Jak mě přešel strach z porodu

Těhotenství

Jako asi každá prvorodička jsme měla strach z porodu. Né že bych byla nějaká hysterka, ale čím víc se to blíží, tím větší mám obavy z toho, jak to bude probíhat a hlavně jestli bude maličká v pořádku.

Tohle všechno mě přešlo asi před dvěma týdny, když mě ve čtvrtek večer začaly bolet zuby… řekla jsme si, že to zaspím. Jenže jsme spala asi do jedné a pak jsme nezamouřila oka. Vždycky jsme usnula tak na půl hodinky a marně jsme čekala na sedmou hodinu, až bude ordinovat můj zubař. Sotva bylo půl 7, budila jsem přítele (který se mnou probděl chudák celou noc), že jedeme.

Přijeli jsme k panu zubaři, který mě vyšetřil a řekl, že to vypadá na zánět kosti pod osmičkou. Když jsem se ho zeptala, co s tím bude dělat, tak mi jen řekl, že to bude běh na dlouhou trať. Nejprve že mi musí skalpelem rozříznout dáseň, aby odtamtud mohl odtékat ten hnis, co tam je (omlouvám se za nechutnost)a dá mi tam dren, ale že se mám připravit na to, že bolet to prostě bude… No řeknu vám, že sotva jsme slyšela jak říká ,,rozřízneme to skalpelem,, už se dělaly se mi mžitky před očima. Nejsem žádná citlivka ale zuby - to pro mě bylo vždycky nejhorší. Naštěstí, když viděl, že mi ještě nic nedělal a já už mu tam málem omdlévala, řekl, že mi může dát lokální umrtvení ale jen půlku té nejslabší injekce.

Dal mi tam dren a nařídil, abych ho v sobotu i neděli jela na pohotovost vyměnit a v pondělí ráno zase k přijela k němu. Super, zvládla jsme to, sice to ještě pobolívalo ale už to nebylo tak hrozné. V sobotu ráno jsme se vzbudila že pojedu na pohotovost. Jenže ouha… cítila jsme podivné bolení v krku jako při angíně… zvětšily se mi uzliny.

Víkend jsme nějak přežila, i když mě bolelo v krku a nemohla jsme moc polykat, snažila jsme se jíst hlavně jogurty a přesnidávky (které mimochodem už hodně hlouho nechci ani vidět). V pondělí ráno opět k doktorovi. Tentokrát s celkem dobrým pocitem že, to sice pobolívá, ale zas tak strašné to není… jak jsme se mýlila.

Sotva jsme otevřela pusu, tak se zděsil. Paní doktorka na pohotovosti (v jedné vesnické ordinaci kousek od nás) mi tam dala místo gumového drenu látkový, který místo toho, aby odváděl ten „bordel“, co tam mám, tak tam udělal ještě větší neplechu. Takže mi to všechno musí vymačkat, abychom se toho zbavili. Horší bolest jsme v životě nezažila (a to jsme motorkářka, která si už několikrát pěkně nabila hubu). Sotva mi to prtem začal vytlačovat, rozbrečela jsme se jako malé děcko a slzy né a né udržet. Pak se mi chudák strašně omlouval, jakou mi způsobil bolest, ale že to muselo jít ven, aby to nebylo ještě horší. Takže zítra opět k němu na návštěvu.

Celou cestu domů (cca 20 km) jsme probrečela, jak moc to bolelo, přijeli jsme domů, já si lehla, ale stále to nepřecházelo. O tom, jaký jsme měla hlad ani nemluvím… ale polykat taky nešlo… sotva jsme se napila. Přítel mě odvezl k praktické doktorce, ať mi dá aspoň něco na ten krk - mám pár týdnu do konce těhu a zrovna, když bych měla přibírat nejvíc, tak nemůžu jíst… Doktorka hned volala mému zubaři a shodli se na tom, že by bylo dobré mě poslat na stomatochirurgii do Českých Budějovic, tam už si se mnou poradí… jestli by se mi zánět rozjel dál než do krku, tak by to byl průser. Takže jsme jeli…

Tam mě prohlédl pan primář doporučil mi hospitalizaci a že mi nasadí antibiotika. Když řekl antobiotika, tak jsme se hned ohradila, že ty přeci nemůžu když jsme těhotná! Přece vím, že v těhotenství se nemůže skoro nic, ani proti bolesti natož atb… No hned mě vyvedli z omylu. Prý ve druhém a třetím trimestru se můžou asi jenom tři druhy antibiotik a že nejprve zavolají mému gynekologovi a poradí se s ním, aby bylo všechno v pořádku. Takže jsme dostala přidělený pokoj, napíchli mi nějaký druh penicilínu a pak i glukózu, aby mi bylo lépe. Super takže můj první pobyt v nemocnici a ještě ani nerodím. Na bolest mi předepsali Paralen, ale ten jsem s díky odmítla, protože vím, že by mi od bolesti nepomohl (to už mám vyzkoušené).

Ve zkratce… Poležela jsme si tam takto 3 dny, 3krát deně mi dávali atb a výplach úst něčím blíže neidentifikova­telným a nakonec až zánět trošku ustoupil, mi osmičku vytrhli. Mně se ulevilo a mohla jsem jít 4 den konečně domů :-)

Bylo to pro mě náročné, jak fyzicky, tak hlavně psychicky - největší starosti jsme měla, jestli atb neublíží naší princezně a navíc jsme byla na pokoji sama.

Ale nakonec jsme s Eliškou všechno zvládly… a to taky díky ochotným a milým sestřičkám a doktorkám a doktorům z českobudějovické stomatochirurgie. Moc díky, že jte se o nás tak hezky staraly :-) Taky díky mému příteli, který mě podporoval a držel mě za ruku, když jsme trpěla v bolestech. Jelikož plánujeme určitě ještě jedno nebo dvě ratolesti, jsem pevně rozhodnutá, že než podruhé otěhotním, nechám si spravit všechny zuby a vyrvat všechny 8 - i když se zubařů bojím, za tu bolest to pak opravdu nestojí.

Takže po tomto zážitku mě naprosto přešel veškerý strach a obavy z bolesti u porodu :-) Myslím, že když jsme s ELiškou zvládly tohle, tak porod bude procházka růžovým sadem :-) Jen musím ještě měsíc vydržet, termín máme 7. 7. a už teď se mi to zdá jako věčnost.

Díky, že jste dočetly můj první deníček, a doufám že jsme Vás moc nenudila.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 09.06.11 07:11

jé tak přeji at máš všechnu bolest už vybranou a porod at je opravdu proti tomu procházka zahradou. hezký zbytek těhotenství a zdravou holčičku :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 09.06.11 08:36

pěkný deníček! Myslím, že když to bereš takhle, porod opravdu zvládneš hravě! :palec:
Mám obdobnou zkušenost se zubem moudrosti :-) Zánět sice nebyl tak děsivý, hospitalizace nebyla třeba, ale i tak to byla pekelná bolest, určitě pro mě horší než porod!!! Anebo zánět slepého střeva, kdy jsem se nemohla ani pohnout v posteli, to bylo také mnohem horší!
Když jsi psychicky v pohodě, porod bude hračka :-)
Moc ti to přeju a taky šťastný příchod malé Elišky :kytka:

 
desire
Kecalka 242 příspěvků 09.06.11 09:17

Držím palečky, termín porodu máš stejný jako moje sestřenice, tak ať vám oběma dobře dopadne :mavam:

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 09.06.11 10:09

Připomněla jsi mi,jak jsem byla na sklerotizaci žil.Už jsem měla za sebou dva porody,oba docela těžký,ale u obou holek jsem bolesti rozdýchala,ale když mi doktor po sklerotizaci žil vytahoval jehlou sraženou krev z žil,brečela jsem bolestí a říkala si,zlatej porod:).A těch bolestivých zákroků za život je určitě víc,u porodu je ta výhoda,že tě na konci čeká velká odměna v podobě miminka:).Tak hodně štěstí a ať ti porod proběhne hladce:)

 
žampion
Závislačka 3432 příspěvků 09.06.11 10:51

:lol: :lol: tak to ti přeju celkem bezbolestný porod po takovýchhle trampotách :-)

 
helbell
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 09.06.11 13:06

nevím proč ale přiško mi to úsměvné.asi proto že jsem si se zubama prodělala taky své.ale zvládla jsi to skvěle tak ať i ten porod zvládnete, a vlastně my všechny které to ještě čeká :palec:

 
maky26
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 09.06.11 13:20

já jsem sice teď taky těhu, ale říkám si to samý jako ty - jesti vydržím porod, nechám si vytahat zbylý moudráky :mrgreen: :mrgreen: ale těžko říct, jak to dopadne :mrgreen: :mrgreen:

 
oxalka
Kecalka 211 příspěvků 09.06.11 14:41

Díky:-)
Mě to taky teď už příjde usměvné:-)

Každopádně přeji Všem těhulkám ať nemají žádné zdravotní problémy,a zvládnou všechno v pohodě:-) :pankac:

 
skymaggie
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 09.06.11 15:51

Naprosto s tebou soucítím, s osmičkou jsem si zažila to samé,naštěstí až po porodu a můžu souhlasit,že to je teda ku**vská bolest..a ještě jedna věc mi připadala horší než porod-a to byl akutní zánět slepáku.
Každopádně držím palce,holt my ženské musíme něco vydržet :palec:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 09.06.11 19:18

Jsi moc statečná :potlesk:

 
hanahcotton  10.06.11 11:14
ŠIKULKA

Jsi šikovná, všichni jsme na Tebe moc mysleli :srdce: i na Elišku. Zvládla jsi to bravurně, a stejně tak zvládneš i porod. :kytka: Máme Tě rádi.....mamka :mavam:

 
akydo
Závislačka 2529 příspěvků 10.06.11 11:17

Zvládlas to :palec: :palec: :palec: a porod bude fakt úžasný zážitek :hug: hlavně,když člověk ví, že ta bolest prostě jen patří k tomu,aby byla ta naše zlatíčka na světě. :hug:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 11.06.11 22:25

jsi statečná a obdivuji tě,já mám ze zubaře :cert: :cert: panickou hrůzu

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 12.06.11 12:34

téda..holka si machr :lol: já sem na zuby cíťa(už jen po přečtění tvého deníčku mě bolí snad všechny stoličky co mám :lol: ) a v těhu sem byla vrtat jen malilinkatou dírečku a brečela sem jak želva :oops:
mimochodem máme termín na stejný den;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama