom :-) nechci vyzvidat.

Příspěvek upraven 08.10.20 v 18:22

 • Zmínit
 • Nahlásit
2814
9.10.20 15:28

Mě začaly vlasy padat po druhé dávce chemo, ať jsem si jakkoli racionálně říkala, že vlasy jsou to poslední, co mi bude vadit, stejně jsem stříhání, respektive holení na 0 obrečela. Pak mi během léčby dorůstalo jen chmýří, které nepíchalo, ale vypadala jsem jak slůně :lol:… Takže jsem to zase brala žiletkou místo hřebenem. Ve výsledku jsem taky byla ráda, že jsem si mohla zkusit krátký účes, který by mi doma jinak neprošel a navíc jsem díky žádným a následně krátkým vlasům přešla na no poo metodu mytí vlasů a naprostá spokojenost :palec:.

Příspěvek upraven 09.10.20 v 15:30

 • Zmínit
 • Nahlásit