Jak mi doktor na klidu nepřidal, ale stále věřím

Ráda bych se vám tu trochu vypsala a třeba si početla i o vašich podobných zkušenostech. :) P.S. Je to delší počteníčko.

*

O miminko se s mým manželem snažíme teď už přes 2 roky. Začalo to v roce 2015, kdy jsem se na začátku dubna rozhodla vysadit antikoncepci. Cykly jsem měla rozházené i v době braní antikoncepce a po vysazení jsem počítala s ještě větším výkyvem. Ovšem na konci května už mi to bylo divné. V práci kolem mě začalo chodit čím dál víc zákaznic těhulek a já si říkala, že to musí být znamení. Tak jsem hned po té myšlence utíkala do lékárny a udělala si test. Ten k mému překvapení vyšel pozitivní. Ani jsme to tak rychle nečekali.

Dva dny nato, hned v pondělí už jsem utíkala ke gynekoložce s tím, že jsem asi těhotná. Jaká to však byla rána, když mi oznámila, že na UTZ to vypadá na mimoděložní těhotenství. Vzala mi krev a já s pláčem odcházela a hned volala manželovi. Ve středu jsem měla přijít na kontrolní odběry, které mimoděložní těhotenství buďto potvrdí, nebo vyvrátí. Ještě ten den odpoledne mi však doktorka volala, že se potvrdilo a mám se ihned sbalit z práce a jet na pohotovost. A pak to šlo už vše ráz na ráz. Ihned jak jsem dojela, udělali UTZ, předoperační vyšetření a do půl hodiny jsem brečela na sále. V noci jsem se probudila v hrozných bolestech, které mě provázely ještě pár dnů po zákroku.

Další tři pokusy už byly formou KET s PGD, protože mi v genetických testech vyšla mutace genu BRCA2 a mám velké riziko rakoviny. A s tím je i velké riziko, že by tuto mutaci mohlo mít i naše miminko. Bohužel po všech těch útrapách, píchání mraky hormonů, bolesti po odběru 37 vajíček, ze kterých zbyla 3, se ani jedno embryjko nechytilo. Poslední pokus byl letos v únoru. A my si řekli, že si dáme pauzu, nebudeme nad těhotenstvím přemýšlet a zkusíme v zimě zase zajít na kliniku.

Ale najednou jsem na konci května měla takové tušení. Místo MS se objevilo jen špinění a také jen občasné. Tak jsem si udělala test a byla jsem moc překvapená, že vyšel pozitivní. Ihned v pondělí jsem utíkala k lékaři, aby mi těhotenství potvrdil. Bohužel, když jsem si odpoledne volala na výsledky, sdělil mi, že hodnota hcg je pouze 46,8 a nejspíš tedy potrácím. Týden na to jsem měla jít na kontrolní odběry, ale vzhledem k tomu, že v pátek jsem začala krvácet se vším všudy, znala jsem výsledek.

Od té doby jsme to zase neřešili. Začali jsme se věnovat koupi domu a novému štěněti, co jsme si pořídili. Byli jsme tak utahaní, že v červenci byl sex jen 2×, a to 26DC a 30DC.
No, 4.8. jsem 35DC očekávala MS, ale ta potvora nikde. V tom jsem si vzpomněla na pocity v břiše, které jsem měla za uplynulý týden, a rovnou si jela koupit jak Mamatest, tak Clearblue. Mamatest byl takřka prázdný, musela jsem brýlit, abych něco vůbec vykoukala, ale Clearblue ukázal + 1-2. Nemohla jsem tomu uvěřit a radostnou novinu oznámila manželovi, který byl úplně přešťastný.

V pondělí mě ponoukal, ať jdu hned k doktorovi na krev. To jsem byla od oplodňujícího sexu buďto 13 dní nebo 9 dní (já bych podle příznaků ovu řekla 13). Doktor koukl na UTZ a říkal, že není skoro nic vidět, že tam vidí něco o velikosti 1 mm a že bych měla být 5+3 týdnu těhotenství, a to znamená, že to je hodně malé. Těžko jsem mu vysvětlovala, že mám dlouhý cyklus a že ovulace byla později. Vzal mi krev a že si mám v úterý ráno zavolat na výsledky. Ráno jeho odpověď byla, že HCG je jen 45 a to že je velmi málo. Říkal to stejně pesimistickým hlasem jako v květnu, kdy se jednalo o biochemické těhotenství. Ale v pondělí mám dojít na kontrolní odběry.

Manžela tato informace rozbrečela a já si uvědomila, že musel být hodně na dně, když on takový „hrdina“ brečí přede mnou. Každopádně já si řekla, že to nevzdám, dokud test nebude negativní a nezačnu krvácet. Od té doby si dělám každý den test a nadšeně se dívám, jak sílí. Dokonce ve čtvrtek jsem si udělala Clearblue (po 6 dnech od prvního) a ukázal už 2-3. Takže věřím, že bublinka se drží a roste tak, jak má. Přeci jen hodnoty HCG mají stoupat 2× obden. Což znamená v pondělí 45… ve středu 90… a ve čtvrtek kdo ví? Ale clearblue ukazuje 2-3 až při hcg nad 150. takže pořád doufám, že v pondělí bude HCG už krásné a bublinka bude krásně vidět. Nicméně se nepřestávám bát. Doktor mě při telefonování výsledků 45 hcg tak vyděsil, že pořád jen přemýšlím, co by se mohlo pokazit. Držte nám prosím palce. :)

Fotky testů jsou z tohoto čtvrtka, kdy bych měla být 16 nebo 12DPO.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
15.8.17 12:39

No moooc držím pěsti. určitě dej vědět :hug: budu napnutá jak kšandy ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2494
15.8.17 13:06

Clovek by neveril, jak nekteri maji dlouhou cestu k miminku :hug: kazdopadne drzim palce, at vse dobre dopadne :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 13:07

Ahoj, neměla jsem sice problém s partnerem založit rodinu, ale ta fotka digitálního testu mě vrátila na náš začátek. Plánovali jsme sice rodinu, ale nemysleli jsme si, že to bude hned. Pro případ nejvyšší nouze jsem měla doma koupený digi těhotenský test. Když jsem si v práci udělala ten obyč a vyšel mi pozitivní, neodolali jsme a ten večer doma jsme si spolu sedli do vany, po tom co jsem test použila a čekali ve vaně plné pěny na výsledek. Bylo to nekonečné, to mi jistě dáš za pravdu. A najednou se to tam ukázalo a přesně jako ty jsem potom hned letěla po víkendu v doprovodu partnera k lékaři. Nebyla jsem ani v šestém týdnu a plná optimizmu vletěla od pasu dolů svlečená do ordinace, vyskočila na kozu a čekala až to malé kolečko uvidím. Doktor mě však zvlažil tím, že je to tak malé, že to klidně může ještě zamlknout a nemusí z toho být nic, že jsem přišla moc brzo a že pokud tam nebude do nějaký cca 14 dní srdíčko, musíme to dát pryč… 8o 8o 8o Vůbec jsem to nečekala!! Málem jsem se tam rozbrečela a nechápala jsem, proč by se mělo něco stát, když jsem mladá a zdravá..Naštěstí se jeho vyhrůžky nepotvrdili a já bez problému odnosila zdravého chlapce :) :) Věř si, vyjde to :) Budu držet pěsti ať se všechno povede a ať se ti za chvíli tetelí v bříšku malý rarach :D :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 13:09

Držím palce ;) jste silná ;)

Příspěvek upraven 15.08.17 v 13:09

 • Nahlásit
 • Zmínit
262
15.8.17 13:11

Hodně štěstí přeji ať se miminko drží

 • Nahlásit
 • Zmínit
5708
15.8.17 13:49

Hodně štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
zhp
4434
15.8.17 13:51

Drzim moc palce a verim v to nejlepsi :srdce: :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
215
15.8.17 14:02

Držím palce a myslím na Vás! :srdce:
Určitě neztrácejte naději. Já jsem otěhotněla dokonce den před ms. Nic není nemožné. Také jsem doktorovi nedokázala vysvětlit že ovuluji těsně před ms, proto je HCG nízké. Měla jsem velký strach, protože mě připravoval na nejhorší, ale vyšlo to. :P

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 15:23

Hodně štěstí přeju :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
229
15.8.17 16:19

Držím pěsti, aby Vám to dobře dopadlo, dejte vědět. Váš deníček čtu zrovna při kojeni a moc bych Vám přála, abyste také v rukou mohla držet své miminko.
Je to to nejkrásnější na světě.
Hodně hodně štěstí přeji. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 16:33

Držím palce :mavam: :hug: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10000
15.8.17 17:59

Já mám za sebou 4×sp a 1×zt s revizí. Před několika měsíci operaci cysty, potvrzenou endometriozu, teď hormonální léčbu na půl roku a potom ivf, které bude asi zázrak. mam srůsty v dutině břišní na střevech a tak a tak mi každý takovýto článek dá naději. Ze třeba i nás potká zázrak

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 18:35

Strasne moc Ti držím palečky!!! Budu se těšit na pondělí :dance:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 19:33

Přeji Vám hodně štěstí a ať je vše v porádku. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
649
15.8.17 19:35

Moc drzim palce!!! dokud masivne nekrvacis nebo neni nejaky jiny prusvih, tak je ta nadeje velka, nepropadej pesimismu :kytka: Me ten mamatest na 12 dpo prijde moc pekny.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 20:23

Ahojky, myslím, že se známe z nějaké diskuze.
Moc, moc držím všechno, aby se miminko udrželo a mohli jste s manželem radostně držet v náručí malý uzlíček.
Jak píšeš, pokud byla ovulace později, je jasný, že HCG nebude extra vysoké, takhle na začátku. Oni si dr prostě myslí, že jsou neomylní.
Já třeba začala v 5+6tt krvácet, skoro po čtyřech letech snažení. Jela jsem na pohotovost a tam mi dr řekl, že je jasný konec a v mým věku je to naprosto normální a Kdesi cosi. Chtěl mě poslat na revizi. Ale za dva dny ně blikalo srdíčko. Teď jsem 20tt a čekáme zdravou holčičku. Takže se nenech odradit a věř pokladu v bříšku. :srdce: :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1608
15.8.17 22:38

@Citronkalekninka @Vicky1 @Barbora1993 @Coctailgirl @Pechynna @Tableta @zhp @Kubido @maruskaa21 @Aqualech @DzungaracekCh @lachtanice86 @Nikolajevna @Petra Kov. @Liliana79 @Janička 1211

Ahojky, snad označení funguje tak jak ma :) moc mě překvapilo tolik reakcí. A mockrát vám děkuji za podporu, a vaše příběhy :) všem vám přeju ať máte svá vysněná a zdravá miminka

Jinak příspěvek jsem psala už minulý týden, jen se objevil až teď, takže to osudové pondělí bylo včera. Ráno jsem doběhla k doktorovi, který mě ihned vzal do ordinace, takže jsem ani neměla čas bát se jak to dopadne. Doktor mi hned na utz ukázal bublinku o velikosti 9mm!!! to byl úžasný pocit štěstí, že mi i slzy vyhrkly do očí! :) každopádně si neodpustil věty o tom, že to nic nemusí znamenat. že ještě hrozí, že tam nebude srdíčko, nebo se to nemusí udržet. tak jsem mu řekla, že to teda ne, že naše miminko to vydrží! vzal mi krev a dnes ráno jsem si volala na výsledky. Jeho odpověď byla, že HCG už je přes 700, takže to krásně roste a uvidíme se na kontrole za dva týdny :) jupííí! ženy já mám takovou radost, doufám, že příště už bude srdíčko a že vše nakonec bude v pořádku, i když on straší <3

ještě jednou vám děkuji, za přečtení a vaše odpovědi :) určitě budu informovat o tom, co bude dál :hug:

Příspěvek upraven 15.08.17 v 22:39

 • Nahlásit
 • Zmínit
1608
15.8.17 22:40

@Janička 1211 nepodařilo se mi tě označit, tak dooznačuji :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6951
15.8.17 22:54

@yareah ahoj deníček jsem tvůj četla, a držela palečky, a jsem ráda, že slyším, pro tebe pozitivní zprávy, budu držet prstíky i nadále :hug:
mě doktoři před 8 lety strašili, že dítě mám dát pryč, že nebude zdravé, když jsem nemocná (mám epilepsii) a bla bla, dítě jsem ani na popud bývalého manžela pryč nedala, a teď mi tu spinká krásné zdravé dítě :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8728
15.8.17 23:20

To klapne :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.8.17 23:50

@yareah no paráda :potlesk: věděla jsem, že to bude dobrý :dance: Jen tak dál :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.8.17 06:39

@yareah moc, moc gratuluji, at miminko roste a sílí, všechno bude v pořádku!!! :srdce: Taky se na tento pocit nesmírně těším…

 • Nahlásit
 • Zmínit
10000
16.8.17 08:05

@yareah to je paráda. Kéž bych i já se dočkala jednou

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.8.17 08:14

Super to mam obrovskou radost :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2830
16.8.17 09:05

@yareah
Supeeer!!! Taky se přidávám ke gratulantům a moc držím palečky :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.8.17 11:54

@yareah Tak to je super!! hlavně klídek, mě doktor pořád něčím strašil a úplně zbytečně. Nejdřív nízko placenta, že nebudu rodit normálně, napsal mi to i jako doporučení do porodnice, primář říkal, že úplně v pohodě a taky jsem úplně v pohodě porodila. Pak mě strašil, že mi moc neroste břicho, že malý bude asi drobný a neodpustil si ani strašáky o přicpané pupeční šňůře a spol. S váhou si mě dobírala i sestřička, protože jsem přibrala jen 5 kilo nad původní váhu (celkem 10, ale na začátku jsem zhubla 5), tak měla kecy typu, vy snad ani být těhotná nechcete. A tak jsem po krámech nakoupila i pár oblečků velikosti 50 i když si každý klepal na čelo, že to je tak na nedonošence. Pořád jsem čekala, co to bude za drobka a narodil se mi normální zdravý 3,250 gr vážící kluk :D :D :D Někdy jsou ti doktoři zvláštní, ale na druhou stranu se nedivím, když jsou někteří lidi schopní je zažalovat za každou blbost :D
Jinak jsme ty 50 oblečky vynosili, ale sama jsem se divila, že je oproti očekávání tak „velký“ :D :D :D
Přeji hodně zdaru, štěstí, zdraví a hlavně trpělivosti..9 měsíců je dlouhá doba :) :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
259
16.8.17 19:24

Držím pěsti… Už jste si toho zažili dost tedy.. Musí to být těžký. Neumím si to představit… :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1608
17.8.17 10:59

Ženy jste úžasné! mockrát Vám děkuju za podporu, za vaše příběhy, moc si toho vážím :) věřím, že to bude u nás konečně vše v pořádku. pomalu se začínají projevovat příznaky. Drobet se mi točí hlava, dnes se mi zhoupl žaludek a už několik dní mě bolí bradavky. o bolest podbříšku ani nemluvě. ale nevím, jak se mám zabavit do 28.8. než půjdu na kontrolu abych na to furt nemyslela :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1608
17.8.17 17:31

Ženy včera večer a dnes ráno mě bolelo břicho a začalo zase teď odpoledne. a ted jsem si na zachodě všimla, že ze mě teče růžový výtok :,( :,( já se tak bojííím

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.8.17 18:42

Tohle mě hrozně u českých doktorů štve, jak straší… :roll: Místo, aby ženu psychicky podrželi, protože psychika je nesmírně důležitá… Ty sama dobře víš, že to nemusí vyjít, nemusí Tě víc strašit. Ach jo :zed: Náhodou já Ti neuvěřitelně držím palce a moc moc moc Ti přeji, ať je vše v pořádku, což vypadá, že je!!! Ty už víš, že mimoděložní to tentokrát není, takže Ti tento strach odpadá, tak se raduj :hug: :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1608
17.8.17 19:03

@lovethelife mockrat ti dekuju, tvuj komentar me povzbudil :) kezby vse bylo ok. Nebyt ted toho ruzoveho vytoku a bolesti bricha tak jsem v klidu :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
12760
18.8.17 15:28

Držíme palce, ať se konečně zadaří! Když budete mít chuť, dejte vědět, jak vše pokračuje. :hug:

admin Monika

 • Nahlásit
 • Zmínit
1608
18.8.17 16:12

@admin děkuju, určitě dám vedět :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
595
19.8.17 04:03

@yareah drzim palce, at je na pristi kontrole videt srdicko ;)
A s tou pozdni ovulaci… Kamaradka to ma stejne, otehotnela 28.DC (vedela to presne, spali spolu v tom mesici jen jednou) a krome toho pocatecniho straseni, jak pises ty, si pak jeste uzila na konci tehotenstvi, kdy ji mermomoci doktori chteli vyvolavat porod. Marne jim vysvetlovala, ze termin, ktery vypocitali podle posledno MS neni spravny, protoze proste neni tabulkovy typ a otehotnela o dva tydny dele. Holcicka se ji samozrejme narodila presne v terminu, ktery si vypocitala sama dle toho jedineho styku, ktery s muzem meli. Nastesti to stihla den pred planovanym vyvolavanim :) tak drzim palce, at vas ceka uz jen to dobre ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.8.17 17:19

Ježiš…tolik trápení! Ať bublinka roste, jak má! ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1055
22.8.17 09:02

@Barbora1993
Tebe strašili, že budeš mít malého kluka a já před týdnem utírala uplakané oči sestřence, které lékař rovnou napsal doporučení na císaře, protože ten její ještě nenarozený klučina je trochu velký… Je pravda, že přibrala už přes 20kg a rozhodně to není tuk, ale snad by s ní mohl alespoň prokonzultovat možosti a ne ji rovnou ve 38týdnu objednávat na zákrok… Lékaři si opravdu někdy hrají na bohy. :cert: Ale pro jistotu jsme všichni kupovali až velikost 62-68 :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.8.17 10:10

Ahoj, držím palce, ať všechno dobře dopadne.

Ráda bych tě trochu uklidnila, že špinění nemusí ještě vůbec nic znamenat. Já osobně přirozeně děti už mít nemůžu (vzali mi oba vejcovody), takže mám doma 2,5 letého kluka po IVF a teď jsme se rozhodli pořídit mu sourozence. V květnu jsem byla na KET, vše dobře dopadlo a já se začala radovat. Ale už necelé 3 týdny po KET jsem začala silně krvácet a jela na pohotovost. Byla jsem asi 5+3 a při příjmu mi řekli, že to moc dobře nevypadá a že musím zůstat v nemocnici do druhého dne, pak se prý rozhodne. Vzali HCG a že druhý den udělají kontrolní odběr. Krvácení bylo teda opravdu silné, doslova ze mě tekla krev proudem, ani menstruaci jsem v životě neměla takhle silnou. Obávala jsem se tedy nejhoršího. Ráno přišla sestřička pro krev, a když mi přišla sdělit výsledek, tak mi říkala, jak je to v pořádku, že to stouplo téměř o 1000 jednotek. Do rána navíc krvácení ustalo a změnilo se jen ve špinění. Pak pro mě přišla další rána, když si mě po vizitě doktor pozval na kontrolní ultrazvuk. Já už byla klidná, že po krvi je vše v pořádku a on mi s klidem říká, že z toho nic nebude, že vidí pouze plodový obal, ale že je prázdný, takže mám jít na okamžitou revizi. To byl pro mě šok. Celou dobu jsem mu říkala, že při prvním těhotenství jsem v tuto dobu taky neměla ještě nic vidět na ultrazvuku, takže podle mě je to v pořádku. Ale on si to nenechal vymluvit. Tak jsem řekla, že s tím prostě nesouhlasím, že za 4 dny jsem objednaná na ultrazvuk k doktorovi, který mě provázel KET a když ten mi prostě řekne, že je to v pytli, tak na tu revizi přijdu. Pustili mě tedy na reverz domů, ale doktor mi dával jasně najevo, že jsem blbá ženská, že on má pravdu. Byli to nejdelší 4 dny v mém životě. No ale jak jsem s velkým strachem přišla na UTZ a povykládala doktorovi, co se mi stalo v nemocnici, tak koukne na obrazovku a říká „vidíte, jak to tady bliká?“ No a na ultrazvuku byla i srdeční akce :) Jak já si oddychla a proklínala toho doktora z nemocnice, který by mě prostě poslal na potrat dítěte, které já si tak pracně vybojuju a vlastně i zaplatím.
A pak přesně o týden později po první návštěvě pohotovosti jsem se tam opět vrátila zase se silným krvácením. Sice nebylo tak silné, ale každou půlhodinu ze mě vypadla obrovská krevní sraženina. Už jsem si teda myslela, že je to potrat, že se prostě plod odlučuje. Při příjmu mi opět doktorka sdělila, že to vypadá moc zle, že tam mám velký hematom, který se odlučuje a už je v porodních cestách a podle všeho bere plod sebou, že je taky hodně nízko. Tentokrát mi rovnou řekli, že se počká dva dny, pak mi udělají kontrolní UTZ. A světe div se naše miminko je malý bojovník a opět se udrželo. Mimochodem druhý den byl na vizitě zase ten samý doktor, co mě chtěl poslat na revizi a měl zase nějakou nemístnou poznámku, že jsem prostě blbá, že jsem ho měla poslechnout a jít už před týdnem. Naštěstí jsem tam měla být ještě do druhého dne a to byl na vizitě úžasný sympatický doktor, který se ke mě choval jako ještě předtím žádný z doktorů, uklidňoval mě, přál mi, ať mi všechno dobře dopadne a ukázal mi na ultrazvuku vše, co tam je. Po dvou dnech jsem tedy odcházela se špiněním z nemocnice domů. Špinila jsem ještě měsíc v kuse a pak občas až do 13. týdne. Dnes jsem v 18. týdnu a vypadá to vše jak má. Takže doufám, že jsme vše ustáli a v lednu se dočkáme vytouženého druhého potomka :)

Takže špiněním si těžkou hlavu zbytečně nedělej, já jsem jasným důkazem, že ani silné krvácení nic neznamená.
Přeji ať to vaše mimčo je stejný bojovník, jako to naše :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.8.17 12:42

Držím palce!

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.8.17 14:17

@Vlaďka 83 ono je to sporné, podle břicha mi říkali, že nebude mít ani tři kila. První ultrazvuk v porodnici cca 14 dní před termínem a vyskočilo to na 3670gr, málem jsem sebou švihla, protože 14 dní je ještě dlouhá doba a mohl klidně přibrat i na 3900gr. Nakonec v den vyvolávačky mi dr řekl, že to nevypadá ani na tři kila, zase dle břicha a já byla pak docela překvapená, když se mi narodil syn vcelku normální velikosti :D :D U tvé sestřenky to může být strašák a nemusí. Švagrová měla u obou synů stejně velké břicho a to jako dost velké a jeden měl rovné 3 kila druhý skoro 3,8 kila. Upřímně, pokud je drobnější postavy a dítě je dohadováno okolo 4 kil, může být ráda, že jí lékař tuto možnost nabídl, než by to z ní tahali na sále všemi dostupnými metodami a ji nebo i dítě poškodili nebo ji pak brali na akutního císaře. Takto se na zákrok může alespoň psychicky trochu připravit a může být koneckonců při vědomí, tak malého uvidí hned. Dnes už se císař nebere jako nějaký extrémní zlo, ale je pravda, že se někdy provádí preventivně, právě kvůli toho vysokého váhového odhadu. Za všechno si, ale bohužel může dnešní společnost, že lékaři nejsou až tak ochotní riskovat a zkoušet, protože již bylo x případů, kdy je někdo žaloval za následek nějakého zákroku o kterém byl předem informována souhlasil i s případnými riziky (nechci tady hájit doktory nebo tak, ale vidím to jen u zubaře, který mi při každé výměně plomby chce dát automaticky injekci i když se to dříve vůbec nedělalo a kde jaké děcko to vydrželo) Kamarádka měla 4 kilovou dceru a říkala, že porod už nikdy..To samé teta, ta měla oba přes 4 kila a to je asi o 15 cm menší než já a měla vždy okolo 40-ti kilo. Sama říkal, že je málem nevytlačila a i když ji prvního skoro oživovali, nechali ji podruhé rodit normálně i když tam byla ta minulá negativní zkušenost.

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.8.17 10:05

@Barbora1993
Uplne nesouhlasim s tim co pisete, mam totiz uplne opacnou zkusenost :). Narodil se mi syn, ktery mel 4 450g a 54 cm. Ja jsem mala, drobna a v tehotenstvi jsem pribrala 10 kg. Syn se narodil prirozene, na tri zatlaceni, porod byl krasny bez komplikaci a ja jsem nebyla ani nastrizena a ani jsem se nijak vice neporanila (mela jsem jeden kosmeticky steh).Hodinu po porodu jsem sedela normalne na zidli.
Kamarádky dcerka mela 2 750 kg a porod mela naprosto katastrofalni, jeste mesic potom si normalne
nesedla, mela 10 stehu a roztrzena byla skoro az za hlavou.

Velikost dite mi tedy zrovna nepřijde jako indikace k císařskému rezu. Samozrejme cisarsky rez neodsuzuji, pokud je k nemu duvod a je ohrozeno zdravi matky nebo ditete, jen jsem chtela pridat vlastni zkusenost ☺
Musim jeste podotknout, ze jsem pred porodem pouzivala Aniball na který po porodu nedam dopustit! :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.8.17 15:46

@Michaela Bohacova Já ho používala také + masáž hráze, jenže spousta žen ještě o takových pomůckách neví, takže hnát ženu u které je předpokládaná váha dítěte přes kila na kozu ať porodí přirozeně mi příjde nesmyslné. Hlavně pokud je vidět, že má 160 cm a 65 kilo. Dá se tím předejít spoustě komplikacím a hlavně akutnímu císaři, císařů se dnes dělá v ČR 30% možná o něco více nebo méně. Netvrdím, že se 4 kilové dítě porodit nedá, ale doktor by měl hledět i na kvalitu života matky po porodu. Inkontinencí trpí docela hodně žen a to nejen tou klasickou, ale i tou anální.
Jinak znám i spousty matek, kterým anibal nepomohl a to měly daleko menší děti než já. Není to jen o tom cvičení nebo velikosti dítěte, je to i o tom zapojení rodičky a personálu. Pokud ženskou nabádají ať tlačí jak smyslů zbavená, přitom vidí, že si ublíží…není k tomu co dodat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.8.17 16:17

@Barbora1993 Samozrejme,ze to neni jen o pomuckach a cvičení, dulezita je take psychicka priprava na porod. Nicmene ja jsem zastance prirozeneho porodu a ackoliv mam 165 cm a 56 kg a vahovy odhad miminka byl 4 kila ani me nenapadla moznost císařského rezu. Navic jsem jeste 5 dni prenasela. A jsem moc rada, ze jsem si k porodu sveho prvniho ditete vybrala skvělou porodnici s vybornym personalem, ktery jak pisete me nenutil tlacit jak smyslu zbavenou :D
Myslim, ze strasit budouci maminky cisarem jen podle velikosti ditete je hloupost! Jak jsem psala vyse, ma kamaradka nebyla skoro schopna porodit dcerku 2,7kg a to je postavou mnohem subtilnejsi nez ja…
Nastesti zijeme v dobe, kdy ma kazda maminka pravo volby jak svoje dite privede na svet :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.8.17 14:06

@Michaela Bohacova Bohužel to není vždy pravda, některé porodnice zastávají pravěké názory na porod, takže nejsou ani v dnešní době v ČR výjimkou porodnice, které mají ženu téměř přivázanou k lůžku a pak se diví, že porod nepostupuje. Já si polohu vybrat mohla, ale nakonec jsem stejně rodila na zádech, rodilo se mi tak nejlíp.

 • Nahlásit
 • Zmínit
503
26.8.17 21:01

Spinila jsem cely 9.teh.tyden, dostala jsem ascorutin, pak to ustalo. Klukovi ted bylo 5 let. Drzim palce!

Příspěvek upraven 26.08.17 v 21:05

 • Nahlásit
 • Zmínit
1055
1.9.17 10:29

@Barbora1993
Tak sestřenka už je taky maminou. Malý „velký“ má „jen“ 4,1kg a 51cm… Takže velikost zas tak přemrštěná není na to, že sestřenice má sama skoro 190. Bohužel andílek má novorozeneckou žloutenku, tak je nechtějí pustit z porodnice. Jinak to určování velikosti se dneska snad ani podle břicha nedělá. Sestřenice měla údaje z ultrazvuku. Já rodila před 4lety a břicho mi neměřili ani jednou. Manželově sestřenici břicho měřili jen při prvním těhotenství a to je už 18let zpátky (v létě jsme si s oslavencem oficiálně připíjeli a kdyby se neztratil za svoji holkou, tak ho solidně opijeme :lol: ). No, ale porod měla, jak je to v bývalém Československu téměř zvykem, příšerný. Ne, že by trval dlouho (sotva 6h), ale klasicky porod nevedla porodní asistentka, ale nervní lékař, který ji nejdŕív říkal, že má na epidural i klistýr ještě dost času, ať si lehne a spí (klučina se narodil ve 3h ráno), a že se bude rodit až ráno po snídani. Nakonec se nestihl ani klistýr ani epidural, a sestřenku nerví lékař rozřezal jako by se ji mělo narodit slůně :cert:. Zkrátka na přístup k matce jako k člověku, nikoli k dojnici, co se telí, si budou muset matky v bývalém východní bloku ještě počkat. :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 12:31

Teď to tady čtu, doufám, že můžu gratulovat. Dej vědět, moc ti to přeju, aby to dopadlo dobře. Po tom všem si to už zasloužíš. Taky něco vím o tom, když mi š doktorky řeknou, že tam nic nevidí, obvodní gynekoložka dokonce posílá do nemocnice na revizi. Ukecávám doktorku na pohotovosti, ať ještě nabere krev a počká. Za š dny, až čtvrtá doktorka objevuje žijící plod. Teď je mu 5 a půl roku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.9.17 15:31

@Vlaďka 83 Tak to mě mrzí, že vychytala takový personál :( :( mě dělali měření ultrazvukem, ale velikost se jim dle ultrazvuku nezdála. Syn vycházel na 3670 a já neměla dle nich tak velký břicho, aby se tam vešel, tak mi řekli, že nebude mít více jak 3 kila :D mě taky nedali klystýr a to na něj měli dvanáct hodin :D prostě moc velký nátlak na porodnici a nestíhalo se. Mě to ani nevadilo, nehoda se nestala a já si ušetřila jednu nepříjemnou zkušenost :D Taky jsem pak na druhé směněn vychytala nervního doktora, ale dík bohu měla zastání u asistentky, která pak i vedla porod :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3208
3.11.17 00:12

Ahoj. Tak co, tak co, tak co? Doufám, že z bublinky už je parádní silné srdíčko a fazolka roste. Hlavně v klidu a být pozitivní. Taky jsem měla „štěstí“ na „empatickej“ personál a neustále mě děsili a teď máme krásnýho čiperku. <3 Držím palce, ať brzy čteme těhotenský pohodový deníček a pak ty o mateřství. <3 Držte se :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit