Jak mě změna doktora zachránila

Aneb nebojte se odmítnout to, co vám nevyhovuje. Ahoj, krátce se představím. Je mi 26 let. Od puberty trpím na záněty dělohy, vaječníků, pochvy atd., mám za sebou tři operace břicha, předem mnou čtvrtá, ale o tom třeba někdy příště. Teď bych se s vámi chtěla podělit o to, jak mi změna lékaře nejspíš zachránila život.

Zhruba půl roku jsem měsíc co měsíc chodila k doktorovi s tím, že mám výtok a bolesti břicha. Neustále mi předepisoval léky na kvasinky, doporučoval mi alternativy jako je zavádění česneku, wobenzym, bylinné výplachy. Nic nezabíralo. Tisíce korun v háji. Když jsem požadovala udělat nějaké širší testy, tak mi řekl, že je to nesmysl a že mě nejspíš manžel podvádí a ať si to vyřídím s ním.

Tak jsem si řekla dost a začala jsem se shánět po novém lékaři. Lékaře jsem sehnala a když jsem mu vylíčila, co všechno mám za sebou a jak mě léčil „kolega“, tak se zhrozil.

Okamžitě mě poslal na testy, které ukázaly, že moje problémy vůbec nezpůsobují kvasinky (ani jedna!), ale streptokok, který se u mě projevil již dříve a předchozí doktor to neřešil se slovy: „Toho tam má každá druhá.“

Aplikovali mi autovakcínu na míru, přestala jsem používat tampóny a přešla na kalíšek a už skoro rok jsem neměla jediný problém tohoto typu.

Bohužel vzhledem k tomu, že jsem to nezačala řešit dříve, se mi výrazně zhoršila cytologie, dle současného doktora je to způsobeno zanedbanou léčbou. Předchozí lékař totiž nezjistil, že jsem pozitivní na HPV16, který způsobuje rakovinu děložního čípku.
Navíc opakované a neléčené záněty způsobily degeneraci tkáně, takže riziko karcinomu je velmi vysoké.

Mám teď před sebou řadu testování a zákroků, ale jsem konečně pod dohledem. Takže pokud Vám Váš lékař nevyhovuje nebo Vás nedokáže vyléčit, neváhejte a změňte to. Může se stát, že nejdete hned prvního, co bude dobrý, ale zdraví máte jen jedno. Já to prošvihla a můžu jen doufat, že se to zlepší.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
14.2.17 02:23

Tak doufam ze se z toho dostanes a budes zdrava, :hug: sestra taky chodila na gindu ze ji boli spodek, doktorka nic nevidela, neresila, vymenila doktora a nasly ji velkou cystu, uz to ma oki, a ty to budes mit taky ;-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21280
14.2.17 03:30

Kdyby mi radil doktor česnek do rodidel místo do jídla, wobenzym (drahý špás dobrý tak na regeneraci po operaci, ale stále ne lék, jen potravinový doplněk) a netestoval mě každý rok stěrem z čípku (mám na výběr ze dvou typů), tak bych od něj taky kmitala.
Ale jestli máš problémy od puberty, nemůžeš se divit, že tkáň je taková, jaká je. To je víc jak deset let!
Snad už to teď bude OK.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.2.17 07:18

S HPV mam bohate zkusenosti, nemá to nic společného s žádným zanedbanim v oblasti zanetu streptokokem (maximálně oslabeni imunity v teto oblasti). Minuly lékař ti musel jednou rocne dělat cytologii, to je v prevenci a tam to musel vidět, resp. nemusel, ptz zalezi, jaký ster ti dělal, na sklicko, do tekuteho media? A pak kazda laborator vyhodnocuje jinak. Muzou falešné zkreslit výsledky. HPV 16 z bezneho steru nezjistíš, to uz je nadstandart, HPV testace. Takže jasny minuly doktor byl prevít, ze ti zanedbal streptokoka, ale tu cytologii bych na nej nehazela. At jsi brzy fit! :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1885
14.2.17 07:42

Přeji brzké „uzdravení“ :kytka:

Akorát mi to nepřijde na deníček… Na mě krátké.. Ale jen můj názor. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
14.2.17 13:12

Mě zajímá ta autovakcína, poněvadž se rovněž potykam s vytoky a záněty.

Jenže mi bylo řečeno, že se to už nedělá.

Má někdo prosím zkušenost jak to funguje?

 • Nahlásit
2559
14.2.17 13:14

Tedy to je hrozný, budeš to nějak řešit s tím minulým Dr. tohle je přeci zanedbání péče, nebo to bych asi řešila už jenom kvůli tomu, že může mít v rukou další takové jako jsi ty a ty mohou dopadnout mnohem hůř.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
14.2.17 16:02

@ALEAS nebudu, nevěřím, že bych mu něco dokázala..

@NapoleonovaDesire vždy mi dělal jen test na sklíčko, nový lékař už dělal po druhém výsledku rovnou knips biopsii do vody…ano, prý je to zhoršení způsobeno zhoršenou imunitou a změny na čípku neléčeným zánětem (slova nového lékaře)..

Pro „Anonymní“ autovakcina se dává pouze když je na co, třeba na kvasinky to nefunguje. Na Streptokoly a stafilokoky ano. Musí o ní zažádat tvůj lékař když jdeš na stěry. Já osobně jsem dostala autovakcinu na míru z mého odběru a jednalo se o kapky, které jsem půl roku aplikovala pod jazyk na nechala působit.

 • Nahlásit
14.2.17 18:38

Ahoj autorko denicku, chtela jsem se te zeptat na pár otázek ohledne toho zánetu vaječníku, delohy…Čeká me ted operace-také jsem prodelala zánet delohy+ vaječníků(pred cca necelým rokem) a od te doby mám problémy. Ráda bych se te zeptala na pár otázek, ale spise soukrome, pokud to bude možné a ozveš se mi do SZ.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11597
14.2.17 20:53

Smutny pribeh.Snad uz ted bude lip. Ja nedavno taky menila gyndare. Po temer 25 letech. Uz to fakt s nim neslo, zacal dedula dost senilnet.

 • Nahlásit
 • Zmínit
647
14.2.17 23:34

Zavádění česneku - 18 storocie sa vracia :D Este dobre ze si nemusela 3× zdravas pred spanim :D Zelam skore uzdravenie.

Příspěvek upraven 14.02.17 v 23:36

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.2.17 19:37

Je mi moc líto, co se Ti stalo. Ale ten wobenzym bych neodsuzovala. Já s ním mám super zkušenost. Je ale jasné, že streptokok se pouze wobenzymem léčit nedá! Ale je právě skvělým pomocníkem v oblasti posílení imunity, která je právě tím streptokokem totálně vyčerpaná. Hlavně, že už jsi v dobrých rukách…

 • Nahlásit
 • Zmínit